Jump to content

Χτυπάει κόκκινο η ανορεξία


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην εκπομπή backstage στο Mega την είχε συνέντευξη ( και είπαν οτι έγινε πριν 10 μέρες...) και η χερτζίκοβα δεν μου φάνηκε τόσο αδύνατη όσο δείχνουν οι φωτό....και είπε ότι τρώει τα πάντα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

στην εκπομπή backstage στο Mega την είχε συνέντευξη ( και είπαν οτι έγινε πριν 10 μέρες...) και η χερτζίκοβα δεν μου φάνηκε τόσο αδύνατη όσο δείχνουν οι φωτό....και είπε ότι τρώει τα πάντα :wacko:

 

Το έδειξε και σε μεσημερινή εκπομπή μου είχε καλεσμένο τον παρουσιαστή

του backstage ο οποίος είπε ότι πραγματικά την είδε πολύύύύ αδύνατη και δεν ήθελε να σηκωθεί από την καρέκλα για να κάνουν κάποια πλάνα στην βεράντα του ξενοδοχείου προφανώς για να μην δούμε τα κόκκαλά της. λολ

Και ακόμα είπε ότι φορούσε φαρδιά άσπρα ρούχα επειδή το άσπρο στην τηλεόραση παχαίνει αλλά και πάλι το χέρι της είναι ένα με το κόκκαλο.

 

:cry: :cry: :cry:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες αυτές είναι ψεύτικες. Αυτό είναι σίγουρο. Η νευρική ανορεξία είναι βασικά μία ψυχολογική ασθένεια, νευρολογική, που σε κάνει να μην θέλεις να φας τίποτα. Είναι θανατηφόρα φυσικά αλλά νομίζω ότι θεραπεύεται με κατάλληλη ψυχολογική υποστήριξη, ίσως και ψυχιατρική θεραπεία.

Δεν ξέρω πώς ακριβώς καταγράφεται η είδηση, πάντως πιστεύω ότι μπορεί να θεραπευτεί και δεν είναι τόσο τραγική η κατάστασή της. Επαναλαμβάνω, δεν ξέρω, δεν την έχω δει πώς είναι πραγματικά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακρα ποτε δεν εκαναν "καλο" και δεν ωφαλησαν κα-νε-ναν!

Οπως η παχυσαρκια, ετσι και η ανορεξια.

Δυστυχως και εδω ο μιμητισμος, παιζει ασχημο ρολο.

Πολλες εκπομπες, περιοδικα κτλ κτλ, προβαλλουν και προωθουν αυτο το ειδος κοπελας - γυναικας - σκιαχτρου, και πολλα νεαρα ατομα την εχουν πατησει ασχημα προσπαθωντας να γινουν οσο το δυνατων πιο "ομορφες"...

Η ανορεξια ομως μπορει να προκληθει σε ατομα και στην περιπτωση που για τον "Α" ή "Β" λογο εχουν πεσει σε καταθλιψη.

Και δεν μιλαω για την καταθλιψη που ειναι της "μοδας" και βλεπεις καποιον ο οποιος να εινα down και αυτοματα να σου λεει ο ιδιος η ορισμενοι , οτι εχει πεσει σε καταθλιψη κτλ κτλ.

