Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πού την ξετρύπωσες θα μου πεις γιατί εγώ έφαγα τον κόσμο!!

Ενεργή αναμονή δεν χρησιμοποιώ, νομίζω ότι δεν με βολεύει!!

Σιγά σιγά πάντως θυμάμαι τις θρυλικές εποχές του Ρ900 μου...

 

 

Υ.Γ.: Και που ανακάλυψα πολλά (για το σήμα), τι κέρδισα;;;

Εγώ πάντως νομίζω βολεύει αρκετά εφόσον μπορείς να βάλεις δύο-τρεις εφαρμογές(όπως Opera Mini,Mobiluck)και άλλα όπως πχ.Σύνταξη Μηνύματος κα. και με ένα κλικ πάνω είσαι εκεί,το καλύτερο δε και δεν χαλάει το wallpaper πολύ,είναι να βάλεις στην τελευταία κάτω σειρά την γραμμή συντομεύσεων.Ολα αυτά ρυθμίζονται στις ρυθμίσεις>Εμφάνιση>Ενεργή Αναμονή>Διαμόρφωση....:)

ΥΓ. Για το σήμα είναι λίγο πολύ γνωστά τα ζητήματα κάλυψης,ειδικά στην διαμεταγωγή μεταξύ GSM/UMTS,εκεί είναι το τρελλό το πάρτυ:blink:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχουνε τα Vodafone Shop ειναι branded τελικά?????

Δεν νομίζω,αλλά δεν ξέρω κιόλας,εγώ προσωπικά έχω ΤΙΜ(άλλα ζωντόβολα εκεί)αλλά δεν θα έμπαινα ποτέ σε Vodafone Shop για αγορά συσκευής γιατί κατά 99 % θα έβγαινα με Vodafone Live βιασμένη συσκευή:) :rolleyes: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από vodafone το πήρα χωρίς vodafone live,ευτυχώς!

 

Να ρωτήσω κάτι... Γιατί δεν μπορώ να στείλω κάτι μέσω bluetooth? Ενώ μου στέλνουν κανονικά εγώ γιατί δεν μπορώ? Μήπως κάνω κάτι λάθος? :wacko: Κάποιος να βοηθήσει...

Και με υπέρυθρες δεν συνδέεται καθόλου... Γιατί???

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να αφαιρέσεις το κάλυμα από το 6280 καταρχήν άνοιξε το κινητό. Μετά τράβηξε με τρόπο το κάλυμα από τις θέσεις που σου δείχνει η φωτογραφία με το νούμερο 1, φαίνονται κάτι δοντάκια αν προσέξεις καλά (ένα κάθε φορά) (προσοχή μη σπάσεις το κάλυμα σου), και μετά τράβηξε λίγο προς τα έξω το κάλυμα από τη θέση δύο. Μόλις ελευθερωθούν αυτά χρησιμοποίησε μια κάρτα (τηλεκάρτα ας πούμε) και βάλτην ανάμεσα στο πάνω και στο κάτω μέρος του κινητού στις θέσεις με το νούμερο 3. Με τρόπο σπρώξε το κάλυμα προς τα πάνω. Και η πρόσοψη σου ελευθερώθηκε!!:) Την φωτογραφία θα την βρεις στην ιστοσελίδα http://forums.mobileburn.com/showthread.php?t=12888 γιατί είναι μεγάλη για να την επισυνάψω. Καλό καθάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από vodafone το πήρα χωρίς vodafone live,ευτυχώς!

 

Να ρωτήσω κάτι... Γιατί δεν μπορώ να στείλω κάτι μέσω bluetooth? Ενώ μου στέλνουν κανονικά εγώ γιατί δεν μπορώ? Μήπως κάνω κάτι λάθος? :wacko: Κάποιος να βοηθήσει...

Και με υπέρυθρες δεν συνδέεται καθόλου... Γιατί???

Νομίζω ότι η Vodafone δεν το δίνει -ακόμα- live (κι εγώ unbranded το έχω).

Να σου κάνω μια ερώτηση; MMS/GPRS λειτουργούν κανονικά; Κι αν ναι, σε ποια περιοχή μένεις; :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από vodafone το πήρα χωρίς vodafone live,ευτυχώς!

 

Να ρωτήσω κάτι... Γιατί δεν μπορώ να στείλω κάτι μέσω bluetooth? Ενώ μου στέλνουν κανονικά εγώ γιατί δεν μπορώ? Μήπως κάνω κάτι λάθος? :wacko: Κάποιος να βοηθήσει...

