Jump to content

[ΜΟΤΟ] Haojin 125cc


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν περίπου 1 μήνα αγόρασα ένα κινέζικο μηχανάκι 125 κυβικά (4χρονο) το οποίο ονομάζεται Haojin (το εργοστάσιο μάλλον έχει άλλη ονομασία). Μέχρι στιγμής μου φαίνεται οτι πάει πολύ καλά και καθώς είχα 50αρι πριν, αυτό μου φαίνεται ΠΟΟΟΛΥ καλύτερο. Βέβαια με τις τελευταίες βροχές στην Βόρεια Ελλάδα, παρουσιάζει κάποια ηλεκτρολογικά προβλήματα αλλά ευτηχώς έχει 2 χρόνια εγγύηση και σύντομα θα διορθωθούν.

 

Υπάρχουν άλλοι χρήστες/αγοραστές του συγκεκριμένου 2κυκλου ; Εδώ νομίζω μπορούμε να συζητήσουμε για οτιδήποτε το αφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

 

το συγκεκριμενο το εχω παρει και γω.Το εχω πανω απο μηνα και ειμαι ευχαριστημενος.Δεν εχει τρομερη αποδοση αλλα παει καλα.Ουτε κανενα προβλημα ανιμετωπισα το οποιο να με εχει κανει να μετανιωσω την αγορα.

Βεβαια πιστευω οτι και οι απαιτησεις πρπει να βασιζονται στα χρηματα που δινεις.1100 ευρ για τετραχρονο scooter 125cc με συναγερμο βαλιτσες κτλ δεν ειναι πολλα λεφτα.

 

Ευχαριστω...και ελπιζω να βρεθουν και αλλοι ...παντως οι αμπελοκηποι θεσνικης γεμισαν με τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

το συγκεκριμενο το εχω παρει και γω.Το εχω πανω απο μηνα και ειμαι ευχαριστημενος.Δεν εχει τρομερη αποδοση αλλα παει καλα.Ουτε κανενα προβλημα ανιμετωπισα το οποιο να με εχει κανει να μετανιωσω την αγορα.

Βεβαια πιστευω οτι και οι απαιτησεις πρπει να βασιζονται στα χρηματα που δινεις.1100 ευρ για τετραχρονο scooter 125cc με συναγερμο βαλιτσες κτλ δεν ειναι πολλα λεφτα.

 

Ευχαριστω...και ελπιζω να βρεθουν και αλλοι ...παντως οι αμπελοκηποι θεσνικης γεμισαν με τετοια...

 

 

Προβλήματα έχουν παρουσιαστεί και στο δικό μου αλλά και σε ενός φίλου μου που το αγόρασε σχεδόν μαζί μου. Ειδικά με τις πολλές και δυνατές βροχές στην Θεσ/νίκη πριν λίγους μήνες...παρουσίασε πρόβλημα στα ηλεκτρικά στο αριστερό χέρι στο φρένο, φλας κτλ. Τα πήγα για αλλαγή και τελείωσε η υπόθεση. Όπως ακριβώς όμως το είπες, όταν για αντοίστιχο θέλεις περίπου τα διπλάσια χρήματα...μην τρελαθούμε στις απαιτήσεις ! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πρωϊ καθώς πήγαινα να βγάλω τη μηχανή έξω απο το σπίτι, έπεσε μια βίδα απο ένα καλώδιο που μάλλον είναι γείωση και δεν μπορώ να βρω απο που έφυγε. Είναι κοντά στον πλαγιοστάτη. Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν άλλον, απλά το γράφω και αυτό για να ξέρετε οτι μπορεί να συμβεί. Επίσης πρόβλημα παρατηρώ και στην μανιβέλα. Anyone else ;
Link to comment
Share on other sites

ολα τα μηχανακια αυτης της εταιριας και μερικων αλλων κινεζικων..παντα βγαζουν προβλημα στα ηλεκτρικα και αυτο γιατι δεν ειναι καλα μονωμενα και τα πλαστικα απο το τιμονι δεν τα προφυλασουν οπως πρεπει .μηχανικα δεν προκειται να παθεις βλαβη.μην ξεχνας οτι προκειται και για μηχανακι 1000 euro και δεν πρεπει να εχεις και απαιτησεις υψηλες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...φυσικά και δεν έχω απαιτήσεις απο το μηχανάκι...εξάλου το αναφέρω νομίζω αυτό σε προηγούμενο post. Απλά ορισμένα πράγματα θα μπορούσαν ίσως να αποφευχθουν με λίγη προσοχή. Τίποτα παραπάνω. Τώρα που ξέρω οτι μπορεί να παρουσιάσει το πρόβλημα, θα το προσέξω.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
παιδιά, μετά απο πτώση μου την Δευτέρα που μας πέρασε έχουν σπάσει όλα τα πλαστικά απο μπροστά συν καθρέπτες στις βάσεις. Ξέρει κανείς πάνω-κάτω πόσο κοστίζουν αυτά, έχει ρωτήσει κανείς για αλλαγή τους ; Απο βδομάδα θέλω να ψάξω και να μην πάθω κανένα shock !!! Υπολογίζω όμως κανένα 200-250 ευρώ σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Μπα νομιζω οτι ειναι πιο φθηνα.Μου ειχαν πει οτι με 150 ευρω περιπου αλλαζεις χρωμα ...δηλαδη οσα πλαστικα εχουν χρωμα πανω τους.

