Jump to content

HTC U12 life


Conception
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.htc.com/uk/smartphones/htc-u12-life/

 

Οθόνη 6.0'' FHD+ (2160 x 1080, 18:9)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Qualcomm Snapdragon 636

Επεξεργαστής γραφικών Adreno 509 GPU

Μνήμη RAM 4GB/6GB

Αποθηκευτικός χώρος 64GB/128GB (επέκταση με microSD)

Dual κάμερα 16MP f/2.0 + 5MP με Dual LED flash και PDAF

Εμπρόσθια κάμερα 13MP f/2.0 με LED flash

dualSIM

Ενεργό περίγραμμα Edge Sense 2

Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων

WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS/GLONASS, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 8.1 Oreo με HTC Sense UI

Μπαταρία 3600mAh

Υποδοχές USB Type-C, 3.5mm

Διαστάσεις 158.5 x 75.4 x 8.3 mm

Βάρος 175g

 

Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα mid-range που έχει κυκλοφορήσει η HTC μέχρι τώρα. Το κινητό έχει βγει στην αγορά από το Σεπτέμβρη του '18 και ελάχιστοι ασχολήθηκαν μαζί του. Κανένα review στα ελληνικά forum. Γιατί τέτοια απαξίωση (ακόμα και από την ίδια την HTC) δεν καταλαβαίνω. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά κινητά της εταιρίας και όλη η σειρά M που ήταν flagship. Μπορώ να πω ότι αυτό το μοντέλο φτάνει στα επίπεδα του 10 σε επιδόσεις με λίγο κατώτερη κύρια κάμερα (η μπροστινή όμως είναι καλύτερη και με φλας). Εμφανισιακά μοιάζει με το Pixel αλλά οι ίδιοι το σχεδίασαν κι εκείνο οπότε προσωπικά δεν με ενοχλεί. Όμως πραγματικά είναι πολύ καλό σε όλα και με διάρκεια μπαταρίας που δεν έχω δει ούτε στα κορυφαία μοντέλα της εταιρίας. Το μόνο μειονέκτημα που μπορώ να βρω είναι η στασιμότητα στο Android 8.1 αλλά με ενημερώσεις ασφαλείας μέχρι τον Απρίλη του '19. Ρίχτε του μια ματιά αν ψάχνετε για ένα καλό dual sim. Είναι hybrid βέβαια αλλά νομίζω ότι τα 64GB καλύπτουν τους περισσότερους ώστε να μη χρειαστεί microSD. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...