Jump to content

Sony Ericsson P900: Πληροφορίες και νέα


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σχετικά με το Gmail στο Ρ900 από ότι διάβασα στο site και συγκεκριμένα <<<<εδώ>>>> προβλήματα άλλων χρηστών που έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το Gmail στο Ρ900!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα ..

έχουμε ένα πρόβλημα με το p900 του brother .

έκανε μια αναβάθμιση πριν 6 περίπου μήνες και το τηλέφωνο έγινε χειρότερο λες και έκανε downgrade!!!

τώρα θέλουμε να ξαναδοκιμάσουμε μπας και γίνει τίποτα και στρώσει.

έχουμε έκδοση cxc16202 r3d011 .

 

υπάρχει τίποτα καινούριο ?,ξέρετε κάτι γι αυτή την έκδοση?

και γιατί το τηλέφωνο έγινε χειρότερο?

 

επίσης βάζουμε στην βάση το κινητό και δεν συνδέεται με τίποτα με τον υπολογιστή!

εκτος του ότι έχει το χειρότερο software συγχρονισμού IMO, δεν κάνει και τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ..

έχουμε ένα πρόβλημα με το p900 του brother .

έκανε μια αναβάθμιση πριν 6 περίπου μήνες και το τηλέφωνο έγινε χειρότερο λες και έκανε downgrade!!!

τώρα θέλουμε να ξαναδοκιμάσουμε μπας και γίνει τίποτα και στρώσει.

έχουμε έκδοση cxc16202 r3d011 .

 

υπάρχει τίποτα καινούριο ?,ξέρετε κάτι γι αυτή την έκδοση?

και γιατί το τηλέφωνο έγινε χειρότερο?

 

επίσης βάζουμε στην βάση το κινητό και δεν συνδέεται με τίποτα με τον υπολογιστή!

εκτος του ότι έχει το χειρότερο software συγχρονισμού IMO, δεν κάνει και τίποτα!

κανε μια αναβαθμηση απο την αρχη,και μετα στησε παλι απο την αρχη το τηλεφωνο (επαφες) ( προγραμματα) ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ RESTORE ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΒΑCKUP και κατεβασε το καινουργιο και πιο προσφατο pc suite απο την σελιδα της sonyericsson. http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_4&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183 απεγκατεστησε το παλιο pc suite και βαλε το καινουργιο. εαν δεν διορθωθουν ετσι τα προβληματα σου εδω ειμαστε παλι..... :)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα κάπου να αναφερθεί, για όσους δεν το ξέρουν, μετά την αναβάθμιση του server της Cosmote, για να μπορέσετε να κάνετε αποστολή-λήψη e-mail για το λογαριασμό mycosmos απο το P900 σας, αλλάξτε στις ρυθμίσεις για το incoming και το outgoing server από mailsrv.mycosmos.gr σε mail.mycosmos.gr, και μετά επανεκκινήστε το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
gia sas. mipos xeri kaneis ti ehei ginei me to gnosto magazaki p800stuff? edo kai duo meres den anoigei. Xeris kaneis kapio allo paromio site?

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

gia sas. mipos xeri kaneis ti ehei ginei me to gnosto magazaki p800stuff? edo kai duo meres den anoigei. Xeris kaneis kapio allo paromio site?

 

 

Νομίζω έγινε http://www.p900stuff.com αν και δεν θυμαμαι αν είναι το ίδιο. Με τον Firefox μου βγαζει τρελλες - ανοιξε το με τον explorer.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έγινε http://www.p900stuff.com αν και δεν θυμαμαι αν είναι το ίδιο. Με τον Firefox μου βγαζει τρελλες - ανοιξε το με τον explorer.

Ναι έτσι είναι, έχει αλλάξει domain, αλλά το forum παραμένει το ίδιο.

Εμένα πάλι με τον firefox δεν μου εμφανίζει κανένα πρόβλημα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia efharisto gia tin pliroforia. na kano alli mia erotisi?

mipos gnorizi kaneis ean iparhi to handy day i to traker staellinika?

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
νεα αναβαθμηση παιδια R5BO1..... πιαστε δουλεια......
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

νεα αναβαθμηση παιδια R5BO1..... πιαστε δουλεια......

