Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνωντας κοντα στις 40 σελλιδες :wacko: δεν μπορεσα να συνεχισω περισσοτερο οποτε η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Προκειται να αγορασω νομιμα το pn (περιμενω να βγει σαν συσκευασια) αλλα για να μην σπαταλησω τσαμπα τις 3 ενεργοποιησεις που κατα πασα πιθανοτητα θα εχω,υπαρχει τροπος να το περασω σε δευτερο pda το οποιο εχω? Θα δοκιμαζα με το sbp clone αλλα το 1 os ειναι wm2003 (qtek2020) και το 2 os wm2003 se (qtek2020i) και κατι μου λεει οτι δεν θα μπορει να γινει

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

uparxei kaneis pou na exei rithmisi to 9000 na kani sindesi me to resiver;na mas pei to pos mipos kai kataferoume kai doume to desti na doulevi
Link to comment
Share on other sites

OUG?

 

Εγώ γιατί το έχω 57600?

kai ego sto 57600 to exo alla den me afini na diloso ti com exeis kamia lisi ;to resiver sou kataferes na to sindesis kai na anixis ploigisi;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,άκουσα καλά κάπου ότι οι χάρτες για το PN θα βγουν και μόνοι τους μες στη βδομάδα? -και όχι στο .exe που δίνει η NGI αυτή τη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα upgrade απο destinator 3 σε PN. Το προγραμμα ειναι αψογο μεγαλη διαφορα σε σχεση με το προηγουμενο. Συγχαρητηρια στην NGI για την αψογη δουλεια που μας προσφερει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,άκουσα καλά κάπου ότι οι χάρτες για το PN θα βγουν και μόνοι τους μες στη βδομάδα? -και όχι στο .exe που δίνει η NGI αυτή τη στιγμή

Oi xartes iparxoun ksexorista sto zip pou katevazeis apo tin ngi...

einai allo arxio to update tou programmatos kai allo oi xartes......

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας κοντα στις 40 σελλιδες :wacko: δεν μπορεσα να συνεχισω περισσοτερο οποτε η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Προκειται να αγορασω νομιμα το pn (περιμενω να βγει σαν συσκευασια) αλλα για να μην σπαταλησω τσαμπα τις 3 ενεργοποιησεις που κατα πασα πιθανοτητα θα εχω,υπαρχει τροπος να το περασω σε δευτερο pda το οποιο εχω? Θα δοκιμαζα με το sbp clone αλλα το 1 os ειναι wm2003 (qtek2020) και το 2 os wm2003 se (qtek2020i) και κατι μου λεει οτι δεν θα μπορει να γινει

nomimos tropos den iparxei ...(enoo an den valeis tin *****ed version)

oso gia tin energopoiisi defteris siskevis na se enimeroso pos (an den kano lathos) otan energopoiisis defteri siskevi xanis ta stoixeia tis protis apo to site energopoiisis.. afto simeni pos gia to site panta mia einai i siskevi pou exei to Dest.

I lisi vevea einai prin energopoiisis tin defteri na tiposis tis rithmisis tis protis gia na tis exeis.... ;)

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Paidia thelo na agoraso to PN gia 9100. Paizei xoris provlimata kai xakies i oxi ?

sto 9000 (JASJAR) pantos pezi apsoga......

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

kai ego sto 57600 to exo alla den me afini na diloso ti com exeis kamia lisi ;to resiver sou kataferes na to sindesis kai na anixis ploigisi;

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=448

 

ψαξε σε αυτο το φορουμ και θα δεισ τι πρεπει να κανεις

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Αφου εκανα την εγκατασταση γιατι μου εγκατεστησε τα παντα στην κυρια μνημη και οχι στην memory card;

Γινετε τωρα εγω να τα μεταφερω στην καρτα ακολουθωντας την διαδικασια που ειχαμε κανει και με το D3;

Θα παρακαλουσα οποιος το εχει δοκιμασει να δωσει τα φωτα του.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα!

