Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sis νομίζω ότι υποστηρίζουν τα series 60 και αυτό είναι 40...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia den ypostirizei arxeia sis???

dld kati programmatakia pou exw sto 7610 den tha ta pairnei???px smartmovie ktl...

Το Nokia 6280 δεν είναι series60 αλλά series40 version 3 .

Όπως είναι φυσικό δεν τρέχει εφαρμογές από series60 με τίποτα..... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

paidia mipws mporei kaneis na kanei upload kamia photo travigmeni apo to kinito ? plz :D thx prokatavolika

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

mia erotisi:

ipostirizei to kinito opera mini???

piga sto site kai den iparxei pouthena gia katevasma!

Εγώ κατέβασα την έκδοση για το 6230 και παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi:

ipostirizei to kinito opera mini???

piga sto site kai den iparxei pouthena gia katevasma!

 

Κατέβασε το από εδώ ----> http://briefcase.pathfinder.gr/browse/Didimos______GR/44444/

Opera Mini Extra (version 1.2)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

paidia mipws mporei kaneis na kanei upload kamia photo travigmeni apo to kinito ? plz :D thx prokatavolika

 

Καποιες σελιδες πισω,εχουν δημοσιευτει μερικες :) ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1282299#post1282299

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1276007#post1276007

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1267574#post1267574

 

2 βιντεο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1297743#post1297743

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μήπως ξέρει κάνεις πως μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G ? Διότι όταν βρίσκομαι σε περιοχές που δεν υποστηρίζουν 3G χάνει το κινητό το σήμα του και κατά συνέπεια χάνω τις κλήσεις μου. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μήπως ξέρει κάνεις πως μπορώ να απενεργοποιήσω το 3G ? Διότι όταν βρίσκομαι σε περιοχές που δεν υποστηρίζουν 3G χάνει το κινητό το σήμα του και κατά συνέπεια χάνω τις κλήσεις μου. Ευχαριστώ!

Καλημέρα!

Θα κάνεις τα εξής για να μπαίνει μόνο με το GSM δίκτυο:

Θα πας στις Ρυθμίσεις, μετά θα επιλέξεις το μενού Τηλέφωνο, και μετά από το μενού Λειτουργία δικτύου, θα αλλάξεις το διπλή λειτουργία σε GSM :)

Χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θα κάνεις τα εξής για να μπαίνει μόνο με το GSM δίκτυο:

Θα πας στις Ρυθμίσεις, μετά θα επιλέξεις το μενού Τηλέφωνο, και μετά από το μενού Λειτουργία δικτύου, θα αλλάξεις το διπλή λειτουργία σε GSM :)

Χρόνια πολλά

thanks a million! Xronia Polla! :D

Link to comment
Share on other sites

padia paw na efarmosw ena thema kai mou vgazei aneparkis mnimi!ti prepei na kanw gia na efarmostei to thema?

Και μένα μου είχε βγάλει το ίδιο μήνυμα, και μετακίνησα διάφορα αρχεία που είχα στην κάρτα μνήμης για να απελευθερώσω χώρο από την μνήμη του κινητού, η οποία είναι αρκετά μικρή!:(

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είμαι λίγο άσχετος μπορείτε να μου πείτε σε τι χρησιμεύει ουσιαστιαστικά το 3G? Μη μου πείτε για βιντεοκλίσεις στην Ελλάδα είμαστε :p Έχει π.χ. καλύτερο σήμα το κινητό?

Είναι χρήσιμο ή να το βάλω το κινητό στο GSM?

 

Kαι κάτι άλλο. Η οθόνη απ' ότι είδα έχει 2 καμμένα pixels. Με μαύρο φόντο διακρίνονται πεντακάθαρα. Τι δικαιολογεί η εγγύηση?

 

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είμαι λίγο άσχετος μπορείτε να μου πείτε σε τι χρησιμεύει ουσιαστιαστικά το 3G? Μη μου πείτε για βιντεοκλίσεις στην Ελλάδα είμαστε :p Έχει π.χ. καλύτερο σήμα το κινητό?

Είναι χρήσιμο ή να το βάλω το κινητό στο GSM?

 

Kαι κάτι άλλο. Η οθόνη απ' ότι είδα έχει 2 καμμένα pixels. Με μαύρο φόντο διακρίνονται πεντακάθαρα. Τι δικαιολογεί η εγγύηση?

 

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη

Εμένα μου έχουν πει ότι έχει καλύτερη ποιότητα στον ήχο κατά την διάρκεια της κλήσης!

Αλλά καλύτερα διάβασε αυτο: 3G: Τρίτη Γενιά

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην κατοχή μου ένα καινούριο 6280 της ιταλικής 3. Είναι series 40 σωστά? Μπορεί αυτό να ξεκλειδωθεί ώστε να το χρησιμοποιήσω ελλαδά?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Daffy

xx

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν κανα μηνα που ειχα ρωτησει δε γινοταν. Ωστοσο δε χανεις τιποτα να κανεις ενα τηλεφωνημα στο 9volto να σου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες :) καλησπέρα και Χριστός Ανέστη !

 

Είμαι καινούριος σε αυτό το forum και στο myphone γενικώτερα και ο λόγος που με παρακίνησε να γραφτώ είναι φυσικά το 6280.

Την συσκευή την έχω εδώ και 1 εβδομάδα( ήταν κεραυνοβόλος...έρωτας:O ) και ευτυχώς δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα (πχ επανεκίνηση).Ισως είναι επειδή το firmware είναι το 3.6.

