Jump to content

Μύκονος vs Σαντορίνη


Guest RouKouNas
 Κοινοποίηση

?  

110 members have voted

  1. 1. ?

    • Σαντορίνη
      71
    • Μύκονος
      39


Recommended Posts

Χρόνια τώρα υπάρχει μια διαμάχη ανάμεσα σε αυτά τα δύο νησιά για το ποιό είναι το καλύτερο για διακοπές...

 

Εγώ τουλάχιστον που ζω στην Σαντορίνη τα τελευταία 10 έχω ακούσει πολλά..

 

Ας απαντήσουν όλοι και περισσότερο αυτοί που έχουν επισκευθεί και τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω παει και στα 2 νησια. η Σαντορινη ειναι το ομορφοτερο νησι κατα την γνωμη μου που εχουμε, ειδα απιστευτη ομορφια σε θεα και δεν συγκρινεται με Μυκονο στο θεμα αυτο.Τωρα η Μυκονος ομορφη ειναι και ωραια περασα ειδικα για βραδια και παραλιες με απιστευτη αμμο ειναι ηδανικη.

χμμμ.. καλυτερο για διακοπες ειναι η Μυκονος για ατομα που δεν εχουν ταιρι και πανε για χοντρες τρελες, η Σαντορινη ειναι πιο πολυ νησι για ζευγαρακια.

Link to comment
Share on other sites

η Σαντορινη ειναι το ομορφοτερο νησι κατα την γνωμη μου που εχουμε, ειδα απιστευτη ομορφια σε θεα και δεν συγκρινεται με Μυκονο στο θεμα αυτο.Τωρα η Μυκονος ομορφη ειναι και ωραια περασα ειδικα για βραδια και παραλιες με απιστευτη αμμο ειναι ηδανικη.

χμμμ.. καλυτερο για διακοπες ειναι η Μυκονος για ατομα που δεν εχουν ταιρι και πανε για χοντρες τρελες, η Σαντορινη ειναι πιο πολυ νησι για ζευγαρακια.

η συγκεκριμενη απαντηση με καλυψε απολυτα!κ νομιζω πως πολυ θα συμφωνησουν!στην συγκεκριμενη περιοδο θα προτιμουσα ασυζητητι Μυκονο :w00t:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Σαντορινη με διαφορα...η Μυκονος καθε χρονο γινεται & χειροτερη,οση ομορφια κι αν εχει(που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο),τα ατομα που συχναζουν εκει σε κανουν στην καλυτερη περιπτωση να αισθανεσαι...αηδια :mad: :X Πολυ ψωνισμος ρε παιδακι μου...& για τιμες αστο καλυτερα...πιο οικονομικα περναω στη Χαβαη... :rolleyes:

 

Οσο για τη Σαντορινη,ειναι ισως το γραφικοτερο νησι που εχω επισκεφτει(& εχω παει σε παρα πολλα ;) )...φοβερες θεες & εικονες,μαγευτικα ηλιοβασιλεματα,το μονο κακο ειναι πως οι περισσοτερες παραλιες ειναι δυσβατες & πολυσυχναστες...

Link to comment
Share on other sites

Άλλη φάση το ένα,άλλη το άλλο.Σαντορίνη είναι σίγουρα πιο ωραία καμία σχέση με Μύκονο που δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σε ομορφιά,αλλά είναι για πιο ήρεμα πράγματα ενώ η Μύκονος το εντελώς αντίθετο.
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στη Μύκονο πήγα το 1999 και δεν μου άρεσε καθόλου. Προσφέρεται μόνο για ξεσάλωμα. Στη Σαντορίνη πήγα μικρός (1988) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Θα περάσω τρεις μήνες αυτό το καλοκαίρι δουλεύοντας στην σαντορίνη στην Βλυχάδα,δωρεάν διαμονή και διατροφή και οχτάωρη απασχόληση. Τι άλλο να ζητήσω γι'αυτό το καλοκαίρι;; :happy: :cool:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Σαντορινη rulezzzzz,απιστευτη ομορφια αυτο το νησι.

Βεβαια καποιοι εχουν ξεφυγει λιγο.Ειπαμε ωραια θεα στην Καλντερα αλλα οχι και 7,5€ το φραπε.... :w00t:

 

Μυκονο ειχα παει πριν καμποσα χρονια αλλα δεν με ενθουσιασε ουτε ο κοσμος που μαζευοτανε ουτε και ο τροπος που διασκεδαζανε. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Σαντορινη rulezzzzz,απιστευτη ομορφια αυτο το νησι.