Πως μπορώ στο pn να βάλω πλοήγηση σε pointel lat & lon?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Αφου εκανα την εγκατασταση γιατι μου εγκατεστησε τα παντα στην κυρια μνημη και οχι στην memory card;

Γινετε τωρα εγω να τα μεταφερω στην καρτα ακολουθωντας την διαδικασια που ειχαμε κανει και με το D3;

Θα παρακαλουσα οποιος το εχει δοκιμασει να δωσει τα φωτα του.

 

Ευχαριστω.

 

δες εδω http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=3890#3890

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

:O

mporei na anikei se allo forum i sizitisi allo afou den pira apantisi prospatho kai edo

 

ginete na me pliroforisei kapoios se pio magazi mporo na vro to BT-338, an ginete oxi apo internet. An kserei kapoios na mou pei kai gia ta HOLUX, fortuna an iparxei antiprosopos/magazi stin ellada,

 

efxaristo:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Που θα βρούμε ρε παιδιά SiRFstarIII firmware 3.1.1?

Για να μη μου απαντάτε, να βγάλω το συμπέρασμα ότι όλοι εδώ τρέχετε τα gps σας σε NMEA? (ή τουλάχιστον όποιοι έχουν fortuna...)

 

Δε σας απασχολεί καθόλου αυτό? Δε σας πειράζει που αυτό που αγοράσατε έχει δυνατότητες που δε χρησιμοποιήτε?

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μου απαντάτε, να βγάλω το συμπέρασμα ότι όλοι εδώ τρέχετε τα gps σας σε NMEA? (ή τουλάχιστον όποιοι έχουν fortuna...)

 

Δε σας απασχολεί καθόλου αυτό? Δε σας πειράζει που αυτό που αγοράσατε έχει δυνατότητες που δε χρησιμοποιήτε?

pio mouse exis ?? to dikomou ine leadtek exi ena programataki mazi pou mpois na epilexis an thelis NMEA i to SIRF III na sou po tin alithia den tou poliedosa simasia !!! diladi den piani apo mono tou to SIRF III???

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειμαι σχετικα νεος με το S100 μου και ενδιαφερομαι να αγορασω ενα δεκτη GPS για το αυτοκινητο.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποιο προγραμμα αξιζει περισσοτερο να χρησιμοποιησω, και αν θα εχω πληρη καλυψη για καθε δρομο στον χαρτης της Θεσσαλονικης τουλαχιστον...

 

Και μια δευτερη ερωτηση! Μπορω να χρησιμοποιησω αυτο το προγραμμα που θα μου συστησετε, χωρις τον δεκτη; Δηλ. μονο για να βλεπω το χαρτη της πολης μου... Links εχω βρει απο το aivanet για να κατεβασω. Βοηθηστε τον ppc newbie plz!!!

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το απόγευμα μου έκανε το εξής, ενώ το είχα σε cruise mode, έλαβα ένα sms,προσπάθησα να πατήσω το reply και μπέτωσε όλο...χρειάστηκε soft reset για να επανέλθει

windows 2003 SE,imate pda2k

το πρόγραμμα είναι στημένο στην κύρια μνήμη του Ppc Και οι χάρτες στην κάρτα.

επίσης το πρόγραμμα το χω στήσει μετά απο hard reset.Αγορασμένο φυσικά απο την NGI.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειμαι σχετικα νεος με το S100 μου και ενδιαφερομαι να αγορασω ενα δεκτη GPS για το αυτοκινητο.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποιο προγραμμα αξιζει περισσοτερο να χρησιμοποιησω, και αν θα εχω πληρη καλυψη για καθε δρομο στον χαρτης της Θεσσαλονικης τουλαχιστον...

