Jump to content

[S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν καποιος το πηρε απο πλαισιο, ισχυει η επιστροφη με καρτες eurobank 10%?

Οχι, ισχύει απλά 1% επιστροφή (όπως πάντα). 10% ισχύει στον Γερμανό/cosmote

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα πανέξυπνα στο Γερμανό δεν ήξεραν για την ανταλλαγή έλεγαν μόνο 400 ευρώ για τα εκατό της σαμσουνγκ δεν ήξεραν οπότε υπέθεσα ότι θα ήταν μόνο με την προπαραγγελια τότε στις αρχές πριν την επίσημη κυκλοφορία του κ δεν το συνεχισα άσε που ούτε με υγεία ουτε ευχαριστούμε δεν είπαν που έδωσα ένα σκασμό λεφτά εκεί μέσα ντούκου.. Ααα και ήθελαν να είναι από ελληνικό μαγαζί αγορασμένο με την απόδειξη.. Ενώ στα παμπλικ δεν τους ένοιαζε μόνο να δουλεύει κομπλέ
Λοιπόν αναλυτικά αυτό που ισχύει : buy back πρόγραμμα στο Γερμανό ισχύει οπότε και αν πας το κινητό. Σου βγάζουν μια τιμή, αν δέχεσαι, το ποσό αφαιρείται απ την τιμή του κινητού που πρόκειται να αγοράσεις από Γερμανό. Τα 100 ευρώ "δώρο επιταγή" ισχύουν μέχρι και σήμερα από samsung για αγορα s9, s9+. Τα 150 ευρώ ισχύουν μόνο από κωδικό που πιθανόν σας έχει έρθει αυτές τις μέρες σε μήνυμα. Ακολούθησα τη συμβουλή φίλου πιο πάνω και έδωσα s8 στο Γερμανό στα 365 +100 δώρο επιταγή από samsung για αγορα s9 plus + 150 ευρώ από μήνυμα και τελικά έδωσα 365 για αγορά s9 +. Στο τέλος με ρώτησε ο πωλητής αν έχω και κάρτα eurobank για 10 % επιστροφή αλλά δεν είχα δυστυχώς. Όλα αυτά επιβεβαιωμενα γιατί ούτε και ο πωλητής γνώριζε σε ποια ημερομηνία ισχύει ποια έκπτωση και τα επιβεβαίωσε στο σύστημα και αφού τον ενημερώσα ότι έχει προηγηθεί παρόμοια κατάσταση με τη δικιά μου αγορά..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήρα τηλ Πλαίσιο ,λέω είδα στο ίντερνετ για κάτι κωδικούς που κυκλοφορούν με έκπτωση 150 ευρώ κ δώρο ασύρματο φορτιστη πως μπορώ να τους βρω ; Μου λέει στην αρχή ο πωλητης ότι πήγαν σε λίγους κ ότι δεν το βρίσκεις εύκολα.Μετα με ρωτάει Ποιο θέλω το απλό ή το plus του λέω θέλω 2 plus οκ μου λέει περίμενε να πάρω τηλ να δω αν μπορώ να εκδώσω κωδικούς. Μετά από 15 λεπτά με πήρα έτοιμος μου λέει βρήκα κωδικούς ωραίος λέω.....

Στο γερμανό με γνωστό δεν βρήκα κωδικό στο πλαίσιο με άγνωστο πωλητή βρήκα.....

Link to comment
Share on other sites

και πως έρχεται αυτός ο κωδικός με μήνυμα ?τι πρέπει να κάνεις για τα 150€?

 

Νομιζω στελνουν σε συνδρομητες cosmote, συνδεση οχι καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε πλαίσιο αν θες πιο καλή προσφορά από του γερμανού παίρνεις κ ασύρματο φορτιστή δώρο αξίας 50 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Πάρε πλαίσιο αν θες πιο καλή προσφορά από του γερμανού παίρνεις κ ασύρματο φορτιστή δώρο αξίας 50 ευρώ

τους έστειλα μήνυμα γιατί δεν ξέρω αν το 800 είναι από λεπτά προς όλους

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε πλαίσιο αν θες πιο καλή προσφορά από του γερμανού παίρνεις κ ασύρματο φορτιστή δώρο αξίας 50 ευρώ

Εκτός αν έχεις κάρτα Eurobank με επιστροφή, οπότε συμφέρει ο Γερμανός!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ναι με κάρτα eurobank συμφέρει ο γερμανός αλλά εκεί πρέπει να βρεις κωδικό που είναι δύσκολο ενώ στο πλαίσιο στον δίνουν αυτοί...
Link to comment
Share on other sites

Ναι με κάρτα eurobank συμφέρει ο γερμανός αλλά εκεί πρέπει να βρεις κωδικό που είναι δύσκολο ενώ στο πλαίσιο στον δίνουν αυτοί...

