Jump to content

Αν σας απατούσε...


sakaflias
 Κοινοποίηση

Αν σας απατούσε...  

425 members have voted

  1. 1. Αν σας απατούσε...

    • Θα έφευγα (δεν το αντέχω,δεν αξίζει)
      279
    • Θα έμενα (τον/την αγαπώ)
      40
    • Θα το πληρώσει με το ίδιο νόμισμα
      70
    • Αδιαφορία
      36


Recommended Posts

lowbap96 αυτα τα πραγματα ειναι λιγο παιδιαστικα.Η μπουκαλα ενα παιχνιδι ειναι(βλακωδες κατα τη γνωμη μου αν εχεις ηδη σχεση. :wacko:εγω το επαιζα πιο μικρη μπας κ με φιλησει εκεινος που μου αρεσε :p),παντως δε θεωρειται κερατο!Ε και το οτι στο ειπε η ιδια καλο ειναι!Μακαρι να το εκαναν ολοι αυτο αλλα...

 

Εμένα προσωπικά με πείραξε, επειδή όπως πολύ σοφά είχε πει ένα μέλος παλαιότερα σ'αυτό το θέμα "Δεν θεωρώ εγωιστικό το όταν είμαι με κάποια κοπέλα να κλείνουν κάποιες πόρτες για 3ους και σε ορισμένα μόνο πράγματα να τη θέλω για μένα.." Ναι, τη συγχώρεσα γ αυτό... Το θέμα είναι όμως ότι τα 3 συνεχόμενα απογεύματα π ακολούθησαν μ είπε ότι θ βγει, δεν βγήκε τελικά (αν κ έμαθα ότι χτές βγήκε!!!).. Μετά άρχισε ν λέει διάφορα πράγματα που μόνο σε παιδάκια ταιριάζουν... Ε τι να κάνω, με μικρά θα ασχολούμε:rolleyes:...; Γι'αυτό υπάρχουν τα αντίστοιχα "μικρά" αρσενικά:)

 

ΥΓ και αυτή τη στιγμή συνεχίζει να στέλνει διάφορα "παιδιάστικα"... Ε, δεν υπάρχει λόγος ν κάτσω ν ασχοληθώ παραπάνω...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 689
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα προσωπικά με πείραξε, επειδή όπως πολύ σοφά είχε πει ένα μέλος παλαιότερα σ'αυτό το θέμα "Δεν θεωρώ εγωιστικό το όταν είμαι με κάποια κοπέλα να κλείνουν κάποιες πόρτες για 3ους και σε ορισμένα μόνο πράγματα να τη θέλω για μένα.." Ναι, τη συγχώρεσα γ αυτό... Το θέμα είναι όμως ότι τα 3 συνεχόμενα απογεύματα π ακολούθησαν μ είπε ότι θ βγει, δεν βγήκε τελικά (αν κ έμαθα ότι χτές βγήκε!!!).. Μετά άρχισε ν λέει διάφορα πράγματα που μόνο σε παιδάκια ταιριάζουν... Ε τι να κάνω, με μικρά θα ασχολούμε:rolleyes:...; Γι'αυτό υπάρχουν τα αντίστοιχα "μικρά" αρσενικά:)

 

ΥΓ και αυτή τη στιγμή συνεχίζει να στέλνει διάφορα "παιδιάστικα"... Ε, δεν υπάρχει λόγος ν κάτσω ν ασχοληθώ παραπάνω...

 

Γενικα ειναι βλακωδες αυτο που εκανε(αφου η μπουκαλα ενα σκοπο μονο εχει αυτη γιατι επαιξε?),αν γενικα ηταν ανωριμη η συμπεριφορα της πολυ καλα εκανες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι βλακωδες αυτο που εκανε(αφου η μπουκαλα ενα σκοπο μονο εχει αυτη γιατι επαιξε?),αν γενικα ηταν ανωριμη η συμπεριφορα της πολυ καλα εκανες! ;)

 

 