 

Και μια δευτερη ερωτηση! Μπορω να χρησιμοποιησω αυτο το προγραμμα που θα μου συστησετε, χωρις τον δεκτη; Δηλ. μονο για να βλεπω το χαρτη της πολης μου... Links εχω βρει απο το aivanet για να κατεβασω. Βοηθηστε τον ppc newbie plz!!!

 

 

Ευχαριστω

Κατα γενική ομολογία η εταιρία NGI έχει κάνει την καλύτερη δουλειά στην Ελλάδα, από άποψη κάλυψης δρόμων. Το πρόγραμμα που βγάζει λέγεται Destinator (το τελευταίο: PN). Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και μου φαίνεται έχει τα πάντα... Δρόμους, νούμερα, Points of interest... Ο χάρτης είναι όλης της Ελλάδας, οπότε έχει δρόμους στις μεγάλες πόλεις, και τις βασικές οδικές αρτηρίες που πηγαίνουν στα χωριά. Μέσα στα χωριά δεν έχει και πολλά... (με λίγα λόγια τίποτα)

 

Βέβαια κάποιοι (που έχουν επαφή με navigation στο εξωτερικό) λένε ότι είναι πολύ κατώτερο από άλλα προγράμματα, αλλά με τόσο καλή κάλυψη, νομίζω δεν έχει αντίπαλο.

 

Χωρίς gps δέκτη, το destinator pn είναι fully functional, αν εξαιρέσεις ότι δε δείχνει που είσαι. Μπορείς να κάνεις τα πάντα, απλά πρέπει να του ορίσεις που είσαι για να υπολογίζεις διαδρομές...

 

Ελπίζω να σε καλύπτω. Αν κάποιος έχει διορθώσεις σε αυτά που είπα ή παρατηρήσεις θα μας πει...

Link to comment
Share on other sites

pio mouse exis ?? to dikomou ine leadtek exi ena programataki mazi pou mpois na epilexis an thelis NMEA i to SIRF III na sou po tin alithia den tou poliedosa simasia !!! diladi den piani apo mono tou to SIRF III???

"mouse" εννοείς gps reciever?

 

Έχω το Fortuna Slim. Δεν είναι πρόγραμμα... Και στο σαιτ τους δεν έχουν τίποτα.

 

Είναι γνωστό ότι αυτό το μοντέλο έχει sirf3, αλλά το έχει απενεργοποιημένο. Οπότε, όπως περιέγραψε κάποιος φίλος παραπάνω, όταν με το gpstweak προσπαθούμε να το "γυρίσουμε" σε sirf, κολλάει και θέλει να βγάλεις τη μπαταρία...

 

Γενικά απ' ότι διαβάζω (GPSPassion - http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=27925) στο καινούργιο firmware (3.1.1) υποστηρίζεται το sirf. Επίσης, τα καινούργια gps (αγορασμένα μετά από 9/7/05) λογικά έχουν το τελευταίο firmware. Εγώ το πήρα Οκτόβριο του 2005! Δεν ξέρω τι συμβαίνει...

 

Λέγεται επίσης, ότι η fortuna είχε δημοσιεύσει ένα firmware update για παλιότερο μοντέλο (fortuna clip-on) αλλά μετά από πολλά λάθη χρηστών (ξέρετε πως είναι αυτά τα πράγματα, f/w update over bluetooth...) το απέσυραν γιατί καίγονταν πολλά.

 

Οπότε τώρα ΙΣΩΣ μπορούμε να τα στείλουμε κάπου για να μας τα αναβαθμίσουν. Το θέμα είναι ΠΟΥ?

 

Αυτά. Η έρευνα συνεχίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το τελευταιο PN και τους χαρτες Q4?

Ξερετε Clopyright!!!

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το τελευταιο PN και τους χαρτες Q4?

Ξερετε Clopyright!!!

Εδώ http://www.ngi.gr/ !!

χώσε το χερι στην τσεπη και θα ειναι απο τις λιγες αγορές που εχεις κανει και θα αξιζει 100% :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...