Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε το μάτι μου τον repligo στο Aivanet.

Αυτός πρέπει να κάνει τη δουλειά :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανένας το Wisbar Advance να μας πει πώς τρέχει και πώς τα πάει με την κατανάλωση μπαταρίας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το Wisbar Advance να μας πει πώς τρέχει και πώς τα πάει με την κατανάλωση μπαταρίας;

 

 

μακρια θα ελεγα,....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ετσι κ αλλιως ηταν ενα προγραμμα που ποτε δεν μου αρεσε.....ποσο μαλλον οταν σερνει το μηχανακι κιολας !!!! my opinion... εχω ακουσει κ καλα λογια αλλα προσωπικα που το εβαλα niente.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA.

kapou eixe anafer8i alla den to vrisko gia to alarm poy eixe provlima.

xtilaei sinexeia akoma kai apenergopoiimeno.

akoma kai me soft reset.

diladi den mou dini kato aristera epilogi gia na do to symvan kai na to apenergopiiso.

apo tin eteria mou eipan hard reset.

den eimaste kala :mad:

kamia alli idea giati to exei pa8ei afto.

voi8iste an mporeite :worry:

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησε αλλο ξυπνητήρι....εγω χρησιμοποιώ το ptravelalarm....και οταν το ρυθμίσω για αφύπνιση το κάνω minimize κτυπάαει και το απενεργοποιώ...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα 9100 χθες απο ΤΙΜ (ειναι της ACE Hellas) και από το site της εταιρείας κατέβασα την τελευταία rom. Μετά το update μου γράφει "DeviceLock You have illigally acquired this ROM!. This ROM is only for phones sold by ACE-Hellas and their distribution channel!" Τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα 9100 χθες απο ΤΙΜ (ειναι της ACE Hellas) και από το site της εταιρείας κατέβασα την τελευταία rom. Μετά το update μου γράφει "DeviceLock You have illigally acquired this ROM!. This ROM is only for phones sold by ACE-Hellas and their distribution channel!" Τι να κάνω??

καθολου λογικο δε μου φαινεται αυτο..

χτες παντως διαβασα στο forum της ace οτι οι συσκευες που πωλουνται τωρα εχουν ηδη εγκατεστημενη την τελευταια rom(1.6.x), που ομως δεν εχει ανεβει στο site τους για να την κατεβασουμε και μεις επειδη βρηκαν καποιο προβλημα και θελουν μα το λυσουν πρωτα.

εσυ ποια rom εχεις τωρα? αν εχεις 1.6 προφανως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση και γι αυτο ισως σου βγαζει αυτα τα περιεργα!!!

σε καθε περιπτωση καλο θα ηταν να ποσταρεις και στο δικο τους forum μηπως( λεω μηπως) παρεις καμια πιο εγκυρη απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

καθολου λογικο δε μου φαινεται αυτο..

χτες παντως διαβασα στο forum της ace οτι οι συσκευες που πωλουνται τωρα εχουν ηδη εγκατεστημενη την τελευταια rom(1.6.x), που ομως δεν εχει ανεβει στο site τους για να την κατεβασουμε και μεις επειδη βρηκαν καποιο προβλημα και θελουν μα το λυσουν πρωτα.

εσυ ποια rom εχεις τωρα? αν εχεις 1.6 προφανως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση και γι αυτο ισως σου βγαζει αυτα τα περιεργα!!!

σε καθε περιπτωση καλο θα ηταν να ποσταρεις και στο δικο τους forum μηπως( λεω μηπως) παρεις καμια πιο εγκυρη απαντηση....

είχα την 1.6.7.1 αλλά η ημερομηνία της ήταν πιο παλιά αποό την ημερομηνία της τελευταίας αναβάθμισης στο site της ACE. Πως να την επαναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

είχα την 1.6.7.1 αλλά η ημερομηνία της ήταν πιο παλιά αποό την ημερομηνία της τελευταίας αναβάθμισης στο site της ACE. Πως να την επαναφέρω?

κατσε γιατι μαλλον δεν καταλαβα καλα!! σε αφησε να περασεις τη rom που κατεβασες και τωρα η συσκευη σου ειναι κλειδωμενη?? μην κοιτας την ημερομηνια που γραφει μεσα στο κινητο δεν εχει σημασια. τη version θα κοιτας....

