Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζω σιμ Vodafone και δε μου εμφανίζει το VoLTE που είχα στο iPhone. Τι συμβαίνει; Συγχωρήστε μου την άγνοια αλλά μόλις το πήρα το κινητό.
Πρέπει να δεις αν είναι ενεργοποιημένο

https://www.91mobiles.com/questions/how-to-enable-volte-on-xiaomi-redmi-k20-pro

Ενδεικτικά εχει κάποιον dial number το πατάς και πας ρυθμίσεις .

Πιθανόν να έχει wifi calling και όχι volte

Εγώ με Vodafone αυτό εχω

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ βγάζω ικανοποιητικές φώτο για κινητό.θα προτιμούσα λίγο καλύτερη την ultra wide camera και την zoom .επίσης να έχει ois ,αλλά για τα λεφτά του είναι καλή .με gcam και τις κατάλληλες ρυθμίσεις .ειδικά αν έχεις τρίποδο βγάζει καλές .βοηθάει και ότι τραβάει rawfeb028ca7e88fb4a6b78681e2054a951.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Προχθές είχα την πρώτη κλήση στο κινητό από viber και δεν μου άνοιγε με τίποτα η μπροστινή popup κάμερα!

 

Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις αυτό ξανά; Λύνεται?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα το εχει αυτο με ολες τις άδειες στο να επιτρέπεται!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το εχει αυτο με ολες τις άδειες στο να επιτρέπεται!

 

Εγώ με mi 9t απλό, από την 9 είχα θέματα με την σελφι,και στην αρχή ψιλοστεναχωρηθηκα, γιατί νόμιζα ότι είναι πρόβλημα hardware.

Με επαναφορά το θέμα φάνηκε να λύνεται, επίσης επειδή φοράω τζαμί κ θήκη στην αρχή νόμιζα ότι το επηρεάζει η θήκη ή ότι ο αισθητήρας καλύπτεται και το αναγνωρίζει σαν λειτουργία τσέπης κτλ.

Για μένα αφαίρεσε την λειτουργία τσέπης.

Επίσης να ξέρεις έχω κάνει από τότε που το πήρα πάνω από 20 φορές καλιμπράρισμα της pop-up,και αν με ρωτήσεις πως γίνεται αυτό,στις 5 φορές που η κάμερα δεν βγαίνει,μου βγάζει μια εντολή για βαθμονόμηση. Το πατάω και την βγάζει και την βάζει μερικές φορές.

Επίσης εδώ κ μήνες έχω ξεκλείδωμα μέσω προσώπου,και πάνω από 10 με 20 φορές τη μέρα δεν το ξεκλειδώνω έτσι. Με την προϋπόθεση ότι η κάμερα θα βγει 300.000 φορές πριν χαλάσει και πρώτα θα χαλάσει η μπαταρία και μετά ο μηχανισμός.

Σε κάποια φάση στις εφαρμογές όταν άνοιγα την σελφι την έβαζε αυτόματα μέσα και ταυτόχρονα μου έκλεινε κ την εφαρμογή (αυτό ήταν πακέτο)

Όλα λύνονται με επαναφορά, σίγουρα αν δεν φοράς θήκη κ τζαμί θα κάνει πιο εύκολα την δουλειά της(εγώ δεν τα βγάζω για κανένα λόγο).

Ακόμα κ επαναφορά να κάνεις μπορεί να έχεις θέματα και πάλι,για αυτό στο μέλλον θα προσπαθήσω να αποφύγω pop up κάμερες ξανά, αλλά δεν θα σκάσω κιόλας. Η κάμερα έτσι κ αλλιώς είναι μια κάτω του μετρίου σελφι και μου χρησιμεύει μόνο για να μιλάω στις εφαρμογές.

Πάντως μη πανικοβαλεσαι,στα είπα ότι θυμόμουν από την εμπειρία μου για να μην νομίζεις ότι είσαι μόνος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ανεβάσω ένα screenshot της οθόνης και λέει ότι είναι μεγάλο το αρχείο Εδώ βλέπω και ανεβάζετε φωτογραφίες πως γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αρχείο είναι μάλιστα πολύ μικρό 120 kb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ανεβάσω ένα screenshot της οθόνης και λέει ότι είναι μεγάλο το αρχείο Εδώ βλέπω και ανεβάζετε φωτογραφίες πως γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αρχείο είναι μάλιστα πολύ μικρό 120 kb

Με Tapatalk είναι ο ευκολότερος τρόπος.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ από τη σελίδα δεν γίνεται ; Πρέπει να χρησιμοποιηθεί άλλη εφαρμογή; Σοβαρό πρόβλημα της σελίδας αυτό να μην απλά να κάνεις upload εικόνα τόσο μικρή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία μουf7e6baad88e72e235c82ddac27a6c920.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ από τη σελίδα δεν γίνεται ; Πρέπει να χρησιμοποιηθεί άλλη εφαρμογή; Σοβαρό πρόβλημα της σελίδας αυτό να μην απλά να κάνεις upload εικόνα τόσο μικρή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία μουf7e6baad88e72e235c82ddac27a6c920.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Να ανεβάσεις την φωτό η το screenshot σε κάποιο site η στο Google photos και απλά να παραθέσεις τον σύνδεσμο για την φωτό.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εχει καταφέρει να κάνει κάποιος τον noca launcher να δουλέψει σε miui 11? Γιατί συνέχεια μου ζητάει να δωσει permission για τις ειδοποιήσεις ,το κάνω και μετα δείχνει οτι θέλει πάλι. Επανεκκίνηση ολα οκ για λίγο μετα αντε ξανά τα ίδια.. Έχουμε καμία λύση?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εχει καταφέρει να κάνει κάποιος τον noca launcher να δουλέψει σε miui 11? Γιατί συνέχεια μου ζητάει να δωσει permission για τις ειδοποιήσεις ,το κάνω και μετα δείχνει οτι θέλει πάλι. Επανεκκίνηση ολα οκ για λίγο μετα αντε ξανά τα ίδια.. Έχουμε καμία λύση?

