Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί κάπιος να σηκώσει τα αρχεία που χρειάζονται για το bluetooth γιατι εκτός από το αρχείο που είναι 20 ΜΒ όλα τα άλλα είναι dead links!!!! ευχαριστώ πολύ!!! (αν μπορεί να μου τα στείλει στο mpower05@yahoo.gr ακόμα καλύτερα!!!!)
HONDA-TECH.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω φάει τα μάτια μου. Έχω πρόβλημα με το mini usb και θέλω να κάνω αναβάθμιση μέσω της καρτούλας. Υπάρχει κάποιος οδηγός μη γίνει καμιά βλακεία? Απλά αντιγράφω όλα τα αρχεία που υπάρχουν μέσα στο self executable της ace ή έχει άλλη ιστορία το πράγμα?

Επίσης τα αρχεία ας ανέβουν κάπου γιατί κι εγώ τα έψαχνα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάπιος να σηκώσει τα αρχεία που χρειάζονται για το bluetooth γιατι εκτός από το αρχείο που είναι 20 ΜΒ όλα τα άλλα είναι dead links!!!! ευχαριστώ πολύ!!! (αν μπορεί να μου τα στείλει στο mpower05@yahoo.gr ακόμα καλύτερα!!!!)

Ποιά αρχεία??

Αν εννοείς αυτά που έχει στην πρώτη σελίδα του θρέντ στο tutorial του ΜακΣμιθ, για δες λίγο την ημερομηνία... 2003 !!

Αν έχεις σύγχρονη rom στο ppc και updated pc, μάλλον δεν χρειάζεσαι τίποτα για το bluetooth ;)

Link to comment
Share on other sites

για την rom ειναι η 1.12.00 wwe 05/28/05 αγγλική. το pc είναι χp sp2 και έχω ένα ΒlueSoleil usb bluetooth αλλά δεν βρήσκω άκρη .. κάνω μέσα απο το πρόγραμα του bt serial port στην com 8 (δεν μπορω να την αλλάξω) kai to activesync μου λέει οτι δεν μπορεί να αναγνωρίσει την συσκευή...και μέσα από το ppc αν πάω να πηράξω έκει που έχει drop-down menu για της com ports είναι άδειο ... έχω κάνει και ένα hard reset αλλά και πάλι τπτ....
HONDA-TECH.gr
Link to comment
Share on other sites

για την rom ειναι η 1.12.00 wwe 05/28/05 αγγλική. το pc είναι χp sp2 και έχω ένα ΒlueSoleil usb bluetooth αλλά δεν βρήσκω άκρη .. κάνω μέσα απο το πρόγραμα του bt serial port στην com 8 (δεν μπορω να την αλλάξω) kai to activesync μου λέει οτι δεν μπορεί να αναγνωρίσει την συσκευή...και μέσα από το ppc αν πάω να πηράξω έκει που έχει drop-down menu για της com ports είναι άδειο ... έχω κάνει και ένα hard reset αλλά και πάλι τπτ....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1762366#post1762366

Link to comment
Share on other sites

πάλι δεν αναγνωρίζει την συσκευή δυστυχός...

Η μέθοδος που περιγράφεται στο παλαιότερο ποστ μου δουλεύει σίγουρα με τους bluetooth drivers των XP SP2 και την τελευταία rom του S100.

Σου προτείνω να σβήσεις απο το pc σου το άλλο bluetooth software που πιθανόν έχεις εγκαταστήσει και να ξαναδοκιμάσεις.

Αν πάλι δεν γίνει κάτι, έλεγξε οτι έχεις την τελευταία rom για τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

ok! αν και βρήκα μια εναλακτική μεθοδο συνδεσης.Να ρωτήσω και κάτι ακόμα ... βάζω το destinator 6 και μου λέει οτι δεν υποστιρίζετε!!! ενώ είναι για WM 2003 .... επειδή είναι στα ελληνικά η εφραμογή και έχω αγγλική rom το λέει?
HONDA-TECH.gr
Link to comment
Share on other sites

Είχατε πρόβλημα με τις transcend 2GB 150X του πλαισίου? Μου τη βλέπει σαν 134 μέγα και μόλις τα γεμίσω τέλος. Και επίσης ο card reader μου δεν τη διαβάζει. Μάλλον θα πάω μια βολτα από Πλαίσιο
Link to comment
Share on other sites

Την πήγα στο Πλαίσιο. Μου είπανε ότι τη διαβάζει ο card reader τους και ότι βλέπει να υπάρχουν 2 διαμερίσματα ένα στα 1.8 και ένα εκατόνκάτι. Πώς έγινε αυτό ρε παιδιά?

 

EDIT

Βρέθηκε λύση από τη μαμά εταιρεία. ΤΟ μόνο που μου μένει είναι να βρω card reader που να τη διαβάζει

 

http://www.transcendusa.com/Support/DLCenter/index.asp

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες αγορασα καινουργιο ηχειο διοτι το παλιο χαλασε.Μαζι ηρθε και το κατσαβιδακι για να ξεβιδωσω τις βιδες και λεω comple ειμαστε θα τις ξεβιδωσω και ολα οκ.Ελα ομως που τις ξεβιδωσα αλλα το πισω καλυμμα δεν βγαινει...Τι πρεπει να κανω για να αλλαξω το ηχειο?Πειτε μου....:D
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμμμμμμμμ

Πρώτος κανόνας

ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Αν κάτι πρέπει να κουνηθεί αλλά με τη λίγη δύναμη που εξασκείς δεν κουνιέται τότε πολύ πιθανόν κάτι το κρατάει . Πρέπει πρώτα να βρεις το εμπόδιο και μετά να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Επι τούτου τώρα.