Λοιπον, η κοπελες μιας και σε αυτες παρατηρειται συχνοτερα (κατα κυριο λογο) το φαινομενο, καλο ειναι να προσεχουν την διαιτα του και την εμφανιση τους και ολα, Α Λ Λ Α σε καμια περιπτωση να μην μπουν σε αυτο το "τρυπακι" και οχι μονο τα καταστρεψουν ολα, αλλα θεσουν σε κινδυνο και την ιδια τους την ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο :confused: ...Δεν βλεπεις οτι εχεις χασει τα κιλα τα "παραπανισια"(και καλα) και οτι αν συνεχισεις ετσι σε λιγο θα μεινει μονο η σκια σου;;; :rolleyes: Πρεπει να χει φαει γερο κολλημα καποια για να καταστρεφεται με αυτον τον ηλιθιο τροπο :mad: ...Και επειδη εχω ακουσει για πολλες τετοιες περιπτωσεις οι περισσοτερες δεν ειναι αυτο που λεμε χοντρες(15-20 κιλα παραπανω) αλλα εχουνε το κολλημα οτι "πρεπει να χασω 5 κιλα, αλλα δεν μπορω να σταματησω να τρωω οποτε ας κανω εμετο καθε φορα για να μην παχαινω", συνεχιζει σαν βουλιμια(τρως σαν γουρουνι και μετα τα βγαζεις)μεχρι που αρχιζεις να μην θες να τρως γιατι ξερεις πως θα κανεις αμεσως εμετο(συνηθεια βλεπετε) και τελικα δεν τρως τιποτα(απολυτως)και ειναι ζητημα χρονου...αν σε προλαβουν καλως

 

Και δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το ψυχολογικο τοσο... απλα ειναι μια συνηθεια απο ενα σημειο και μετα το να μην τρως...Βεβαια το ψυχολογικο της υποθεσης εγκειται στο οτι πρεπει να εχεις γερο κολλημα για να μπεις σε μια τετοια διαδικασια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες αυτές είναι ψεύτικες. Αυτό είναι σίγουρο. Η νευρική ανορεξία είναι βασικά μία ψυχολογική ασθένεια, νευρολογική, που σε κάνει να μην θέλεις να φας τίποτα. Είναι θανατηφόρα φυσικά αλλά νομίζω ότι θεραπεύεται με κατάλληλη ψυχολογική υποστήριξη, ίσως και ψυχιατρική θεραπεία.

Δεν ξέρω πώς ακριβώς καταγράφεται η είδηση, πάντως πιστεύω ότι μπορεί να θεραπευτεί και δεν είναι τόσο τραγική η κατάστασή της. Επαναλαμβάνω, δεν ξέρω, δεν την έχω δει πώς είναι πραγματικά τώρα.

 

Google images is our friend

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το ψυχολογικο τοσο... απλα ειναι μια συνηθεια απο ενα σημειο και μετα το να μην τρως...Βεβαια το ψυχολογικο της υποθεσης εγκειται στο οτι πρεπει να εχεις γερο κολλημα για να μπεις σε μια τετοια διαδικασια...

 

Μην το λες.

Αν το καλοσκαιφτεις τα παντα ξεκινανε απο την ψυχολογια του ατομου.

Οι ψυχολογικοι παραγοντες μπορει να ειναι πολλοι.

Και μονο το "κολλημα" που λες οτι τρωνε ειναι και αυτο ψυχολογικος παραγωντας.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες.

Αν το καλοσκαιφτεις τα παντα ξεκινανε απο την ψυχολογια του ατομου.

Οι ψυχολογικοι παραγοντες μπορει να ειναι πολλοι.

Και μονο το "κολλημα" που λες οτι τρωνε ειναι και αυτο ψυχολογικος παραγωντας.

 

 

Βεβαια το ψυχολογικο της υποθεσης εγκειται στο οτι πρεπει να εχεις γερο κολλημα για να μπεις σε μια τετοια διαδικασια...

 

Τελικα το ιδιο λεμε... :p

Ειναι παντως το πιο ηλιθιο ψυχολογικο προβλημα (αν μπορω να το πω ετσι)που εχω ακουσει...τελειως αναιτιο :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ανορεξια δεν ειναι ουτε ηλιθιο ουτε αναιτιο αποκλειστικο ψυχολογικο προβλημα.Πολλοι παραγοντες συντελουν σ'αυτο,οπως καθημερινο στρες για οτιδηποτε,προβληματα στο στομαχι,ακομα & "ανωμαλα" γονιδια που καποια στιγμη,ενω καποιος/α ειναι τελειως καλα,δημιουργουν μια τρομερη απεχθεια εναντιον του φαγητου & προξενουν ενα συνεχες αισθημα κορεσμου της πεινας,κατι που φυσικα δεν ειναι φυσιολογικο οταν καποιος εχει να φαει μερες.

