Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@vag74 επειδή είμαι λίγο ψιλοάσχετος, την ultra wide και την Telephoto πως τις βγάζεις?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζεις τα xml και μετά σου εμφανίζει 0.6 που είναι η wide και 2 που είναι η telephoto

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ Βαγγέλη δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή σου όταν μιλάμε για φωτό που είναι η αποτύπωση μιας στιγμής ότι πρέπει να αρέσει σε όλους αυτό που βλέπεις εσύ

μάτι είναι αυτό ότι θέλει κανει,σε σένα αρέσει σε άλλους όχι,τι να κάνουμε ,με το ζόρι δεν γίνεται ....εγώ παίρνω μια canon μικρή πάλι όταν θέλω να τραβήξω φωτό

βαρέθηκα να βάζω xml και να αλλάζω apks κάθε τρεις και λίγο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Κλασσικά πάντα θα είμαστε της υπερβολής.:lol:

Μιλάμε για smartphones αδέρφια. Ακόμα και τα καλύτερα δεν βγάζουν φωτό της προκοπής που να συγκρίνονται με φωτογραφικές. Οπως είπε ο φίλος φωτό της στιγμής βγάζουμε και συνήθως τις βλέπουμε-κρατάμε πάντα στο τηλέφωνό μας.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά πάντα θα είμαστε της υπερβολής.:lol:

Μιλάμε για smartphones αδέρφια. Ακόμα και τα καλύτερα δεν βγάζουν φωτό της προκοπής που να συγκρίνονται με φωτογραφικές. Οπως είπε ο φίλος φωτό της στιγμής βγάζουμε και συνήθως τις βλέπουμε-κρατάμε πάντα στο τηλέφωνό μας.

Θα συμφωνήσω μαζί απλά θα κάνω και μια ερώτηση,σε πόσες από τις στιγμές αυτές έχουμε μαζί μας το κινητό και σε πόσες την φωτογραφική μηχανή;

 

Η άποψη μου είναι ότι η οπτική της φωτογραφίας απέχει από άνθρωπο σε άνθρωπο είναι θέμα γούστου, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να διαβάζω ανακρίβειες χωρίς επιχειρήματα βαρέθηκα τις αντιπαραθέσεις τόσα χρόνια εδώ μέσα και τελειώνω εδώ τα offtopic και γενικά τις τοποθετήσεις μου.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους!!!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με ικανοποιεί ακόμα και η στοκ κάμερα πόσω μάλλον η gcam. Δεν έχω απαιτήσεις από ένα τηλέφωνο να βγάζει τέλειες φωτό. Κανένα δεν βγάζει τέλειες ούτε iphone & λοιπά (gnote10, op8, p30 κτλ)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα xml και μετά σου εμφανίζει 0.6 που είναι η wide και 2 που είναι η telephoto

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα χρόνια πολλά ,καλή Ανάσταση . Νομίζω ότι δεν έχει ορισμό με αριθμούς wide κ telephoto. https://t.me/hellasmobiles/66992 εδώ έχει τα πάντα . Τσέκαρε τα

Link to comment
Share on other sites

το p30 ?mate 30,καλά τώρα έχει ρίξει τόσο χρήμα η hua να το προβάλει που ούτε για messenger δεν κάνουν,αλλά άντε τώρα να τους πείσεις που έδωσαν ένα σκασμο λεφτά,τουλάχιστον εμείς δεν πληρώσαμε τόσα

είναι όπως η αμιτα που μας έπεισε ότι είναι πορτοκάλαδα η κόκα κόλα κάνει καλό και τόσα άλλα που κυκλοφορούν στο εμπόριο,τέλος πάντων αν είχαμε κανονικό Πάσχα το κινητό θα έμενε σπίτι εννοείτε....

έχετε παρατηρήσει ότι με την τελευταία EEA το multi tasking δουλεύει πολύ καλά?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά ,καλή Ανάσταση . Νομίζω ότι δεν έχει ορισμό με αριθμούς wide κ telephoto. https://t.me/hellasmobiles/66992 εδώ έχει τα πάντα . Τσέκαρε τα
Αυτή αν δεν κάνω λάθος είναι σειρά 6 gcam εκεί δεν δουλεύουν όλοι οι σενσορες, εγώ δουλεύω την pixelcam 7 σειρά που δουλεύουν όλα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρόπος να βάζεις την φωτό που θες σαν lockscreen χωρίς να πρέπει να την κατεβάσεις υπάρχει ή θα το σπάσω;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή αν δεν κάνω λάθος είναι σειρά 6 gcam εκεί δεν δουλεύουν όλοι οι σενσορες, εγώ δουλεύω την pixelcam 7 σειρά που δουλεύουν όλα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποια xml ,;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρόπος να βάζεις την φωτό που θες σαν lockscreen χωρίς να πρέπει να την κατεβάσεις υπάρχει ή θα το σπάσω;

 

Ευχαριστώ!!

