Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα την Caseology LG Nexus 5 Matte Slim Fit Flexible TPU Case Cover [black]. Ήρθε σε 35 μέρες! Θα άνοιγα dispute εντός των ημερών. Τέλος πάντων, έβγαλα την Spigen Neo Hybrid και έβαλα αυτή. Ήταν σε ωραίο κουτάκι, όχι τόσο καλό όσο η Spigen όμως. Πολύ ελαφρία, το πίσω υλικό δίνει είναι τέλειο εμφανισιακά, κάνει τη συσκευή κυριλέ και το χέρι γραπώνει τέλεια. Οι άκρες του είναι πολύ ομαλές με αποτέλεσμα να έχει μια πολύ απαλή αφή και βολική αίσθηση στο πιάσιμο. Έχει τρύπες για όλα τα πλήκτρα (μέχρι και για το micro-sim tray) και είναι λίγο δύσκολο να πατηθούν. Είναι μια καλύτερη έκδοση της Ringke SLIM (αν εξαιρέσουμε την μικρή δυσκολία στο πάτημα των πλήκτρων).

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα βγάζοντας την Spigen Neo Hybrid είναι ότι οι τρύπες που έχει για το ηχείο και το μικρόφωνο στο κάτω μέρος της συσκευής με αποτέλεσμα να κρύβει λίγες απ' τις τρύπες του ηχείου και λέω μήπως χάνουμε καθόλου ήχο γι' αυτόν το λόγο. Δείτε και τις συνημμένες φωτογραφίες τη διαφορά στο μέγεθος των τρυπών.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα σήμερα την Caseology LG Nexus 5 Matte Slim Fit Flexible TPU Case Cover [black]. Ήρθε σε 35 μέρες! Θα άνοιγα dispute εντός των ημερών. Τέλος πάντων, έβγαλα την Spigen Neo Hybrid και έβαλα αυτή. Ήταν σε ωραίο κουτάκι, όχι τόσο καλό όσο η Spigen όμως. Πολύ ελαφρία, το πίσω υλικό δίνει είναι τέλειο εμφανισιακά, κάνει τη συσκευή κυριλέ και το χέρι γραπώνει τέλεια. Οι άκρες του είναι πολύ ομαλές με αποτέλεσμα να έχει μια πολύ απαλή αφή και βολική αίσθηση στο πιάσιμο. Έχει τρύπες για όλα τα πλήκτρα (μέχρι και για το micro-sim tray) και είναι λίγο δύσκολο να πατηθούν. Είναι μια καλύτερη έκδοση της Ringke SLIM (αν εξαιρέσουμε την μικρή δυσκολία στο πάτημα των πλήκτρων).

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα βγάζοντας την Spigen Neo Hybrid είναι ότι οι τρύπες που έχει για το ηχείο και το μικρόφωνο στο κάτω μέρος της συσκευής με αποτέλεσμα να κρύβει λίγες απ' τις τρύπες του ηχείου και λέω μήπως χάνουμε καθόλου ήχο γι' αυτόν το λόγο. Δείτε και τις συνημμένες φωτογραφίες τη διαφορά στο μέγεθος των τρυπών.

 

εχω την ιδια σε καρμπον... μου κάνει εντύπωση που σου εκανε τοσες μερες.... εμενα μου ηρθε σε 12 μέρες.... ισως λογο εορτων.... ετυχε να μου πεσει το κινητο με αυτη την θηκη κ δεν επαθε τίποτα αφου εχει πολυ καλη προστασια!! το μονο κακο οτι βγηκε η σιμ γιατι δεν καλύπτει εκει η συσκευή.......όντως και τα κουμπια πατιούνται λίγο δύσκολα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχω την ιδια σε καρμπον... μου κάνει εντύπωση που σου εκανε τοσες μερες.... εμενα μου ηρθε σε 12 μέρες.... ισως λογο εορτων.... ετυχε να μου πεσει το κινητο με αυτη την θηκη κ δεν επαθε τίποτα αφου εχει πολυ καλη προστασια!! το μονο κακο οτι βγηκε η σιμ γιατι δεν καλύπτει εκει η συσκευή.......όντως και τα κουμπια πατιούνται λίγο δύσκολα

Θα την αφήσω λίγες μέρες έτσι για αλλαγή και θα γυρίσω στην Neo Hybrid, με την οποία μου είχε πέσει από ύψος ώμου σε πλακάκι, το κλώτσησα, έκανε 2-3 τούμπες, χτύπησε με την οθόνη πάνω στην κεφαλή ενός καλωδίου usb που που πετάγεται από τον υπολογιστή και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θα την αφήσω λίγες μέρες έτσι για αλλαγή και θα γυρίσω στην Neo Hybrid, με την οποία μου είχε πέσει από ύψος ώμου σε πλακάκι, το κλώτσησα, έκανε 2-3 τούμπες, χτύπησε με την οθόνη πάνω στην κεφαλή ενός καλωδίου usb που που πετάγεται από τον υπολογιστή και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

 

rearth η sgp ζελατίνα φορούσες?Έκανε γρατζουνιες το screen?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

rearth η sgp ζελατίνα φορούσες?Έκανε γρατζουνιες το screen?