 

Στο Ρ900 αναφέρεσαι; :confused:

Στην SE λέει ότι "Για CDA162003/4, η πιο πρόσφατη έκδοση του organiser είναι η R5B02." η οποία δεν είναι καινούργια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρ900 αναφέρεσαι; :confused:

Στην SE λέει ότι "Για CDA162003/4, η πιο πρόσφατη έκδοση του organiser είναι η R5B02." η οποία δεν είναι καινούργια... :confused:

για το 910 ειναι.... λαθος post :O
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΠΑΙΔΙΑ, ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΑΘΗΝΑΣ η/και ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ SAMRTCOM GPS η TO POWER NAVIGATOR?? EΧΩ ΒΑΛΕΙ TO BLUETOOTH ΤΗΣ FORTUNA ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ. ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΤΕΤΡΕΨΑ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ GOOGLE EARTH, ΔΕΝ "ΠΑΙΖΟΥΝ" ΣΩΣΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα ms duo pro 2 gb τα δεχεται το p910i kai to p900 ?
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα ms duo pro 2 gb τα δεχεται το p910i kai to p900 ?
μονο το

910

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Για το p910 εισαι σιγουρος?Φοβαμαι μην το παρω τσαμπα
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

εγώ θυμάμαι ότι το P900 πάιρνει μέχρι 128ΜΒ και το P910 μέχρι 1GB

και επίσης το P900 δεν δέχεται τα "pro" αλλά μόνο τα απλά MS duo

αλλά ψάξε για πιο σίγουρα στις οδηγίες χρήσης ή το support της SE :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα ms duo pro 2 gb τα δεχεται το p910i kai to p900 ?

το 910 δεχεται μεχρι 4gb δοκιμασμενο.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το 910 δεχεται μεχρι 4gb δοκιμασμενο.
ΟΚ σε ευχαριστω πολυ !
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ετοιμαζομαι για αγορα καρτας....Εχω p900 και εχω κανει αναβαθμιση σε p910 απο το 9volto.Ειστε σιγουροι οτι το p910 δεχεται καρτες memory stick duo pro ανω του 1gb?????Σιγουρα?Μου φαινεται περιεργο...επειδη δεν εχει ακουστει πουθενα αλλου στο forum....
The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορεί να γίνει η αναβάθμιση του Ρ900 σε Ρ910??? Αν υπάρχουν επιπτώσεις στο τηλ. και μέχρι πόσο χωριτικότητα κάρτας παίρνει και ποιόν τύπο????

Ευχαριστώ.

SARGYRIO
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορεί να γίνει η αναβάθμιση του Ρ900 σε Ρ910??? Αν υπάρχουν επιπτώσεις στο τηλ. και μέχρι πόσο χωριτικότητα κάρτας παίρνει και ποιόν τύπο????

Ευχαριστώ.

 

Γίνεται αναβάθμιση και μπορείς να την κάνεις εδώ!!

Επιπτώσεις δεν νομίζω να έχεις και μετά μπαίνει κάρτα μέχρι 1 Gb!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορεί να γίνει η αναβάθμιση του Ρ900 σε Ρ910??? Αν υπάρχουν επιπτώσεις στο τηλ. και μέχρι πόσο χωριτικότητα κάρτας παίρνει και ποιόν τύπο????

Ευχαριστώ.

Αν εισαι αθηνα στο 9volto.Αλλιως μπες στο http://www.9volto.gr και δες να παρεις τηλεφωνο.Εγω που μενω πατρα το ειχα στειλει με ελτα και μου το ειχαν στειλει με κουριερ.15 ευρω θα σου στοιχησει και το εξοδα αποστολης.Θα περνει καρτα μνημης memory stick duo pro απο 128mb μεχρι 4gb απλες η και high speed.Προσοχη!memory stick duo που επερνε το P900,το αναβαθμισμενο p900 σε p910i δεν τις αναγνωριζει.Οποτε η καρτα που εχει απο μονο του το p900 η αν εχεις αγορασει καποια memory stick duo δεν θα ειναι συμβατη.Επιπτωσεις δεν υπαρχουν,και εξαλου αν δεν σeικανοποιησει η αναβαθμιση μπορουν δωρεαν να στο επαναφερουν σε p900.Προσωπικα μετα την χρηση 2 μηνων σε αναβαθμισμενο p910i πια,δεν εχω κανενα παραπονο.Επισης υπαρχει μεγαλυτερη ζωντανια χρωματων στην οθονη λογω των περισσοτερων χρωματων και την ρυθμιση της αντιθεσης που ελειπε στο p900..Για οτι αλλο πες μου..

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...