μιλα μαζι τους αυριο, γιατι με τα περιεργα κλειδωματα που κανει η ace μπορει να χρειαστει να πας απο κει τη συσκευη σου να την ξαναφλασαρουν

δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο...:(

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις 1.6 προφανως δεν χρειαζεσαι αναβαθμιση και γι αυτο ισως σου βγαζει αυτα τα περιεργα!!!

lathos !!! to setup ine skili den katalabeni tipota sto kani amalaki downgrade mexri aidias (fisika an exis to rom )

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis provlima me penaki? otan pao na to siro ekso apo to tilefono anti na "makrenei" gia na mporo na to kratiso kanonika vgenei kateftheian kai einai to miso se megethos kai prepei na to kratiso me ta dio xeria kai na to anoikso ego kai einai poli spastiko.. exei kaneis kamia lisi? thanks:blink:
ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis provlima me penaki? otan pao na to siro ekso apo to tilefono anti na "makrenei" gia na mporo na to kratiso kanonika vgenei kateftheian kai einai to miso se megethos kai prepei na to kratiso me ta dio xeria kai na to anoikso ego kai einai poli spastiko.. exei kaneis kamia lisi? thanks:blink:

Μου συνέβη κι εμένα αυτό κανα 2 φορές. Ίσως με τον καιρό χαλαρώνει η αντίσταση και βγαίνει έτσι ή είναι ανάλογα με τον τρόπο που το βγάζεις.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

lathos !!! to setup ine skili den katalabeni tipota sto kani amalaki downgrade mexri aidias (fisika an exis to rom )

δεν ειπα οτι δε μπορει να κανει downgrade. φυσικα και γινεται...

απλως ειπα οτι δεν χρειαζοταν να κανει τιποτα γιατι ηδη ειχε την τελευταια rom στο κινητο του. επισης ειπα να μιλησει μαζι τους γιατι εχω διαβασει κατι τετοια προβληματακια στο site της ace. καποιοι που επαιζαν με διαφορες rom μετα δεν μπορουσαν να ξαναπερασουν ελληνικη rom ή και καποιοι αλλοι με "ελληνικη" συσκευη δεν μπορουσαν να αναβαθμισουν τη συσκευη τους και ο murdof(για οποιον ξερει) τους προτεινε να του πανε τη συσκευη εκει για να την αναβαθμισουν με ειδικο τροπο....

μην ξεχνας οτι δεν ξημεροβραδιαζονται ολοι στο xda-devs:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA.

kapou eixe anafer8i alla den to vrisko gia to alarm poy eixe provlima.

xtilaei sinexeia akoma kai apenergopoiimeno.

akoma kai me soft reset.

diladi den mou dini kato aristera epilogi gia na do to symvan kai na to apenergopiiso.

apo tin eteria mou eipan hard reset.

den eimaste kala :mad:

kamia alli idea giati to exei pa8ei afto.

voi8iste an mporeite :worry:

 

kalimera .kapios na mou protini mia lisi gia na min kano hard reset? :cry:

kapia lisi me paremvasi sto registry kati???

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δε μπορει να κανει downgrade. φυσικα και γινεται...

απλως ειπα οτι δεν χρειαζοταν να κανει τιποτα γιατι ηδη ειχε την τελευταια rom στο κινητο του. επισης ειπα να μιλησει μαζι τους γιατι εχω διαβασει κατι τετοια προβληματακια στο site της ace. καποιοι που επαιζαν με διαφορες rom μετα δεν μπορουσαν να ξαναπερασουν ελληνικη rom ή και καποιοι αλλοι με "ελληνικη" συσκευη δεν μπορουσαν να αναβαθμισουν τη συσκευη τους και ο murdof(για οποιον ξερει) τους προτεινε να του πανε τη συσκευη εκει για να την αναβαθμισουν με ειδικο τροπο....

μην ξεχνας οτι δεν ξημεροβραδιαζονται ολοι στο xda-devs:rolleyes:

 

Νομίζω ότι πρέπει στο site της ACE Hellas να υπάρχει η τελευταία ROM που εχουν αυτή τη στιγμή τα τηλέφωνα που πουλαει. Σε περίπτωση ασυμβατότητας θα έπρεπε να μην επιτρέπει το update ή να μην λειτουργεί η ROM έτσι ώστε ο χρήστης να φορτώσει άλλη. Το να κλειδώσει το τηλέφωνο είναι ακραίο και πιθανώς αυθαίρετο. Εχει κλειδώσει κανενός το computer από update της microsoft ? (ή έστω από μη original πρόγραμμα αφου έτσι νόμισε η ACE Hellas στη δική μου περίπτωση).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τη αγγλική 1.6.7.1 και μετά από hard reset, χωρίς να ολοκληρώσω τη διαδικασία σεταρίσματος (κλείδωνε μετά την εγκατάσταση των εφαρμογών) συγχρονίστηκε με το pc και την πέρασα. Δεν έχω ελληνικά αλλά τουλάχιστον έχω τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

hahaha kalo !! eriksa ena gelio !!! ah pos ta ley o P@µ§7iS!!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Guest fitspirosgr

καλησπερα,μηπως μπορει κανενας να μου πει στο keyboard πως μπορω να γραψω αριθμους χωρις να εχω πατημενο το κουμπι κατω απο το tap;;;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως μπορει κανενας να μου πει στο keyboard πως μπορω να γραψω αριθμους χωρις να εχω πατημενο το κουμπι κατω απο το tap;;;;

ευχαριστω

 

Αν το πατήσεις 2 φορές συνεχόμενα γράφεις μόνο αριθμούς...;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...