Jump to content

Acer Service και προβλήματα σε Acer laptops


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο 1 εβδομάδα χρήσης του Αcer Aspire 1692 WLMI (25/7 αγορά) έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη. Συγκεκριμένα στην αριστερή μεριά έχει εμφανιστεί μια μαύρη λωρίδα 4-5 εκατοστών απο την κορυφή της οθόνης μέχρι κάτω. Η αλήθεια είναι οτι στεναχωρήθηκα αρκτά και απογοητεύτικα, αλλα ok έτσι είναι η ζωή!!!! Για service θα το πάω στην MDI στον Ταύρο.

Εχει καποιος απο εσάς εμπειρία απο αυτό το service? Τα Acer είναι ευπαθή σε προβλήματα? Οσοι έχετε αγοράσει Αcer, το έχετε... "μετανιώσει"?

plz advice....

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον 1682wlmi και δεν έχω μετανιώσει, αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν χρειάστηκε το "περιβόητο service της Acer" !

 

Πάντως υπάρχει κι άλλο thread με προβλήματα σε laptop της Acer.Κάνε μια αναζήτηση και θα το βρείς!

 

EDIT:

Είναι κλειδωμένο μεν , αλλά μπορείς να σχηματίσεις άποψη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=875613&highlight=acer#post875613

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται στο hardware.

 

To topic που λες είναι κλειδωμένο, αλλά έχει αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Egw me to Travelmate 290 mou eimai APOLITA efxaristimenos.... ! oso gia to service... den 3erw...eftixws..den to xreiastika akoma!
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα laptop acer (μάλλον travelmate ειναι κι αυτό, έχει κωδικό NB AR TM2355LMI PROMO VERSION) και παραξενεύτηκα όταν διαπίστωσα ότι η μνήμη που δείχνει το BIOS και τα WinXP είναι 496ΜΒ αντί 512ΜΒ που αναγράφεται εξωτερικά στη βάση του. Το ίδιο πρόβλημα έιχα συναντήσει και σε ένα USB flash memory της Kingstone (δήθεν αξιόπιστη) που ενώ γράφει απ'έξω 512ΜΒ τα WinXP διαβάζουν 496ΜΒ. Αυτό πρέπει να είναι ένα γενικό πρόβλημα κι όχι μόνο της Acer. Βασικά ήθελα να μάθω αν συμβαίνει και σε άλλους ή αν είμαι μόνο εγώ ο γκαντέμης.
Link to comment
Share on other sites

Periergo...den etixe pote... Kai to flash memory tis kingstone to exw...kai to vlepei kanwnikotata.... Ti na pw?

To mono pou skeftomai einai oti mporei tin mnimi na tin "desmevei" h karta grafikwn....

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...