Είναι 4 οι βίδες-αστέρια. Αφού τις βγάλεις πρέπει πρώτα να βγάλεις το πάνω καπάκι. Υποθέτω ότι έχεις ήδη αφαιρέσει τη πίσω πάνω καπάκι της κεραίας. Αλλιώς δεν έχεις βρει και τις 4 βίδες.

Το καπάκι της κεραίας, η κεραία και το "κουτί" ανοιγουν με πολύ προσεκτικές κινήσεις ενός ίσιου κατσαβιδιού γιατί έχουν πολλά κλιπάκια.

Η κάμερα κουμπώνει πάνω στην πλακέτα και αφαιρείται πανεύκολα.

Από εκεί και πέρα 2 κολπάκια και καλή σου τύχη.

Όταν ξεκουπώσεις γύρω γύρω το πίσω καπάκι όλου του κινητού μην το σηκώσεις ακόμη. Το ακουστικό είναι "φυτευτό και θα σε βολέψει να το ξεφυτέψεις. Με ένα μικρό ίσιο κατσαβιδάκι βγάλτο από τη θήκη και σπρώξτο μέσα προς την πλακέτα .Τώρα το μεγάλο πίσω καπάκι είναι έτοιμο να φύγει.

Το καλώδιο του ακουστικού περνάει κάτω από την καλωδιοταινία της ΟΘΟΝΗΣ.

ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Αφαιρείς πρώτα τα 2 αυτοκόλλητα που θα βρεις. Ψιλοάχρηστα είναι.

Μετά με ένα πολύ λεπτό ίσιο κατσαβιδάκι και με πολύ ελεγχόμενες κινήσεις βγάζεις το βύσμα του ηχείου που είναι τέρμα κάτω.

Προσπάθησε αρχικά να δεις αν περνάει κάτω από την καλωδιοταινία. Αν δε γλιστράει εύκολα τότε πρέπει με πολύ προσοχή να σηκώσεις την ασφάλεια της καλωδιοταινίας και να ελευθερώσεις την καλωδιοταινία και να την βγάλεις από το βύσμα της.

Αν τελικά φτάσεις ως εκεί ίσως να δυσκολευτείς να την ξαναβάλεις αλλά αν τα βρεις σκούρα μην αγχώνεσαι. Με ένα μικρό σταυροκατσάβιδο λύσε τις βίδες που κρατάνε τη μητρικούλα και

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ

την καλωδιοταινία του πληκτρολογίου (απέναντι από της οθόνης)

Μετά η πλακέτα είναι ελεύθερη, σήκωσέ την πλαγιαστά ,όπως θα σε βολέψει για να βάλεις την καλωδιοταινία της οθόνης, ξανατοποθέτησέ την στη θέση της, κατέβασε με ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ την ασφάλειά της και προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

Paidai apektisa simera to qtek s100

Ginete na perasw ta windows mobile 6???

Me kamoia ha)keria isws???

Thanks:p:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Diladi 8a meinw me ta 2003:(

Isws WM5???

Sorry gia tis polles erwtisis alla proti fora pernw ppc kai den kserw!!!

Kai si file mou pou les ME KEFALAIA GRAMMATA OTI DN YPARXEI TROPOS NA SOU UPEN8IMISW OTI DN KANEI NA GRAFOUME KEFALAIA!!!

Egw egrapsa twra me kefalaia gia na deis poso asxima fainete kai einai san na fwnazeis:);):p

 

Filika Scottas:)

 

Episis pos kanw soft kai hard reset???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις όλα τα μηνύματά μου δεν είναι κανένα με κεφαλαία...

Άρα κάτι σημαίνουν τα κεφαλαία...

Μήπως ότι η ερώτηση έχει απαντηθεί καμιά 100αριά φορές και μάλιστα η τελευταία φορά στην αμέσως προηγούμενη σελίδα? Λέω μήπως?

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Paidia kserw oti to thema exei te8ei polles fores edw mesa. tha ithela omws mia upeuthini apantisi , an gnwrizei kapoios sigoura. epidi exw sta xeria mou to logismiko gia windows mobile 5, uparxei kapoios pou na to exei dokimasei se Qtec S100? exw mpei se diafora site kai exw diavasi diafora. polloi lene oti ginetai na egatastathoun, alla meta trexoun apelpistika arga. an kapoios to exei dokimasei kai kserei as mou pei.
Link to comment
Share on other sites

SCHUMIFER φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα....η κάρτα ειναι 2 GB και μόλις φτάσει ένα ορισμένο χώρο (περιπου 170 mb) μου βγάζει error ''the path is too deep'' και σταματάει την μεταφορά των αρχείων
GBD
Link to comment
Share on other sites

Tin idia erwtisi tin ekana kai gw liga posts parapanw kai me fagane!!!:lol: :lol: :rolleyes: :p

 

egw omws den tin apeuthinw genika. alla se kapoion pou exei kanei ti dokimi, kai mporei na mas apantisi me sigouria.(ean uparxei kapoios).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...