Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στους "διαξιφισμούς" και δεν το ξέρω;

 

Ερώτηση: Όταν χρησιμοποιώ κάποιες βαριές εφαρμογές, πχ pocketcad, δεσμεύεται μεγάλο κομμάτι της μνήμης. Υπάρχει τρόπος να ελευθερωθεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοεις στην ραμ;

 

οταν κλεισεις το προγραμμα αποδεσμευεται το μεγαλυτερο μερος της.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετό τρέξιμο ,τηλεφωνα ,επισκέψεις σε καταστήματα έβγαλα το συμπέρασμα ότι το s100 δεν μπορεί να συνδεθεί με gprs με cosmote!!!!

 

έχει πρόβλημα η ROM και η ace hellas δεν το γνωρίζει !!!

 

αν και στην επομενη αναβάθμιση συνεχίζεται το πρόβλημα ,μακάρι να γίνει γρήγορα αυτό, βάζω rom από i-mate

 

 

ντροπή τους ,μονο αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις μου ηρθαν 2 mail απο γερμανια και συγκεκριμενα απο mobilejoker kai handit οπου μου λενε οτι ισχυοθν οι εγγυήσεις στην ελλαδα αλλα οτι το μενου των τηλεφωνων ειναι german only.επειδη διαωασα τα περισσοτερα ποστ οσων το πηραν απο εξω θα μπορεσω να αλλαξω το μενου απο γερμανικα σε αγγλικο η εχουν καποιο κλειδωμα οποτε θα μαθω γερμανικα.παντως πολυ πιο ευγενικοι μου φανηκαν του handit...τη γνωμη σας...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετό τρέξιμο ,τηλεφωνα ,επισκέψεις σε καταστήματα έβγαλα το συμπέρασμα ότι το s100 δεν μπορεί να συνδεθεί με gprs με cosmote!!!!

 

έχει πρόβλημα η ROM και η ace hellas δεν το γνωρίζει !!!

 

αν και στην επομενη αναβάθμιση συνεχίζεται το πρόβλημα ,μακάρι να γίνει γρήγορα αυτό, βάζω rom από i-mate

 

 

ντροπή τους ,μονο αυτό

 

εγω γιατι συνδεθηκα????;)

Link to comment
Share on other sites

μα ειπαν οτι στην 1.06 το εφτιαξαν. δεν ειναι ετσι;

από ότι φαίνεται όχι .

και το παράξενο είναι πως δεν το έχει διαπιστώσει κανένας άλλος στο forum!!!

ήμουν 1 ώρα σε κατάστημα της cosmote αλλα λύση δεν βρέθηκε.

τώρα είμαι σε επαφή με την ace θα σας πω νέα μετά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις μου ηρθαν 2 mail απο γερμανια και συγκεκριμενα απο mobilejoker kai handit οπου μου λενε οτι ισχυοθν οι εγγυήσεις στην ελλαδα αλλα οτι το μενου των τηλεφωνων ειναι german only.επειδη διαωασα τα περισσοτερα ποστ οσων το πηραν απο εξω θα μπορεσω να αλλαξω το μενου απο γερμανικα σε αγγλικο η εχουν καποιο κλειδωμα οποτε θα μαθω γερμανικα.παντως πολυ πιο ευγενικοι μου φανηκαν του handit...τη γνωμη σας...

to handit.de einai oti pio aksiopisto e-shop gia agora ppc i smartphone (kai apo ta pio oikonomika-vriskeis qtek9090 me 637,00 euro paradoteo Athina!!!).

Ektos aftou exeis to dikaiwma entos 2 evdomadwn apo tin paralavi proiontos an de sou aresei gia opoiodipote logo (oxi mono kammeno pixel), na to steileis pisw kai na sou dwsoun ta lefta sou pisw!!! Egw exw agorasei 5 fores apo handit kai ofeilw na omologisw oti einai klaseis anwtero kai apo to gnwsto expansys, toso se eksypiretisi, after sales support alla kai fantastikes times. Afta :)

Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετό τρέξιμο ,τηλεφωνα ,επισκέψεις σε καταστήματα έβγαλα το συμπέρασμα ότι το s100 δεν μπορεί να συνδεθεί με gprs με cosmote!!!!

 

έχει πρόβλημα η ROM και η ace hellas δεν το γνωρίζει !!!

 

αν και στην επομενη αναβάθμιση συνεχίζεται το πρόβλημα ,μακάρι να γίνει γρήγορα αυτό, βάζω rom από i-mate

 

 

ντροπή τους ,μονο αυτό

 

Τότε κι εγώ πως συνδέομαι???????? :)

Link to comment
Share on other sites

από ότι φαίνεται όχι .

και το παράξενο είναι πως δεν το έχει διαπιστώσει κανένας άλλος στο forum!!!

ήμουν 1 ώρα σε κατάστημα της cosmote αλλα λύση δεν βρέθηκε.