Rearth invisible defender. Έκανε μια γρατζουνιά περίπου 1 εκατοστό στο σημείο κάτω από τη status bar. Αλλά έπρεπε να το δω στο φως για να το καταλάβω. Αλλιώς δε φαίνεται.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Rearth invisible defender. Έκανε μια γρατζουνιά περίπου 1 εκατοστό στο σημείο κάτω από τη status bar. Αλλά έπρεπε να το δω στο φως για να το καταλάβω. Αλλιώς δε φαίνεται.

 

Πάλι καλά!!!την αλλάζεις και είσαι κομπλέ!!!(για αυτούς που δεν θέλουν ζελατίνες.....)

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη φαινεται και αυτη η ζελατινα.ποσο σου βγηκε?ποσες ειχε μεσα?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, την πήρα από εδώ μαζί με κάποιες θήκες αλλά πληρώνεις και μεταφορικά. Δε θυμάμαι πόσο μου βγήκε με τα μεταφορικά αλλά στο λέει στο τελευταίο βήμα πριν πατήσεις αγορά. Έχει 3 μέσα και ήδη έχω χρησιμοποιήσει τις 2. Οπότε θα το αλλάξω όταν πάθει χειρότερη ζημιά γιατί αυτή η γρατζουνιά δε φαίνεται καν αν δεν την δω προσεκτικά κάτω από φως.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

 

πολυ καλη περιπτωση,δε ξερω να προτιμησω αυτες η τις αλλες που αναφερθηκαν νωριτερα..η μηπως να παω σε γυαλι.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/261080268346?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Παρελαβα αυτά τα handsfree σήμερα με πολύ καλή ποιότητα δυνατό μπάσο και ομιλία χωρίς κανένα προβλημα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μιας και είμαι fun των pouches, αγόρασα την παρακάτω και περιμένω να μου έρθει. :)

http://www.pdair.com/index.php/smartphone-cell-phone-pda/lg/lg-google-nexus-5-d820-d821/leather-case-for-lg-google-nexus-5-d820-d821-vertical-pouch-type.html

 

ήρθε και η ποιότητα είναι απλά εξαιρετική...δώρο ένα μπρελόκ με δερματάκι :)

Link to comment
Share on other sites

ω φαινεται πραγματικα πολυ ομορφο!!!!

 

καλη επιλογη!

ποσο πηγε;

Εγω αγορασα αυτην εδω

https://www.etsy.com/listing/129839128/nexus-5-nexus-4-case-cover-sleeve?ref=sr_gallery_1&ga_search_query=Nexus+5%2C+Nexus+4+case+cover+sleeve+handmade+dark+blue+jeans+and+black&ga_view_type=gallery&ga_ship_to=ZZ&ga_search_type=all

 

αν αγορασω δερμα μαλλον θα παω σε bugatti premium

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο screen protector να πάρω από το Amazon? Θέλω να εφαρμόζει σε όλη την πρόσοψη και να επηρεάζει όσο το δυνατό λιγότερο την απόκριση της οθόνης
Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ καλες κριτικες το iSmooth,τσεκαρε το,αλλιως ψαξε τα προηγουμενα ποστ,εχει απειρες απαντησεις ;)

 

με χαρα ανακοινωνω πως η αγαπημενη μου θηκη που ειχα στο Ν4,Trexta lifter for samsung galaxy S3,ειναι ακομα καλυτερη επανω στο Ν5 :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ποιο screen protector να πάρω από το Amazon? Θέλω να εφαρμόζει σε όλη την πρόσοψη και να επηρεάζει όσο το δυνατό λιγότερο την απόκριση της οθόνης

 

εγω παντως δεν χρησιμοποιω κανενα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ω φαινεται πραγματικα πολυ ομορφο!!!!

 

καλη επιλογη!

