Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Θα πρέπει βέβαια πρώτα από όλα να έχετε ξεκλειδώσει το bootloader πριν κάνετε οτιδήποτε

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευη υποστηριζει την εφαρμογη του Instagram???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Γιατί να μην την υποστηρίζει;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι το έχεις παραλάβει?

Πως είναι, αφήνει πολύ κενό γύρω γύρω?

 

Το αναμένω. Σε όλα τα κινητά που είχα πάντα προτιμούσα τζάμι Nillkin 9H . Και μου έχουν πέσει πολλάς με άσχημες πτώσεις.Πράγματι άθραυστο!

Δες κι αυτό αν σου κάνει

https://www.ebay.co.uk/itm/NIllkin-9H-Hard-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro/132839138604?hash=item1eedd4652c:m:mMvqDE0bk2YtWpd3mTyz8vQ:rk:3:pf:0&var=432148486321

 

Σημείωση. Η συσκευή χρειάζεται απαραίτητα θήκη και τζάμι. Γλυστρά υπερβολικά από τα χέρια!

Edited by utitle
Link to comment
Share on other sites

Το αναμένω. Σε όλα τα κινητά που είχα πάντα προτιμούσα τζάμι Nillkin 9H . Και μου έχουν πέσει πολλάς με άσχημες πτώσεις.Πράγματι άθραυστο!

Δες κι αυτό αν σου κάνει

https://www.ebay.co.uk/itm/NIllkin-9H-Hard-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro/132839138604?hash=item1eedd4652c:m:mMvqDE0bk2YtWpd3mTyz8vQ:rk:3:pf:0&var=432148486321

 

Σημείωση. Η συσκευή χρειάζεται απαραίτητα θήκη και τζάμι. Γλυστρά υπερβολικά από τα χέρια!

Ναι βρε, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν αφήνει πολύ κενό ή καλύπτει όλη την οθόνη.

Μόλις το παραλάβεις πες μας

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια άλλη ερώτηση. Επειδή η πινέζα ή ότι άλλο εμπεριέχει η συσκευασία του για να βάλεις τις κάρτες sim δεν μου ήρθε με τη συσκευασία, τί μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να ανοίξει η θύρα και να βάλω τις κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια άλλη ερώτηση. Επειδή η πινέζα ή ότι άλλο εμπεριέχει η συσκευασία του για να βάλεις τις κάρτες sim δεν μου ήρθε με τη συσκευασία, τί μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να ανοίξει η θύρα και να βάλω τις κάρτες;

 

Μια βελονα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν αφήνει πολύ κενό ή καλύπτει όλη την οθόνη.

Μόλις το παραλάβεις πες μας

 

Θα ενημερώσω. Ο δεύτερος σύνδεσμος , ωστόσο, που έδωσα γράφει full cover black .

Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερώσω. Ο δεύτερος σύνδεσμος , ωστόσο, που έδωσα γράφει full cover black .
Ναι το λινκ που μου έδωσες καλύπτει φουλ, έχω παρόμοιο αλλά πιο πολύ θέλω να μάθω για το κλασσικό nilkin που παράγγειλες
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως αφαιρούμε bloatware εφαρμογές; ή έστω να της απενεργοποιησουμε;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη υποστηριζει την εφαρμογη του Instagram???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Θα πρέπει βέβαια πρώτα από όλα να έχετε ξεκλειδώσει το bootloader πριν κάνετε οτιδήποτε

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να μην την υποστηρίζει;

Παω playstore

Βρισκω το instagram.

Παταω εγκατάσταση

Και τσουπ... Εμφανιζει μήνυμα οτι η εκδοση δεν είναι συμβατή με την συσκευή.

 

Τι φταιει?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα να παρω αυτο το κινητο, επειδη δεν εχω κανει ποτε αγορα κινητου απο μαγαζια που εμφανιζονται στο skroutz θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα.

Ειναι ολα τα κινητα global version ή υπάρχουν κι αλλες version;

Υπάρχουν καποια σιτε που ειναι αξιοπιστα; απο αυτα που βγαινουν στο skroutz ?

