Jump to content

Live Streaming τηλεοπτικών καναλιών


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρον θεμα...αφιερωνεται σε οσους ψαχνουν εναν τροπο για να δουν αγωνες ποδσφαιρου απο κορυφαια ευρωπαικα πρωταθληματα(ιταλικο,αγγλικο,ισπανικο,γερμανικο,γαλλικο κλπ),κυπελλα Ευρωπης(Τσ.Λιγκ,Ουεφα),Μπασκετ(κυριως ΝΒΑ)& αλλα σπορ,που συνηθως δειχνει η νοβα...με ποιο τροπο?Κατεβαζοντας το προγραμμα SopCast απο εδω ,κανοντας unzip & επιλεγοντας ενα καναλι απ'τη λιστα που θα σας βγαλει.Συνηθως αυτο που δειχνει τα ποδοσφαιρικα ματς ειναι το CCTV5 ,ενω το γνωστο ESPN δειχνει κυριως ΝΒΑ & αλλα σπορ...Φυσικα δεν πληρωνετε τιποτα,αλλα πρεπει να υπαρχει απαραιτητα συνδεση adsl τουλαχιστον 256 (φυσικα οσο ανεβαινουμε τοσο καλυτερη ποιοτητα χωρις διακοπες ;) )...

Η συγκεκριμενη "εφευρεση" οφειλεται σε κινεζους ποδοσφαιροφιλους,που με καποιο τροπο καταφερνουν & βλεπουν ελευθερα ο,τι στις ευρωπαικες χωρες & στις ΗΠΑ χρυσοπληρωνεται... :rolleyes:

Ελπιζω να βοηθησα οποιον ενδιαφερεται...για περισσοτερες πληροφοριες,εδω ειμαστε... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Tha katevasei me to etsi thelw to update tou

2. Den ypostirizei proxies... :(

 

emeina sto Connecting the SoP NetWork

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρων προγραμματάκι, μια απλή adsl 384 όμως δεν φαίνεται να του αρκεί για να έχει τέλεια απόδοση :( Παρ΄όλα αυτά εκπληκτικό :D
Link to comment
Share on other sites

Demis,αστο να κανει το update & μετα ξαναξεκινησε το ;) .Οντως με μια 384 κολλαει αρκετα(δουλευει αψογα παντως σε 1024 :cry: ),αλλα αν συνδεθεις τουλαχιστον μιση ωρα πριν την εναρξη ενος αγωνα εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να εχεις καλυτερη ποιοτητα... :!:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα μολις ανοιγει ο win media player εμφανιζει το μηνυμα: Δεν ειναι η προσβαση σ αυτο το πολυμεσο, ισως δεν ειστε συνδεδεμένοι με το δικτυο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ο Ολυμπιακός κατήργησε το livesports.gr για internet streaming και πλέον πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό στο επίσημο site.

Δυστυχώς οταν κάνω καταχώρηση για να δημιουργήσω λογαριασμό, μου βγάζει μια σελίδα με error.

Εχει δοκιμάσει κάνενας εγγραφή;; Μήπως δεν λειτουργεί ακομα;;

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολυμπιακός κατήργησε το livesports.gr για internet streaming και πλέον πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό στο επίσημο site.

Δυστυχώς οταν κάνω καταχώρηση για να δημιουργήσω λογαριασμό, μου βγάζει μια σελίδα με error.

Εχει δοκιμάσει κάνενας εγγραφή;; Μήπως δεν λειτουργεί ακομα;;

Μέχρι τώρα έβλεπες δηλαδή τα ματς σε live streaming; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έβλεπες δηλαδή τα ματς σε live streaming; :confused:

 

Ειχα δεί το Ολυμπιακός-ΠΑΟ.

Για να το δω είχα κάνει register, αλλά τωρα λέει οτι χρειάζεται πάλι register και μου βγάζει το error...

Βοηθήστε! Δεν θελώ να το ακουσω στο ράδιο!

Link to comment
Share on other sites

Olympiacos.org Livestreaming

 

Το livesports.gr καταργήθηκε. Η σελίδα πρόσβασης στα παιχνίδια είναι πλέον η http://www.olympiacos.org/livestreaming.aspx

 

Εάν είχατε λογαριασμό στο livesports.gr ο λογαριασμός σας δεν ισχύει πλέον!

Θα πρέπει να φτιάξετε - εάν δεν έχετε ήδη - λογαριασμό στο http://www.olympiacos.org.

 

Εάν έχετε λογαρισμό στο olympiacos.org παρακαλούμε εισάγετε το username και password σας στα σχετικά πεδία στο αριστερό μέρος της οθόνης.

 

Επίσης, εάν είσαστε μέλος του Ολυμπιακού ΣΦΠ θα πρέπει να "δέσετε" τον Αριθμό Μητρώου Μέλους σας με το username και το password στο site, για να μπορέσει να σας αναγωρίσει και το σύστημα ως μέλος του Ολυμπιακού ΣΦΠ και να αγοράσετε τους αγώνες στις προνομιακές τιμές.

 

Εάν δεν είσαστε φίλος του Ολυμπιακού και θέλετε απλά να παρακολουθήσετε τον αγώνα της ομάδας σας με τον Ολυμπιακό παρακαλούμε πατήστε εδώ για να γραφτείτε στον κόμβο μας, ως φιλοξενούμενο μέλος.