 

Τι εννοείς χωρίς να κατεβάσεις? Πού βρίσκεται η φώτο που θες? Εγώ τη βάζω έτσι.. Παρατεταμένο πάτημα σε άδειο σημείο της οθόνης - μετά διαλέγω "ταπετσαρίες" - μετά διαλέγω φωτογραφία (σου δίνει επιλογές από ποιο φάκελο θες) και τέλος την ορίζεις ως ταπετσαρία, εικόνα οθόνης κλειδώματος ή και τα 2 μαζί

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα xml και μετά σου εμφανίζει 0.6 που είναι η wide και 2 που είναι η telephoto

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ Βαγγέλη. Αλλά επειδή έχω την clone 1.9 με το που επιλέγω 0.6 ή 2 κρασαρει. Μάλλον πρέπει να βάλω την κανονική.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις π.μ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ τελικά προτιμώ την hyper . Χρόνια πολλά καλή ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τελικά προτιμώ την hyper . Χρόνια πολλά καλή ανάσταση
Ποια hyper την final ή την Ε3

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H gcam του burial είναι η καλύτερη για μένα.
Είναι πολύ καλή και σταθερή για όλους τους σενσορες της συσκευής εκτός selfie

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H gcam του burial είναι η καλύτερη για μένα.

 

Κατεβάζω την burial και δεν μου ανοίγει..κρασαρει αμέσως..σε εσάς πως παίζει κανονικά;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

βγάλε την προηγούμενη

 

Φυσικά κ την βγάζω πριν κάνω εγκατάσταση..πάει ν ανοίξει και κρασαρει αμέσως και μου βγάζει αναφορά

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ την βγάζω πριν κάνω εγκατάσταση..πάει ν ανοίξει και κρασαρει αμέσως και μου βγάζει αναφορά
Κάνε clear data μέσα από τις ρυθμίσεις τις εφαρμογής και δώσε ξανά τα δικαιώματα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χωρίς να κατεβάσεις? Πού βρίσκεται η φώτο που θες? Εγώ τη βάζω έτσι.. Παρατεταμένο πάτημα σε άδειο σημείο της οθόνης - μετά διαλέγω "ταπετσαρίες" - μετά διαλέγω φωτογραφία (σου δίνει επιλογές από ποιο φάκελο θες) και τέλος την ορίζεις ως ταπετσαρία, εικόνα οθόνης κλειδώματος ή και τα 2 μαζί

 

 

Από την εφαρμογή wallpapers της google πχ ή από τα wallpapers που έχουν κάποια icon packs. Ο μόνος τρόπος να αλλάξεις lock screen είναι να κατεβάσεις πρώτα την εικόνα και μετά να την αλλάξεις. Σε κανένα άλλο κινητό μου δεν συνέβαινε αυτό...

Αν δεν την κατεβάσεις -και να την θέσεις με την διαδικασία που λες- ακόμα και να λέει ότι η αλλαγή έγινε επιτυχώς στην πραγματικότητα δεν έχει αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear data μέσα από τις ρυθμίσεις τις εφαρμογής και δώσε ξανά τα δικαιώματα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά πάλι δεν έγινε τιποτα.κατέβασα τελικά μια αλλη του Urnyx την 7.2.010 και λειτουργεί κανονικά.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την burial και δεν μου ανοίγει..κρασαρει αμέσως..σε εσάς πως παίζει κανονικά;
δεν υπάρχει περίπτωση,εκτός και έχεις και άλλη Urnyx εγκαταστημένη,αν και πάλι εχεις πρόβλημα ,την εγκαταθιστας απλά δίνεις όλα τα δικαιώματα ,clear data,reboot το τηλέφωνο,και πάλι όλα τα δικαιώματα και ανοίγει

μιλάω πάντα για στοκ ρομ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα κατά γράμμα και πάλι μου βγάζει σφάλμα.ειδα δοκιμάσει και στο παρελθόν για burial Μακ και την προτείνεται από δω συνέχεια αλλά ποτέ δεν εχει δουλέψει.με στοκ τον την ευρωπαϊκή είμαι.δεν πειράζει αφού δουλευει του unryx καλά είμαι.

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

 

δηλ έχεις την στοκ κάμερα και την burial μονο και δεν δουλεύει, παράξενο,ποια κατεβάζεις ? να υποθέσω την vc

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...