Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.να κανω μια χαζη ερωτηση αφου περιμενω το μδα ψομπαψτ και μεταπηδησα εδω απο s60.τα προγραμματακια που βαζετε βρισκονται σπ@σμ@να η ολα τα παιρνουμε απο site?αντε να ερθει γιατι θα σκασω.ετοιμαστειτε για βοηθειες...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

xairetw paidia enthousiastika kai gw me to s100 kai lew ayri prwi na paw na to agorasw.apla thelw ti simvouli sas oson afora to katastima pou tha to agorasw kserw oti to plaisio to dinei sta 640 eyrw alla vrika kai ena magazi pou to dinei sta 660 dwrizontas ena dvd gemato efarmoges apoti mou pan aksizei itsampa tha ta skasw ta 20 parapanw??please as mu apantisei kapios oso to dinaton sintomotera giati ayrio prwi lew na paw na to parw

eyxaristw prokatavolika gia tin opia apantisi kai xilia signwmi paidia gia to offtopic aplws den iksera pou allou na to rwtisw kai pali eyxaristw :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.να κανω μια χαζη ερωτηση αφου περιμενω το μδα ψομπαψτ και μεταπηδησα εδω απο s60.τα προγραμματακια που βαζετε βρισκονται σπ@σμ@να η ολα τα παιρνουμε απο site?αντε να ερθει γιατι θα σκασω.ετοιμαστειτε για βοηθειες...

Υπάρχουν, και θα τις βρείς εκεί ακριβώς που βρισκεις και για τα S60...:whistle:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χρησιμοποιήσα το Resco Keyboard και όταν είμαι στα ελληνικά, το πλήκτρο AU που το χρησιμοποιώ για να γράψω μηνύματα θα πρέπει κάθε φορά να το πατάω και μετά να επιλέγω το γράμμα που θέλω! Δεν υπάρχει τρόπος να παραμένει πατημένο μέχρι να το ξαναπατήσω για να απο-επιλεχθεί?
Link to comment
Share on other sites

xairetw paidia enthousiastika kai gw me to s100 kai lew ayri prwi na paw na to agorasw.apla thelw ti simvouli sas oson afora to katastima pou tha to agorasw kserw oti to plaisio to dinei sta 640 eyrw alla vrika kai ena magazi pou to dinei sta 660 dwrizontas ena dvd gemato efarmoges apoti mou pan aksizei itsampa tha ta skasw ta 20 parapanw??please as mu apantisei kapios oso to dinaton sintomotera giati ayrio prwi lew na paw na to parw

eyxaristw prokatavolika gia tin opia apantisi kai xilia signwmi paidia gia to offtopic aplws den iksera pou allou na to rwtisw kai pali eyxaristw :worry:

Υπάρχει και στο play247.gr με 639 ευρώ (Κερδίζεις 1 ευρώ :w00t: )

Τωρα για τις εφαρμογές, μάλλον τζάπα θα τα δώσεις τα 20, αφού μπορείς να κατεβάσεις ότι θές απο το ίντερνετ. Φυσικά για να βάλεις τις εφαρμογές θα πρέπει να αγοράσεις και μια κάρτα μνήμης...

(Ένα DVD με εφαρμογές???? Υπάρχει SD κάρτα των 4,7GB? :D :D :cool: )

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, και θα τις βρείς εκεί ακριβώς που βρισκεις και για τα S60...:whistle:[/QUOagiorgiti ευχαριστώ,αλλα αν μπορεις στειλε καμια διευθυνση με pm να αρχισω κατεβασμα.χαιρετισματα στην τριπολη και στην 124 πβε που μας φιλοξενησε...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ΕΔΩ

 

YΣ: Να υποθέσω οτι κι εσύ διαμαρτύρεσαι για κρύο/υγρασία στην 124?:)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia ta themes pws ta bazoume?brhka kapoia kai exoun katalhxh .tsk

τα βάζεις στο φάκελο /windows.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

molis to ksekleidosa... sinolika... 199+(8x5.5prota pagia doseis)+(10x9metepeita pagia)+30euro(ksekleidoma)=363euro kai eksoflisi (telos simvoleou) ton iounio tou 2006 aftomata...