Βεβαια καποιοι εχουν ξεφυγει λιγο.Ειπαμε ωραια θεα στην Καλντερα αλλα οχι και 7,5€ το φραπε.... :w00t:

 

Μυκονο ειχα παει πριν καμποσα χρονια αλλα δεν με ενθουσιασε ουτε ο κοσμος που μαζευοτανε ουτε και ο τροπος που διασκεδαζανε. :O

 

Δεν εχεις και αδικο φιλε μου.. :( και δεν ειναι και λιγοι αυτοι οι "καποιοι¨ :mad:

 

Αμα ομως εχεις τις καταλληλες γνωριμιες αυτοματα το 7.5 ευρω γινετε 3..

 

RouKouNas rulezzzzzzzzzzzzzz.....!!!!!!!!!!! :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

RouKouNas rulezzzzzzzzzzzzzz.....!!!!!!!!!!! :p :p :p

 

Χμμμ ενδιαφερον.... :p

Φετος λεω να ξαναπαω οποτε αν ειναι θα σε ενοχλησω να μου προτεινεις μερη κτλ... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Χμμμ ενδιαφερον.... :p

Φετος λεω να ξαναπαω οποτε αν ειναι θα σε ενοχλησω να μου προτεινεις μερη κτλ... :whistle:

 

Οταν λες να ξαναπας εννοεις να ξαναερθεις.. (για κοιτα το location μου.. :whistle: ) Welcome λοιπον στο ΟΜΟΡΦΟ νησι μας και εγω ειμαι εδω.. ;) Και για ξενοδοχειο κανονιζω και για ταβερνες και για καφετεριες..

 

ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και πρίν και θα το ξαναπώ... Η Σαντορίνη είναι ένα πανέμορφο νησί με πανέμορφα τοπία και ερωτευμένο κόσμο :p , αν είσαι με την κοπέλα σου ή με την 'δεύτερη' κοπέλα σου , τότε είναι μια χαρά εκεί! Για ειδυλιακές και ρομαντικές

βολτούλες στα σοκάκια και όπου αλλού θες νας φας τον χρόνο σου ...

 

Αγαπημένες ατάκες της δικιάς σου που θ'ακούσεις:

1) Αγάπη μου θα με παντρευτείς? :music: ''τι είπες αγάπη μου''(απάντηση ;) )

2) Μωρό μου ας πάρουμε αυτο το Hotel , έχει θέα το Ηφαίστιο (...τον ήπιες, 300 ευρώ το 2ωρο :X )

3) Μωρό μου, ας πάρουμε τα γαϊδουράκια να πάμε κάτω στη παραλία (...πάλι τον ήπιες- ακόμα μου έρχετε η μυρωδιά εκείνη: φραγκοστάφυλλο,ψάρι,παστρουμάς,σκορδαλιά,ροκφόρ και τα 'άλλα' κατι στρογγυλά καφετί που απλόχερα μας προσφέρει ο γάϊδαρος απο ...πίσω : :wacko:

4) (εσύ)Πάω στο club για λίγο , κοιμήσου εσύ!!! (αυτή)ΟΧΙ θα κοιμηθείς, αύριο έχουμε πρωϊνό ξύπνημα (εγερτήριο) για να πάμε στο βυζαντινό μνημείο της Σαντορίνης που είναι το εκκλησάκι της Παναγίας Επισκοπής γωνιάς χτισμένο από τον αυτοκράτορα Αλέξιο Α΄!!! (εσύ)το γνωστό πλέον :music: τι λές μωρό μου, δεν άκουσα!

5) Έχει κάτι γνωστά μαγαζάκια με επώνυμες μάρκες! (αυτή) τζουτζουκάκι μου , θα μου πάρεις το Roberto Cavalli αυτό? (εσύ) ........ δεν απαντάς γιατί απλά έχεις φύγει στο μαγαζάκι του Κυρ Θανάση απέναντι με τα κρασιά(καλά και φτηνά)

6) Μωρό μου το τοπίο μου άνοιξε την όρεξη, θέλω αστακό :blink: Τip: έχει ένα καλό σουβλατζίδικο πριν την παλιά πόλη (1.5 e το σουβλάκι-τσάμπα πράγμα)

 

Ας πάμε και στο άλλο αντίπαλο δέος τώρα : MYKONOS

Δεν είναι τόσο η ομορφιά , που εδώ που τα λέμε έχει αρκετά ωραία μέρη και γραφικά , με τα σοκάκια του ,τους ανεμόμυλους τα μπαράκια(και εστατόρια) που είναι ακριβώς εκεί που σκάει το κύμμα!! Τip:αν τύχει ποτέ να κάτσετε στα καρεκλακια που είναι έξω εκεί και έχει και πανσέλληνο , θα εκστασιαστείτε τόσο που θα πείνετε μέχρι να βουτήξετε.... είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!http://hellas.teipir.gr/prefectures/greek/Kikladon/MikonosAlefkantra.jpg

Έχει Βραδυνή ζωή απίστευτη (τσουχτερή λίγο, αλλά ....) , πολλύ καλύτερη της Σαντορίνης και περιέργως τα μικρά μπαράκια είναι πιο φτηνά της Santorinis!Αν πάτε στο Cavo Paradiso Σάββατο και ανάλογα και τον dj , θέλετε κανα 50 άρικο!!! Αλλά θα είναι μια εμπειρία!!

