Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.game.co.uk/Consoles/Wii/Nintendo-Wii-Black-Limited-Edition-Console-with-Sports-Resort-Pak/~r344315/

 

Κουκλί είναι ... το ερωτεύτηκα σήμερα που το είδα στα μαγαζιά ... (κι ας έχω το άσπρο)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω το wii ή το ps3 slim

Κατευθύνομαι προς το wii καθώς είναι πιο fun.

2 ερωτήσεις:

Το pro evolution παίζεται διπλό στο wii; και αν ναι πως; και οι 2 παίχτες με τα remote στοχεύουν;

Και 2), τσιπάρετε το wii Μήπως;

 

Σας ευχαριστώ!

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω το wii ή το ps3 slim

Κατευθύνομαι προς το wii καθώς είναι πιο fun.

2 ερωτήσεις:

Το pro evolution παίζεται διπλό στο wii; και αν ναι πως; και οι 2 παίχτες με τα remote στοχεύουν;

Και 2), τσιπάρετε το wii Μήπως;

 

Σας ευχαριστώ!

 

2. ναι τσιπάρετε το wii ...

1. για το pro, φαντάζομαι χρησιμοποιείς και τα συμβατικά χειριστήρια που υπάρχουν για την εν λόγω κονσόλα... αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας :)

 

1.Αν κάνω όλη την παρακάτω διαδικασία, μετά θα μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια στο pc μου,να τα γράφω σε dvd και μετά να παίζουν στο wii μου;

 

2.Ισχυει η διαδικασια αυτη για μενα που εχω εκδοση 4.0

 

3.Αφου τελειωσω την ολη διαδικασια,μπορώ να βγάλω την SD καρτα (πόσα GB να είναι; ) ή πρεπει να την εχω συνεχεια μέσα για να παιζουν τα παιχνίδια απτα dvds;

 

Ελπίζω να μην σας κουρασα :rolleyes:

 

 

 

 

 

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ SOFTMOD ΤΟ WII ΣΑΣ(Μόνο για PAL/NTSC Wii με 4.1 System Menu)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Ο οδηγός αυτός γράφτηκε για να βοηθήσει αυτούς που θέλουν να πειράξουν το Wii τους για να επωφεληθούν από όλα τα ωφέλη που προσφέρει η ύπαρξη του Ηomebrew channel στο Wii τους.Το PSPGR δεν φέρει καμία ευθύνη αν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας κάτι πάει στραβά και χαλάσετε το Wii σας,αν φοβάστε να πάρετε αυτό το ρίσκο παρακαλώ σταματήστε εδώ και μην διαβάσετε παρακάτω!!!

 

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΙΑΠΩΝΙΚΑ WII ούτε σε ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ/ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ που είναι LU64+

Κατεβάστε το πακέτο από εδώ:

Wii 4.1 softmod pack

1)Κάντε format την SD κάρτα σας από τον υπολογιστή σας σε FAT16,για να το κάνετε αυτό τοποθετήστε την SD κάρτα σας σε ένα memory card reader και μόλις εμφανιστεί το εικονίδιο της κάρτας κάντε πάνω του δεξί κλίκ->Διαμόρφωση->Σύστημα αρχείων FAT επίσης τσεκάρετε το γρήγορη διαμόρφωση και πατήστε εκκίνηση.

 

2)Τοποθετήστε όλα τα αρχεία και τους φακέλους χύμα στην SD κάρτα σας.

Η SD κάρτα σας θα πρέπει να περιέχει μόνο τα:

-apps

-private

-boot.elf

-hacks.ini

όταν κάνετε διπλό κλίκ για να δείτε τα περιεχόμενα της κάρτας.

 

3)Τοποθετήστε την SD κάρτα σας στο Wii και πηγαίνετε στο Data Managment->Channels->SD card και πατήστε YES στο μήνυμα που θα εμφανιστεί.

 

 

4)Κάντε Install το Homebrew Channel και κάντε install το BootMii ως boot2 αν σας το επιτρέπει(σε νεότερες κονσόλες δεν γίνεται) είτε εγκαταστήστε το σαν IOS αν η επιλογή boot2 δεν είναι διαθέσιμη.

