Jump to content

Nokia 7.1


wP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρομαι που βοηθησα ;)

Οσο για το facebook, η εφαρμογη εχει φυγει απο τα κινητα μου εδω και 2-3 χρονια ασχετα που δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα πια - υποθετω το ιδιο κακογραμμενη ως κωδικας οχι ως UI, θα ειναι και το pages

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρομαι που βοηθησα ;)

Οσο για το facebook, η εφαρμογη εχει φυγει απο τα κινητα μου εδω και 2-3 χρονια ασχετα που δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα πια - υποθετω το ιδιο κακογραμμενη ως κωδικας οχι ως UI, θα ειναι και το pages

Το κακο είναι πως δεν έχω βρει κάποια ανάλογη εφαρμογή για διαχείριση καθαρά εμπορικών σελίδων στο Facebook..... Εγώ να δεις πόδι που θα τις είχα ρίξει....

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά πλέον να πάρω μεταγραφή απο xiaomi για Nokia, 7.2 ή 8.2 η εμπειρία σας στο 7.1 πως ήταν... πιστεύεται ότι άξιζε αυτή η επιλογή, υπάρχουν γενικά προβλήματα με την συσκευή, σας έχει προβληματίσει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς μεταγραφή έκανα εγώ φίλε μου .

Από mi max 2 σε Nokia 7.1

Δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή με την "καθαρότητα" του λογισμικού και την αξιοπρεπέστατη ταχύτητα της συσκευής

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παρε 2 αν μπορεις! :)
Εγώ πήρα όντως δύο ένα για μένα ένα για την κοπέλα μου... αρχικά το πήρα για εκείνη και μόνο που δεν το κράτησα οπότε πήρα και ένα δεύτερο χαχα

 

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Απο προχθες, στο κινητο μας συμβαινει το εξης παράδοξο - η εφαρμογη των μηνυματων παροτι εγκατεστημενη και λειτουργει κανονικα, εξαφανιστηκε απο την λιστα των εφαρμογων στο Play store και σε σχετικη αναζητηση μεσα απο την web εκδοση, εμφανιζει μηνυμα οτι "δεν ειναι ΠΙΑ συμβατη με την συσκευη σας - επικοινωνηστε με τον προγραμματιστη" δηλ. την Google :wacko::confused: και ολα αυτα σε Android One κινητο!

Το φαινομενο το εχω επιβεβαιωσει σε 3 κινητα φιλων και στα σχολια ξενων χρηστων στο play store και φυσικα δεν βοηθησε ουτε το clear cache & data του store οπως συνηθως κανουμε...εκανα σχολιο στην εφαρμογη κι ενα mail στη διευθυνση που υπαρχει στην σελιδα της εφαρμογης και περιμενω να δω ανταποκριση (αν υπαρξει ποτε)

Συνημμενο εχω και το screenshot με το...παραδοξο :dash:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες, στο κινητο μας συμβαινει το εξης παράδοξο - η εφαρμογη των μηνυματων παροτι εγκατεστημενη και λειτουργει κανονικα, εξαφανιστηκε απο την λιστα των εφαρμογων στο Play store και σε σχετικη αναζητηση μεσα απο την web εκδοση, εμφανιζει μηνυμα οτι "δεν ειναι ΠΙΑ συμβατη με την συσκευη σας - επικοινωνηστε με τον προγραμματιστη" δηλ. την Google :wacko::confused: και ολα αυτα σε Android One κινητο!

Το φαινομενο το εχω επιβεβαιωσει σε 3 κινητα φιλων και στα σχολια ξενων χρηστων στο play store και φυσικα δεν βοηθησε ουτε το clear cache & data του store οπως συνηθως κανουμε...εκανα σχολιο στην εφαρμογη κι ενα mail στη διευθυνση που υπαρχει στην σελιδα της εφαρμογης και περιμενω να δω ανταποκριση (αν υπαρξει ποτε)

Συνημμενο εχω και το screenshot με το...παραδοξο :dash:

Αυτά όλα μόνο σε Nokia 7.1;

 

Edit: Σε μένα (Nokia 8) δεν την βγάζει καν την εφαρμογή Messages στο Play Store!!!

Ενώ την περασμένη εβδομάδα έγινε και η ενημέρωση της αν δεν κάνω λάθος.

https://photos.app.goo.gl/X2YdHiFY5UzCbWem9

Μια από τα ίδια και σε μένα. Με pure android η συσκευή!

Φαίνεται να είναι θέμα Play Store.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι γενικοτερο το προβλημα με Nokia/Android One & Play store!