τώρα είμαι σε επαφή με την ace θα σας πω νέα μετά.

 

 

Βηματα για gprs:

-συνδεσεις

-η συνδεση μου(ονομα)

-γραμμη κινητου τηλεφωνου(modem)

-internet(σημειο προσβασης)

-ονομα χρηστη κλπ δεν συμληρωνουμε κατι

-για προχωρημενους:συνδεση ip απο διακομιστη

 

πιστευω να ενεργοποιησες το gprs στην cote...

Link to comment
Share on other sites

1. απαντησα για θεμα του επισ. στο αντιστοιχο θρεντ.

 

2. πωπω γελια :) :up:

 

Δεν μιλάω για κόλπα και ούτε για ppc γενικά. Ή έστω όχι ένα τεράστιο πάλι πράγμα. Μιλάω για κάτι όπως αυτό:

 

http://www.dvddemystified.com/dvdfaq.html

 

και είναι ένα τυχαίο.

Πιστεύω ότι εάν πρέπει να κάθεσαι με τις ώρες να ψάχνεις και κουράζεσαι και δεν κάνεις την δουλειά σου. Άντε ρε παιδιά, αυτοί που έχουν βρει τις λύσεις δεν είναι δύσκολο να το κάνουν.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Το χω μάθει απ'εξω, και κάτι δεν μου πάει καλά με τα παραπάνω.

Έχουμε και λέμε:

συνδέσεις-για προχωρημένους

επιλέξτε δίκτυα

νεο

modem

νεο

"cosmote gprs"

"internet"

γραμμή κινητού τηλεφώνου gprs

"user"

"pass"

τελος

 

Aυτά!!! :)

 

Με άλλα λόγια, ότι λέει το ελληνικό site της qtek.

Προφανώς κάτι άλλο φταίει, είμαι σίγουρος ότι θα τα έχεις κάνει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

to handit.de einai oti pio aksiopisto e-shop gia agora ppc i smartphone (kai apo ta pio oikonomika-vriskeis qtek9090 me 637,00 euro paradoteo Athina!!!).

Ektos aftou exeis to dikaiwma entos 2 evdomadwn apo tin paralavi proiontos an de sou aresei gia opoiodipote logo (oxi mono kammeno pixel), na to steileis pisw kai na sou dwsoun ta lefta sou pisw!!! Egw exw agorasei 5 fores apo handit kai ofeilw na omologisw oti einai klaseis anwtero kai apo to gnwsto expansys, toso se eksypiretisi, after sales support alla kai fantastikes times. Afta :)

panaros ευχαριστω,σχετικα με την αλλαγη του μενου και της ρομ λεσ να τρεχει τιποτα η το λενε για τυπικους λογους oti officialy it takes only german?

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

panaros ευχαριστω,σχετικα με την αλλαγη του μενου και της ρομ λεσ να τρεχει τιποτα η το λενε για τυπικους λογους oti officialy it takes only german?

flashareis oti rom thes, ektos tis ellinikis tis Ace hellas ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια και το Profiles screen μου βγήκε όπως στον @phonekiller για ελάχιστό αλλά τον επανέφερα μιας και ήταν minimized

 

otan les minimized ti enoeis mporouses na ta epanafereis apo to running programms? giati emena oyte sto running programms den btiskete gia toy kano activate. ma kala se olous ginete ektos apo mena? mfilos pia siskeyh exeis, ego exo jam. pia version bt tools evales? tha fao ta malia mou :cry:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

το προβλημα της 1.03 να μην εμφανιζεται καποια στιγμη το πληκτρολογιο (οποιοδηποτε) και θελει επανεκκινηση εμφανιζεται και στην 1.06;

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα bug της 1.06 ειναι πως αν εχεις επιλεγμενα τα ελληνικα, δεν κατεβαζει mail απο imap server παρα μονο απο pop3. Οταν το γυρισεις στα αγγλικα, τα κατεβαζει κανονικα και απο τα δυο. Τι να πεις :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το χω μάθει απ'εξω, και κάτι δεν μου πάει καλά με τα παραπάνω.

Έχουμε και λέμε:

συνδέσεις-για προχωρημένους

επιλέξτε δίκτυα

νεο

modem

νεο

"cosmote gprs"

"internet"

γραμμή κινητού τηλεφώνου gprs

"user"

"pass"

τελος

 

Aυτά!!! :)

 

Με άλλα λόγια, ότι λέει το ελληνικό site της qtek.

Προφανώς κάτι άλλο φταίει, είμαι σίγουρος ότι θα τα έχεις κάνει όλα αυτά.

 

 

λοιπόν θα σας πω τι γίνεται για να καταλάβουν όλοι .

 

έχω ξοδέψει σήμερα πάνω από μιση ώρα σε τηλεφωνήματα και πάνω από μια ώρα σε καταστήματα.

 

υπάρχει πρόβλημα με το wap σε cosmote για το s100

 

δεν μιλάω για το internet over gprs ,μιλάω για το wap .

