Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι καινούριο ημερών είναι δυνατόν να αλλάξει η ROM μόνη της; Εκτός αν αλλάζει μέσω των update από την ίδια την Samsung γιατί μόλις το άνοιξα και το εστησα μου ήρθε ένα μεγάλο update 2,4GB το οποίο και το έκανα 
Δεν μπορεί να μην περνάει το πορτοφόλι. Από που το πήρες; Έχεις ελέγξει αν είναι ευρωπαϊκό; Έκανες σωστά τα βήματα; Δεν είναι δυνατόν να αλλάξει μόνη της η rom.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Δεν μπορεί να μην περνάει το πορτοφόλι. Από που το πήρες; Έχεις ελέγξει αν είναι ευρωπαϊκό; Έκανες σωστά τα βήματα; Δεν είναι δυνατόν να αλλάξει μόνη της η rom.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από κατάστημα στην πολη μου σφραγισμένο είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο 

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα στην πολη μου σφραγισμένο είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο 
Αν είναι σίγουρο ότι είναι ευρωπαϊκό από τη samsung τότε κάτι δεν κάνεις σωστά. Είναι κρίμα να πουλήσεις τέτοιο τηλέφωνο για κάτι που υπάρχει σε όλους μας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Αν είναι σίγουρο ότι είναι ευρωπαϊκό από τη samsung τότε κάτι δεν κάνεις σωστά. Είναι κρίμα να πουλήσεις τέτοιο τηλέφωνο για κάτι που υπάρχει σε όλους μας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το τηλέφωνο μου ειναι αυτό 

Και έχω περάσει ότι κάρτα είχα σε eurobank alpha εθνική εκτός από Πειραιώς που δεν περνάει ούτε την δικη μου ούτε της γυναίκας μου ούτε του πατέρα μου που δοκίμασα συμβαίνει μόνο με την Πειραιώς 

Screenshot_20230706_095643.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ειναι αυτό 
Και έχω περάσει ότι κάρτα είχα σε eurobank alpha εθνική εκτός από Πειραιώς που δεν περνάει ούτε την δικη μου ούτε της γυναίκας μου ούτε του πατέρα μου που δοκίμασα συμβαίνει μόνο με την Πειραιώς 
Screenshot_20230706_095643.thumb.jpg.04c7ad2aa2b1bb631d2e18208339fa74.jpg
Επειδή Πειραιώς έχω περάσει κι εγώ πολύ εύκολα και στο τηλέφωνο και στο ρολόι στο λέω. Φυσικά εσύ ξέρεις!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Επειδή Πειραιώς έχω περάσει κι εγώ πολύ εύκολα και στο τηλέφωνο και στο ρολόι στο λέω. Φυσικά εσύ ξέρεις!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην Πειραιώς φτάνει μέχρι το σημείο που εμφανίζονται στο wallet οι όροι της τράπεζας μετά μου πετάει μήνυμα λάθους δεν δέχεται τον κωδικό OTC από την τράπεζα για να προχωρήσει η διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xristos1975 said:

Στην Πειραιώς φτάνει μέχρι το σημείο που εμφανίζονται στο wallet οι όροι της τράπεζας μετά μου πετάει μήνυμα λάθους δεν δέχεται τον κωδικό OTC από την τράπεζα για να προχωρήσει η διαδικασία 

Ερχετε ο κωδικος και στον βγάζει λαθος ή δεν σου ερχεται καθόλου ο κωδικός ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimkit said:

Ερχετε ο κωδικος και στον βγάζει λαθος ή δεν σου ερχεται καθόλου ο κωδικός ?

Δεν έρχεται ο κωδικός πετάει λάθος αμέσως μετά την αποδοχή των όρων της τράπεζας 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχειs  καποιο spam filter και   να στον κόβει η εφαρμογη sms που έχεις ή να στον κόβει η comote κεντρικα .

Σε εμενα μια περιοδο δεν ερχόταν ο κωδικός otp γιατι  τον ανγνωριζε σαν spam η εφαρμογη μηνυμάτων (δεν θυμαμαι αν ήταν το google messages ή το samsung messages)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, xristos1975 said:

Δεν έρχεται ο κωδικός πετάει λάθος αμέσως μετά την αποδοχή των όρων της τράπεζας 

πριν το πουλήσεις,δοκίμασε να κάνεις ενα format και να βάλεις μόνο την εφαρμογή για την κάρτα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gpgalanis said:

Ούτε κι εγώ είχα θέμα με την κάρτα της Πειραιώς, η οποία πέρασε εύκολα σε κινητό & ρολόι. Ίσως με ένα format να φτιάξει.

Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση του wallet 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, xristos1975 said:

Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση του wallet 

Κρίμα. Κάποιες φορές στραβώνουν τα πράγματα χωρίς λόγο. Μακάρι να βρεις λύση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xristos1975 said:

Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση του wallet 

Δοκίμασες και τον 1ο τρόπο που αναφέρει η Πειραιώς; 

Screenshot_20230706_144422_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, IKAL said:

Δοκίμασες και τον 1ο τρόπο που αναφέρει η Πειραιώς; 

Screenshot_20230706_144422_Chrome.jpg

Έχω δοκιμάσει τα πάντα κυριολεκτικά. Απλά οι κάρτες της Πειραιώς δεν περνάνε όχι μόνο η δικιά μου αλλά και άλλες 4 που δοκίμασα. Όλες οι άλλες κάρτες από άλλες τράπεζες περνάνε κανονικά . 

Όταν πάω να περάσω την κάρτα από την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς μου λέει ότι δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο όταν πάω να την περάσω από το wallet δεν κάνει verit

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, IKAL said:

Κλείσε το wifi και πέρνα την με δεδομένα μέσω τραπεζας... 

Το έχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις των εισερχομένων emails μέσω της εφαρμογής Gmail, δεν έχω παρατηρήσει καμία καθυστέρηση σε σχέση με τον υπολογιστή. Ίσως μερικά δευτερόλεπτα το πολύ. Όπως ακριβώς μου έκανε και στο iPhone

Για το σήμα όμως, ναι, το iPhone με κρατούσε περισσότερο σε 4G/5G, ενώ το S23 Ultra πέφτει και σε Ε στα δύσκολα σημεία.

Καταλλα, μπορώ να κάνω πιο πολλά πράγματα με το κινητό μου και αυτό και μόνο αρκεί σε σχέση με το 14 Pro Max.

Και το οικοσύστημα της Samsung έχει βελτιωθεί αρκετά τα τελευταία χρόνια με το Samsung Health και τις δικές της εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Παρατηρώ εδώ και κάποιες μέρες ότι σε μεγάλο κομμάτι της οθόνης έχει αλλάξει η υφή. Δεν φοράω κάποια μεμβράνη - γυαλί από πάνω και ούτε το βάζω σε τσέπη με κλειδιά ή να έχει πέσει κάτω. Αυτό που πρακτικά αισθάνομαι είναι πως όταν περνάω το δάχτυλο μου από την οθόνη είναι πιο "άγρια" και όχι λεία όπως είναι σε άλλα σημεία. Ακόμα και με το spen το αισθάνομαι.

Έχει τύχει σε κάποιον; Τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Παρατηρώ εδώ και κάποιες μέρες ότι σε μεγάλο κομμάτι της οθόνης έχει αλλάξει η υφή. Δεν φοράω κάποια μεμβράνη - γυαλί από πάνω και ούτε το βάζω σε τσέπη με κλειδιά ή να έχει πέσει κάτω. Αυτό που πρακτικά αισθάνομαι είναι πως όταν περνάω το δάχτυλο μου από την οθόνη είναι πιο "άγρια" και όχι λεία όπως είναι σε άλλα σημεία. Ακόμα και με το spen το αισθάνομαι.
Έχει τύχει σε κάποιον; Τι μπορεί να είναι;
Μήπως έχει κάνει γρατζουνιές;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, karagalexk said:

Μήπως έχει κάνει γρατζουνιές;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Δεν φαίνεται κάτι. Το γυρίζω και στο πλάι με κλειστή οθόνη μήπως υπάρχουν γρατσουνιές αλλά δεν βλέπω κάτι. Τουλάχιστον όχι κάτι σοβαρό για να υπάρχει αυτή η τριβή. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από την στιγμή που έχεις έτσι τη συσκευή σου αποδέχεσαι το οποίο ρίσκο... Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ανησυχείς τώρα

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Konstantine73 said:

Φίλε από την στιγμή που έχεις έτσι τη συσκευή σου αποδέχεσαι το οποίο ρίσκο... Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ανησυχείς τώρα

sent from my S23Ultra 12/512
 

Πιο πολύ ρωτάω, γιατί μπορεί να έχει τύχει και σε κάποιον άλλον και να έχει βρει κάποια λύση. Το γνωρίζω πως η οθόνη είναι εκτεθειμένη αλλά εξαρχής δεν ήθελα να βάλω κάποια μεμβράνη ή άλλη προστασία. 

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ ρωτάω, γιατί μπορεί να έχει τύχει και σε κάποιον άλλον και να έχει βρει κάποια λύση. Το γνωρίζω πως η οθόνη είναι εκτεθειμένη αλλά εξαρχής δεν ήθελα να βάλω κάποια μεμβράνη ή άλλη προστασία. 
Προσωπικά δεν ξέρω άνθρωπο με ακριβή συσκευή να την έχει γυμνή...δεν μπορώ να σε βοηθήσω

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του εν λογου κινητου εδώ και 6 μήνες. Προέρχομαι απο pixel και nexus συσκευες και είχα μια συνήθεια κάθε 6μηνο να φλασαρω το τελευταίο system image.Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο? Δοκίμασα με το smart switch να το κάνω αλλά λέει πως δεν το υποστιρίζει η συγκεκριμένη συσκευη. Δεν θέλω να κάνω trip το Knox ούτε με ενδιαφέρει root. Απλά μια καθαρή εγκατάσταση του επισημου λογισμικου. Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...