Φυσικά υπάρχει και η παραλία του Super Paradise , που εκεί θα τα ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ :shock: .... και όταν λέω όλα ...ΟΛΑ!!!! tip:μην πάρετε πορτοφόλια ή κινητά και δεν τα προσέχετε, πάει φύγαν! tip2:πάρτε καλή φωτογραφική , έχετε να 'αποθανατίσετε' αξιόλογα 'τοπία'...με καμπύλες!!! Είναι σίγουρο οτι θα ξυπνήσετε σε μια γωνιά της παραλίας τύφλα στο μεθύσι (... μπορεί και χωρίς ρούχα) ΠΡΟΣΟΧΗ..κοτάξτε αυτή που είχατε δίπλα σας πριν μεθύσετε, μπορεί να έχει πάρει την θέση της κανένας μουστακαλής!! : Χαμός απο 'back γλέντηδες''...

Αγαπημένες ατάκες της δικιάς σου που θ'ακούσεις:

1) (αυτή)..που φυσικά θα είναι στο σπιτι της και θα σε παίρνει απο το κινητό '' μωρό μου, πως τα περνάς? . (εσύ)..ανάμεσα σε 30 ημίγυμνες στην παραλία!! ''άστα να πάνε βρε συ, πολύ ξεραϊλα...χάλια το νησί! μου λείπεις'' :rolleyes:

Όπως καταλάβατε είναι στο χέρι σας τι είδους διασκέδαση θέλετε....

Πάντως να πόυμε ότι ΟΛΑ τα νησιά μας είναι ΤΕΛΕΙΑ και πρέπει να νιώθουμε και να είμαστε ευτυχισμένοι που γεννηθήκαμε σε αυτόν τον παράδεισο που λέγεται...........

ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

1) Αγάπη μου θα με παντρευτείς? :music: ''τι είπες αγάπη μου''(απάντηση ;) )

2) Μωρό μου ας πάρουμε αυτο το Hotel , έχει θέα το Ηφαίστιο (...τον ήπιες, 300 ευρώ το 2ωρο :X )

3) Μωρό μου, ας πάρουμε τα γαϊδουράκια να πάμε κάτω στη παραλία (...πάλι τον ήπιες- ακόμα μου έρχετε η μυρωδιά εκείνη: φραγκοστάφυλλο,ψάρι,παστρουμάς,σκορδαλιά,ροκφόρ και τα 'άλλα' κατι στρογγυλά καφετί που απλόχερα μας προσφέρει ο γάϊδαρος απο ...πίσω : :wacko:

4) (εσύ)Πάω στο club για λίγο , κοιμήσου εσύ!!! (αυτή)ΟΧΙ θα κοιμηθείς, αύριο έχουμε πρωϊνό ξύπνημα (εγερτήριο) για να πάμε στο βυζαντινό μνημείο της Σαντορίνης που είναι το εκκλησάκι της Παναγίας Επισκοπής γωνιάς χτισμένο από τον αυτοκράτορα Αλέξιο Α΄!!! (εσύ)το γνωστό πλέον :music: τι λές μωρό μου, δεν άκουσα!

5) Έχει κάτι γνωστά μαγαζάκια με επώνυμες μάρκες! (αυτή) τζουτζουκάκι μου , θα μου πάρεις το Roberto Cavalli αυτό? (εσύ) ........ δεν απαντάς γιατί απλά έχεις φύγει στο μαγαζάκι του Κυρ Θανάση απέναντι με τα κρασιά(καλά και φτηνά)

6) Μωρό μου το τοπίο μου άνοιξε την όρεξη, θέλω αστακό :blink: Τip: έχει ένα καλό σουβλατζίδικο πριν την παλιά πόλη (1.5 e το σουβλάκι-τσάμπα πράγμα)

 

........tip2:πάρτε καλή φωτογραφική , έχετε να 'αποθανατίσετε' αξιόλογα 'τοπία'...με καμπύλες!!! Είναι σίγουρο οτι θα ξυπνήσετε σε μια γωνιά της παραλίας τύφλα στο μεθύσι (... μπορεί και χωρίς ρούχα) ΠΡΟΣΟΧΗ..κοτάξτε αυτή που είχατε δίπλα σας πριν μεθύσετε, μπορεί να έχει πάρει την θέση της κανένας μουστακαλής!! : Χαμός απο 'back γλέντηδες''...