 

5)Τρέξτε το Bootmii(αν το κάνατε εγκατάσταση ως boot2 απλά κάντε επανεκκίνηση το Wii,αν το κάνατε εγκατάσταση ως IOS τρέξτε το Homebrew Channel από το εικονίδιο που εμφανίστηκε στην αρχική οθόνη του Wii με τα κανάλια και πατήστε το κουμπί home όταν ξεκινήσει).

 

6)Ανοίξτε το config menu και επιλέξτε backup NAND,περιμένετε να τελειώσει η διαδικασία και κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

7)Τώρα τρέξτε το Homebrew Channel και τρέξτε το Trucha Bug Restorer,επιλέξτε IOS36 και διαλέξτε Downgrade IOS15 και Download IOS from NUS(Αν είναι αμερικάνικο το Wii) ή NEU(Αν είναι Ευρωπαικό το Wii),μόλις τελειώσει η διαδικασία κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

8)Τρέξτε πάλι το Homebrew Channel και τρέξτε το Trucha Bug Restorer πάλι κι επιλέξτε IOS15 και μετά στο IOS36 menu επιλέξτε το IOS to slot 36 και πατήστε yes και τις 3 φορές που θα σας ρωτήσει και στο τέλος επιλέξτε το Install patched IOS36 και το Download IOS from NUS(Αν είναι αμερικάνικο το Wii) ή NEU(Αν είναι Ευρωπαικό το Wii),μόλις τελειώσει η διαδικασία κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

9)Κάντε Install το cIOS36 rev10 to IOS249(από το Homebrew channel)μέσω Network install mode

 

10)Κάντε downgrade τα IOS files από το IOS Downgrader(μέσω Homebrew channel).

 

11)Καντε Downgrade στην 3.2 έκδοση χρησιμοποιώντας το cIOS Downgrader(μέσα από το Homebrew channel)δεν πειράζει που είστε ήδη στην 3.2 πρέπει να το κάνετε αυτό το βήμα υποχρεωτικά!!!

 

12)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το 4.1 Firmware-Updater.

 

13)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το Dop-IOS install IOS60 v6174 με την επιλογή Sig Hash Check.

 

14)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το preloader.Στην οθόνη που σας λέει για την εγκατάσταση πατήστε το κουμπί 1 από το wiimote.Πηγαίνετε στα Settings του Preloader και στην επιλογή preloader hacks κάντε enable το "Skip disc update check".

 

Συγχρητήρια πλέον είστε στο system menu 4.1 και το Wii σας είναι softmodded...

 

Gherudos PSPGR Team 2009

http://www.pspgr.net

 

Αν θέλετε να μας βοηθήσετε μπορείτε κάνοντας μια μικρή δωρεά μέσω paypal στο Gherudos@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει πιο καινουριο photo channel απο το 1.1?

Και κατι ακομα!Ξερει κανεις απο που μπορω να κατεβασω το καινουριο internet channel?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω το wii ή το ps3 slim

Κατευθύνομαι προς το wii καθώς είναι πιο fun.

2 ερωτήσεις:

Το pro evolution παίζεται διπλό στο wii; και αν ναι πως; και οι 2 παίχτες με τα remote στοχεύουν;

Και 2), τσιπάρετε το wii Μήπως;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Γεια χαρα φιλαρακι απ΄οσο ξερω το wii δεν τσιπαρετε μεχρι τωρα, κοιτα εγω θα σου προτινα το ps3 να παρεις διοτι το pro evolution κατα την γνωμη μου μονο στο ps3 αξιζει . Αυτη ειναι δικια μου γνωμη . Παντως να ξερεις πως στα γραφικα δεν σιγκρηνονται το ps3 ειναι αρκετα ανωτερο. Τωρα η αποφαση ειναι δικια σου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα φιλαρακι απ΄οσο ξερω το wii δεν τσιπαρετε μεχρι τωρα, κοιτα εγω θα σου προτινα το ps3 να παρεις διοτι το pro evolution κατα την γνωμη μου μονο στο ps3 αξιζει . Αυτη ειναι δικια μου γνωμη . Παντως να ξερεις πως στα γραφικα δεν σιγκρηνονται το ps3 ειναι αρκετα ανωτερο. Τωρα η αποφαση ειναι δικια σου :)

 

α) To wii σίγουρα τσιπάρετε.. το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές ... !! μία ανάγνωση θα σας πείσει!

