Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σταματηστε ρε παιδια. οποιος θελει ιντριγκα ας κανει αιτηση για το big brother.

 

θα το αφησω κ αλλο με ενεργοποιημενο το fb messenger chat heads. εκανε μεν κολληματα αλλα οχι τπτ τραγικο. θα το αφησω να δω τι παιζει.

 

Να επαναλαβω οτι γενικα εχει θεματα το φβ,δεν ειναι αναγκη να το κλεισεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να επαναλαβω οτι γενικα εχει θεματα το φβ,δεν ειναι αναγκη να το κλεισεις.

 

Aν ειναι να μου κολλαει η συσκευη και να μην ανταποκρινεται, προφανως και θα το κλεισω αν αποδειχθει οτι αυτο παρουσιαζει το προβλημα, και θα το δοκιμασω παλι μελλοντικα όταν βγει update ή βγαλει αναβαθμιση η xiaomi. καπου, καπως γινεται conflict και freezarei η εικονα τελειως. απο την στιγμη που σχεδον σιγουρα εχω βρει τι φταιει, θα το απενεργοποιησω για να εχω μια πληρως λειτουργικη συσκευη, και να μην φοβαμαι μην σκαλωσει κ θελει επανεκκινηση για να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να μου κολλαει η συσκευη και να μην ανταποκρινεται, προφανως και θα το κλεισω αν αποδειχθει οτι αυτο παρουσιαζει το προβλημα, και θα το δοκιμασω παλι μελλοντικα όταν βγει update ή βγαλει αναβαθμιση η xiaomi. καπου, καπως γινεται conflict και freezarei η εικονα τελειως. απο την στιγμη που σχεδον σιγουρα εχω βρει τι φταιει, θα το απενεργοποιησω για να εχω μια πληρως λειτουργικη συσκευη, και να μην φοβαμαι μην σκαλωσει κ θελει επανεκκινηση για να στρωσει.

 

H ουσια ειναι οτι δεν εχει θεμα η συσκευη σου απο οτι καταλαβαινω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

H ουσια ειναι οτι δεν εχει θεμα η συσκευη σου απο οτι καταλαβαινω.

 

Ναι ακριβως. Και αποκλειεται να εχει θεμα γιατι το καταπονουσα τοσο πολυ (ΠΟΛΥ gaming, GPS, και και και) και το καημενο δεν ειχε βγαλει το παραμικρο. και ξαφνικα μετα απο την αναβαθμιση να βγαλει τετοιο θεμα, ηταν ξεκαθαρο, για μενα, οτι ειναι software που φταιει, ειδικα οταν μου το εκανε κ πρωι με το που ξυπνησα κ επιασα το κινητο στα χερια μου.

 

ενας απο τους λογους που πηρα αυτο το κινητο και δεν με ενοιαζε που το πηρα απο την Κινα, ειναι οτι εχουν βγει σκυλια κ με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η 12 παει μέχρι στιγμής νεράκι! Χωρίς HR από της 11. Κατάφερα και με τον Nova launcher να φτιάξω τις ειδοποιήσεις και ολα ποπα!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή δεν το βρίσκω τώρα με την 12, που είναι η ρύθμιση για το data limit ? Για τα δεδομένα κινητής

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα το θέμα με το FM radio διορθώθηκε με τη σημερινή αναβάθμιση που ήρθε στο κινητό!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα το θέμα με το FM radio διορθώθηκε με τη σημερινή αναβάθμιση που ήρθε στο κινητό!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ποια αναβάθμιση?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Miui 12 20.7.9

 

 

 

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Για κατσε λιγο....ποιο rom φορας?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πήρα μεταχ/ νο ....οπότε δε ξέρω ακριβώς .

Miui EU γράφει, κάνει μόνο του αναβαθμίσεις .

 

 

 

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

c4dd75afcb3245c4238efefa67d527e0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πήρα μεταχ/ νο ....οπότε δε ξέρω ακριβώς .

Miui EU γράφει, κάνει μόνο του αναβαθμίσεις .

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και προφανως εχει beta rom φιλε μου.Οχι stable,για αυτο και ολα τα προβληματα που αναφερεις.:)

Σκαλισμενο το κντ που αγορασες απο τον πρωην κατοχο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επισημη beta-tester rom φοραει......οχι custom rom........εχει τεραστια διαφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επισημη beta-tester rom φοραει......οχι custom rom........εχει τεραστια διαφορα.

 

Εχω την εντυπωση οτι οι ρομς της xiaomi.eu ΔΕΝ ειναι επισημες. custom roms βασισμενες στην chinese beta ειναι. μην σας ξεγελαει το domain.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν επίσημες beta tester για EU

είναι custom βασισμένες σε China beta

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-12.206/ και ο φίλος φοράει την 20.7.9

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οι ρομς της xiaomi.eu ΔΕΝ ειναι επισημες. custom roms βασισμενες στην chinese beta ειναι. μην σας ξεγελαει το domain.

