Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

molis ebala tin zuza (me camera ver 7,5) pisteuetai (osoi tin dokimasate) oti alla3e k to video i mono i fotos ???

 

perimenw apotelesmata ki apo allous tolmirous xristes( lol)

 

 

Για την 7.5 δεν ξέρω σίγουρα... για την 8.52 supercam που έβαλα εγώ σίγουρα ισχύει. Απο την στιγμή όμως που και οι δύο κάμερες (φωτο & βίντεο) λειτουργούν με τον ίδιο οδηγό.. τότε ναί αλλάζει και το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati?

otan kapios agorasei to w800,mazi me ta kanonika akoustika tis se den exei ena exxtra adaptoraki pou apo ti mia meria sindeetais to kinito kai apo tin alli mporeis na sindeseis apla akoustika radiou cd player etc?

rotisa pantou mipos jerei kaneis pou mporo na bro ena tetoio?

eyxaristo

filika

alexis2004

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati?

otan kapios agorasei to w800,mazi me ta kanonika akoustika tis se den exei ena exxtra adaptoraki pou apo ti mia meria sindeetais to kinito kai apo tin alli mporeis na sindeseis apla akoustika radiou cd player etc?

rotisa pantou mipos jerei kaneis pou mporo na bro ena tetoio?

eyxaristo

filika

alexis2004

 

Νομίζω πως μόνο ολόκληρο θα το βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόνο ολόκληρο θα το βρείς.

Έτσι ακριβώς είναι, πάει όλο μαζί το hands free.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για την 7.5 δεν ξέρω σίγουρα... για την 8.52 supercam που έβαλα εγώ σίγουρα ισχύει. Απο την στιγμή όμως που και οι δύο κάμερες (φωτο & βίντεο) λειτουργούν με τον ίδιο οδηγό.. τότε ναί αλλάζει και το βίντεο.

 

8,52 supercam ??????????????? mporeis na anebaseis to arxeio ????? plzzzz

Link to comment
Share on other sites

8,52 supercam ??????????????? mporeis na anebaseis to arxeio ????? plzzzz

Όντως, γιατί στον file server που το έχουν ανεβάσει δεν υπάρχουν σχεδόν ποτέ ελεύθερα slots.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για την 7.5 δεν ξέρω σίγουρα... για την 8.52 supercam που έβαλα εγώ σίγουρα ισχύει. Απο την στιγμή όμως που και οι δύο κάμερες (φωτο & βίντεο) λειτουργούν με τον ίδιο οδηγό.. τότε ναί αλλάζει και το βίντεο.

Το βίντεο όμως έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις μέσα στον οδηγό. Αν δεν του έχουν πειράξει τις ρυθμίσεις δεν θα αλλάζει τίποτα σ' αυτό.

 

Μια καλή ρύθμιση για αλλαγή στο ρυθμό καρέ του βίντεο, στο αρχείο του οδηγού είναι:

VR_NORMAL_MODE_FR=44;

VR_NIGHT_MODE_FR=28;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ήδη απαντηθεί. Έχει βγάλει η sony firmware που να διορθώνει το πρόβλημα με το bluetooth? Έχω στείλει 2 φορές τη συσκευή για επισκευή αλλά εξακολουθεί να μη δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο όμως έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις μέσα στον οδηγό. Αν δεν του έχουν πειράξει τις ρυθμίσεις δεν θα αλλάζει τίποτα σ' αυτό.

 

Μια καλή ρύθμιση για αλλαγή στο ρυθμό καρέ του βίντεο, στο αρχείο του οδηγού είναι:

VR_NORMAL_MODE_FR=44;

VR_NIGHT_MODE_FR=28;

 

nice ,very nice........!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ήδη απαντηθεί. Έχει βγάλει η sony firmware που να διορθώνει το πρόβλημα με το bluetooth? Έχω στείλει 2 φορές τη συσκευή για επισκευή αλλά εξακολουθεί να μη δουλεύει.

 

Για ποιο πρόβλημα μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πρόβλημα μιλάς;

Πραγματικά κι εγώ το 'χω απορία!

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο γνωστό επισημασμένο πρόβλημα με το bluetooth στο W800...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει.

Μια χαρά δουλεύει το bluetooth των w800/k750.