Ηθελα να ξερα ποιος ανοητος στην Google ή στη ΝΟΚΙΑ πατησε το...κουμπι και δηλωσε ΑΥΤΗ την εφαρμογη ως μη συμβατη :rocket:

Anyway, τωρα υπομονη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω όμως να αναφέρει κάποιος άλλος, με οποιοδήποτε Nokia, το πρόβλημα αυτό. Ή δεν το πήραν χαμπάρι ή λειτουργεί σωστά στους υπόλοιπους! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται δεν το εχουν παρει χαμπαρι αν κρινω απο τους 2 φιλους που το τσεκαρα, αφενος γιατι η εφαρμογη λειτουργει κανονικα, αφετερου γιατι κι εγω τυχαια το προσεξα σκρολαροντας στην λιστα των εγκατεστημενων εφαρμογων του Play store (αναθεμα στην παρατηρικοτητα μου :) )

Απλα επειδη και τα δυο ηταν 7.1, δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για την εκταση του προβλήματος, κατα πόσον δηλαδη αφορα μονο ΝΟΚΙΑ όπως και στο δικό σου ή γενικα Android One συσκευες και αλλων κατασκευαστων. Το ωραιο μαλιστα ειναι οτι στο Huawei tablet μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα :p

Επίσης ενδιαφερον ειναι αν και κατα πόσον αυτο θα μας αποτρεψει να παρουμε αναβαθμισεις της εφαρμογης μεχρι να επιλυθει, που εγω την χρησιμοποιω κατα κόρον και για internet messaging με τις RCS chat δυνατοτητες που εχει

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται δεν το εχουν παρει χαμπαρι αν κρινω απο τους 2 φιλους που το τσεκαρα, αφενος γιατι η εφαρμογη λειτουργει κανονικα, αφετερου γιατι κι εγω τυχαια το προσεξα σκρολαροντας στην λιστα των εγκατεστημενων εφαρμογων του Play store (αναθεμα στην παρατηρικοτητα μου :) )

Απλα επειδη και τα δυο ηταν 7.1, δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για την εκταση του προβλήματος, κατα πόσον δηλαδη αφορα μονο ΝΟΚΙΑ όπως και στο δικό σου ή γενικα Android One συσκευες και αλλων κατασκευαστων. Το ωραιο μαλιστα ειναι οτι στο Huawei tablet μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα :p

Επίσης ενδιαφερον ειναι αν και κατα πόσον αυτο θα μας αποτρεψει να παρουμε αναβαθμισεις της εφαρμογης μεχρι να επιλυθει, που εγω την χρησιμοποιω κατα κόρον και για internet messaging με τις RCS chat δυνατοτητες που εχει

Εμένα έχει Pure Android όχι Android One. Δεν ξέρω βέβαια που διαφέρει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικα σε τίποτα, τυπικα στην επίσημη "πιστοποιηση" του προγραμματος Android One που εχουν ολες οι τελευταιες σειρες της ΝΟΚΙΑ.

Κι ενω τα messages παραμενουν.... "μη συμβατη" εφαρμογη με το κινητο μας, σημερα εγινε νεο ρεκορ λήψης του μηνιαιου security update μολις λίγες μερες μετα τα Pixel, οταν πριν λιγους μηνες το παιρναμε γυρω στις 25 του μηνα :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικα σε τίποτα, τυπικα στην επίσημη "πιστοποιηση" του προγραμματος Android One που εχουν ολες οι τελευταιες σειρες της ΝΟΚΙΑ.

Κι ενω τα messages παραμενουν.... "μη συμβατη" εφαρμογη με το κινητο μας, σημερα εγινε νεο ρεκορ λήψης του μηνιαιου security update μολις λίγες μερες μετα τα Pixel, οταν πριν λιγους μηνες το παιρναμε γυρω στις 25 του μηνα :)

Πήρες του Οκτωβρίου κιόλας θες να πεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Yes! :)

Και μαλιστα απο σημερα ξεκιναει η Android 10 να ερχεται στα ΝΟΚΙΑ 8.1!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Εγώ την 10 δεν πρόκειται να την πάρω. Το 8 είναι πιο παλιό από το 8.1!!!

Οκτώβρη του 2017 βγήκε η συσκευή.

Εσύ θα την πάρεις σίγουρα.

Εμένα 30 Σεπτεμβρίου ήρθε η τελευταία ενημέρωση, οπότε θα την πάρω αργότερα του Οκτώβρη.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, απλα το ανεφερα γιατι μεσα στο Q4 ειχε ανακοινωθει η αναβαθμιση των 8.1, 7.1, 9 Pureview άρα ερχεται και η σειρα μας για το 7.1 :) Κι απο οτι φαινεται δεν θα αργησει πολυ!

Σε συνδυασμο με το ταχυτατο πια rollout των ενημερωσεων ασφαλειας, θα ειμαστε πληρως δικαιωμενοι για την επιλογη μας στον τομεα των αναβαθμισεων, οπως άλλωστε ηταν η υποσχεση της εταιρειας εξαρχης

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, απλα το ανεφερα γιατι μεσα στο Q4 ειχε ανακοινωθει η αναβαθμιση των 8.1, 7.1, 9 Pureview άρα ερχεται και η σειρα μας για το 7.1 :) Κι απο οτι φαινεται δεν θα αργησει πολυ!

