Jump to content

Αλλαγή απο Mate 10 pro huawei


andipas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολο το κομιουνιτι!! Εδω και καιρο ψάχνω με τι θα αλλάξω το huawei mate 10 pro που εχω και εχω μπερδευτει παρα πολυ. Κοιταω ενα μπατζετ μεχρι 350 ευρω, ειχα στα υπόψιν redmi note 10 pro, poco f3, xiaomi mi 11 lite και realme 8 pro. Περισσοτερο κλίνω προς το redmi. Το θεμα ειναι οτι συνέχεια διαβαζω αρνητικά σχεδόν για ολα. Επίσης δε ξερω κατα ποσο μια τέτοια επιλογή θα ειναι downdrade σε σχεση με το huawei. Ναι μεν δε θελω να ξεφύγει η τιμή αλλα δε θελω να χασω παρα πολυ σε επιδόσεις χαρακτηριστικά κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κοιτούσα είτε mi 10t είτε poco f3

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θελω την amoled γιαυτό και δε το κοιταω το mi10t

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τονίσουμε πως το Mate 10 Pro έχει ακόμη και σήμερα μια τέλεια OLED οθόνη και μάλιστα υπέρ-άριστη κάμερα πίσω, αυτά και μόνο δυσκολεύουν την επιλογή σου με budget στα 350 ευρώ.

 

Εφόσον όμως κάνεις την μετάβαση θες κάτι ισχυρότερο, κάτι πιο πλούσιο σε δυνατότητες και γι' αυτό προτείνω το Poco F3 και οι βασικοί 4 λόγοι που σε παροτρύνω σε αυτή την αγορά, είναι:

 

- Παραμένεις στην χρήση πάνελ AMOLED και μάλιστα με ρυθμό ανανέωσης 120Hz.

- Θα μπορείς να χρησιμοποιείς τον επεξεργαστή Snapdragon 870, ίσως το bestseller της Qualcomm με ικανοποιητικές επιδόσεις, μεγάλη σταθερότητα και φυσιολογικά επίπεδα θερμοκρασίας.

- Μπαταρία 4520mAh με ταχεία φόρτισης 33W, έχεις λίγο καλύτερη αυτονομία από το Mate.

- Και για να αξίζει η αλλαγή, προτίμησε την έκδοση με τα 8GB RAM, θα χρειαστείς επιπρόσθετα περίπου άλλα 40 ευρώ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκει δυσκολεύομαι και εγω στο θεμα οθόνη και καμερα. Η αλήθεια είναι οτι το ποκο που το ειδα απο κοντα μου αρεσε πολυ η οθονη του, οκ στις καμερες ας ειναι και λιγο κατω η στα ιδια με το mate δε με ενοχλει τοσο. Και γενικα για το ποκο δεν ακουω και τοσα θεματα (aod, proximity κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκει δυσκολεύομαι και εγω στο θεμα οθόνη και καμερα. Η αλήθεια είναι οτι το ποκο που το ειδα απο κοντα μου αρεσε πολυ η οθονη του, οκ στις καμερες ας ειναι και λιγο κατω η στα ιδια με το mate δε με ενοχλει τοσο. Και γενικα για το ποκο δεν ακουω και τοσα θεματα (aod, proximity κλπ)
Η καλύτερη επίλογη είναι το poco φίλε. Εγώ πήρα το mi 10t μια βδομάδα πριν βγει το f3, αλλιώς θα πήγαινα στο poco. Βέβαια να πω ότι το mi 10t έχει πολύ δυνατή αυτονομία

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@andipas επειδή είχα το Mate 10 Pro, μονάχα στο θέμα φωτογραφίας δεν θα σου ταιριάξει τόσο πολύ το POCO, αλλά σε σχέση με κάτι OnePlus Nord, OnePlus 8/8T, Xiaomi Redmi Note 10, σίγουρα το F3 είναι ανώτερο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι διαβαζω για το poco θεμα υπερθέρμανσης και green tint για το redmi θεμα με το proximity καο το aod για το mi11lite υπερθέρμανσης κλπ κλπ. Εχω την εντύπωση οτι μονο για το realme δεν εχω διαβασει κάποιο θεμα, βέβαια δε βρήκα και εδω μεσα να υπάρχει κάποιο επίσημο thread.
Link to comment
Share on other sites

Υπερθερμάνσεις έχουν ακόμη και συσκευές τον 1000 ευρώ, ναι πραγματικά είναι τρελό που φέτος συσκευές με Snapdragon 888 ζεματάνε, αλλά θέλει προσοχή τώρα το καλοκαίρι γτ πολλοί τα εκθέτουν στον ήλιο και μετά σου λένε μου έβγαλε μήνυμα υπερθέρμανσης, πάντως αυτό είναι κοινό ζήτημα σε πάρα πάρα πολλούς ανεξαρτήτως εταιρείας.

 

Η "πρασινάδα" στην οθόνη είναι καθαρά θέμα τύχης μην σου κάτσει ελλαττωματική παρτίδα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τωρα που εξω εχει 50 βαθμούς λογικό είναι να ανεβάζουν θερμοκρασία μεχρι κάποιο σημείο, βέβαια υπάρχει και μια τάση υπερβολής γενικά στα φόρουμ. Τωρα για τις πρασινες οθόνες θελω να πιστεύω οτι καλύπτετε απο την εγγύηση οπότε απλα ελπίζεις να μη σου τύχει αλλιως το αλλάζεις και βλέπεις το επόμενο. Ωραια ωραια, το πιο πιθανό ειναι να παω στο poco που μου αρεσε εξ αρχης κ ολας!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...