Jump to content

Μετά το mate 20 pro... Τι;


Lemannia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και 2 χρόνια είμαι κάτοχος ενός Mate 20 pro.

Ήθελα τις φωτογραφικές επιδόσεις πρωταρχικά, ήθελα τη γρήγορη φορτιση, και γνώρισα από πρώτο χερι και το chipset της kirin. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το σύνολο των λειτουργιών του "Αν" και θα ήθελα λίγο πιο γρήγορο τον επεξεργαστή του.

Με τρώει τελευταία να το πουλήσω και να πάρω κάτι πιο καινούργιο. Τα στοιχεία που με ενδιαφέρουν δεν διαφέρουν από το παλιό απλά θα ήθελα έναν πιο γρήγορο επεξεργαστή.

Θα ήθελα σας παρακαλώ τις προτάσεις σας

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης προλαβαίνεις να αλλάξεις δωρεάν μπαταρία. Θα βοηθήσει στην πώληση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης προλαβαίνεις να αλλάξεις δωρεάν μπαταρία. Θα βοηθήσει στην πώληση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν καλύπτεται δωρεάν η μπαταρια στη 2ετια.

Ενα χρόνο εγγύηση έχει.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεται δωρεάν η μπαταρια στη 2ετια.

Ενα χρόνο εγγύηση έχει.

Βάζουμε στοίχημα??

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω οτι μπορει να αλαχτει! κατοχος Mate 20 pro γεναρη κλεινω 2 χρονια και το εστειλα σεπτεμβρη για αλλαγη!ειμαι και εγω στην ιδια φαση του φιλου,ψαχνομαι για αλλαγη αλλα δεν ξερω,στα p40 pro και Mate 40 pr εχω την εντυπωση οτι θα χασω σε μπαταρια,αν και στο mate 40 pro δεν εχω δει τοσο καλα δειγματα απο την καμερα να πω την αληθεια!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το mate 20 pro αντέχει ακόμη. Η κάμερα του θεωρείτε ακόμη κ σήμερα καλή και δεν υπάρχει λόγος αλλαγής αν δεν υπάρχει το μικρόβιο. Έχοντας το note 9 και το mate 20 pro, αγόρασα το fold 2 για να πω ότι πήρα κάτι το διαφορετικό. Έχω στείλει και τα δυο κινητά για αλλαγή μπαταρίας πριν την λήξη της εγγύησης ( το samsung με πληρωμή, το mate δωρεαν!) Και πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο από τα 2 να δώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το mate 20 pro αντέχει ακόμη. Η κάμερα του θεωρείτε ακόμη κ σήμερα καλή και δεν υπάρχει λόγος αλλαγής αν δεν υπάρχει το μικρόβιο. Έχοντας το note 9 και το mate 20 pro, αγόρασα το fold 2 για να πω ότι πήρα κάτι το διαφορετικό. Έχω στείλει και τα δυο κινητά για αλλαγή μπαταρίας πριν την λήξη της εγγύησης ( το samsung με πληρωμή, το mate δωρεαν!) Και πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο από τα 2 να δώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο ακριβως! εχει οσα θελω σε ολους τους τομεις! απλα επομενη αλλαγη θα θελω να ειναι αναβαθμιση σε ολα και οχι σε καποια συγκεκριμενα και να παω ετσι γιατι δεν εχω κατι να κανω ;) ! οπως επισης δεν κολλαω και με εταιριες εγω,αν βρω κατι αξιολογο και να αξιζει αλλαγη θα το κανω οπως οταν απο samsung(s6 ,s7edge s8+) πηγα Huawei !

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε στοίχημα??

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο δημοτικό είμαστε να βάλουμε στοίχημα βρε φίλε... :-) ? Αν είναι δυνατόν...

 

Έστειλες τη συσκευή μετά τον 1οχρονο και σου άλλαξαν δωρεάν την μπαταρία?

Μήπως σου άλλαξαν και οθόνη που την περιέχει?