Παντως το μονο προβλημα που εχω ειναι μετα απο πτωση χαλασε ο δεικτης βενζινης και δεν πεφτει ποτε κατω απο το μισο...καλα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

λες να μου βγει τόσο φθηνά ; Μακάρι. Δεν ξέρω τι να πω, ας ελπίσω οτι δεν θα μου κοστίσει πολύ. Όσο για το συγκεκριμένο πρόβλημα, δεν το αντιμετώπισα μέχρι τώρα. Άλλα προβλήματα ναι, αυτό όχι. Γι'αυτό φυσικά είχα κάνει και post, έτσι ώστε να μαζευτούμε άτομα που έχουν αυτή τη μηχανή και να συζητήσουμε για τα προβλήματα που βγαίνουν.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
επανερχόμενος στο ζήτημα αυτού του δικύκλου και εφόσον βλέπω πολύ κόσμο να κυκλοφορεί μ'αυτό ρωτάω το εξής: Κατόπιν ατυχήματος (ταξιτζής που σταμάτησε χωρίς φλας δεξιά σε μέρα που έβρεχε) πήγα σήμερα μετά απο πολύ καιρό που είμαι χωρίς μηχανή (καταραμένη γραφειοκρατία με τα χαρτιά των επιτροπών παραπληγίας). Όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει οτι τα πλαστικά που έχουν σπάσει, κυρίως το μπροστινό μέρος, θα κόστιζαν μαζί με τους καθρέπτες γύρω στα 130 ευρώ. Έκανε κανείς καμιά αλλαγή τελευταία να μας πει πόσο βγήκε σ'αυτόν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re paidia valte mia photo na doume ki emeis pws einai auto to mhxanaki
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

:) :) :) :) :)

Geia sas paidia

 

stin Thessaloniki poios poulaei ayta ta mixanakia (Haojin) ? ?

 

Δυτική πλευρά, κοντά στα ΚΤΕΛ. Δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω και την επωνυμία, μην θεωρεί και διαφήμιση.:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο "θόρυβο" απο την μπροστινή ρόδα ; Μάλλον τα φρένα είναι αλλά δεν ξέρω αν συμβαίνει και αλλού. Ίσως έχει στραβώσει η ζάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
τα πλαστικά του πάντως είναι για κλάματα. Τα ακουμπάς και σπάνε !!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αφού άλλαξα τα πλαστικά, μου έσπασε (μάλλον) η ντίζα.Στα 7000 χλμ.
Link to comment
Share on other sites

to mixanaki vgainei kai se 4t papi sta 110cc...to exw ki egw (me alli kineziki marka vevaia alla akrivws to idio) otan to pira to pire kai enas filos mou pou 4axnotan na to piraksei...perimena loipon na dw ti tha kanei...to ekane 54mm , carb ,anoigma eisagwgi, eksatmisi,mpiela apo astrea kai diskakia simplekti apo astrea....to mixanaki pigaine poli kala gia mia vdomada kai meta paredwse to pneuma tou..tou elega oti i poiotita ilikwn einai xalia kai oti de tha anteksei kai me koroideve..pantws to mixanaki einai poli xalia...nomizw oti ena jog 50cc pigainei poli poio grigora!!! afta ta liga gi'afto mixanaki...

 

sory gia to megalo post.

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

na kai mia foto tou

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/15531/cat/500/ppuser/64870

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/15531/cat/500/ppuser/64870

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω το εχω δυο χρονια.Ημουν απο τους πρωτους που το πηραν.Νομιζω οτι οταν καποιος παιρνει τατραχρονο 125 κινεζικο αλλα με 1000 ευρ δεν νομιζω οτι πρεπει να περιμενει και παρα πολλα.Βεβαια το μηχανακι δεν μου εβγαλε ποτε κανενα προβλημα και ειμαι στα 8500 χλμ.Μονο σερβις και αλλαξα και λαστιχα. Το πλενω κανονικα ουτε νερα να παρει ουτε να μη δουλευει κατι ηλεκτρικο.Και για ενα ατομο παει καλουτσικα ενω με δυο πας αλλα για χαλαρη βολτιτσα.Τα αρνητικα ειναι βεβαια ο κινητηρας ειναι λιγος...και φυσικα τα ροδακια του και τα χαλια φρενα.

Εχει βγει τωρα το επομενο μοντελο που ειναι 150 τετραχρονο με μπρος πισω δισκοφρενο και αρκετα μεγαλύτερες ροδες.

Αν ψαχνεις κατι φθηνο καινουριο να κανεις την δουλεια σου και να εχεις τουλ ενα χρονο εγγυηση παρε ενα τετοιο με κλειστα ματια.Αν θελεις επιδοσεις και ποιοτητες κτλ δωσε φραγκα και παρε Honda:D

Link to comment
Share on other sites

-1 οτι τα πλαστικά του τα ακουμπάς με το δάχτυλο και σπάνε (που λέει ο λόγος).
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπε ο φιλος για τα φρενα με αγχωσε πολυ!!!

τι να το κανεις το μηχανακι οσο και να κανει αν δεν εχει καλα φρενα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...