 

Μόνο Nova από την 1η στιγμή έως τώρα που είμαι με την miui11. Κανένα θέμα και πλήρως λειτουργικός .Δοκίμασες απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά ? Μιλάς για αγορασμένη ή για ΄΄αγορασμένη΄΄ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εχει καταφέρει να κάνει κάποιος τον noca launcher να δουλέψει σε miui 11? Γιατί συνέχεια μου ζητάει να δωσει permission για τις ειδοποιήσεις ,το κάνω και μετα δείχνει οτι θέλει πάλι. Επανεκκίνηση ολα οκ για λίγο μετα αντε ξανά τα ίδια.. Έχουμε καμία λύση?
αγορασμενον από το θείο?δεν υπάρχει αυτό που λες σε καμία των περιπτώσεων

δουλεύει πάντα υποδειγματικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα prime πληρωμένη! Δεν ξέρω εσείς τι ρυθμίσεις έχετε? Τωρα τον έβγαλα και θα το ξαναβάλω!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πάντα prime πληρωμένη! Δεν ξέρω εσείς τι ρυθμίσεις έχετε? Τωρα τον έβγαλα και θα το ξαναβάλω!

 

προσωπικά τίποτα το ιδιαίτερο, έδωσα ότι δικαιώματα ζήτησε και σετ σύμφωνα με τα γούστα μου, τίποτα εξεζητημένο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ζήτησε δικαιώματα αλλα του έδωσα σε αποθηκευτικό χώρο! Τον ξαναπέρασα δείχνει κυριλλε τωρα για να δούμε!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

These are only available in Nova Prime, but once you've purchased it you can find Badge options in Nova Settings > Notification Badges.

 

Numeric Badges (not to be confused with*Numeric Dots) require*TeslaUnread*to be installed before they'll be available.

 

για να δουλέψουν τα badges χρειάζεται το teslaunread.....enable κτλ,reboot και βουαλα!!

αν κατάλαβα καλά τι θέλεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες

 

Βετα ρομ υπαρχει απο τη miui απευθειας η εχει καταργηθει απο την xiaomi?Δεν βρηκα κατι στη σελιδα τους ,εκτος απο τη stable

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες

 

 

 

Βετα ρομ υπαρχει απο τη miui απευθειας η εχει καταργηθει απο την xiaomi?Δεν βρηκα κατι στη σελιδα τους ,εκτος απο τη stable

Υπάρχει μόνο beta Cina rom η global έχει καταργηθεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο beta Cina rom η global έχει καταργηθεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρα δλδ δε μας ενδιαφερει,δεν υφισταται σαν επιλογη ετσι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αρα δλδ δε μας ενδιαφερει,δεν υφισταται σαν επιλογη ετσι?
Μόνο αν ξεκλειδώσεις και τη περάσεις με miflash, αλλά δεν θα έχεις Google play services,αν θέλεις beta μπορείς να ξεκλειδώσεις και να βάλεις την εβδομαδιαία της ελληνικής κοινότητας η την eu που είναι η beta Cina με services και δουλεύουν τα πάντα,η άποψη μου είναι να μείνεις στη στοκ γιατί δουλεύει ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ξεκλειδώσεις και τη περάσεις με miflash, αλλά δεν θα έχεις Google play services,αν θέλεις beta μπορείς να ξεκλειδώσεις και να βάλεις την εβδομαδιαία της ελληνικής κοινότητας η την eu που είναι η beta Cina με services και δουλεύουν τα πάντα,η άποψη μου είναι να μείνεις στη στοκ γιατί δουλεύει ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έργω πάντως έχω εδώ και μήνες την stable xtrv απο την ελληνική κοινότητα και δεν έχω κανένα θέμα.Και έχω γλυτώσει Αφού τον απαράδεκτο dialer της Google.

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έργω πάντως έχω εδώ και μήνες την stable xtrv απο την ελληνική κοινότητα και δεν έχω κανένα θέμα.Και έχω γλυτώσει Αφού τον απαράδεκτο dialer της Google.

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ ο dialer της Google γούστα είναι αυτά, πάντως απαράδεκτο δεν θα τον έλεγα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα αυτόματης εναλλαγής wallpaper (δηλαδή να βγάζει διαφορετική ταπετσαρία κάθε φορά που χρησιμοποιείς την οθόνη).. Κάπου είδα μια λειτουργία της MIUI 11 που λέγεται "wallpaper carousel", αλλά νομίζω είναι μόνο για την Ινδία
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα αυτόματης εναλλαγής wallpaper (δηλαδή να βγάζει διαφορετική ταπετσαρία κάθε φορά που χρησιμοποιείς την οθόνη).. Κάπου είδα μια λειτουργία της MIUI 11 που λέγεται "wallpaper carousel", αλλά νομίζω είναι μόνο για την Ινδία
Wallpaper carousel είναι εφαρμογή μόνο για την οθόνη κλειδώματος και δουλεύει κανονικά για όλες τις περιοχές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wallpaper carousel είναι εφαρμογή μόνο για την οθόνη κλειδώματος και δουλεύει κανονικά για όλες τις περιοχές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το βρίσκω. Miui Global 11.0.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...