Σε συνδυασμο με το ταχυτατο πια rollout των ενημερωσεων ασφαλειας, θα ειμαστε πληρως δικαιωμενοι για την επιλογη μας στον τομεα των αναβαθμισεων, οπως άλλωστε ηταν η υποσχεση της εταιρειας εξαρχης

Την εφαρμογή Play Store στη βγάζει στο Play Store; Εμένα όχι πάντως! Σήμερα το ανακάλυψα.

Δεν ξέρω αν την είχε μέσα και παλαιότερα. Δεν το είχα προσέξει ποτέ...

 

Επίσης όπως βλεπεις στο συγκριτικό, για ένα-δύο μήνες δεν προλαβαίνω την 10! :(

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9354&idPhone2=8522

Αν έβγαινε η συσκευή μου Νοέμβριο ή Δεκέμβριο, πιστεύω θα την προλάβαινα κι εγώ την Q.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@dbal Τελικά μετά την ενημέρωση της εφαρμογής Messages σήμερα, επανήλθε στο Play Store η εφαρμογή! Στο 7.1 σου, διορθώθηκε το θέμα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες το βραδυ :D

Όπως το τσεκαρα λοιπον για....100η φορα, ξαφνικα το βλεπω στη λιστα με τις αναβαθμισεις, την οποια και εκανε κανονικα οπότε στη συνεχεια εμφανιστηκε παλι στη λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες! :)

Άλλο ενα παραδοξο που λυθηκε λοιπον στον κοσμο της τεχνολογιας και για το οποιο φυσικα δεν θα μαθουμε ποτε τι εφταιξε...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες το βραδυ :D

Όπως το τσεκαρα λοιπον για....100η φορα, ξαφνικα το βλεπω στη λιστα με τις αναβαθμισεις, την οποια και εκανε κανονικα οπότε στη συνεχεια εμφανιστηκε παλι στη λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες! :)

Άλλο ενα παραδοξο που λυθηκε λοιπον στον κοσμο της τεχνολογιας και για το οποιο φυσικα δεν θα μαθουμε ποτε τι εφταιξε...!

Θα έλεγα ότι είναι θέμα Messages ή Play Store. Αλλά γιατί μόνο σε Nokia και όχι και σε άλλες συσκευές!!!

Επίσης εφόσον επανήλθε στο Play Store η εφαρμογή, δεν θα μάθουμε αν είχαν και τα υπόλοιπα Nokia αυτό το θέμα ή μόνο τα δικά μας (7.1 και 8).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα πριν λίγο εμφανίστηκε σε επίσημο Instagram post της ΝΟΚΙΑ, ότι ξεκινάει η διανομή της 10 στο κινητό μας :) Αν και από την ΝΟΚΙΑ θα περίμενα κάτι πιο σύντομο, τουλάχιστον τηρούν με ακρίβεια το αρχικό χρονοδιάγραμμα ως τώρα σε όλα τα κινητά που το υποσχέθηκαν στο Q4 2019 (8.1, 9, 7.1)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πριν λίγο εμφανίστηκε σε επίσημο Instagram post της ΝΟΚΙΑ, ότι ξεκινάει η διανομή της 10 στο κινητό μας :) Αν και από την ΝΟΚΙΑ θα περίμενα κάτι πιο σύντομο, τουλάχιστον τηρούν με ακρίβεια το αρχικό χρονοδιάγραμμα ως τώρα σε όλα τα κινητά που το υποσχέθηκαν στο Q4 2019 (8.1, 9, 7.1)

Στο Nokia 9 ήρθε πάντως. Το είδα στο νήμα του 9 που αναρτήθηκε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just landed! :)

Ήρθε λοιπόν σήμερα και η 10, σε μια πολύ καλή υλοποίηση από όσο την έχω σκαλιξει ως τώρα χωρίς εμφανή bug ή προβλήματα. Θα την περίμενα ένα μήνα νωρίτερα λόγω Android one, αλλά οκ δεν είναι ώρα για γκρίνια...!

Πολύ χρήσιμο και πρακτικό το full gesture navigation με το οποίο κερδίζεις και χώρο στην οθόνη από την εκκαθάριση ακόμα και του ενάμισι... πλήκτρου της Pie

Μικρές αισθητικές παρεμβάσεις δεξιά κι αριστερά και security updates μέσα από το play store για πρώτη φορά μέσα από το μενού της ασφάλειας (το γνωστό project mainline)

Περισσότερα προσεχώς :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το dark theme του android 10. Ξέρουμε καμία έκδοση gcam που να δουλεύει; Τα ports από Android 9 έχουν ασυμβατότητα
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Nokia 7.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...