Jump to content

έμφαση και μόνο την ποιοτική κάμεαρα - φωτογραφιες σε λίγο φ


nkoumo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Κινητό με έμφαση και μόνο την ποιοτική κάμεαρα - φωτογραφιες σε λίγο φωτισμό.

Εχω δει το HONOR 20 PRO με f1.4 κάμερα και σταθεροποιητή. Αλλά δεν υπάρχει πιά στα 390 που είχε πριν λίγο και έχει 540 στον Κοτσόβολο. Υπάρχει τιπότα άλλο καλυτερο σε αυτην την τιμη? Εστω και παραπάνω αλλα μεταχειρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Κινητό με έμφαση και μόνο την ποιοτική κάμεαρα - φωτογραφιες σε λίγο φωτισμό.

Εχω δει το HONOR 20 PRO με f1.4 κάμερα και σταθεροποιητή. Αλλά δεν υπάρχει πιά στα 390 που είχε πριν λίγο και έχει 540 στον Κοτσόβολο. Υπάρχει τιπότα άλλο καλυτερο σε αυτην την τιμη? Εστω και παραπάνω αλλα μεταχειρισμενο.

 

τσου! η συσκευη ηταν μοναδικη στον τομεα της (night foto ) μετα πας σε p30 pro used

Link to comment
Share on other sites

παιζει ακόμα και το Xiaomi note 10 αυτο με τα 104Mp κάμερα και καλή νυχτερινή λύψη συα 360.- και το p30 (οχι pro) στα 450 που εχει παρόμοιες κάμερες με το p30. Ποιο από αυτά θα προτείναυε? Άλλη προταση?
Link to comment
Share on other sites

παιζει ακόμα και το Xiaomi note 10 αυτο με τα 104Mp κάμερα και καλή νυχτερινή λύψη συα 360.- και το p30 (οχι pro) στα 450 που εχει παρόμοιες κάμερες με το p30. Ποιο από αυτά θα προτείναυε? Άλλη προταση?

 

με το mi note 10 για να βγαλεις καλα αποτελεσματα θα πρεπει να ψαχτεις για gcam να εχεις καταλληλη gcam για βράδυ κατάλληλη για μερα κλπ κλπ (κοινός θα πρέπει να εχεις χρόνο στην διάθεση σου αν εχεις θα πάρεις καλα αποτελέσματα ) το p30 το απλο αν το παρεις κρατα το στο android 9 με το 10 κατέστρεψαν τελείως την camera

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα το NOVA 5T αξιζει?Εχω διαβασει οτι εχει παρα πολυ καλη καμερα.
Όντος έχει πάρα πολύ καλή Camera η Καλητερη στα χρήματα αυτά απλά δύο αλλά

1. Δεν ξέρεις κανείς τι θα γίνει με της υπάρχουσες συσκευές τώρα που ελειξε η άδεια από usa (ούτε η Google ούτε η huawei καθος δεν δόθηκε εντολή ακόμη) με λίγα λόγια είναι δεν έχει κάτι σίγουρο τώρα έτσι είναι ρίσκο

2. Σχεδόν σε όλα τα huawei άλλαξε στροφή ότι αφορά η Camera μετά το update στο 10.1 ουσιαστικά έγινε στροφή στο social media photo (Δωκιμασμενα στο p30/p30 pro p40 p40 pro mate 20 mate 30) όλα τους έχουν τιν ίδια συμπεριφορά

Για nova δεν μπορώ να πω κάτι καθος δεν το έχω Δωκιμασει μετά το update (υγ απαραίτητα χρειάζεται pc για να καταλάβεις τι παίζει με την Camera (έχω ανεβάσει και sto thread του p30 pro δωκιμαστικο με ενα p30 pro να είναι με παλιότερο λογισμικο και το άλλο με τελευταίο)

Link to comment
Share on other sites

To S20? Η' ξεφεύγεις στη τιμή; Δες και το DXoMark ποια δίνει καλύτερα στην κατηγορία κάμερας που θες. Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά στην τιμή, Xiaomi note 10 350€ , Samsung 20 620 €. Άσε που στην βαθμολογία στην Σκρουτζ δεν παίρνει άριστα σε σχέση με το χιαομι
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά στην τιμή, Xiaomi note 10 350€ , Samsung 20 620 €. Άσε που στην βαθμολογία στην Σκρουτζ δεν παίρνει άριστα σε σχέση με το χιαομι

 

Προφανώς η βαθμολογία στο skroutz έχει άλλα κριτήρια. Κυρίως σχέσης τιμής/απόδοσης. Αλλά αν θες καλή κάμερα κοίτα reviews στα αντίστοιχα κινητά και όχι τι λέει στο skroutz ο κάθε ένας που μπορεί να είναι και άσχετος. Για αυτό σου έστειλα το DXoMark. Και το GSMarena κάνει αναλυτικό σε κάθε κινητό και για τις κάμερες. Και άλλα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...