Jump to content

Μετατροπή συναλλάγματος : Ευρώ σε λίρες κ.α


Demon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που υπαρχει ανταλακτηριο χωρις να κραταει προμηθεια; θα παω 7μερες λονδινο.

επισης για αγορες με πιστωτικη καρτα, εχω μια visa, σε καθε συναλαγη που θα κανω θα με χρεωνει καποιο ποσο;

 

μολις πηρα τηλ στη eurobank μου ειπε οτι για καθε συναλαγη με τη visa (πιστωτικη) θα κρατανε 2% επι του ποσου. επειδη ειναι εκτος ευρωζωνης.

και με χρεωστηκη debit mastercard εχει χρεωση 2,5 ευρω ανεξαρτητως ποσου αναληψης...

πολλα δεν ειναι; υπαρχει καποια αλλη τραπεζα με καλυτερες τιμες;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,προκειται να βγω για 1η φορα εξωτερικο ουγγαρια,εκει απο οσο ξερω χρειαζεται να κανεις συναλλαγμα αλλα δεν ξερω καθολου πως γινεται η διαδικασια το μονο που γνωριζω ειναι οτι το ενα 1ευρω ειναι 309,11 (φιορινι νομισμα ουγγαριας). εγω θελω να βγαλω 50 ευρω ποιος ειναι ο υπολογισμος που κανω για να βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις 15000 φιορίνια δηλαδή περίπου 48,5€. Αν έχεις χρεωστική κάρτα της Εθνικής (αυτή που βγάζεις από ΑΤΜ εδώ στη Ελλάδα) μπορείς να βγάλεις κανονικά από όλα τα ΑΤΜ της Ουγγαρίας με την επίσημη ισοτιμία και προμήθεια 1€ ανεξαρτήτως ποσού ανάληψης (μέχρι 390€). Μπορείς και με χρεωστικές των άλλων τραπεζών, απλώς νομίζω πως η προμήθειά τους είναι μεγαλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Ωραία, δωρεάν ανάληψη έχουμε, δωρεάν roaming πότε θα έχουμε; :rolleyes:

 

Ποίος να το ήξερε φίλε ότι μετά από σχεδόν 12 χρόνια θα είχαμε και δωρεάν roaming?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...