 

Γι'αυτο & ατομα που ζουν φυσιολογικοτατη ζωη ξαφνικα αρχιζουν να εχουν ανορεξια(τετοιο παραδειγμα μπορει να ειναι η Χερτζικοβα).Επισης,δε σημαινει πως οσοι γινονται ετσι ξεκινησαν απο καποια διαιτα και το...παρακαναν.Μπορει να ειναι φυσιολογικοτατα,εμφανισημα ατομα που "ξαφνικα" δε νιωθουν πλεον πεινα...δεν πιστευω πχ. πως το συγκεκριμενο μοντελο ειχε καποιο προβλημα ή κομπλεξ με την εμφανιση της... ;)

 

Και κατι τελευταιο...η ανορεξια δεν παρατηρειται μονο σε γυναικες αλλα,εστω & πιο σπανια & σε αντρες... :!:

Link to comment
Share on other sites

Νευρική ανορεξία και αηδίες...

 

Γυναίκα χωρίς λίγο "ψαχνό" , δεν λέει... ;)

 

Κορίτσια: δεν λέω να γίνετε παλαιστές του σούμο, αλλά να το τρώτε το φαγάκι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είναι αδύνατη αρκετά σε σύγκριση με παλιά αλλα όχι ΤΟΣΟ!!

Είναι Photoshop πειραγμένες απο εναν τύπο της Οργάνωσης Ατόμων με Διατροφικές Διαταραχές των ΗΠΑ (κάπως έτσι .... με άτομα ανορεξικά και παχύσαρκα)

Και μιλάω με αποδείξεις...

http://img134.echo.cx/img134/6982/evaisok2kd.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είναι αδύνατη αρκετά σε σύγκριση με παλιά αλλα όχι ΤΟΣΟ!!

Είναι Photoshop πειραγμένες απο εναν τύπο της Οργάνωσης Ατόμων με Διατροφικές Διαταραχές των ΗΠΑ (κάπως έτσι .... με άτομα ανορεξικά και παχύσαρκα)

Και μιλάω με αποδείξεις...

 

Και αυτό, το έκανε για να χρησιμοποιήσει τη φήμη της Αννούλας, με σκοπό να τραβήξει την προσοχή του κοινού, μέσω της υπερβολής, όσον αφορά αυτή την "μοντέρνα" νόσο;

 

Αν είναι γι' αυτό, τότε μάλλον τα κατάφερε...

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφια που την δειχνει πετσι και κοκκαλο ειναι οντως φτιαχτη απο καποιον που μαλλον εχει πολυ κακογουστο χιουμορ,στη συνεντευξη ηταν οντως πιο αδυνατη αλλα οχι και χαλια,πιστευω οτι θα το ξεπερασει η κοπελα το προβλημα αυτο και θα αποκτησει ξανα το παλιο της σεξυ εαυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχογενής ανορεξία είναι πάνω απ'όλα ψυχολογική νόσος (γι' αυτό και πλέον ονομάζεται ψυχογενής και όχι νευρογενής). Η παρακάτω εικόνα δείχνει είναι χαρακτηριστική της ψυχοσύνθεσης ατόμου με ψυχογενή ανορεξία..

Περισσότερες πληροφορίες για αυτή τη μάστιγα της σύγχρονης εποχής σε αυτό το αρθρο.

http://www.medicinenet.com/images/Abanorex.gif

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η ανορεξια δεν ειναι ουτε ηλιθιο ουτε αναιτιο αποκλειστικο ψυχολογικο προβλημα.Πολλοι παραγοντες συντελουν σ'αυτο,οπως καθημερινο στρες για οτιδηποτε,προβληματα στο στομαχι,ακομα & "ανωμαλα" γονιδια που καποια στιγμη,ενω καποιος/α ειναι τελειως καλα,δημιουργουν μια τρομερη απεχθεια εναντιον του φαγητου & προξενουν ενα συνεχες αισθημα κορεσμου της πεινας,κατι που φυσικα δεν ειναι φυσιολογικο οταν καποιος εχει να φαει μερες.