Στo k700 υπήρχε bug στο bt με τις συχνές αποσυνδέσεις χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Και κυριως οταν εκανες συνδεση με vodafone κινητα (sharp).

ομως στο w800i..προσωπικα δεν εχω ακουσει το παραμικρο προβλημα για το "μπλε δοντι" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κι εγώ το 'χω απορία!

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο γνωστό επισημασμένο πρόβλημα με το bluetooth στο W800...

 

Συμβαίνει το εξής: το Bluetooth κολάει και όταν ανοίγει δεν μπορώ ούτε να στείλω αλλά ούτε και να λάβω δεδομένα. Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει παρατηρήσει και γνωστός μου καθώς είναι κάτοχος της ίδιας συσκευής. Άν κάνω αναζήτηση για νέες συσκευές, βρίσκω και μπορεί κάποιος να ανιχνέυσει εμένα. Περεταίρω αποστολή ή λήψη δεν είναι εφικτή. Να σημειώσω ότι το πήγα στο Γερμανό όπου έγινε format και αναβάθμιση firmware με την τελευταία τότε έκδοση αλλά το πρόβλημα δεν έχει λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο. Και είσαι ο πρώτος, αν δεν κάνω λάθος, που αναφέρει κάτι τέτοιο στις 128 σελίδες για το w800 και στις 409 για το k750.

Θα σου πρότεινα να το πας σε κάποιο service point της SE και όχι στον Γερμανό. Είναι πάντως από τα προβλήματα που συνήθως λύνονται με μια απλή αναβάθμιση. Δεν είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, γιατί στον file server που το έχουν ανεβάσει δεν υπάρχουν σχεδόν ποτέ ελεύθερα slots.

 

http://rapidshare.com/files/10608972/camdriver0.rar

και οι οδηγιες χρησης

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=135737

Link to comment
Share on other sites

emena dn mporei na mpei manual sto supermode.......:( :( anyway ekana mia allagi ston algori8mo k twra anoigei mono tin supermode xwris tin normal....pantws ekeino me tin allagi tou ev +/- einai duskolo mexri na to suni8iseis
Link to comment
Share on other sites

Για να μπαίνει απ' ευθείας σε supermode

στο κομμάτι:

seq_init=05 02 00 0B D0 #CMD_END

05 02 00 0C 07 #CMD_END

06 02 00 01 00 52 #CMD_END

05 02 00 18 00 #CMD_END

 

06 02 00 01 05 56 #CMD_END

06 02 00 01 01 55 #CMD_END

06 02 00 01 00 08 #CMD_END

$s0 09 $-0 0a 06 02 00 01 $w0 06 #CMD_END

$s6 7f

#GET_SENSOR_VERSION;

 

Η προτελευταία γραμμή από το παραπάνω θα πρέπει ν' αλλάξει σε:

$s6 09

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

emena dn mporei na mpei manual sto supermode.......:( :( anyway ekana mia allagi ston algori8mo k twra anoigei mono tin supermode xwris tin normal....pantws ekeino me tin allagi tou ev +/- einai duskolo mexri na to suni8iseis

 

Ναι αλλά και σε μια ψηφιακή μηχανή δεν χρειάζεσαι χρόνο να κάνεις τόσες ρυθμίσεις..?

Δεν ξέρω για άλλους.. αλλά για μένα η ποιότητα των φωτό είναι φοβερή για τηλέφωνο 2mp.

 

ΑΑΑ..! για να μπείς manually στην supermode.. τον κωδικό τον βάζεις με το τηλέφωνο πλαγιαστο..

όπως όταν τραβάς φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

κάπου έχασα τη μπάλα με αυτά που διάβασα για την κάμερα να εχει εκδόση 8.2 και γενικά κάποιο κώδικα που γράφετε για την διαδικασία.

Όλα αυτά που γράφετε εννοείτε ότι γίνεται μέσω του far manager η με κάποιο άλλο ποιό απλό τρόπο ;(π.χ. το supermode τι είναι και πως πας εκεί,οτάν είναι ανοιχτο το κινητό ή με άλλο τρόπο ; )

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται ;

Ευχαριστώ :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

κάπου έχασα τη μπάλα με αυτά που διάβασα για την κάμερα να εχει εκδόση 8.2 και γενικά κάποιο κώδικα που γράφετε για την διαδικασία.