 

η τελευταία rom της qtek δεν διόρθωσε το πρόβλημα και είναι θέμα συνεννόησης πλέον των 2 εταιριών για να το διορθώσουν.

 

δεν έχει 10 λεπτά που δοκίμασα κάρτα της vodafone και μπήκε με την μια στο wap χωρίς μάλιστα να πειράξω τα advanced proxy setings!!! . το λογικό δηλαδή .

 

ο ένας μου ρίχνει το μπαλάκι στον άλλον και δεν μπορώ να διευκρινίσω ποιος φταίει . πάντως ο τεχνικός από την cosmote μου είπε ότι υπάρχουν κι άλλοι που περνούν τηλέφωνο για το ίδιο πρόβλημα.

 

ας ελπίσουμε να το λύσουν όσο το δυνατόν ποιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα! Μου έπεξε μια χαρά το Bluetooth sync αν και γ...θηκα 2 μέρες τώρα. Το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι το ActiveSync δεν μπορεί να δεί 2ψήφιο αριθμό για την COM. Έτσι εγώ που είχα COM12 δεν μπορούσα να την δώ στο ActiveSync. Για να λύσω το πρόβλημα βρήκα το εξής άρθρο από Microsoft (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;315539)

στο οποίο λέει σε command prompt να γράψεις devmgr_show_nonpresent_devices=1 και χωρίς να κλείσεις τον command prompt να ανοίξεις τον Device Manager στο μενού View-->Show hidden Devices. Έτσι βλέπεις όλο το σκουπιδαριό που έχεις εγκαταστήσει κατα καιρούς στο PC και υπάρχει σαν φάντασμα. Έφαγα έτσι τις άχρηστες COM και VOILA!!!! Έπεξε το σύμπαν στο Synchro... (Και χωρίς να χρησιμοποιήσω το BT Tools)

Για οποιαδήποτε απορία let me know!

Μάριος Φίλος
Link to comment
Share on other sites

to handit.de einai oti pio aksiopisto e-shop gia agora ppc i smartphone (kai apo ta pio oikonomika-vriskeis qtek9090 me 637,00 euro paradoteo Athina!!!).

Ektos aftou exeis to dikaiwma entos 2 evdomadwn apo tin paralavi proiontos an de sou aresei gia opoiodipote logo (oxi mono kammeno pixel), na to steileis pisw kai na sou dwsoun ta lefta sou pisw!!! Egw exw agorasei 5 fores apo handit kai ofeilw na omologisw oti einai klaseis anwtero kai apo to gnwsto expansys, toso se eksypiretisi, after sales support alla kai fantastikes times. Afta :)

άλλος ένα υπέρ ευχαριστημένος πελάτης του handit.και εγώ φυσικά μόνο τα καλύτερα λόγια έχω να πω...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα! Μου έπεξε μια χαρά το Bluetooth sync αν και γ...θηκα 2 μέρες τώρα. Το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι το ActiveSync δεν μπορεί να δεί 2ψήφιο αριθμό για την COM. Έτσι εγώ που είχα COM12 δεν μπορούσα να την δώ στο ActiveSync. Για να λύσω το πρόβλημα βρήκα το εξής άρθρο από Microsoft (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;315539)

στο οποίο λέει σε command prompt να γράψεις devmgr_show_nonpresent_devices=1 και χωρίς να κλείσεις τον command prompt να ανοίξεις τον Device Manager στο μενού View-->Show hidden Devices. Έτσι βλέπεις όλο το σκουπιδαριό που έχεις εγκαταστήσει κατα καιρούς στο PC και υπάρχει σαν φάντασμα. Έφαγα έτσι τις άχρηστες COM και VOILA!!!! Έπεξε το σύμπαν στο Synchro... (Και χωρίς να χρησιμοποιήσω το BT Tools)

Για οποιαδήποτε απορία let me know!

 

ekanes active sync xoris na xrisomopoioiseis ta bt tools? oraios.

pos to ekanes. tiraniemai alla tipota mporeis na mou peis bima bima pos to

ekanes. ston ypologisti exo xp sp1 yparxei problem?

thanks in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @phonekiller στείλε μου με pm το mail σου και θα σου στείλω όλες τις οδηγίες. Πρέπει να τις γράψω πρώτα γιατί και εγώ είμαι στο τρελό ψαξιμο 2 μέρες τώρα και έκανα όλο δοκιμές.
Μάριος Φίλος
Link to comment
Share on other sites

em emena pou eixan ftasei com25 me to activesync pos na doulepse... kai efaga ton kosmo na tis kathariso alla den evriska me tipota tis krifes com pou eixan minei apo nokia, samsung SX1... klp klp

 

PS. ena mpravo ston mod gia to katharisma... oxi pos de to perimena... apla metrousa xrono... opos panta... o idios ####... (vlepete home page mou...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...