Δυστυχώς όμως από την πρώτη ημέρα σπάω το κεφάλι μου για να μπορέσω να λειτουργήσω τον Opera mini (άραγε μπορεί να λειτουργήσει και ο ...μεγάλος Opera στο 6280 ?) και δεν μπορώ.

Γι ' αυτό τον λόγο ζητάω τα φώτα σας να με βοηθήσετε ....

 

ΥΓ . Εχω Tim card αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα εταιρείας...

Ευχαριστώ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρώ αν είναι ο... θεός αυτού του forum που με βοήθησε αλλά μετά από λίγη ώρα αφότου έγραψα το παραπάνω post κατάφερα να κάνω τον Οpera να λειτουργήσει...

Η μόνη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι αν μπορεί να λειτουργήσει ο Opera μέσω gprs settings για wap καί όχι μέσω Ιnternet settings...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρώ αν είναι ο... θεός αυτού του forum που με βοήθησε αλλά μετά από λίγη ώρα αφότου έγραψα το παραπάνω post κατάφερα να κάνω τον Οpera να λειτουργήσει...

Η μόνη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι αν μπορεί να λειτουργήσει ο Opera μέσω gprs settings για wap καί όχι μέσω Ιnternet settings...

Όχι, πρέπει να ενεργοποιηθεί το Internet over GPRS, και όχι το Wap over GPRS.

Πιθανώς άμα βάλεις ρυθμίσεις wap να μπορεί να σου ανοίξει ο opera μόνο wap sites :)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες :) καλησπέρα και Χριστός Ανέστη !

 

Είμαι καινούριος σε αυτό το forum και στο myphone γενικώτερα και ο λόγος που με παρακίνησε να γραφτώ είναι φυσικά το 6280.

Την συσκευή την έχω εδώ και 1 εβδομάδα( ήταν κεραυνοβόλος...έρωτας:O ) και ευτυχώς δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα (πχ επανεκίνηση).Ισως είναι επειδή το firmware είναι το 3.6.

Δυστυχώς όμως από την πρώτη ημέρα σπάω το κεφάλι μου για να μπορέσω να λειτουργήσω τον Opera mini (άραγε μπορεί να λειτουργήσει και ο ...μεγάλος Opera στο 6280 ?) και δεν μπορώ.

Γι ' αυτό τον λόγο ζητάω τα φώτα σας να με βοηθήσετε ....

 

ΥΓ . Εχω Tim card αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα εταιρείας...

Ευχαριστώ

Νίκος

 

 

Αφού πας εδώ και λάβεις τις ρυθμίσεις έχοντας σβήσει αυτές που ήδη έχεις αποθηκευμένες,τις ενεργοποιείς μετά την εγκατάσταση τους και επιλέγεις την TIM Internet ως προεπιλεγμένη υπηρεσία σε όλες τις εφαρμογές(όλα αυτά στο Ρυθμίσεις>Διαμόρφωση).Κατόπιν μέσω του ενσωματωμένου browser της συσκευής μεταβαίνεις στην διεύθηνση mini.opera.com και εκεί επιλέγεις να κατεβάσεις την ελληνική έκδοση μεγάλης μνήμης(αρχείο 101 kb) αφού σου λένε "δεν υπάρχει έκδοση για την συσκευή σας "

>Μεταφόρτωση Opera Mini(Ελληνικά)>Μεταφόρτωση έκδοσης εγάλης μνήμης>:) Voila και κομπλάν:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και Χρονια Πολλα..

Θα ηθελα να σας ρωτησω τι γινετε τελικα με αυτην την αναπαραγωγη φρασης που εχει σαν επιλογη στις επαφες και προφερει με αγγλικη προφορα απο μονη της η συσκευη το ονομα που εχουμε αποθηκευσει.Μπορει να το αναπαραγει οπως και το Ν80 κατα την διαρκεια που καποιος μας καλει και φυσικα τον εχουμε αποθηκευμενο στις επαφες παραλληλα με τον ηχο κλησης μας;

Φωτιστε με βρε παιδια διοτι τα εχω χασει μ'αυτην την λειτουργεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,

μετα απο τοσο καιρο που ειχα να ποσταρω απο τον Ιανουαριο του 2005 ηταν ή του 06 ουτε θυμαμε!

Μολις σημερα αγορασα μεσω επιδοτησης vodafone το 6280,για ενα χρονο ειχα το SHARP V 802 SH χωρις κανενα προβλημα και με πληρη αξιοπιστια τωρα δεν ξερω αυο τι θα μου βγει ελπιζω δεν θα τρεχω για αναβαθμισεις οπως παλια που ειχα 7650,8310(νομιζω ηταν).

Τι λετε εσεις οι παλιοι εδω που το εχετε θετικα-αρνητικα?

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

λοιπον τσεκαρα κατι στο νεο μου κινητο!

Οτι το πορτακι ειναι λιγο κουναμενο λιγαμενο:( :!: ετσι πρεπει να ειναι?

Κατα τα αλλα ολα καλα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης!Συνδεθηκε πολυ καλα και αμεσα με το lap top μου,το μενου πολυ καλο!

Αυτα μεχρι στιγμης.

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Μετά από πολύ πολύ ψάξιμο αγόρασα επιτέλους το 6280.

Μου αρέσει πάρα πολύ! Έχει υπέροχα χρώματα.

Αυτό που με χαλάει είναι ότι η μπαταρία δεν κρατάει πάρα πολύ. Και σε εσάς το ίδιο? Μιάμιση μέρα μόνο :( Χωρίς βέβαια να το κλείνω καθόλου και όχι και με υπερβολική χρήση.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...