Για beta έγραψα.Αλλο πράμα οι custom, και εγώ μπορώ να βγάλω εάν θέλω μια.

Οι beta είναι Ρομ που έχουμε όλοι οι testers για δοκιμές πριν την τελική επισημη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για beta έγραψα.Αλλο πράμα οι custom, και εγώ μπορώ να βγάλω εάν θέλω μια.

Οι beta είναι Ρομ που έχουμε όλοι οι testers για δοκιμές πριν την τελική επισημη.

 

Ξερω τι ειναι οι beta..

 

η συζητηση ομως ηταν πανω στην ρομ που φορουσε το παληκαρι που ειχε θεμα με το ραδιοφωνο.. το εψαξα κ το επιβεβαιωσα (δεν ημουν 100% σιγουρος επειδη ειχα καιρο να βαλω ρομ τους, πλεον ειμαι), η xiaomi.eu ειναι κοινοτητα που φτιαχνει custom roms. ΔΕΝ ειναι επισημες rom. οι ρομς τους βασιζονται στην chinese developer rom.

 

ακριβως οπως και οι δικες μας XTRV roms. που, αν θυμαμαι καλα, ειναι βασισμενες πλεον πανω στις rom που βγαζει η xiaomi.eu community, μιας και δεν υπαρχουν (πλεον) global developer(beta) roms.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι ειναι οι beta..

 

η συζητηση ομως ηταν πανω στην ρομ που φορουσε το παληκαρι που ειχε θεμα με το ραδιοφωνο.. το εψαξα κ το επιβεβαιωσα (δεν ημουν 100% σιγουρος επειδη ειχα καιρο να βαλω ρομ τους, πλεον ειμαι), η xiaomi.eu ειναι κοινοτητα που φτιαχνει custom roms. ΔΕΝ ειναι επισημες rom. οι ρομς τους βασιζονται στην chinese developer rom.

 

ακριβως οπως και οι δικες μας XTRV roms. που, αν θυμαμαι καλα, ειναι βασισμενες πλεον πανω στις rom που βγαζει η xiaomi.eu community, μιας και δεν υπαρχουν (πλεον) global developer(beta) roms.

Αντε κουβεντα να γινεται.:)

Δλδ θελεις να μου πεις οτι αυτα που φερνει η ινφο επισημα ειναι με ρομ απο ενα φορα που 5 παλικαρακια,σαν εμενα,φτιαχνουμε και τις δινουμε να της περασουν στα κινητα τους στο εργοτσασιο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αντε κουβεντα να γινεται.:)

Δλδ θελεις να μου πεις οτι αυτα που φερνει η ινφο επισημα ειναι με ρομ απο ενα φορα που 5 παλικαρακια,σαν εμενα,φτιαχνουμε και τις δινουμε να της περασουν στα κινητα τους στο εργοτσασιο?

 

Που κολλαει αυτο που λες; η infoquest φερνει κινητα που φορανε ROM απο xiaomi.eu;;;

 

Καπου τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου. Aλλο πραγμα οι beta roms που βγαζει η ΕΠΙΣΗΜΗ xiaomi και τις παιρνουν οσοι εχουν γραφτει, και μονο αυτοι, σαν beta testers λιγο πριν την επισημη κυκλοφορια,

 

και αλλο πραγμα οι roms που βγαζουν communities σαν το xiaomi.eu και το xiaomi-miui hellas, που πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει το bootloader, να περασεις custom recovery και και και.

 

Οπως εγραψα και πιο πανω, τα παραπανω commuinities, φορανε rom βασισμενη στην chinese developer rom. που στην ουσια ειναι κατι σαν beta. ΔΕΝ ειναι stable roms και πολλες διανομες τους ανανεώνονται κ εβδομαδιαια.(ειδικα αν εχεις συνδρομη...). το οτι γραφουν beta στις ρομ τους (οπως στο σκρινσοτ που εστειλε το παιδι πριν) δεν λεει απολυτως τπτ.

 

About us

Xiaomi Europe was founded over 8 years ago to provide International users an exlcusive community for English MIUI Android and Xiaomi products. Since 2010 our web site has officially worked with Xiaomi on a variety of projects for APP translations and bug fixing and is a major part of today's Xiaomi Global ROM experience thanks to the great team at xiaomi.eu and its community.