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

@Lemannia .,,, είμαι στη ιδια θέση ,,, και σκέπτομαι τις 2 εξής επιλογές ,,galaxy fe 5g ,, mi 10 t pro και ο μονος ενδοιασμος μου ειναι στις κάμερες
Link to comment
Share on other sites

Στο δημοτικό είμαστε να βάλουμε στοίχημα βρε φίλε... :-) ? Αν είναι δυνατόν...

 

Έστειλες τη συσκευή μετά τον 1οχρονο και σου άλλαξαν δωρεάν την μπαταρία?

Μήπως σου άλλαξαν και οθόνη που την περιέχει?

Επειδή δεν είμαστε δημοτικό δεν γράφουμε τυχαία κάτι! :) Ναι αλλάζουν μαζί κ την οθόνη εφόσον δεν έχει περάσει διετία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαστε δημοτικό δεν γράφουμε τυχαία κάτι! :) Ναι αλλάζουν μαζί κ την οθόνη εφόσον δεν έχει περάσει διετία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα με διαγνωστικά βρήκαν θέμα στην οθόνη, και επειδή περιέχεται η μπαταρια στο ανταλλακτικό γι αυτό στην άλλαξαν.

Αν πήγαινες και έλεγες μετά τον χρόνο αλλά εντός διετίας , ότι έχει πέσει η αυτονομία και ήθελες αλλαγή θα πλήρωνες 25 ευρώ για την καινούρια μπαταρία.

Άρα μην λέμε ότι θέλουμε για δωρεάν αλλαγη.. Να καταταλαβαινουν και τ α υπόλοιπα μέλη.....

:)
Link to comment
Share on other sites

Άρα με διαγνωστικά βρήκαν θέμα στην οθόνη, και επειδή περιέχεται η μπαταρια στο ανταλλακτικό γι αυτό στην άλλαξαν.

Αν πήγαινες και έλεγες μετά τον χρόνο αλλά εντός διετίας , ότι έχει πέσει η αυτονομία και ήθελες αλλαγή θα πλήρωνες 25 ευρώ για την καινούρια μπαταρία.

Άρα μην λέμε ότι θέλουμε για δωρεάν αλλαγη.. Να καταταλαβαινουν και τ α υπόλοιπα μέλη.....

Έχω γραπτή επικοινωνία που γράφει εφόσον είναι μέσα στην εγγύηση θα γίνει αλλαγή δωρεάν μπαταρίας οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεφύγαμε λίγο ε;

Τεσπα. Από κάμερα είμαι οκ. Αν είναι κάτι που πιθανόν να ήθελα σε αυτή την αλλαγή είναι ο επεξεργαστής.

Υπάρχει κάποια επιλογή σε αυτά τα χρήματα (600ευρω περιπου) που να κοιτάξω με δυνατότερο επεξεργαστή;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

είστε λίγο off topic :worry:
Εντάξει αλλά εγώ το είπα για να έχει καλύτερη τιμή στη μεταπώληση:)

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που οδήγησα την κουβέντα εκτος θέματος.

Απλά έγραψα τι ισχύει για να μην μπερδευτεί κάποιο μέλος από τα γραφόμενα .

Με το καλό οτι επιλέξει ο φίλος

:)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εάν έχεις την έκδοση με τα 8GB RAM, θα σου έλεγα πως τότε κράτα για λίγο ακόμη το Mate σου, γιατί πραγματικά αξίζει!

Διαφορετικά, εάν θέλεις την αλλαγή, ίσως εναλλακτικά να έβλεπες το Galaxy S20 Ultra για να φύγεις και λίγο από την Huawei. Στα θετικά φυσικά του Galaxy είναι ο σταθερός και αποδοτικός Snapdragon 865, η πραγματικά υπεροχή του σε λήψεις φωτογραφιών και με 5000mAh και ταχεία φόρτιση 45W, δεν θα έχεις παράπονο.

 

Επιπλέον, μιλάμε και για αποθηκευτικό χώρο UFS 3.0, άρα και εδώ θα δεις διαφορά.

Και τέλος, μιλάμε για οθόνη 120Hz, σκέτη απόλαυση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...