Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι δεν το στέλνεις στο κινητό σαν rar ή zip αλλά και πάλι σαν jar. Έτσι;

Αν όχι, εκεί είναι το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιτα. Κατεβαζω το .jar Το κανω rename σε .zip Ακομα και αν το ανοιξω τοτε με double click, ανοιξω στη συνεχεια ενα filetext.txt το τροποποιησω και το σωσω, οταν με ρωτησω αν θελω να ανανωθει το αρχειο μεσα στο .zip και πατησω οκ μου λεει οτι ειναι corrupted.

 

Σαν jar εννοειται το στελνω στο κινητο.

 

By the way και σκετο txt να στειλεις στο κινητο το διαβαζει μετα σαν ιστοσελιδα. Ομως ουτε εκει εχω καταφερει να το κανω να δει ελληνικα, ακομα και σαν utf-8 οταν το εσωσα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Κατεβαζω το .jar Το κανω rename σε .zip Ακομα και αν το ανοιξω τοτε με double click, ανοιξω στη συνεχεια ενα filetext.txt το τροποποιησω και το σωσω, οταν με ρωτησω αν θελω να ανανωθει το αρχειο μεσα στο .zip και πατησω οκ μου λεει οτι ειναι corrupted.

 

Σαν jar εννοειται το στελνω στο κινητο.

Μόλις το δοκίμασα πάλι. Και δουλεύει μια χαρά.

Το μετονομάζεις σε .zip. Κάνεις extract τα αρχεία και όχι απλό άνοιγμα των txt. Ανοίγεις το .txt. Γράφεις ότι θες. Κάνεις add to zip file όλα τα αρχεία που έκανες extract. Θα δώσεις πάλι όνομα στο .zip το book+reader και αφού τελειώσεις κάνεις πάλι μετονομασία το .zip σε .jar και το στέλνεις στο τηλέφωνο.

Το ξέρω ότι η διαδικασία είναι λίγο μπελάς αλλά κάνει την δουλειά που θες. Επίσης δουλεύει κανονικά με τα ελληνικά. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι χιλια ευχαριστω! Οταν ακολουθουσα τη διαδικασια που σου ειπα δεν ξερω που ηταν το προβλημα. Μαλλον κατι επαιζε με το jar. Οταν ομως εκανα ολα τα αρχεια extract σε ενα φακελο Book+Reader μετα πατουσα ολο το φακελο add to zip και οχι τα αρχεια του. Γι'αυτο δε δουλευε. Στο zip υπηρχε ο φακελος και μεσα σε αυτον τα χρησιμα αρχεια. Σ'ευχαριστω και sorry για το πρηξιμο.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση - πρόβλημα...μόλις έκανα αναβάθμισ στο firmware του Κ750 και το μενού έχει μόνο Αγγλικά. Μπορώ να γράψω με Ελληνικά στα sms και στον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά κατά τα άλλα τίποτα....

έκδοση R1DB001

 

downgrade μπορώ να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση - πρόβλημα...μόλις έκανα αναβάθμισ στο firmware του Κ750 και το μενού έχει μόνο Αγγλικά. Μπορώ να γράψω με Ελληνικά στα sms και στον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά κατά τα άλλα τίποτα....

έκδοση R1DB001

 

downgrade μπορώ να κάνω????

κανε ενα buck up και μετα ενα master reset στο τηλ και πιθανοτατα θα εμφανιστουν τα ελληνικα!!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera ma8ame ta pros8eta tou neou logismikou>? to esato proti fora blepw na exoun perasi toses meres k den mhn exei anaferi tpt..exete brei kanena allo site? an k apo bdomada perno to k800
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν μπορούμε να στέλνουμε και να λαμβάνουμε e-mail στο k750i (έψαξα στο συγκεκριμένο thread αλλά παρόλο που έχει ξαναγίνει η ερώτηση, δεν βρήκα κάποια απάντηση).Το site της Sony Ericsson δεν έχει ως επιλογή την Ελλάδα... Ξέρετε κάτι; Πρέπει να κάνουμε τίποτα ρυθμίσεις τύπου wap κτλ;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κ750 απο περυσι τον σεπτεμβριο και αυτες τις μερες αρχισα να διαβαζω το forum.διαβασα λοιπον καπου οτι αν βαλω κανουριο firmware στο κ750 μου το οποιο απο περυσι που το εχω παρει δεν του εχω κανει αναβαθμιση οτι διορθωνονται καποιοι 'θορυβοι' κατα την ληψη φωτογραφιων.πως μπορω να δω τι firmware εχω και πως μπορω να εγκαταστησω το τελευταιο που κυκλοφορει?
Link to comment
Share on other sites