 

Το παραπανω ειναι απο το site του xiaomi.eu. η δυναμη της xiaomi ειναι η κοινοτητα της και η υποστηριξη που προσφερει στις συσκευες. το xiaomi.eu ειναι το ευρωπαϊκο community και συνεργαζεται στενα με την μαμα xiaomi μιας κ τους δινει source code για να μπορουν να προσφερουν ρομς, bug fixes, translations, και και και. για αυτο μπορουμε κ εχουμε καινουργιες ρομ κ εκδοσεις, σε συσκευες που η μαμα xiaomi σταματησε την υποστηριξη.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει αυτο που λες; η infoquest φερνει κινητα που φορανε ROM απο xiaomi.eu;;;

 

Καπου τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου. Aλλο πραγμα οι beta roms που βγαζει η ΕΠΙΣΗΜΗ xiaomi και τις παιρνουν οσοι εχουν γραφτει, και μονο αυτοι, σαν beta testers λιγο πριν την επισημη κυκλοφορια,

 

και αλλο πραγμα οι roms που βγαζουν communities σαν το xiaomi.eu και το xiaomi-miui hellas, που πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει το bootloader, να περασεις custom recovery και και και.

 

Οπως εγραψα και πιο πανω, τα παραπανω commuinities, φορανε rom βασισμενη στην chinese developer rom. που στην ουσια ειναι κατι σαν beta. ΔΕΝ ειναι stable roms και πολλες διανομες τους ανανεώνονται κ εβδομαδιαια.(ειδικα αν εχεις συνδρομη...). το οτι γραφουν beta στις ρομ τους (οπως στο σκρινσοτ που εστειλε το παιδι πριν) δεν λεει απολυτως τπτ.

 

About us

Xiaomi Europe was founded over 8 years ago to provide International users an exlcusive community for English MIUI Android and Xiaomi products. Since 2010 our web site has officially worked with Xiaomi on a variety of projects for APP translations and bug fixing and is a major part of today's Xiaomi Global ROM experience thanks to the great team at xiaomi.eu and its community.

 

Το παραπανω ειναι απο το site του xiaomi.eu. η δυναμη της xiaomi ειναι η κοινοτητα της και η υποστηριξη που προσφερει στις συσκευες. το xiaomi.eu ειναι το ευρωπαϊκο community και συνεργαζεται στενα με την μαμα xiaomi μιας κ τους δινει source code για να μπορουν να προσφερουν ρομς, bug fixes, translations, και και και. για αυτο μπορουμε κ εχουμε καινουργιες ρομ κ εκδοσεις, σε συσκευες που η μαμα xiaomi σταματησε την υποστηριξη.

 

Μια χαρά τα λες, μόνο 1 διόρθωση στο σημείο που σου έχω υπογραμμίσει εάν μου επιτρέπεται: Είναι και stable οι custom (είναι και beta φυσικά). Official της μαμάς Xiaomi δεν είναι. (Ως γνωστόν υπάρχουν official custom).

Απλά διορθώνω τη φράση "δεν είναι stable". Το stable δεν αφορά την επισημότητα της rom ούτε τη προέλευσή της, αλλά το εάν είναι η τελική έκδοση και όχι η δοκιμαστική.

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λες, μόνο 1 διόρθωση στο σημείο που σου έχω υπογραμμίσει εάν μου επιτρέπεται: Είναι και stable οι custom (είναι και beta φυσικά). Official της μαμάς Xiaomi δεν είναι. (Ως γνωστόν υπάρχουν official custom).

Απλά διορθώνω τη φράση "δεν είναι stable". Το stable δεν αφορά την επισημότητα της rom ούτε τη προέλευσή της, αλλά το εάν είναι η τελική έκδοση και όχι η δοκιμαστική.

Ευχαριστώ.

 

ναι εχεις δικιο. το εγραψα ετσι κυριως προς την ονοματοδοσια που ακολουθουν. που οι stable βγαινουν μια φορα το 3-4μηνο σε σχεση με τις developer που ειναι σχεδον σε εβδομαδιαια βαση.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα έχουν μπερδέψει επίτηδες το κάνουν για να δείξουν την ασχετοσυνη τους που δήθεν ονομάζουν μόρφωση, τι ασχολείστε? απορω με την υπομονής σας που εγώ δεν έχω

ένας mod παρακαλώ να καθαρίσει το νήμα και να μεταφέρει τα μηνύματα που αφορούν custom roms σε άλλο νήμα ξεχωριστά επιτέλους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα κατι αλλο εγω δλδ?:blink:

Για beta και stable ξεκινησε η κουβεντα,αυτο εγραψα εαν δεν κανω λαθος.

Γραφω τι παιρνει επισημα απο το εργοστασιο κατα την παραγωγη της η συσκευης,οχι τι βαζουμε εμεις ποτε θελουμε.

Προφανως και υπαρχουν official custom,χρονια τωρα,δεν ειπα καπου το αντιθετο νομιζω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...