Όλα αυτά που γράφετε εννοείτε ότι γίνεται μέσω του far manager η με κάποιο άλλο ποιό απλό τρόπο ;(π.χ. το supermode τι είναι και πως πας εκεί,οτάν είναι ανοιχτο το κινητό ή με άλλο τρόπο ; )

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται ;

Ευχαριστώ :!: :!:

Ο οδηγός 8.2 supermode είναι το πειραγμένο αρχείο ρυθμίσεων της κάμερας. Η λειτουργία κανονικά είναι όπως και οι αυτόματες ρυθμίσεις της κάμερας, όταν όμως μπεις στην κατάσταση supermode μπορείς να κάνεις ότι ρύθμιση θέλεις!

Για να μπεις σε supermode πρέπει να μπεις στην κάμερα και να πατήσεις το συνδιασμό:

EV +0.3, LED, EV +0.0, EV -0.3, LED, EV -0.7

 

από 'κει και πέρα το πλήκτρο της εξισορρώπισης του λευκού μετατρέπεται σε πλήκτρο επιλογής των ρυθμίσεων που θέλεις ν' αλλάξεις και το ζουμ σε πλήκτρο ορισμού των παραμέτρων των ρυθμίσεων αυτών.

Να αναφέρω ενδεικτικά ότι με τους οδηγούς αυτούς το ζουμ στην κάμερα φτάνει το x16! Καθώς και: JPEG_LEVEL, FPS & SlowShutter, Brightness, Sharpening, Contrast, original EV, Manual Shutter Speed, ISO, Spot, Scene (Sports Landscape Twilight Landscape Beach/Snow Portrait Twilight Portrait Document)

 

Παραθέτω ολόκληρο τον πίνακα με τις ρυθμίσεις όπως αυτός υπάρχει στο http://www.esato.com:

http://img230.imageshack.us/img230/7303/supermodeav4.jpg

 

Η τροποποίηση που αναφέραμε πιο πριν στον κώδικά του οδηγού είναι για να μπαίνει κανείς αμέσως σε supermode δίχως να πατάει το συνδιασμό.

 

Η όλη διαδικασία αλλαγής του αυθεντικού οδηγού του κινητού με αυτόν, γίνεται με το γνωστό τρόπο που αναφέρεις κι εσύ.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paides psaxnw ena proggramataki na mporoyn na paizoyn ta video apo to pc sto w800i...opoios xerei kati ....

1. ΑΠ. αν εχεις το ΝΕRO v 7..... μπες στο Nero recode και με λιγο ψαξιμο θα βρεις πως μετατρεπεις σε mp4. το δοκίμασα και βγάζει καλύτερη ποιότητα απο τα Imtoo & Xilisoft

2. Επειδή εχω χασει συνεχειες στο φορουμ, παρακαλω να μου πει καποιος ή να με παραπεμπψει αντιστοιχα:

Εχω την R1K001 εκδοση στο w800 και θελω την τελευταια και επισης πως γινεται(ποια αρχεια+βοηθητικα προγραμματα κατεβαζω, απο που)

Ευχαριστω, και καλη χρονια σε ολους

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και σε μια ψηφιακή μηχανή δεν χρειάζεσαι χρόνο να κάνεις τόσες ρυθμίσεις..?

Δεν ξέρω για άλλους.. αλλά για μένα η ποιότητα των φωτό είναι φοβερή για τηλέφωνο 2mp.

 

ΑΑΑ..! για να μπείς manually στην supermode.. τον κωδικό τον βάζεις με το τηλέφωνο πλαγιαστο..

όπως όταν τραβάς φωτο...

 

to eixa dokimasei k auto alla dn imoun k 100% sigouros oti itan ka8eta anti orizontia isws na min epiase epeidi to joystick einai ligo ....

anyway ,multiPetros me eswses me ton pinaka........ thx a lot

 

 

Y.G. osoi kanetai ston algori8mo tin allagi na mpainei katey8eian se supermode na 3erete oti meta dn mporeite na mpeite sto "secret" menu (toulaxiston se me dn pianei)

Y.G.2. molis ebala tin version 144,2 (lol) tin brika se ena site alla dn leei tpt diaforetiko!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...