Βασικά αυτή την ώρα που σου μιλάω έχω λυθεί στο γέλιο... Προσπαθεί βλέπεις να με κάνει ν χαλαστώ (βρισιές) και να ζηλέψω λέγοντάς μου ότι είναι με το αγόρι της:lol:... Βέβαια εγώ ξέρω πως οι γονείς της δεν την αφήνουν τέτοια ώρα έξω και ξέχασε προφανώς ότι τα αγόρια δεν κυκλοφορούν τέτοιες ώρες:lol: (4 τ μεσημέρι τα στέλνει αυτά..) Επίσης απειλεί ότι πικρό θα μου βγεί το γέλιο... Πήρες μια ιδέα για τι πράγμα μιλάω...:lol: (Προσοχή εγώ δεν της έγραψα πουθενά σε μνμ ούτε μια βρισιά! ;) )

 

Άντε καλό μεσημέρι!!

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

οι γονεις δε την αφηνουν να βγει μεσημερι??και ποτε την αφηνουν?βραδυ?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον από πάνω..:lol:

 

οι γονεις δε την αφηνουν να βγει μεσημερι??και ποτε την αφηνουν?βραδυ?

 

Όχι, ούτε βράδυ... Ξέρεις μωρέ είναι το στυλ των γωνιών των πολύ "πουριτανών"... εκτός και αν είναι με φίλη της (με την οποία ήταν τις μέρες που έβρισκε δικαιολογίες για να μην βρεθούμε)...

Δεν μου φαίνετε και τόσο λογικό ένας γονιός να αφήνει το παιδί του να κυκλοφορεί στις 4 το μεσημέρι σε μια αδιανή πόλη με ντάλα ήλιο κοντά 40 βαθμούς... Ούτε κάποιο αγόρι ναι βγαίνει τόσο μεσημέρι... Τα συνηθισμένα κόλπα των ανώριμων κοριτσιών όταν απελπίζονται... Λές να είναι τυχαίο που έχω ακούσει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια από άλλες 7 κοπέλες ίδιες ώρες πάνω κάτω:rolleyes::lol: ...?

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα το προβλημα το εχεις εσυ που βγαινεις συνεχεια με ανωριμες κοπελες?

 

φυσικα και δεν ειναι λογικο να κυκλοφορει ανθρωπος με τοση ζεστη αλλα ετσι οπως το ειπες φανηκε σαν απαγορευση

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα το προβλημα το εχεις εσυ που βγαινεις συνεχεια με ενωριμες κοπελες?

 

Μια διόρθωση, δεν το έχω εγώ το πρόβλημα αλλά αυτές:cool:

Μου έχει τύχει να τα φτιάξω με σοβαρές και ώριμες κοπέλες (μεγαλύτερες από εμένα) και να μείνουμε μαζί αρκετό καιρό;)..

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ποσο εισαι αν επιτρεπεται?

 

15 ετών... ξέρω ότι είμαι ανήλικος και ότι μπορεί να μην έχω ολοκληρωμένη τελείως άποψη σεαυτά τα θέματα αλλα δεν μου αρέσει ΠΟΤΕ να κοροιδεύω κανέναν (είτε με ψέματα είτε με πράξεις):)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι..δε θα σχολιαζα το αν κοροιδευεις αλλα 15 ετων με σχεσεις (τουλαχιστον 7) με ανωριμες κοπελες και αλλες τοσες(?) σοβαρες μακροχρονιες σχεσεις...

 

απο την κοιλια της μαμας σου εσυ ξεκινησες να φλερταρεις?:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αχ αχ αυτή η νεολέρα ... από τα 12 ξεκινάνε πια τις προστυχιές :p
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

οι χαζοδικαιολογιες δηλαδη!!

αν το φας το κερατο...τι εξηγησεις να ακουσεις μετα?

 

Έστω και μόνο από περιέργεια θα ήθελα ν' ακούσω τι έχει να πει .

 

Δεν είναι πάντα άσπρο ή μαύρο οι καταστάσεις.Στα 20 ίσως ναι.

Φυσικά δε μιλώ για κέρατο κατ' εξακολούθηση .

Link to comment
Share on other sites

Έστω και μόνο από περιέργεια θα ήθελα ν' ακούσω τι έχει να πει .

 

Δεν είναι πάντα άσπρο ή μαύρο οι καταστάσεις.Στα 20 ίσως ναι.

Φυσικά δε μιλώ για κέρατο κατ' εξακολούθηση .

 

 

Το κέρατο κατ'εξακολούθηση νομίζω ανήκει στην κατηγορία "πάω με ότι κινείται" χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον ή κάποια..

 

Εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι "it takes two to tango" δλδ σε κάποια πράγματα χρειάζονται 2..Και για να εξηγήσω περαιτέρω...Το να σε κερατώσει κάποιος σημαίνει οτι εσύ δεν τον καλύπτεις σε κάποιο ποσοστό και για αυτό βρήκε κάτι άλλο έστω και πρόσκαιρο-εφήμερο κτλ...Καλό είναι λοιπόν πριν ζητήσουμε εξηγήσεις να κοιτάξουμε πρώτα αν τα έχουμε κάνει και εμείς μαντάρα πριν..

Και για να το κάνω και πιο συγκεκριμένο-προσωπικό...Πριν κάποια χρόνια βρισκόμουν σε μια μακροχρόνια σχέση όπου αυτός με κεράτωσε με μια άλλη κοπέλα...Όταν μου το είπε τα πήρα στο κρανίο έγινε ο γνωστός πανικός και φυσικά ήρθε ο χωρισμός με μένα να ωρύομαι για εξηγήσεις..Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά στην συζήτηση εκείνη με έκανε να καταλάβω ότι είχα αφεθεί και δεν προσπαθούσα για αυτήν την σχέση αλλά απλά την άφηνα να τσουλάει χωρίς να προσπαθώ να την κάνω καλύτερη...

 

Επομένως καλό είναι να κοιτάμε και τα δικά μας λάθη πριν αρχίσουμε να ζητάμε εξηγήσεις..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι..δε θα σχολιαζα το αν κοροιδευεις αλλα 15 ετων με σχεσεις (τουλαχιστον 7) με ανωριμες κοπελες και αλλες τοσες(?) σοβαρες μακροχρονιες σχεσεις...

 

απο την κοιλια της μαμας σου εσυ ξεκινησες να φλερταρεις?:p

 

Μπα μακροχρόνιες όχι.. ακόμα τουλάχιστον άντε 4-5 μήνες οι "σοβαρές" οι άλλες 3 βδομάδες το πολύ...:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Το κέρατο κατ'εξακολούθηση νομίζω ανήκει στην κατηγορία "πάω με ότι κινείται" χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον ή κάποια..

 

Κι εγώ στην ίδια κατηγορία νομίζω ότι ανήκει Cookie...:)

 

Επομένως καλό είναι να κοιτάμε και τα δικά μας λάθη πριν αρχίσουμε να ζητάμε εξηγήσεις..

 

Ακριβώς γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι όλα άσπρο -μαύρο και θα ήθελα ν' ακούσω το γιατί .Μετά αποφασίζουμε.Μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι ή αν δε λύνεται το πρόβλημα χωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι όλα άσπρο -μαύρο και θα ήθελα ν' ακούσω το γιατί .Μετά αποφασίζουμε.Μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι ή αν δε λύνεται το πρόβλημα χωρίζουμε.

 

 

Προσωπικά εγώ χωρίζω ή τουλάχιστον τότε χώρισα γιατί δεν μπορούσα να τον εμπιστευτώ και δεν μπορούσα να χαρώ την σχέση και να ηρεμήσω μέσα σε αυτήν..Αλλά αυτό φυσικά είναι προσωπική άποψη-γνώμη-στάση ζωής..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην ίδια κατηγορία νομίζω ότι ανήκει Cookie...:)

 

 

 

Ακριβώς γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι όλα άσπρο -μαύρο και θα ήθελα ν' ακούσω το γιατί .Μετά αποφασίζουμε.Μπορούμε να προσπαθήσουμε πάλι ή αν δε λύνεται το πρόβλημα χωρίζουμε.