Αγαπημένες ατάκες της δικιάς σου που θ'ακούσεις:

1) (αυτή)..που φυσικά θα είναι στο σπιτι της και θα σε παίρνει απο το κινητό '' μωρό μου, πως τα περνάς? . (εσύ)..ανάμεσα σε 30 ημίγυμνες στην παραλία!! ''άστα να πάνε βρε συ, πολύ ξεραϊλα...χάλια το νησί! μου λείπεις'' :rolleyes:

 

Πάντως να πόυμε ότι ΟΛΑ τα νησιά μας είναι ΤΕΛΕΙΑ και πρέπει να νιώθουμε και να είμαστε ευτυχισμένοι που γεννηθήκαμε σε αυτόν τον παράδεισο που λέγεται...........

ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!

 

 

Γεια σου ρε hasiotis_john με εκανες και γελασα πολυ φιλε να εισαι καλα..

 

Οτι γραφεις παντως ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mpravo kai apo mena hasiotis_john.....

 

 

tha htan adiko na adikhsume kapoio apo ta dyo nhsia.....

 

kai ta dyo nhsia einai panemorfa....opws kai olh h elladara mas..... :)

 

Mykono : gia trelh zwh

 

Santorini : gia topia, pio hremh diaskedash kai romantismo..... :cool:

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Μια σχετική ερώτηση: Αν κάποιος αποφασίσει να επισκεφτεί τη Σαντορίνη, ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να μείνει? Οία, Ημεροβίγλι, Φηρά ή κάτι άλλο?

Επίσης, από κυκολφοριακό πώς τα πάμε κατά τη διάρκεια της high season?

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Μια σχετική ερώτηση: Αν κάποιος αποφασίσει να επισκεφτεί τη Σαντορίνη, ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να μείνει? Οία, Ημεροβίγλι, Φηρά ή κάτι άλλο?

Επίσης, από κυκολφοριακό πώς τα πάμε κατά τη διάρκεια της high season?

 

Φίλε seventh_heaven,

 

Ρώτησες στο σωστό σημείο και θα σου απαντήσει ο κατάλληλος άνθρωπος :O

 

Θα σου κάνω μια mini περιγραφή των περιοχών που ανέφερες και η επιλογή δική σου:

 

Φηρά

 

Η πρωτεύουσα του νησιού με άπειρο κόσμο και πολύ κίνηση στους δρόμους. Αρκετά ξενοδοχεία για όλες τις τσέπες και τα γούστα πολλά από αυτά με θεά την Καλντέρα και το Ηφαίστειο. Όλη η διασκέδαση είναι εδώ (μπαράκια Clubs καφετερίες κλπ κλπ) αλλά στην High Season Parking δεν βρίσκεις ούτε και αν είσαι από εδώ και ξέρεις καλά τα κατατόπια. Αρκετά μαγαζιά για ψώνια και καλά εστιατόρια. Για μένα το μέρος ενδείκνετε μόνο για όσους δεν θα έχουν μεταφορικό μέσο για της μετακινήσεις τους.

 

Ημεροβίγλι

 

2.5 χλμ έξω από τα Φηρά στο δρόμο προς Οία. Ήσυχη περιοχή με πολλά διαμερίσματα όλα με θέα στην Καλντέρα / Ηφαίστειο για βαθιές τσέπες όμως. Ειδυλλιακό μέρος για ζευγαράκια που θέλουν να ζήσουν τον Έρωτα τους.. :love:

 

Οία

 

11 χλμ από τα Φηρά. Το βορειότερο μέρος του νησιού γνωστό για το Ηλιοβασίλεμα που μπορείς να απολαύσεις από εκεί.. με υπόσκαψα διαμερίσματα very traditional αλλά για τσέπες με Διπλή Φόδρα Για πολύ ερωτευμένα ζευγαράκια :love: :love:Μέρος χωρίς πολλά σημεία για διασκέδαση αλλά με αρκετά καταστήματα για ψώνια..

 

Όσον αφορά την διαμονή το κάθε μέρος έχει και το ανάλογο κοινό. Ξεκινώντας από την Οία και κατεβαίνοντας προς τον Νότο πέφτουν 1ον οι τιμές και 2ον η ποιότητα και 3ον το ηλικιακό group. