Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα πάντα τους ίδιους χρόνους κάνει για να φορτίσει (περίπου 1ωρα και κάτι), είτε χρησιμοποιώ τον μαμά φορτιστή (QC3) είτε τον ταχυφορτιστή 27W της Blitzwolf (QC4).

Και στις δύο περιπτώσεις Fast Charging γράφει...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε το ampere αν βγάζει 3200 είναι ταχεια αν βγάζει 2200 είναι η γρήγορη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό μεταχειρισμένο μιας και έψαχνα συσκευή και πραγματικά μόνο αυτό μου άρεσε...

 

Το φτιάχνω ακόμα και παίζω με τις ρυθμίσεις του

 

Έχω αφήσει την Miui 11, την 12 με αυτά που γράφετε δεν θέλω ακόμα

 

Μια απο τις πρώτες μου απορίες... Δεν μου αλλάζει το θέμα, ότι και να βάλω παραμένει το ίδιο. Θέλω το "Απεριόριστο" αλλά κάθε φορά που το επιλέγω φαίνεται να μένει το default...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει η 12? :blink::confused::blink:

 

Μια ζωή υπερβολές και γκρίνια. Μην δίνεις σημασία. Βάλε την.

 

Ελα ντε,μια χαρα ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πόση ώρα -έστω και στο περίπου- σου έκανε για να φορτίσει; τον πρώτο καιρό δηλαδή.

 

Αρχικά έκανε περίπου μια ώρα και κάτι άλλα τώρα μπορεί ν φτάσει και 2.30-3 ώρες και γράφει πάλι γρήγορη φόρτιση αλλά μόνο γρήγορη δεν είναι χαχαχα

Κάπου είχα διαβάσει για πρόβλημα στην τάση. Ανέφεραν ξένοι χρήστες. Αν και δν κατάλαβα τι εννοούσαν.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έκανε περίπου μια ώρα και κάτι άλλα τώρα μπορεί ν φτάσει και 2.30-3 ώρες και γράφει πάλι γρήγορη φόρτιση αλλά μόνο γρήγορη δεν είναι χαχαχα

Κάπου είχα διαβάσει για πρόβλημα στην τάση. Ανέφεραν ξένοι χρήστες. Αν και δν κατάλαβα τι εννοούσαν.

 

Θεωρώ ότι το πιθανότερο πρόβλημα είναι στην πλακέτα φόρτισης στο κινητό. Εάν δεν έχεις δει ανοικτό κινητό, με μια Google αναζήτηση μπορείς να δεις σε τι αναφέρομαι. Βέβαια να τονίσω, ότι δεν είμαι απόλυτος, μια γνώμη λέω. Επίσης, το καλώδιο που χρησιμοποιείς πρέπει να είναι 3Α, και όχι 2Α.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το πιθανότερο πρόβλημα είναι στην πλακέτα φόρτισης στο κινητό. Εάν δεν έχεις δει ανοικτό κινητό, με μια Google αναζήτηση μπορείς να δεις σε τι αναφέρομαι. Βέβαια να τονίσω, ότι δεν είμαι απόλυτος, μια γνώμη λέω. Επίσης, το καλώδιο που χρησιμοποιείς πρέπει να είναι 3Α, και όχι 2Α.

 

Με το δικό του καλώδιο φορτίζω και τον δικό του φορτιστή. Θα δοκιμάσω με άλλο καλώδιο από one plus που έχω και τον δικό του φορτιστή και θα επανέλθω

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχετε παρατηρησει τα animations πχ μεταβασης απο μια εφαρμογη πισω σε κεντρικη σελιδα, ανοιγμα/κλεισιμο φακελων, εξοδος απο παιχνιδι προς την κεντρικη σελιδα, ειναι ειτε random, ειτε κολλανε (lag) μερικες φορες(κυριως οταν βγαινεις απο απαιτητικο παιχνιδι) ή τελειως ανυρπακτα;

 

περιμενω πως και πως να βγει επομενη εκδοση miui12 για να δω και για το θεμα που εχω με τα fb chat heads.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για τη 12. Καταρχήν πολύ σημαντικό για μένα είναι ότι έχουν διορθώσει bugs που με ταλαιπωρουσαν στην 11. Ειδικά κάτι random restarts έχουν εξαφανιστεί. Σε ότι αφορά την μπαταρία τη βλέπω την έκδοση ίδια με την προηγούμενη. Τέλος σε οτι αφορά την εμπειρία χρήσης ούτε κρύο ούτε ζέστη. Το νέο control center είναι όμορφο αλλά μέχρι εκεί. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος και ότι η 12 είναι πραγματικά μια βελτίωση της 11
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχετε παρατηρησει τα animations πχ μεταβασης απο μια εφαρμογη πισω σε κεντρικη σελιδα, ανοιγμα/κλεισιμο φακελων, εξοδος απο παιχνιδι προς την κεντρικη σελιδα, ειναι ειτε random, ειτε κολλανε (lag) μερικες φορες(κυριως οταν βγαινεις απο απαιτητικο παιχνιδι) ή τελειως ανυρπακτα;

 

περιμενω πως και πως να βγει επομενη εκδοση miui12 για να δω και για το θεμα που εχω με τα fb chat heads.