 

β) Το wii, δεν έκανε θραύση για τα γραφικά του ως παιχνιδομηχανή, αλλά για το νέο interactive τρόπο διασκέδασης που προσφέρει. Ο αγοραστής θα πρέπει να είναι ενήμερος γι'αυτό το θέμα.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί τους βασικούς λόγους βάσει των οποίων επιλέγει κάποιος να αγοράσει ένα wii??
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Aν θέλει διαφορετικά παιχνίδια από τα παιχνίδια των υπόλοιπων δύο κονσολών.

Αν δεν ενδιαφέρεται για Blu-Ray/DVD Player και θέλει απλά μια παιχνιδομηχανή.

Αν δεν παίζουν ρόλο για εκείνον τα γραφικά αλλά η διασκέδαση.

Αν μαζεύονται συχνά παρέα στο σπίτι και θέλουν να παίξουν κάτι διαφορετικό από τo Pro.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Aν θέλει διαφορετικά παιχνίδια από τα παιχνίδια των υπόλοιπων δύο κονσολών.

Αν δεν ενδιαφέρεται για Blu-Ray/DVD Player και θέλει απλά μια παιχνιδομηχανή.

Αν δεν παίζουν ρόλο για εκείνον τα γραφικά αλλά η διασκέδαση.

Αν μαζεύονται συχνά παρέα στο σπίτι και θέλουν να παίξουν κάτι διαφορετικό από τo Pro.

Επισης,

ειμαι πολλα χρονια gamer (απο το NES)

στο Wii ειχα και 3-4 παιχνιδια να παιξω ενω στο PS3 εχω 4 παιχνιδια αγορασμενα και 4 κατεβασμενα και παιζω μονο Street Fighter 4.

Blu-Ray εχω δει μια φορα μιας και τις ταινιες πια τις κατεβαζουμε.

Σκεφτομαι να παρω παλι Wii,το μαυρο που με εχει τρελανει!!!!!!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

http://www.game.co.uk/Consoles/Wii/Nintendo-Wii-Black-Limited-Edition-Console-with-Sports-Resort-Pak/~r344315/

 

Κουκλί είναι ... το ερωτεύτηκα σήμερα που το είδα στα μαγαζιά ... (κι ας έχω το άσπρο)

 

Πολύ όμορφο, αλλά και λίγο πιο ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος του wii εδώ και 2 μέρες και έκανα την βλακεία όταν συνδέθηκε στο internet να του κάνω update στη version και δυστυχώς πήγα στην 4.2Ε πράγμα που σημαίνει οτι δεν μπορώ να του βάλω το softmod για να παίξω αντιγραμμένα παιχνίδια...έψαξα σε όλο το net πως να του κάνω downgrade αλλά ότι και αν δοκίμασα κολλάει σε μία οθόνη που του επιλέγεις το IOS (για όποιον γνωρίζει) ή αν επιλέξω την αμέσως επόμενη IOS μετά την IOS250 με αφήνει να συνεχίσω αλλά μου βγάζει errors....έχετε να μου προτείνετε κάτι???

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο, αλλά και λίγο πιο ακριβό

 

Ναι, αλλά αν σκεφτείς ότι παίρνεις μαζί και το Sports Resort (49,9€) είνια πιο φτηνό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

.........

.........

έχετε να μου προτείνετε κάτι???

 

 

Αγόρασε αυθεντικά παιχνίδια.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορείς να παίξεις online παιχνίδια του wii στο wii από κάποιο site ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Προκειμένου να παίξεις αντεγραμμένα παιχνίδια, πρέπει πρώτα να το σπάσεις. Το μαύρο δυστυχώς σπάζει δύσκολα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και δυο μερες το μαυρο wii μπορει κανεις να μου ποσταρει την διαδικασια για να το σπασω και να παιξω αντιγραμμενα παιχνιδια?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα....μερικες πληροφοριες σε εναν ασχετο..

1)εκανα συνδεση στην βονταφον και θα μ αποστειλουνε το wii σε μερικες μερες

2)θα ηθελα να με ενημερωσετε για το τι πρεπει να κανω..δλδ πρεπει να το τσιπαρω??αν ναι τι τσιπ??ποσο κοστιοζει???απο εξτρα τι ειναι must να αγορασω???ενα κοντρολ θα εχει μονο μεσα η πρεπει να αγορασω και αλλο??αυτα τα wii fit κτλ ειναι καποιο απο αυτα απαραιτητο???

