Jump to content

Γίνεται μεταφορά από Vodafone συμβόλαιο σε κάρτα;;;;


satanakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ερώτηση μου είναι αν είναι δυνατόν για χρήστη ο οποίος έχει συμβόλαιο στην Vodafone να μεταφέρει το νούμερο αυτό σε κάρτα Vodafone, διακόπτοντας την σύμβαση συμβολαίου που έχει.. Η σύμβαση εννοείται ότι είναι πάνω από χρόνο οπότε υπάρχει το δικαίωμα διακοπής...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :shifty:

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και γίνεται. Κάνεις αίτηση διακοπής συμβολαίου και άμεσα γίνεται καρτοκινητό χωρίς καμία χρέωση εκ μέρους σου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε..!!! Και διατηρώ το νούμερο;;; Εγώ νόμιζα ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα!!!! Κυριλέ..!! Thank you!! :yahoo: :up:
Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είναι η σύνδεση στο όνομά σου. Αλλιώς θα πρέπει να μπλέξεις με εξουσιοδοτήσεις και λοιπές ιστορίες... :O
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εχει περασει ο χρονος δεν γινεται?

Αν δε σε δεσμεύει το συμβόλαιο τότε γίνεται. Αλλά συνήθως επειδή όταν κάνουμε αρχικό συμβόλαιο παίρνουμε και μια συσκευή (αρχική επιδότηση) δεσμευόμαστε από 1 χρόνο οπότε σε αυτή την περίπτωση πρέπει να περάσει ο χρόνος. Αλλιώς πληρώνεις κάτι σαν αποζημίωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοόν! Επειδή όπως είπατε το συμβόλαιο δεν ήταν στο όνομα μου, αλλά στης μάνας μου, την κουβάλησα μέχρι το Vodafone shop της Βουλιαγμένης και την ακυρώσαμε στο τσάκα μπαμ! Το μόνο που χρειάζεται είναι την ταυτότητα του ατόμου στον οποίο έχει εκδοθεί το νούμερο!

Έτσι μετά από την αίτηση θα περάσουν 30 μέρες μέχρι να ακυρωθεί, και εν συνεχεία το νούμερο δεν θα υφίσταται για την επόμενη μία μέρα, από εκεί και πέρα θα χρησιμοποιώ την sim που μου δώσανε από την Vodafone η οποία στην ουσία έχει το ίδιο νούμερο αλλά θα λειτουργεί ως καρτοκινητό!! Όλα αυτά όπως είπατε χωρίς χρεώση.. :)

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

1 μηνα πριν ληξει η συνδεση σου ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΑΚΥΡΩΣΗ για να γλιτωσεις τις 30

μερες μετα αναμονη,και τονισε τους οτι θελεις τον ιδιο αριθμο καρτοκινητο...μην την πατησεις οπως εγω..

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν με πολυαπασχολεί το θέμα αυτό των 30 ημερών...!

Στο λέω αυτό γιατί ο λόγος που κάνω όλη αυτή την διαδικασία είναι γιατί δύο χρόνια κυκλοφορώ σχεδόν όλη τη μέρα με δύο κινητά (εταιρικό το δεύτερο), οπότε είπα πλέον να χρησιμοποιήσω το εταιρικό γενικά :rolleyes: . Αυτό που είπες πάντως με την ακύρωση δεν το πολυκατάλαβα! :O

Εγώ απλά πήγα και ζήτησα διακοπή της σύνδεσης και ότι θέλω τον ίδιο αριθμό σε καρτοκινητό και μου δώσανε, στην μάνα μου δηλαδη, μια υπεύθυνη δήλωση να υπογράψει ότι θέλει να το κάνει καρτοκινητό και ότι χάνει την επιδότηση (110€)..

Και ότι το όλο σκηνικό θα λάβει 30 μέρες μετά, όπου και θα αντικαταστήσω την SIM που είχα με αυτή που μου δώσανε.. Λέμε το ίδιο ή εγώ χάνω κάτι;; :wacko: :rolleyes:

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Και έχει και 2 euro δώρο το καρτοκινητό!! και όποτε θες το ξανακάνεις σύνδεση και παίρνεις και επιδότηση 119 euro!!

Αν κόψεις το συμβόλαιο πριν τον χρόνο πληρώνεις την επιδότη που πήρες. Ή ένα μέρος της, αναλόγως το χρονικό διάστημα. Στην προκειμένη περίπτωση όμως δεν το παίρνεις σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo na kano tin sindesi se karta..alla kati me apasxolei exo kati poli simantika minimata stin karta sim ginetai na moy ta metaferoyn stin alli?eyxaristo

 

έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται.

 

Μπορείς όμως να κρατήσεις την παλιά σου SIM και να μείνουν εκεί αποθηκευμένα τα μηνύματα που σε ενδιαφέρουν.

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

apo ti stigmi poy moy dinoyn alli karta simi ali klidonetai k den exeis prosbasi se minimata..exo skopo na paro molis bgei to w800i an ekei prin kano karta to simbolaio..tha iparxei i dinatotita na antigrapso ta sms sto kinito
Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν μπορει καμια εταιρια να σου μεταφερει τιποτα στην νεα καρτα. Αλλα αναλογως ποια συσκευη εχεις μπορεις να μεταφερεις απο την καρτα σιμ στην συσκευη τα μηνυματα σου και απο εκει στην καρτα σιμ (την νεα) ή να τα αφησεις στην συσκευη. Αλλα δεν το κανουν ολα τα κινητα αυτο. Πρεπει να το ψαξεις!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

apo ti stigmi poy moy dinoyn alli karta simi ali klidonetai k den exeis prosbasi se minimata..exo skopo na paro molis bgei to w800i an ekei prin kano karta to simbolaio..tha iparxei i dinatotita na antigrapso ta sms sto kinito

 

Αν το μετατρέψεις σε κάρτα, η παλιά σου κάρτα δεν χάνει τίποτα. Απλά δεν βλέπεις τι έχει στις ποιο πολλές συσκευές. Στα ΝΟΚΙΑ πχ τα βλέπεις όλα. και τα ονόματα και τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...