Jump to content

Pocophone vs ...?


splanis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι έτοιμος στο να παραγγείλω το επόμενο smartphone μου. Προέρχομαι από Xiaomi Note 4X που έσπασε η οθόνη. Προτεραιότητα η ταχύτητα , η αυτονομία, η οθόνη και η ανθεκτικότητα(gorilla glass κλπ). Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει και τόσο. Μαξιμουμ μπατζετ 200-210 +ΦΠΑ. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση απ το Pocophone; To honor play τι λεει;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σε τι δίνεις προτεραιότητα αν θες καθαρά ταχύτητα στα λεφτά του απλά δεν έχει αντίπαλο, τώρα αννσε νοιάζει Camera οθόνη ήχος κλπ πας αλλού, όλα είναι θέμα το που δίνεις βαρύτητα
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σε τι δίνεις προτεραιότητα αν θες καθαρά ταχύτητα στα λεφτά του απλά δεν έχει αντίπαλο, τώρα αννσε νοιάζει Camera οθόνη ήχος κλπ πας αλλού, όλα είναι θέμα το που δίνεις βαρύτητα

πρωτα με νοιαζει να μην κολλαει σε τιποτα και μου σπαει τα νευρα. Η καμερα δεν με νοιαζει τοσο. Θέλω να έχει καλή οθόνη , να με βγάζει μια μέρα καθαρά με 4g και να είναι όσο ανθεκτικό γίνεται. Αρα poco?

Link to comment
Share on other sites

πρωτα με νοιαζει να μην κολλαει σε τιποτα και μου σπαει τα νευρα. Η καμερα δεν με νοιαζει τοσο. Θέλω να έχει καλή οθόνη , να με βγάζει μια μέρα καθαρά με 4g και να είναι όσο ανθεκτικό γίνεται. Αρα poco?

 

με εναν συμβιβασμό με οθόνη ναι το poco

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, επειδή υπάρχουν τελικά κάποιες οικονομικές δυσκολίες και σκέφτηκα επίσης ότι για την χρήση που θέλω(messenger, youtube, discord κλπ) ίσως τα 250 να είναι overkill, λέω να πάω τελικά για το note 7 pro. Υπάρχει κάτι καλύτερο σ αυτα τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, επειδή υπάρχουν τελικά κάποιες οικονομικές δυσκολίες και σκέφτηκα επίσης ότι για την χρήση που θέλω(messenger, youtube, discord κλπ) ίσως τα 250 να είναι overkill, λέω να πάω τελικά για το note 7 pro. Υπάρχει κάτι καλύτερο σ αυτα τα λεφτά;
Εννοείς μάλλον redmi note 7. Πολύ καλό για τα χρήματα του. Βασικά για μένα αυτές οι δύο συσκευές είναι οι καλύτερες κάτω από 300. Το ένα στα 180 το άλλο στα 260. Κάποιοι λένε ότι με gcam έχει και καλύτερη κάμερα από το pocophone. Χτυπά το. Την έκδοση 4/64

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μάλλον redmi note 7. Πολύ καλό για τα χρήματα του. Βασικά για μένα αυτές οι δύο συσκευές είναι οι καλύτερες κάτω από 300. Το ένα στα 180 το άλλο στα 260. Κάποιοι λένε ότι με gcam έχει και καλύτερη κάμερα από το pocophone. Χτυπά το. Την έκδοση 4/64

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ναι λεω αυτό τελικά. Κοιταξα και mi8 lite αλλά χάνει σε μπαταρια. Για το mate p20 lite τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα πήγαινα στο mate.
Όχι ρε παιδιά! Υστερεί σχεδόν σε όλα έναντι του redmi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά! Υστερεί σχεδόν σε όλα έναντι του redmi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ναι αυτό βλέπω συν οτι είναι αρκετά πιο ακριβό ετοιμοπαραδοτο.

Η αλήθεια είναι οτι είχα ψησει αρκετά Το ποκο αλλά δεν συνηθιζω να παίρνω ακριβότερο κινητό θα αυτό που χρειαζομαι (να καλη ώρα το προηγούμενο έσπασε)

Link to comment
Share on other sites

το ποκο έχει επεξεργαστή τούμπανο και η τιμή του είναι πολύ χαμηλή.

Ποιος ο λόγος να πας σε midrange? Μια φορά τον χρόνο ή στα 2 χρόνια αν αλλάζεις κινητό τα 100ε παραπάνω του ποκο θα πιάσουν τόπο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι;

 

Γιατί η εμπειρίες μου με xiaomi δεν με άφησαν ικανοποιημένο.δεν ειναι όλα μόνο νούμερα και αριθμοί.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η εμπειρίες μου με xiaomi δεν με άφησαν ικανοποιημένο.δεν ειναι όλα μόνο νούμερα και αριθμοί.

 

Ισχύει, έχει γίνει μόδα πλέον η πρόταση xiaomi σε αυτά τα λεφτά. Όμως και οι λοιπές εταιρίες δεν βγάζουν κάτι αξιόλογο για να πεις αφήνω από τα υπ όψην την xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το note 7 τελικά. Επειδή είμαι 2.5 χρόνια με miui σκέφτηκα να του βάλω day 1 custom ROM.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-lineageos-16-0-t3923203

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-pixel-experience-t3930709

Είδα αυτές τις 2. Τι λέτε; Με ενδιαφέρει να μην ειναι τιγκα στα bugs η εχει battery drain

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία κάνουν πολύ καλή δουλειά στις pixel experience. Εγώ αυτή θα έβαζα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία κάνουν πολύ καλή δουλειά στις pixel experience. Εγώ αυτή θα έβαζα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ειδα κατι σχόλια για battery drain και με αγχωσε

Link to comment
Share on other sites

Ειδα κατι σχόλια για battery drain και με αγχωσε
Για μένα μείνε στη miui. Εγώ προσωπικά έχω κουραστεί τόσα χρόνια με αλαγες ρομ κλπ. Μια χαρά τρέχει η miui και είναι φουλ customizable.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μείνε στη miui. Εγώ προσωπικά έχω κουραστεί τόσα χρόνια με αλαγες ρομ κλπ. Μια χαρά τρέχει η miui και είναι φουλ customizable.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

απλα νιωθω οτι μετα απο 2μιση χρονια -και εφοσον θα παρω νεα συσκευη- χρειαζομαι μια αλλαγη, θυμαμαι παλια που είχα το oneplus one , αλλαζα μερα παρα μερα ρομ, αλλα τα τελευταια 2μιση χρονια ειμαι σταθερα με miui. Θελω να βρω τωρα κατι stable (το miui ήταν σχετικα). Το stock android μ αρεσει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

α επισης , αν μπορειτε να προτεινετε ενα οικονομικο fast charger. ευχαριστω
Πάρε το μαμά γνώμη μου από πολλαπλές εμπειρίες δεν τσιγ9θνευομαστε ούτε ένα ευρώ στους φορτιστές και καλώδια
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το μαμά γνώμη μου από πολλαπλές εμπειρίες δεν τσιγ9θνευομαστε ούτε ένα ευρώ στους φορτιστές και καλώδια

Οχι δεν θελω μαμα. :')

Πέρα απ την πλάκα ποιος ειναι ο μαμά;ποσα Α Χρειάζεται το quick charge?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...