 

Μου έκανε κ εμένα φίλε μου κάποια μικρό lag στην επιστροφή αλλά τώρα έχω απενεργοποιηση τελείως τα animations μέσα από τις επιλογές που είναι για τους προγραμματιστες

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κ εμένα φίλε μου κάποια μικρό lag στην επιστροφή αλλά τώρα έχω απενεργοποιηση τελείως τα animations μέσα από τις επιλογές που είναι για τους προγραμματιστες

 

Αν είχα διαβάσει καλά, είναι στα επιβεβαιωμένα bugs αυτό να τα random transition animations. Για να δούμε στην επόμενη έκδοση αν θα τα φτιάξουν. Υποτίθεται ότι τα έχουν φτιάξει.

 

Στο άλλο πρόβλημα που είχα, την όλη ζημιά μου την έκανε το fb messenger και τα chat heads. Τα απενεργοποίησα και τέλος τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με άλλο καλώδιο και με τον δικό του φορτιστή φορτίζει γρήγορα περίπου 1.15-1.20 από 5%-100% άρα μάλλον τα φτυσε το καλώδιο.

 

Kallair απενεργοποιησε τα animations μέχρι να βγει νέο update.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα !

Μεχρι τώρα χρησιμοποιούσα την UltraCVM_v5 αλλά από ότι καταλαβαίνω ο dev της την έχει παρατήσει, υπάρχει κάποια πρόταση που να αξίζει τον κόπο η χρήση της (με το/τα αντίστοιχα configs ) ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα !

Μεχρι τώρα χρησιμοποιούσα την UltraCVM_v5 αλλά από ότι καταλαβαίνω ο dev της την έχει παρατήσει, υπάρχει κάποια πρόταση που να αξίζει τον κόπο η χρήση της (με το/τα αντίστοιχα configs ) ?

 

Καλημέρα φίλε μου! Ο Vasileios26 στον οδηγό του για το redmi note 9 pro έχει ανεβάσει και ένα post για την trCamera. Την έχω βάλει εδώ και 2 εβδομάδες και δουλεύει απροβληματιστα και πολύ καλές φώτο την νύχτα ακόμα και με απόλυτο σκοτάδι.η Ultra εμένα τώρα στο τέλος με την 12 μου έκανε διαφορά περίεργα.

Αν θες δοκίμασε την και βάλε κ τις ρυθμίσεις που έχει στο post ο Vasileios26.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου! Ο Vasileios26 στον οδηγό του για το redmi note 9 pro έχει ανεβάσει και ένα post για την trCamera. Την έχω βάλει εδώ και 2 εβδομάδες και δουλεύει απροβληματιστα και πολύ καλές φώτο την νύχτα ακόμα και με απόλυτο σκοτάδι.η Ultra εμένα τώρα στο τέλος με την 12 μου έκανε διαφορά περίεργα.

Αν θες δοκίμασε την και βάλε κ τις ρυθμίσεις που έχει στο post ο Vasileios26.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-tigr/

 

Χρησιμοποιείς κάποιο config ;; Αν ναι δώσε πληροφορίες....

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιο config ;; Αν ναι δώσε πληροφορίες....

 

Καλημέρα φίλε μου!

Όχι, δεν έχει config (.xml) η συγκεκριμένη gcam. Είναι εξαιρετική στο δικό μου κινητό τουλάχιστον, σας την προτείνω ανεπιφύλακτα για δοκιμή. Στο δικό μου κινητό δεν λειτουργεί το βίντεο, σε άλλα μοντέλα Xiaomi λειτουργεί.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου!

Όχι, δεν έχει config (.xml) η συγκεκριμένη gcam. Είναι εξαιρετική στο δικό μου κινητό τουλάχιστον, σας την προτείνω ανεπιφύλακτα για δοκιμή. Στο δικό μου κινητό δεν λειτουργεί το βίντεο, σε άλλα μοντέλα Xiaomi λειτουργεί.