Και με υπέρυθρες δεν συνδέεται καθόλου... Γιατί???

Υπάρχει περίπτωση ο λήπτης να έχει την συσκευή σε μη ορατή λειτουργία:) αν όχι τότε κάτι συμβαίνει,έλεγξε πρώτα την/τις άλλη/ες συσκευή/ές για την ορατότητα bluetooth της/τους και αν εξακολουθείς να μην μπορείς να στείλεις τότε επίσκεψη σε Nokia Shop για επιτόπιο έλεγχο:)

Link to comment
Share on other sites

MMS/GPRS μια χαρά λειτουργούν. Αν και έχει τύχει καμιά φορά κάποια ΜΜS να μην έρχονται.

 

Ενεργοποιώ το bluetooth και μετά τι κάνω για να μπορέσω να στείλω? Αν μπορεί κάποιος να μου πει μήπως κάνω κάτι λάθος και πάω άδικα σε κάποιο ΝΟΚΙΑ.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ Rostopol..Rosto καλημέρα!Ήθελα να σε ρωτήσω για το hs12 w που αναφέρεις πρίν απο μερικά posts..Έχει καλή ποιότητα στην χρήση για κλήσεις?Ακούς και σε ακούνε καθαρά?Επειδή ψάχνω για ενα καλό bt handsfree και μέχρι τώρα έχουν περάσει 4-5 απο τα χέρια μου χωρίς να με ικανοποιήσουν...Thanks boy!;)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

@ Rostopol..Rosto καλημέρα!Ήθελα να σε ρωτήσω για το hs12 w που αναφέρεις πρίν απο μερικά posts..Έχει καλή ποιότητα στην χρήση για κλήσεις?Ακούς και σε ακούνε καθαρά?Επειδή ψάχνω για ενα καλό bt handsfree και μέχρι τώρα έχουν περάσει 4-5 απο τα χέρια μου χωρίς να με ικανοποιήσουν...Thanks boy!;)

Το συστήνω ανεπιφύλακτα:) Ως άμεσο μέτρο σύγκρισης είχα το στερεοφωνικό handsfree του Κ750(εννοείται σε συνεργασία με το έξοχο ραδιόφωνο του Κ750),το οποίο υπερβαίνει σε ποιότητα και ένταση,και στερεοφωνική διεύρηνση το HS-12W,είναι πολύ καλό και σαν υλοποίηση βολικό(τα ακουστικά της συσκευασίας του 6280 είναι δραματική υλοποίηση και με την σκληρότητα των σχοινιών του μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να κρεμαστείς σε δέντρο,μιλάμε τα ξέσκισα πρώτα και μετά τα πέταξα όσο πιο μακριά μπορούσα:mad: :mad: ),βέβαια λίγο ακριβό αλλά δεν θα το μετανιώσεις:) :)

Link to comment
Share on other sites

MMS/GPRS μια χαρά λειτουργούν. Αν και έχει τύχει καμιά φορά κάποια ΜΜS να μην έρχονται.

 

Ενεργοποιώ το bluetooth και μετά τι κάνω για να μπορέσω να στείλω? Αν μπορεί κάποιος να μου πει μήπως κάνω κάτι λάθος και πάω άδικα σε κάποιο ΝΟΚΙΑ.

Μεταβαίνεις στο αρχείο που θέλεις να στείλεις και επιλέγεις τις Επιλογές>Αποστολή>Με Bluetooth και Voila:)

Link to comment
Share on other sites

Μεταβαίνεις στο αρχείο που θέλεις να στείλεις και επιλέγεις τις Επιλογές>Αποστολή>Με Bluetooth και Voila:)

 

 

Μα και εγώ έτσι το κάνω! Γιατί δεν στέλνει :cry:

 

Να ρωτήσω και κάι ακόμα.

Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, ενώ βλέπω όλα τα sms γιατί τα mms δεν φαίνονται?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες,

να σας ρωτησω κατι αγορασα μια mini sd καρτα για το κινητο μας το θεμα ειναι οτι η καρτα που ειχε μαζι το κινητο ειχε και καποια δεδομενα(τραγουδια,ηχοι κλησης,θεματα) αυτα δεν μπορω να τα μεταφερω στην νεα καρτα καλα ειναι ανοητοι δηλαδη τι κολπα ειναι αυτα!και εντω μεταξυ δεν τα αποθηκευσανε στο κινητο γιατι εχει μικρη ηδη μνημη και θα γεμιζε και τα βαλανε στην sd και μαλλον τα κλειδωσανε εγω τωρα πως θα τα παρω να τα βαλω στην νεα καρτα ή εστω μεσα στο κινητο!!!Συγκεκριμενα θελω ενα ωραιο τραγουδακι που εχει το LATE NITE τα αλλα ας μην τα μεταφερω τι να κανω αλλα το συγκεκριμενο το θελω γιατι αρεσει στην γυναικα μου και το εχω ως ηχο κλησης της!!

:( :mad: :!: :!:

Παιδες HELP λιγο εδω δεν σας συνεβει σε εσας να αλλαξετε καρτα μνημης και να θελετε τα δεδομενα που υπηρχαν στην καρτα της nokia?

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώντας το GPRS...

 

Όσο περιμένω τηλέφωνο από τους τεχνικούς της Vf, ας μοιραστώ τις εμπειρίες μου. Ξέρουμε ήδη (από προηγούμενη δημοσίευση) ότι ενώ στον Χολαργό δεν πιάνει το GPRS, στο Σύνταγμα πιάνει. Σήμερα ανακάλυψα το εξής:

 

Φεύγοντας από Σύνταγμα κατέβηκα στο ΣΕΦ για καφέ. Εκεί λειτουργούσε κανονικά. Γύρισα σπίτι από Καλλιθέα (Θησέως). Κι εκεί λειτουργούσε κανονικά. Κουκάκι το ίδιο. Σύνταγμα (το ήξερα ήδη) επίσης. Μέγαρο Μουσικής, σταθερά. Αμπελόκηποι (Γαλαξίας/Αλεξάνδρας) το ίδιο.

 

Υπουργείο Ανάπτυξης/Ερρίκος Ντυνάν, αχχμ.... πού είναι το GPRS;;; οεο;;;

Πεντάγωνο;

Χολαργός;;;

Σπίτι μου;;;

 

Exεις σκεφτει την λυση οτι γυρω απο δημοσια κτιρια και καποιες περιοχες λειτουργουν κλωβοι ασφαλειας??:blink:

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώντας το GPRS...

 

Όσο περιμένω τηλέφωνο από τους τεχνικούς της Vf, ας μοιραστώ τις εμπειρίες μου. Ξέρουμε ήδη (από προηγούμενη δημοσίευση) ότι ενώ στον Χολαργό δεν πιάνει το GPRS, στο Σύνταγμα πιάνει. Σήμερα ανακάλυψα το εξής:

 

Φεύγοντας από Σύνταγμα κατέβηκα στο ΣΕΦ για καφέ. Εκεί λειτουργούσε κανονικά. Γύρισα σπίτι από Καλλιθέα (Θησέως). Κι εκεί λειτουργούσε κανονικά. Κουκάκι το ίδιο. Σύνταγμα (το ήξερα ήδη) επίσης. Μέγαρο Μουσικής, σταθερά. Αμπελόκηποι (Γαλαξίας/Αλεξάνδρας) το ίδιο.

 

Υπουργείο Ανάπτυξης/Ερρίκος Ντυνάν, αχχμ.... πού είναι το GPRS;;; οεο;;;

Πεντάγωνο;

Χολαργός;;;

Σπίτι μου;;;

 

Exεις σκεφτει την λυση οτι γυρω απο δημοσια κτιρια και καποιες περιοχες λειτουργουν κλωβοι ασφαλειας??:blink:

Ναι, εσύ έχεις σκεφτεί όμως (αν διάβαζες προσεκτικά τα προηγούμενα posts) ότι την ίδια στιγμή που δεν δουλεύει αν αλλάξω το σήμα σε 3G λειτουργεί κανονικά καθώς επίσης κι αν αλλάξω κάρτα με άλλο νούμερο πάλι Vodafone, ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ λειτουργεί;Ζ

 

Άρα λοιπόν, αυτό που λες αναιρείται!;)

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι συμπερασμα βγαζεις?Οτι παντα προκειται σε αστοχια υλικου?Δηλαδη ή φταιει το κινητο ή η εταιρια?

Παντως οτι και να ειναι ειναι μαλθακια!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Ρε κούκλε, πραγματικά με κάνεις να πιστεύω ότι δεν διαβάζεις...