>*<<*<* με το joystick στην κατασταση αναμονης και πληροφοριες συσκευης. απο εκει θα βρεις την εκδοση που τρεχεις.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κ750 απο περυσι τον σεπτεμβριο και αυτες τις μερες αρχισα να διαβαζω το forum.διαβασα λοιπον καπου οτι αν βαλω κανουριο firmware στο κ750 μου το οποιο απο περυσι που το εχω παρει δεν του εχω κανει αναβαθμιση οτι διορθωνονται καποιοι 'θορυβοι' κατα την ληψη φωτογραφιων.πως μπορω να δω τι firmware εχω και πως μπορω να εγκαταστησω το τελευταιο που κυκλοφορει?

 

Πάτα >*<<*<*

Πληροφορίες λογισμ.

 

edit: Tώρα είδα πως με πρόλαβε ο Toxicity

Link to comment
Share on other sites

R1J002 αυτη την εκδοση μου λεει.πρεπει να ειναι παλια ε?πως μπορω να βαλω καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

R1J002 αυτη την εκδοση μου λεει.πρεπει να ειναι παλια ε?πως μπορω να βαλω καινουρια?

 

Ναι παλιά είναι.

Κι εγώ δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση και έχω αυτήν την έκδοση.

Υπάρχει ήδη θέμα για update.

online update για k-750i-προβληματα,αποριες.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην αλλαζει κατι με τις αναβαθμισεις η ειναι πιο πολυ για τα ματια του κοσμου?

και μπορει να μου πει καποιος πως γινεται?πρειε να εχω εγκατεστημενο και το pc suite για να κανω αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνεται τίποτα μην ανησυχείς, αν πάρ'όλα αυτα θες να κρατήσεις ένα μπακ απ μπορείς με το πρόγραμμα myphone explorer να κρατήσεις ότι θέλεις.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον υπάρχει και η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Και δεύτερον χρησιμοποίησε το πρόγραμμα Myphone explorer.

 

edit:Πάλι με πρόλαβε ο Toxicity!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση(οντως δεν χανεται τιποτα)αλλα δεν παρατηρησα καμια μα καμια αλλαγη.εσεις εχετε δει καμια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση(οντως δεν χανεται τιποτα)αλλα δεν παρατηρησα καμια μα καμια αλλαγη.εσεις εχετε δει καμια?

 

Υπάρχουν αλλαγές.Ας τις διευκρινίσει τις αλλαγές κάποιος που έχει κάνει αναβάθμιση όμως. ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω που εκανα αναβαθμιση και επειδη το ειχα απο περυσι τον σεπτεμβριο και δεν του ειχα κανει αναβαθμιση και του εκανα τωρα και επρεπε να δω διαφορες εχω να πω οτι δεν υπαρχει καμια διαφορα πουθενα εκτος απο το οτι στην κατασταση τηλεφωνου τον ελευθερο χωρο τον βγαζει πλεον σε μεγαμπαιτ σκετο πχ 41 ενω πριν το ελεγε 41000,οταν το κλειδωνεις σβηνει αμεσως ο φωτισμος ενω πριν εμενε λιγο και οταν παιρνεις τηλεφωνο για να επιλεξεις μεγαφωνο πρεπει να περιμενεις να βγαλει γραμμη πρωτα ενω πριν το επελεγες κατευθειαν.δηλαδη μετανοιωσα που την εκανα,και για το εξωτερικο φλας παλι δεν μπορεις να επιλεξεις να ειναι ενεργο παντα παρα μονο αυτοματο η ανενεργο.ολο ********.........και οι φωτογραφιες ιδιες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...