Jump to content

Αγορά File Server


George_Kont
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους σας.

Ενδιαφέρομαι για αγορά File Server. Ο όγκος των δεδομένων θα είναι περίπου 2 TiB (βίντεο, εικόνες, έγγραφα). Θέλω να εξυπηρετεί άνετα 100 Η/Υ με τους ανάλογους χρήστες. Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός στα χρήματα.

Τι θα προτιμούσα να έχει. Τουλάχιστον 64 GB Ram, τουλάχιστον 3 δίσκους χωρητικότητας ο ένας 500 GB για το λειτουργικό, και οι υπόλοιποι από 2 TiB για αρχεία και backup αρχείων.

Επεξεργαστική ισχύ !! Τουλάχιστον 3 ή 4 κάρτες δικτύου 1Gbit. Το μηχάνημα αυτό σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω και σαν backup για το domain μου. Επίσης τί λειτουργικό χρειάζεται για την ταυτόχρονη χρήση από τους χρήστες?

Hδη έχω 1 HP Proliant ML 110 G7 i3 2100 3.20 GHZ 16 GB Ram 3 SATA 500 GB 2XGbit LAN που λειτουργεί το domain εδώ και 10 χρόνια και 1 HP Proliant ML 350p G8 ΧΕΟΝ Ε5 2420 1.8 GHZ 16 Gb Ram 6 SATA 500 GB 2XGbit LAN όπου έχω τις βάσεις δεδομένων μου. Ο δεύτερος είναι λίγο αργός λόγο του XEON αλλά την κάνει την δουλειά του.

Θέλω κάτι καλύτερο για τα αρχεία και μόνο ΗΡ.

 

Σας ευχαριστώ

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
OK problem solved Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...