Διάβασε 1-2 σελίδες πιο πάνω και θα καταλάβεις τι εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι πραγματικα εχω μπερδευτει με τοσα που διαβασα και διαβαζω!

Τελικα τι εχει προβλημα το 3g το gprs την συσκευη την εχεις δωσει για φτιαξιμο?

:!: :!: :!:

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει αγορασει καποιος (και αν ναι, απο που ?) και να εχει ηδη μεσα το τηλεφωνο την εκδοση 3.70 η οσοι την εχετε τη συγκεκριμενη ειναι απο αναβαθμιση ??
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι πραγματικα εχω μπερδευτει με τοσα που διαβασα και διαβαζω!

Τελικα τι εχει προβλημα το 3g το gprs την συσκευη την εχεις δωσει για φτιαξιμο?

:!: :!: :!:

Το συμπέρασμα τείνει ως προς το ότι ΜΑΛΛΟΝ φταίει η κάρτα μου γιατί όταν έχω σήμα 3G πιάνει το GPRS, ενώ όταν έχω GSM δεν πιάνει ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ (όπως ανέφερα πιο πάνω).

Το περίεργο είναι ότι όταν έχω GSM και δεν πιάνει το GPRS, αν ενεργοποιήσω το 3G δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ έτσι το κάνω! Γιατί δεν στέλνει :cry:

 

Να ρωτήσω και κάι ακόμα.

Όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, ενώ βλέπω όλα τα sms γιατί τα mms δεν φαίνονται?

Δηλαδή ο άλλος δεν λαμβάνει,ή ούτε καν καλείται να εγκρινει την λήψη αρχείου μέσω Bluetooth???Αν είναι έτσι ειναι μπερδευέϊ,επίσκεψη σε Nokia Shop για έλεγχο.

Τώρα για τα mms δεν ξέρω τι να σου πώ:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Λυστε μου μερικες αποριες που εχω αν μπορειτε σας παρακαλω. Γιατι οταν παιζω πολυ ωρα με το μενου χαμηλωνει ο ηχος παρα πολυ και πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω για να επανελθει, πως γινετε να ακουγετε ηχος οταν (σερνω) το καπακι, πως μπορω να ακουσω και να αλλαξω τον ηχο στις υπενθιμισεις του ημερολογιου, γινετε να ακουω τον ηχο οταν δεν εχω σημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Λυστε μου μερικες αποριες που εχω αν μπορειτε σας παρακαλω. Γιατι οταν παιζω πολυ ωρα με το μενου χαμηλωνει ο ηχος παρα πολυ και πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω για να επανελθει, πως γινετε να ακουγετε ηχος οταν (σερνω) το καπακι, πως μπορω να ακουσω και να αλλαξω τον ηχο στις υπενθιμισεις του ημερολογιου, γινετε να ακουω τον ηχο οταν δεν εχω σημα;

Για το χαμήλωμα του ήχου δεν γνωρίζω να σου πω αλλά είναι μάλλον πρόβλημα της συσκευής σου :worry:

 

Ήχο κατά το σύρσιμο του πάνω μέρους μπορείς να προσθέσεις ως μέρος ενός theme (με το Nokia Theme Studio 2.0)

 

Ο ήχος στις υπενθυμίσεις του ημερολογίου δεν μπορεί να αλλάξει από τη συσκευή. Μπορείς όμως να τον αλλάξεις αν προσθέσεις έναν νέο ήχο υπενθύμισης στο σχετικό μέρος του Nokia Theme Studio 2.0 Ο ήχος της υπενθύμισης είναι άσχετος με το αν έχεις σήμα ή όχι. Άλλωστε το ημερολόγιο λειτουργεί και σε flight mode (χωρίς κάρτα SIM).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η καρτούλα δεν έχει πολυ καλή τιμή;

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569817

 

Θεωρείται αργή;

Έχει τη δυνατότητα το 6280 για ποιο γρήγορη κάρτα;

Υπάρχει νόημα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αν ειναι δυνατον... Ακομη το περιμενω απο vodafone στη θεσσαλονικη!!! Πηγα σημερα στο κεντρικο στην τσιμισκη που παραλαμβανουν πρωτοι(ετσι μου ειπαν) και δεν το ειχαν... τι να πω...

κανενας απο θεσσ. που να το πηρε απο vodafone shop?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...