επισης πρεπει η οχι να κανω αναβαθμιση λογισμικου??υπαρχει καποια παγιδα σε αυτο??

ενημερωστε με σας παρακαλω καθοτι εντελως ασχετος..ευχαριστω και καλες γιορτες

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα....μερικες πληροφοριες σε εναν ασχετο..

1)εκανα συνδεση στην βονταφον και θα μ αποστειλουνε το wii σε μερικες μερες

2)θα ηθελα να με ενημερωσετε για το τι πρεπει να κανω..δλδ πρεπει να το τσιπαρω??αν ναι τι τσιπ??ποσο κοστιοζει???απο εξτρα τι ειναι must να αγορασω???ενα κοντρολ θα εχει μονο μεσα η πρεπει να αγορασω και αλλο??αυτα τα wii fit κτλ ειναι καποιο απο αυτα απαραιτητο???

επισης πρεπει η οχι να κανω αναβαθμιση λογισμικου??

 

Δεν έχω ξανακούσει αν πρέπει να γίνει κανείς παράνομος :p :p

Βασικά, αν θες να παίζεις αντιγραμμένα, ναι. Μιας και είσαι πάρα πολύ αρχάριος για τις υπόλοιπες "οικιακές" λύσεις σπασίματος, πήγαινέ το. Όσο για το ποιο να βάλεις, δεν ξέρω αν θα σου δώσουν επιλογή εκεί που θα το πας. Αν σου δώσουν άκου τι θα σου προτείνουν. Συνήθως ξέρουν καλύτερα.

 

Έξτρα θα πάρεις ένα δεύτερο σετ χειριστηρίων για ένα ακόμα παίκτη (δηλαδή ένα δευτερο Wii Remote και ένα δεύτερο Nunchuck, τα οποία μαζί αποτελούν ένα ολοκληρομένο χειριστήριο και υπάρχουν από ένα στο αρχικό πακέτο που θα σου στείλουν).

 

Το Wii Fit είναι ένα παιχνίδι γυμανστικής και παιχνιδιών ισορροπίας για το Wii το οποίο συνοδεύεται από μια σανίδα (Balance Board) η οποία μπορεί και καταλαβαίνει την αυξομείωση του βάρους και οδηγώντας σε μέσω ενός προσωπικού γυμναστή στην οθόνη, κάνεις τις ασκήσεις και παίζεις τα παιχνίδια. Κοστίζει 119€ και, όπως καταλαβαίνεις, αφού πρόκειται για παιχνίδι για το Wii δεν ειναι απαραιτητο να το πάρεις εκτός και αν σου αρέσει. Ωστόσο η συγκεκριμένη σανίδα, χρησιμοποιείται (προεραιτικά) και σε άλλα παιχνίδια (Wii Snowboard, Wii Ski) και έχει πλάκα. Με λίγα λόγια όταν (και στο υπογράφω, θα έρθει η ώρα που θα συμβεί) βαρεθείς τη γυμναστική και τα παιχνίδια του πακέτου Wii Fit, δε θα σου βγει άχρηστη η σανίδα.

 

Χρήσιμο επίσης θα σου ήταν το Wii Motion Plus. Αυτό είναι ένα μικρό, πλαστικό εξάρτημα που εφαρμόζει στο κάτω μέρος του βασικού χειριστηρίου (Wii Remote) και προσδίδει μεγαλύτερη ακρίβεια σε όσα παιχνίδια το υποστηρίζουν (λίγα για την ώρα).

 

Τέλος, αφού θέλεις να το τσιπάρεις, απέφυγε να κάνεις update στην κονσόλα σου (αν και λογικά θα έρχεται με προεγκατεστημένο το τελευταίο update).

 

Καμιά απορία;

 

ΥΓ: Κατάρα στη Nintendo με το χειριστήριο που-είναι-δύο-κομμάτια-αλλά-αυτά-είναι-ουσιαστικά-ένα-χειριστήριο-για-έναν παίκτη. Όσες φορές και να το εξηγώ στους πελάτες, όπως και να το λέω...τους παίρνει ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ πολύ ώρα για να το καταλάβουν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...