 

Γι'αυτο & ατομα που ζουν φυσιολογικοτατη ζωη ξαφνικα αρχιζουν να εχουν ανορεξια(τετοιο παραδειγμα μπορει να ειναι η Χερτζικοβα).Επισης,δε σημαινει πως οσοι γινονται ετσι ξεκινησαν απο καποια διαιτα και το...παρακαναν.Μπορει να ειναι φυσιολογικοτατα,εμφανισημα ατομα που "ξαφνικα" δε νιωθουν πλεον πεινα...δεν πιστευω πχ. πως το συγκεκριμενο μοντελο ειχε καποιο προβλημα ή κομπλεξ με την εμφανιση της... ;)

 

Και κατι τελευταιο...η ανορεξια δεν παρατηρειται μονο σε γυναικες αλλα,εστω & πιο σπανια & σε αντρες... :!:

 

 

Φυσιολογικη ζωη η Χερτζικοβα;Δεν νομιζω απο αποψη διατροφης να ειχε φυσιολογικη ζωη... :rolleyes: Τα μοντελα τα πιεζουν να μην τρωνε, ξερουν οτι πρεπει να μην παρουν ουτε κιλο γι'αυτο καταληγουν σε τετοιες ακροτητες...

Ουτε πιστευω οτι ξυπνας μια ωραια μερα και λες δεν πειναω...Πιεζεις τον εαυτο σου για να μην τρως δεν σου βγαινει αυθορμητα...Ξερω κοπελα που την προλαβαμε παρα τριχα(ειχε φτασει 30 κιλα) και εχω ακουσει για παρα πολλες περιπτωσεις απο αλλους...

 

Οσο γι'αυτο που λες:"Πολλοι παραγοντες συντελουν σ'αυτο,οπως καθημερινο στρες για οτιδηποτε,προβληματα στο στομαχι" ολοι εχουμε στρες, εγω προσωπικα εχω προβληματα με το στομαχι μου αλλα ενταξει μπορει να μην φαω μια μερα τιποτα αλλα εδω μιλαμε για μηνες ολοκληρους για να γινεις ανορεξικος-ια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia stis eidiseis lene oti i fotografia p tin dixnei pio paxia einia photoshop k oxi auti p tin dixnei petsi k kokalo

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Den eida eidiseis alla simfwna me auti tin pic: http://www.elle.fr/images/or/7249/15_HerzigovaMarsiaj.jpg

 

tha elega oti leei alithia o chryant

Link to comment
Share on other sites

paidia stis eidiseis lene oti i fotografia p tin dixnei pio paxia einia photoshop k oxi auti p tin dixnei petsi k kokalo

ναι καλα κι εγω αγγελος με φτερα αλλα δεν το λεω,ασε ρε φιλε οι ειδησεις πουλανε οτι τους συμφερει πλεον δεν ειναι ειδησεις αλλα επιχειρηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα κι εγω αγγελος με φτερα αλλα δεν το λεω,ασε ρε φιλε οι ειδησεις πουλανε οτι τους συμφερει πλεον δεν ειναι ειδησεις αλλα επιχειρηση.

ok pes oti stis eidiseis to kanane gia na poulisoun edw omws ?http://www.elle.fr/images/or/7249/1...govaMarsiaj.jpg

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είναι αδύνατη αρκετά σε σύγκριση με παλιά αλλα όχι ΤΟΣΟ!!

Είναι Photoshop πειραγμένες απο εναν τύπο της Οργάνωσης Ατόμων με Διατροφικές Διαταραχές των ΗΠΑ (κάπως έτσι .... με άτομα ανορεξικά και παχύσαρκα)

Και μιλάω με αποδείξεις...

 

http://img134.echo.cx/img134/6982/evaisok2kd.th.jpg

 

des prosextika tis fotografies k tha katalveis oti auti einai me photoshop oxi i alli.

Tora to prosexa des tos stithos tis hergigova to ena eiani megalitero to allo mikrotero :lol:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...