Οντως ισχύει. Στο πλαίσιο ενώ μου είχαν στείλει κωδικό στο viber, όταν τους ξαναζήτησα μου έδωσαν πάλι (τελικά δεν τον χρησιμοποίησα). Ενώ στον Γερμανό που τους πήρα τηλ μου είπαν ότι ισχύει μόνο για φοιτητές στο πρόγραμμα what' s up και να μπώ στο site να κάνω εγγραφή (ενώ δεν είμαι φοιτητής ούτε έχω what' s up:wacko:) και να ζητήσω από εκεί κωδικό και τρέχα γύρευε...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,(ας το γραψω και εδω) , θελω να παρω απο τον Γερμανο το s9 https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s9/20371619/ , επειδη θα κανω την αγορα online ειναι dual το συγκεκριμενο; προβληματιζομαι μην ερθει με μια καρτα

Επισης αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ειχε αναφερθει προβλημα σε καποια πατηματα στην οθονη ,ισχυει; αν ναι πρεπει να προσεξω κατι;

Τελος εχω εκπτωση 150 ευρω, αξιζει να κανω την αγορα η να κοιταξω καλυτερα κατι αλλο; εχω και καρτα eurobank θα παρω και 10% εκπτωση; πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε και online;

Καθε απαντηση δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,(ας το γραψω και εδω) , θελω να παρω απο τον Γερμανο το s9 https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s9/20371619/ , επειδη θα κανω την αγορα online ειναι dual το συγκεκριμενο; προβληματιζομαι μην ερθει με μια καρτα

Επισης αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι ειχε αναφερθει προβλημα σε καποια πατηματα στην οθονη ,ισχυει; αν ναι πρεπει να προσεξω κατι;

Τελος εχω εκπτωση 150 ευρω, αξιζει να κανω την αγορα η να κοιταξω καλυτερα κατι αλλο; εχω και καρτα eurobank θα παρω και 10% εκπτωση; πρεπει να παω σε καταστημα η γινετε και online;

Καθε απαντηση δεκτη :)

 

 

Εγώ από Γερμανό πήρα από κατάστημα δικαρτο...

Αξίζει από Γερμανό για να ισχύει το κουπόνι μέχρι τις 7/4 θέλει να πας σε κατάστημα γιατί βάζουν κ ένα δικό τους κωδικό στο μηχάνημα..

Το δέκα τις εκατό θέλει να έχεις κατεβάσει την εφαρμογή της Eurobank επιστροφή και να δηλώσεις την κάρτα κ λίγα στοιχεία email κτλ.

Μάλλον αν κατάλαβα καλά απτά παιδιά πρώτα θα πάρεις; μια επιστροφή 1 τις εκατό κ μετά σε λίγο καιρό θα πάρεις 9 τις εκατό επιστροφή για αγορές. Αν έχεις την εφαρμογή αυτή πριν 23/4 θα το πάρεις αυτόματα το δέκα τις εκατό ελπίζω να σε κάλυψα θεμα με πατήματα δεν έχω άλλα κάνα 2 φορές έκλεισε όταν μιλούσα στο τηλέφωνο κόπηκε η γραμμή αλλά αυτό θα διορθωθεί με update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εκτός από τους γνωστούς λόγους εμπιστοσύνης και DOA μερικών καταστημάτων στο skroutz, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για προτιμήσω αλυσίδες τύπου Κωτσόβολος, Γερμανός κλπ.;

Ρωτάω γιατί με τιμολόγιο το έχω δει και στην τιμή των 730€ από μικρό κατάστημα.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εκτός από τους γνωστούς λόγους εμπιστοσύνης και DOA μερικών καταστημάτων στο skroutz, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για προτιμήσω αλυσίδες τύπου Κωτσόβολος, Γερμανός κλπ.;

Ρωτάω γιατί με τιμολόγιο το έχω δει και στην τιμή των 730€ από μικρό κατάστημα.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

 

 

Αν το βρεις σε καλύτερη τιμή παρτο από σκρουτζ λογικά σε κάποια καταστήματα δίνουν κ εκεί doa.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οκ, ευχαριστώ φίλε, μάλλον το 10% δεν το δικαιούμαι, θα περάσω από το κατάστημα

 