ποσο πηγε;

Εγω αγορασα αυτην εδω

https://www.etsy.com/listing/129839128/nexus-5-nexus-4-case-cover-sleeve?ref=sr_gallery_1&ga_search_query=Nexus+5%2C+Nexus+4+case+cover+sleeve+handmade+dark+blue+jeans+and+black&ga_view_type=gallery&ga_ship_to=ZZ&ga_search_type=all

 

αν αγορασω δερμα μαλλον θα παω σε bugatti premium

 

Δημήτρη 22 ευρώ στοίχησε και ήρθε ακριβώς σε 11 μέρες από Χονγκ Κονγκ. Η ποιότητα του δέρματος είναι πάρα πολύ καλή και γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά. :) Καλορίζικο το Ν5 ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν χρησιμοποιω κανενα...

 

Και σε κανένα από τα κινητά μου δεν είχα screen protector αλλά αυτό λέω να το προστατέψω και ας έχει gorilla glass. Αν και ακόμα έχω κάποιες αμφιβολίες γιατί φοβάμαι ότι το screen protector θα χαλάσει την τέλεια εμπειρία χρήσης

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν χρησιμοποιω κανενα...

Και σε κανένα από τα κινητά μου δεν είχα screen protector αλλά αυτό λέω να το προστατέψω και ας έχει gorilla glass. Αν και ακόμα έχω κάποιες αμφιβολίες γιατί φοβάμαι ότι το screen protector θα χαλάσει την τέλεια εμπειρία χρήσης

Κι εγώ σε παλιότερες συσκευές μου δεν έβαζα ούτε θήκη ούτε ζελατίνα. Ήθελα να τις βλέπω γυμνές γιατί έτσι μου άρεσε. :p Θήκες δεν έβαζα γιατί έδιναν όγκο και βάρος και ζελατίνες δεν έβαζα γιατί πίστευα ότι θα άφηναν φουσκίτσες και, όπως είπες, ότι θα χαλούσαν την εμπειρία χρήσης. Όλα αυτά βέβαια μέχρι που έκανε το Galaxy Nexus μου 2-3 γρατσουνιές στην οθόνη όταν το είχα βάλει στην τσέπη μου μάζι με άλλα πράματα και ξενέρωσα. Πήγαινε συνέχεια εκεί το μάτι μου και νευρίαζα. Έτσι, πλέον, βάζω και θήκη και screen protector. Αρκεί να είναι ποιοτικά. Στην περίπτωση του N5, φοράω τη Spigen Neo Hybrid / Caseology Matte Slim και Rearth Invisible defender. Πέραν της προστασίας, οι θήκες το κάνουν να φαίνεται πιο ωραίο και όσον αφορά τη ζελατίνα, έχω μάθει να τις βάζω τέλεια, χωρίς φουσκίτσες και η αίσθηση στην αφή της οθόνης είναι ολόιδια όπως είναι και σκέτη (απ' τη στιγμή που φεύγει η κόλα ύστερα από 1-2 μέρες).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ neo hybrid έχω και μάλλον θα πάρω το screen protector της rearth. Μπαίνει εύκολα; όταν θελήσω να το βγάλω αφήνει κολα πάνω στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ neo hybrid έχω και μάλλον θα πάρω το screen protector της rearth. Μπαίνει εύκολα; όταν θελήσω να το βγάλω αφήνει κολα πάνω στην οθόνη;

 

εγω για κόλλα δεν το εχω βγάλει για να σου πω....μην ανησυχείς δεν αφήνει κανενα... πάντως ειναι λιγο καλύτερο απο sgp που είχα!! δεν αφήνει δαχτυλιές όπως της Spigen...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ neo hybrid έχω και μάλλον θα πάρω το screen protector της rearth. Μπαίνει εύκολα; όταν θελήσω να το βγάλω αφήνει κολα πάνω στην οθόνη;

Όλα τα screen protectors δύσκολα δεν μπαίνουν; όλα με τον ίδιο τρόπο δηλαδή. Υπομονή και προσοχή. Επίσης, βγαίνει ακόμα πιο δύσκολα το συγκεκριμένο, κάτι το οποίο είναι θετικό. Εγώ είχα βγάλει το πρώτο, το καθάρισα καλά με πανάκι και έβαλα το δεύτερο χωρίς πρόβλημα. Δεν άφησε κόλλα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχει πολυ καλες κριτικες αλλα δε ξερω αν τη βρισκουμε ευρωπη

 

http://www.amazon.com/iSmooth-Google-Premium-Screen-Protector/dp/B00FPQUZH2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389953302&sr=8-1&keywords=screen+protector+nexus+5

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αυτη εχει πολυ καλες κριτικες αλλα δε ξερω αν τη βρισκουμε ευρωπη

 

http://www.amazon.com/iSmooth-Google-Premium-Screen-Protector/dp/B00FPQUZH2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389953302&sr=8-1&keywords=screen+protector+nexus+5

 

την έχω παραγγείλει εγώ και την περιμένω........Order Total: EUR 10,65

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...