κοιτα,ολοι θελουμε να ακουσουμε το γιατι...απο περιεργεια και μονο...αλλα οταν το παθεις(ευχομαι να μη σου συμβει) δεν θα θες να ακουσεις τιποτα.τωρα αν εισαι τοσο καψουρα...και τον συγχωρεσεις... εγω δεν θα το κανα ποτε! ακομα και αν ηξερα οτι η κοπελα μου ειχε κερατωσει στο παρελθον καποιον...θα ειχα ψιλοξενερωσει.

Προσωπικά εγώ χωρίζω ή τουλάχιστον τότε χώρισα γιατί δεν μπορούσα να τον εμπιστευτώ και δεν μπορούσα να χαρώ την σχέση και να ηρεμήσω μέσα σε αυτήν..Αλλά αυτό φυσικά είναι προσωπική άποψη-γνώμη-στάση ζωής..

θα συμφωνησω μαζι σου. το κερατο ειναι κατι που χανει ολη την εμπιστοσυνη που κερδιζες ολο το καιρο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,ολοι θελουμε να ακουσουμε το γιατι...απο περιεργεια και μονο...αλλα οταν το παθεις(ευχομαι να μη σου συμβει) δεν θα θες να ακουσεις τιποτα.τωρα αν εισαι τοσο καψουρα...και τον συγχωρεσεις... εγω δεν θα το κανα ποτε! ακομα και αν ηξερα οτι η κοπελα μου ειχε κερατωσει στο παρελθον καποιον...θα ειχα ψιλοξενερωσει.

 

θα συμφωνησω μαζι σου. το κερατο ειναι κατι που χανει ολη την εμπιστοσυνη που κερδιζες ολο το καιρο.

 

Σίγουρα όλοι θέλουμε να μάθουμε το γιατί...Απλά μερικές φορές το γιατί ίσως να μην είναι αυτό που περιμένουμε..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και με την κούκι και με τον μπιλάκο..

εγώ θα ήθελα να ακούσω τον λόγο που το έκανε, αλλά πιστεύω ότι μετά δεν θα μπορούσα να ξαναεμπιστευτώ τον άλλον! Ακόμα και αν τελικά ήταν κάτι για το οποίο έφταιγα εγώ, θα προτιμούσα να μου το είχε πει και να το συζητούσαμε απ την αρχή!:X

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν κάτι που θα μπορούσε να λυθεί με τη συζήτηση θα στο χε πει. Το κέρατο κατά την ταπεινή μου άποψη σημαίνει "έχω ήδη φύγει" .. Δε νομίζω ότι υπάρχει επιστροφή μετά το κέρατο. Είναι σα να πιάνεσαι μακάκας και να το δέχεσαι σα να μη συμβαίνει τίποτα. Ανοίγει απλά την πόρτα για την επόμενη φορά που η άλλη/ο άλλος θα βρεθεί σε "δύσκολη στιγμή". Άσε που κυκλοφορούν και ασθένειες εκεί έξω. Δε φτάνει που δεν ξέρεις στην αρχή τι σου 'λαχε, να χεις και την αγωνία μην την πάθεις στην πορεία; Δε λέει ...:rolleyes:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

και επειδη εγω ειμαι στην αλλη πλευρα και 10 χρονια με εναν ανθρωπο που τον αγαπαω πολυ και που ποτε κανενας δεν θα μπορεσει να με καταλαβει οπως εκεινος σας λεω οτϊ:

Δεν ειναι δυσκολο να πας με εναν αλλο (εφτασα πολυ κοντα σ'αυτο) χωρις ποτε ομως πραγματικα να απατησεις τον ανθρωπο σου.Δυστυχως εκει εξω υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι που μπορουν πολοι ευκολα να δουν τις αδυναμιες σου και αυτο ειναι το πρωτο βημα. Ποτε μην ειστε απολυτοι!