 

pistevo... oti einei i fthinoteri kai kaliteri agora pou ekana pote...

compact 4 ever (or at least this year! :p)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ΕΔΩ

 

YΣ: Να υποθέσω οτι κι εσύ διαμαρτύρεσαι για κρύο/υγρασία στην 124?:)

καλοκαιρι ημουν κ το μονο που με τσακιζε ηταν η ζεστη.παντως εκανα εναν τρελο τριπολιτσιωτη πιτσιρικα φιλο,καλα ηταν για στρατο παντα.και για να μην ειμαστε οφ τοπικ ευχαριστω για το λινκ :) αλλα το ηξερα αυτο.νομιζα οτι εχεις τιποτε αλλο.παντως δε χαλαστηκα καθολου με την τριπολη σαν μερος.την αδικουν...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι πολυ κοντα στο να αγορασω το JAM θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες

 

1)Η ποσοτητα των 64(57 κομμα κατι)ΜΒ RAM ειναι επαρκης/ικανοποιητικη για real-life

συνθηκες?Δεν ξερω και πολλα απο PPC αλλα φανταζομαι οτι γεμιζοντας την HOMEScr με plug-ins

αρχιζεις να εχεις προβλημα.Εγκαθιστωντας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης λυνει οριστικα το προβλημα(σε καποιο βαθμο)?

2)Η μνημη και η CPU ειναι ικανοποιητικη για smooth αναπαραγωγη video?(Kυριως DivX αλλα και MPEG,AVI etc?)

3)Υπαρχει το προβλημα με την καμερα οπου εμφανιζεται μια μπλε κηλιδα στην οθονη σε συνθηκες υπερεκθεσης και εντονου φωτισμου?Αν ναι ειναι ενοχλητικο?

4)Τελος πως τα καταφερνει το ηχειακι στις εισερχομενες κλησεις και στην αναπαραγωγη mp3?Συγκρινεται με τα P910,SX1?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για να σου βγαλει το παραθυρακι μπορεις να βαλεις και τα bt tools ;)

 

Επειδη κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα πλεον με το gps της ANYCOM και το πηρα μολισ χτες και δεν εχω προλαβει να το χαρω (3 φορες προλαβα να συνδεθω και τωρα πλεον εχω το ιδιο προβλημα με τις com ports) μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που θα βρω τα BT TOOLS μπας και καταφερω να το λυσω?

Συγννωμη αν εχει αναφερθει ξανα αλλα χαθηκα μεσα στα post.

Αν χρειαζεται mail... linos80@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα πλεον με το gps της ANYCOM και το πηρα μολισ χτες και δεν εχω προλαβει να το χαρω (3 φορες προλαβα να συνδεθω και τωρα πλεον εχω το ιδιο προβλημα με τις com ports) μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που θα βρω τα BT TOOLS μπας και καταφερω να το λυσω?

Συγννωμη αν εχει αναφερθει ξανα αλλα χαθηκα μεσα στα post.

Αν χρειαζεται mail... linos80@hotmail.com

linos80 δες εδώ

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χρησιμοποιήσα το Resco Keyboard και όταν είμαι στα ελληνικά, το πλήκτρο AU που το χρησιμοποιώ για να γράψω μηνύματα θα πρέπει κάθε φορά να το πατάω και μετά να επιλέγω το γράμμα που θέλω! Δεν υπάρχει τρόπος να παραμένει πατημένο μέχρι να το ξαναπατήσω για να απο-επιλεχθεί?

 

Auto to exo pathei kai ego, apo ti stigmi poy evala to κρα_κ sto resco keyboard.

Link to comment
Share on other sites

τα 64μβ για καποιον που δε ζητα πολλα και που ειναι νεος στον χωρο ειναι υπεραρκετα.

 

τα θεματα μην τα βαζετε στη ραμ και τρωνε χωρο. στη storage only :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η οθονη των BT TOOLS που υποτιθεται οτι πρεπει να εμφανιστει δεν εμφανιζεται.

Δοκιμασα και soft reset αλλα τιποτα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την άκρη με το Resco keyboard... Άλλαξα το όνομα του owner πρώτα στο PPC χρησιμοποίησα ένα serial που είχα σε άλλο όνομα και μετά απο SR έπαιξε μια χαρά. Άλλαξα μετά το όνομα πίσω σε αυτό που ήθελα και κομπλέ!

 

Τώρα όσο για την μεταφορά μέσω BT κάποιος μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω τον κανονικό file explorer του PPC. Εν τέλει δεν βρήκα άκρη ούτε από εκεί... Ποιος μπορεί να περιγράψει την μεταφορά αρχείων από JAM σε JAM για παράδειγμα μέσω BT? Ή έστω να μπορείς να κάνεις remote file browsing σε κάποιο κινητό μετά από pairing...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η οθονη των BT TOOLS που υποτιθεται οτι πρεπει να εμφανιστει δεν εμφανιζεται.

Δοκιμασα και soft reset αλλα τιποτα.

Καμια ιδεα?

tin ora pou sou leei oti prepei na emfanistei i othoni ton bt tools pigaine sto

setting - system - memory - running programms - click sto bt tools - klik sto activate

 

kai tha deis tin othoni.....

 

emena omos den mou dinei otion gia activesync einai ola disable kai mono to headset einai energo...

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...