 

Πηγή: Oλυμπιακός livestreaming

Link to comment
Share on other sites

Olympiacos.org Livestreaming

 

Το livesports.gr καταργήθηκε. Η σελίδα πρόσβασης στα παιχνίδια είναι πλέον η http://www.olympiacos.org/livestreaming.aspx

 

Εάν είχατε λογαριασμό στο livesports.gr ο λογαριασμός σας δεν ισχύει πλέον!

Θα πρέπει να φτιάξετε - εάν δεν έχετε ήδη - λογαριασμό στο http://www.olympiacos.org.

 

Εάν έχετε λογαρισμό στο olympiacos.org παρακαλούμε εισάγετε το username και password σας στα σχετικά πεδία στο αριστερό μέρος της οθόνης.

 

Επίσης, εάν είσαστε μέλος του Ολυμπιακού ΣΦΠ θα πρέπει να "δέσετε" τον Αριθμό Μητρώου Μέλους σας με το username και το password στο site, για να μπορέσει να σας αναγωρίσει και το σύστημα ως μέλος του Ολυμπιακού ΣΦΠ και να αγοράσετε τους αγώνες στις προνομιακές τιμές.

 

Εάν δεν είσαστε φίλος του Ολυμπιακού και θέλετε απλά να παρακολουθήσετε τον αγώνα της ομάδας σας με τον Ολυμπιακό παρακαλούμε πατήστε εδώ για να γραφτείτε στον κόμβο μας, ως φιλοξενούμενο μέλος.

 

Πηγή: Oλυμπιακός livestreaming

 

Τα έκανα αυτα που λεει αλλα δεν είχε γίνει κάτι.

Anyway το προβλημα λύθηκε γιατί το παιχνίδι το έχει ηδη αγοράσει ένας φίλος μου οπότε θα το δούμε απο τον δικό του κωδικο.

ΤΗΑΝΧ

Link to comment
Share on other sites

9 ευρω νομιζω εχει τωρα.

9€ για ένα ματς; :shock: Και είναι not bad? :eek: Πόσο έπρεπε να είναι δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

9€ για ένα ματς; :shock: Και είναι not bad? :eek: Πόσο έπρεπε να είναι δηλαδή;

Μην εισαι τσιγγουνης ρε! :p

Link to comment
Share on other sites

9€ για ένα ματς; :shock: Και είναι not bad? :eek: Πόσο έπρεπε να είναι δηλαδή;

Είμαι Αγγλία. Αν αποφασίσω να πάω να το δω έξω, με μεταφορικά και τις μπύρες που θα πιω στην pub δε θα βγει πιο φθηνά. Οπότε το πληρώνω 9 ευρώ, μαζεύω και άλλους 2 καμμένους στο δωμάτιο και φέρνουν όλα τα παρελκόμενα, και το βλέπω με τις φόρμες μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Αγγλία. Αν αποφασίσω να πάω να το δω έξω, με μεταφορικά και τις μπύρες που θα πιω στην pub δε θα βγει πιο φθηνά. Οπότε το πληρώνω 9 ευρώ, μαζεύω και άλλους 2 καμμένους στο δωμάτιο και φέρνουν όλα τα παρελκόμενα, και το βλέπω με τις φόρμες μου! :p

Kαι φυσικά ποιότητα άριστη υποθέτω ε; Έχει και σχολιασμό κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.. Σκέφτομαι να το κάνω τώρα με το παιχνίδι με την ΑΕΚ. Ελπίζω να έχει καλή ποιότητα γιατί τσάμπα η Τ3... Σχολιασμό μάλλον όχι. Εκτός και αν μεταδίδει μέσω του Alpha. Δεν ξέρω.. Ας μας πει κάποιος που το έχει κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Kαι φυσικά ποιότητα άριστη υποθέτω ε; Έχει και σχολιασμό κανονικά;

Απο ολες τις εναλλακτικες λυσεις,εχει την καλυτερη ποιοτητα.

Για σχολιασμο δε γνωριζω.Καλυτερα χωρις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά αποφάσισω να γραφτώ και να δω το παιχνίδι την Κυριακή θα σας πω μετά εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για Ελλάδα το streaming δε λέει και πολλά... Πόσο μάλλον να πληρώνεις κιόλας. Έχω (προσπαθήσει να) δει ματς σε streaming και στο 5λεπτο το έκοψα. Συνεχείς διακοπές κλπ... Θέλει πάνω από 1024 σύνδεση για αξιοπρεπή μετάδοση, ταχύτητα απαγορευτική για Ελλάδα. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για Ελλάδα το streaming δε λέει και πολλά... Πόσο μάλλον να πληρώνεις κιόλας. Έχω (προσπαθήσει να) δει ματς σε streaming και στο 5λεπτο το έκοψα. Συνεχείς διακοπές κλπ... Θέλει πάνω από 1024 σύνδεση για αξιοπρεπή μετάδοση, ταχύτητα απαγορευτική για Ελλάδα. :cry:

 

Άρα με Τ3 λογικά θα είμαι καλά!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...