 

Μόλις την τσέκαρα και το βίντεο δουλεύει μια χαρά στο mi 9T Pro για την κύρια κάμερα αλλά δεν λειτουργεί για την μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την τσέκαρα και το βίντεο δουλεύει μια χαρά στο mi 9T Pro για την κύρια κάμερα αλλά δεν λειτουργεί για την μπροστά...

 

Δε ξέρω πόσο σε ενοχλεί το βίντεο για τη σέλφι ώστε να δεις εάν θα την κρατήσεις, κατά τα άλλα έχω προτεινόμενες ρυθμίσεις για την συγκεκριμένη εάν τυχόν είδες τον οδηγό.

Αυτή η gcam έχει στο telegram πολύ καλές κριτικές, έχει γίνει σοβαρή δουλειά στον κώδικά της.

Αναμένουμε τις φωτογραφικές σου δοκιμές!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσο σε ενοχλεί το βίντεο για τη σέλφι ώστε να δεις εάν θα την κρατήσεις, κατά τα άλλα έχω προτεινόμενες ρυθμίσεις για την συγκεκριμένη εάν τυχόν είδες τον οδηγό.

Αυτή η gcam έχει στο telegram πολύ καλές κριτικές, έχει γίνει σοβαρή δουλειά στον κώδικά της.

Αναμένουμε τις φωτογραφικές σου δοκιμές!

 

Οι ρυθμίσεις που έβαλες στο νήμα του note 9 pro λες; Αν ναι κάνουν οι ίδιες να μπουν στο mi 9T Pro;;

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις που έβαλες στο νήμα του note 9 pro λες; Αν ναι κάνουν οι ίδιες να μπουν στο mi 9T Pro;;

 

Ναι αυτές λέω, προσωπικά τις προτείνω σαν ιδανικές ρυθμίσεις, όπου τουλάχιστον στη συσκευή μου είναι οι καλύτερες. Δοκίμασέ τες, και κάνε εάν θέλεις δοκιμές και με άλλες ρυθμίσεις, μπορεί για τη συσκευή σου κάποια άλλη ρύθμιση να είναι η καλύτερη.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτές λέω, προσωπικά τις προτείνω σαν ιδανικές ρυθμίσεις, όπου τουλάχιστον στη συσκευή μου είναι οι καλύτερες. Δοκίμασέ τες, και κάνε εάν θέλεις δοκιμές και με άλλες ρυθμίσεις, μπορεί για τη συσκευή σου κάποια άλλη ρύθμιση να είναι η καλύτερη.

 

Δεν κάνεις τον κόπο να τις κοπιάρεις και εδώ ή να δώσει το link με τις ρυθμίσεις αυτές ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τον κόπο να τις κοπιάρεις και εδώ ή να δώσει το link με τις ρυθμίσεις αυτές ?

 

2) Για να πάρουμε τις βέλτιστες λήψεις βάση των ρυθμίσεων που πρέπει να θέσουμε, αρχικά επιλέγουμε:

· Settings-> Lib patcher-> Noise reduction model for main lens-> imx 363 Google.

Επειτα πάμε και επιλέγουμε:

· Settings-> Model Settings-> Default (Pixel 4XL).

Τέλος επιλέγουμε:

· Settings-> Color Settings-> Use Pixel Auto White balance Mod-> Pixel 3.

 

Πάντως έχει πάρα πολύ καλή απόδοση σε νυχτερινές και σελφι και την πίσω κάμερα.. Δεν εχω βρει καλύτερη εγώ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τον κόπο να τις κοπιάρεις και εδώ ή να δώσει το link με τις ρυθμίσεις αυτές ?

 

Είναι εδώ, στην παράγραφο 2.

Παρένθεση, η ultrawide κάμερα, λειτουργεί στο ζουμ 0.6x και η macro στο 2x.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

2) Για να πάρουμε τις βέλτιστες λήψεις βάση των ρυθμίσεων που πρέπει να θέσουμε, αρχικά επιλέγουμε:

· Settings-> Lib patcher-> Noise reduction model for main lens-> imx 363 Google.

Επειτα πάμε και επιλέγουμε:

· Settings-> Model Settings-> Default (Pixel 4XL).

Τέλος επιλέγουμε:

· Settings-> Color Settings-> Use Pixel Auto White balance Mod-> Pixel 3.

 

Πάντως έχει πάρα πολύ καλή απόδοση σε νυχτερινές και σελφι και την πίσω κάμερα.. Δεν εχω βρει καλύτερη εγώ.

 

 

Έχει και φανταστική astrophotography. Την έχει δοκιμάσει και έχει ανεβάσει και φωτογραφικά δείγματα astrophotography ένα παλληκάρι στο νήμα του Redmi Note 9 Pro.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...