Αν έχεις ή βγάλεις χρεωστική Eurobank λογικά το δικαιούσαι κ εσύ

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα από κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι δεν έχουν το δικαρτο, τώρα πως γίνεται αλλού να υπάρχει και αλλού όχι δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα από κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι δεν έχουν το δικαρτο, τώρα πως γίνεται αλλού να υπάρχει και αλλού όχι δεν ξέρω

 

Περίεργο! Το δίκαρτο εισάγει επίσημα η Samsung Hellas. Θα μπερδεύτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση:το πρόγραμμα ανταλλαγής δεν ισχύει πια στο πλαίσιο, τελείωσε είπαν,ισχύει ότι ακόμα δίνουν τα 150€ συν τον ασύρματο φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, επειδη ενδιαφερομαι για αμεση αγορα, αν εχει καποιος κωδικο για cosmote ή Γερμανο και δε θα το χρησιμοποιησει, θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!
.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! Το δίκαρτο εισάγει επίσημα η Samsung Hellas. Θα μπερδεύτηκαν.

 

Οχι δεν μπερδεύτηκαν απλά είναι άτομα που δεν τους αρέσει η τεχνολογία απλά δουλεύουν γιατι απλά τους βάλανε εκεί κ να έχουν μεροκάματο είναι για κατά κεφάλα.. Σε εμένα πολύ παλιά τον ρώτησα για συσκευή αν έχει φλας κ μου είπε δεν έχει και ειχε.. Και τώρα τους ρώτησα αν ισχύει η ανταλλαγή με τα 400 να μου κρατήσουν και εκατό ευρώ από τη σάμσουγκ και μ έλεγαν δεν είχαμε ποτέ..... Τέτοια προσφορά......

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει και email (germanos.gr) την Παρασκευη και σημερα ελαβα την απαντηση ,

 

Αξιότιμε κ. Δ.....,

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο από το Δίκτυο Καταστημάτων μας δεν είναι dual sim συσκευή.

 

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

 

Τα συμπερασματα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει και email (germanos.gr) την Παρασκευη και σημερα ελαβα την απαντηση ,

 

Αξιότιμε κ. Δ.....,

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο από το Δίκτυο Καταστημάτων μας δεν είναι dual sim συσκευή.

 

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

 

Τα συμπερασματα δικα σας

 

Ο Γερμανος και η Cosmote εχουν κοινες αποθηκες. Πως γινεται η cosmote να διαθετει την dual εκδοση και οχι ο Γερμανος;;; Καντο κοινοποιηση στην Samsung Hellas.

 

""Είναι σαν να έχετε δύο τηλέφωνα σε ένα.

Τοποθετήστε μία τοπική SIM όταν βρίσκεστε σε διακοπές και κρατήστε τη σύνδεση του δικού σας αριθμού με την επιλογή δύο καρτών SIM.Ή χρησιμοποιήστε ξεχωριστό επαγγελματικό και προσωπικό αριθμό στο ίδιο τηλέφωνο.

*Η κάρτα SIM πωλείται ξεχωριστά.

*Η διαθεσιμότητα δύο καρτών SIM μπορεί να ποικίλει ανάλογα με τη χώρα ή τον πάροχο.""

Πηγη: website samsung hellas

Edited by thp87
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος και η Cosmote εχουν κοινες αποθηκες. Πως γινεται η cosmote να διαθετει την dual εκδοση και οχι ο Γερμανος;;; Καντο κοινοποιηση στην Samsung Hellas.

 

""Είναι σαν να έχετε δύο τηλέφωνα σε ένα.

Τοποθετήστε μία τοπική SIM όταν βρίσκεστε σε διακοπές και κρατήστε τη σύνδεση του δικού σας αριθμού με την επιλογή δύο καρτών SIM.Ή χρησιμοποιήστε ξεχωριστό επαγγελματικό και προσωπικό αριθμό στο ίδιο τηλέφωνο.

*Η κάρτα SIM πωλείται ξεχωριστά.

*Η διαθεσιμότητα δύο καρτών SIM μπορεί να ποικίλει ανάλογα με τη χώρα ή τον πάροχο.""

Πηγη: website samsung hellas

 

Τι να πω φιλε, χτες ημερα Κυριακη επικοινωνησα τηλεφωνικος στα κεντρικα , σημερα πηγα απο καταστημα της περιοχης μου ,επισης σημερα ελαβα και το email , και στις τρεις περιπτωσεις μου απαντησαν αρνητικα, οτι δεν ειναι dual sim ,τι αλλο να κανω δηλαδη;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...