Link to comment
Share on other sites

και επειδη εγω ειμαι στην αλλη πλευρα και 10 χρονια με εναν ανθρωπο που τον αγαπαω πολυ και που ποτε κανενας δεν θα μπορεσει να με καταλαβει οπως εκεινος σας λεω οτϊ:

Δεν ειναι δυσκολο να πας με εναν αλλο (εφτασα πολυ κοντα σ'αυτο) χωρις ποτε ομως πραγματικα να απατησεις τον ανθρωπο σου.Δυστυχως εκει εξω υπαρχουν εξυπνοι ανθρωποι που μπορουν πολοι ευκολα να δουν τις αδυναμιες σου και αυτο ειναι το πρωτο βημα. Ποτε μην ειστε απολυτοι!

 

Weak characters ..

 

και ειμαι απολυτος καθως ειμαι δυνατος χαρακτηρας

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Weak characters ..

 

και ειμαι απολυτος καθως ειμαι δυνατος χαρακτηρας

 

Το οτι εισαι απολυτος σαφως δε δειχνει δυνατο χαρακτηρα(τουλαχιστον οχι απαραιτητα).

Η κοπελα που το εχει ζησει σιγουρα θα ξερει κατι παραπανω.

Καλο θα ηταν οταν μιλαμε για κατι που δε μας εχει συμβει να μην ειμαστε απολυτοι.Κ οι περισσοτεροι μιλανε εκ του ασφαλους κ το θεωρουν απιθανο να συμβει σε εκεινους.Κ ομως κ εγω θεωρω πολυ ευκολο για καποιον να βρεθει σε αυτη την ασχημη θεση.Μεσα στη ζωη ειναι ολα,δε γινεται να ρυθμισουμε τα συναισθηματα μας ωστε να πηγαινουν παντα με τη λογικη κ το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εισαι απολυτος σαφως δε δειχνει δυνατο χαρακτηρα(τουλαχιστον οχι απαραιτητα).

Η κοπελα που το εχει ζησει σιγουρα θα ξερει κατι παραπανω.

Καλο θα ηταν οταν μιλαμε για κατι που δε μας εχει συμβει να μην ειμαστε απολυτοι.Κ οι περισσοτεροι μιλανε εκ του ασφαλους κ το θεωρουν απιθανο να συμβει σε εκεινους.Κ ομως κ εγω θεωρω πολυ ευκολο για καποιον να βρεθει σε αυτη την ασχημη θεση.Μεσα στη ζωη ειναι ολα,δε γινεται να ρυθμισουμε τα συναισθηματα μας ωστε να πηγαινουν παντα με τη λογικη κ το σωστο.

 

Και επεξηγουμε γιατι δεν ημουν αρκετα σαφης..

 

Γνωριζω πολυ καλα τον εαυτο μου, τα δυνατα και αδυναμα στοιχεια του χαρακτηρα μου. Για το λογο αυτο δεν μπορω να αφησω καποιο 3ο προσωπο να με βοηθησει-εκμεταλευτει η οτι αλλο θελεις στα αδυναμα σημεια μου..εκει πηγαινε το weak characters..

Οταν λεμε οτι καποιος βρηκε το αλλο του μισο σημαινει οτι αυτο το μισο ειναι που καλυπτει τα αδυναμα στοιχεια του αλλου.. Εκει βασιζονται οι μακροχρονιες σχεσεις και κρινονται απο το ποσο καλυπτονται αυτα τα αδυναμα σημεια..οσο πιο λιγο τοσο πιο ευκολο να απατησει καποιος

 

Επισης το οτι εισαι γυναικα σε κανει πιο ευπαθη σε τετοιες καταστασεις σε συγκριση με εναν αντρα..επηρρεαζεσαι πιο ευκολα αρκει καποιος να βρει τα ''κουμπια'' σου

 

 

Και ναι..

Δεν μπορουμε να ρυθμισουμε τα συναισθηματα μας για τον ποιο θα ερωτευτουμε, αλλα μπορουμε να τα καταπιεσουμε αν σεβομαστε την\τον συντροφο μας και θελουμε να ειμαστε μαζι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...