 

 

Μπορει καποιος παρακαλω να μου απαντησει; Ισως αυριο βρω στην γυρα για να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος παρακαλω να μου απαντησει; Ισως αυριο βρω στην γυρα για να το αγοράσω.

 

Όταν θα βρεις στη γύρα που λες θα κοιτάξεις το κουτί να γράφει στο πλάι global version αν και νομίζω ότι όλα είναι. Μιλά με τα μαγαζιά από το Σκρουτζ και ζήτα πληροφορίες σχετικά με εγγύηση και τα λοιπά. Υπάρχουν μερικά από αυτά που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση απλά αν πάθει κάτι το φτιάχνουν αυτοί στο μαγαζί τους (mygad,unifone,κτλ)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως αφαιρούμε bloatware εφαρμογές; ή έστω να της απενεργοποιησουμε;

 

ONEPLUS A5010

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.system

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λινκ που μου έδωσες καλύπτει φουλ, έχω παρόμοιο αλλά πιο πολύ θέλω να μάθω για το κλασσικό nilkin που παράγγειλες

 

Δε σε ικανοποιεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα! ! !

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει η συσκευη οτανμ κανω επανεκινηση η οταν την ανοιγω?

Εψαξα παντου στις ρυθμισεις αλλα πουθενα

Επισης φανταζομαι πως γραμματοσειρες αλλαζει μονο αν ειναι το μενου στα Αγγλίκα?

Σας Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα! ! !

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει η συσκευη οτανμ κανω επανεκινηση η οταν την ανοιγω?

 

Εψαξα παντου στις ρυθμισεις αλλα πουθενα

 

Επισης φανταζομαι πως γραμματοσειρες αλλαζει μονο αν ειναι το μενου στα Αγγλίκα?

 

Σας Ευχαριστω

Τι ήχο? Το δικό μου δεν κάνει ήχο στην επανεκκίνηση ή όταν το ανοιγω
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα! ! !

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει η συσκευη οτανμ κανω επανεκινηση η οταν την ανοιγω?

Εψαξα παντου στις ρυθμισεις αλλα πουθενα

Επισης φανταζομαι πως γραμματοσειρες αλλαζει μονο αν ειναι το μενου στα Αγγλίκα?

Σας Ευχαριστω

 

Ούτε το δικό μου. Τι παίζει ρε μαν? Παραεισαγωγή μήπως? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ επανεκκίνηση αλλά ήχο δεν άκουσα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με συνεχεια ανοιχτο το Wifi και μετρια χρηση του F/B ποσο κραταει?

Οσο αφορα τον ηχο κατι πειραξα που δεν θυμαμαι και δεν κανει πλεον.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με συνεχεια ανοιχτο το Wifi και μετρια χρηση του F/B ποσο κραταει?

 

Οσο αφορα τον ηχο κατι πειραξα που δεν θυμαμαι και δεν κανει πλεον.

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Εγώ δεν την έχω αφήσει να πάει στον πάτο ακόμα.

Μέχρι το 50% όμως έχω δει πάνω από 4 ώρες sot με αρκετο Wi fi.

Facebook δε δουλεύω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω ήχο στο gmail αλλά στις ρυθμίσεις δεν με αφήνει....μόνο κουμπί για άνοιγμα ή κλείσιμο.... ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους. Η συσκευή έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Εκεί που είναι στο τραπέζι χωρίς να την χρησιμοποιώ ξαφνικά ανοίγει η οθόνη σε ανύποπτο χρόνο. Συνεβει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους. Η συσκευή έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Εκεί που είναι στο τραπέζι χωρίς να την χρησιμοποιώ ξαφνικά ανοίγει η οθόνη σε ανύποπτο χρόνο. Συνεβει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνήθως όταν ανοίγει η οθόνη, είναι προάγγελος ότι υπάρχει ειδοποίηση (SMS, ενημέρωση για κάτι, κλπ).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους. Η συσκευή έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Εκεί που είναι στο τραπέζι χωρίς να την χρησιμοποιώ ξαφνικά ανοίγει η οθόνη σε ανύποπτο χρόνο. Συνεβει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δες μήπως έχεις την "ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις" ενεργή στις "ρυθμίσεις/οθόνη κλειδώματος&ασφάλεια

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία ειδοποίηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...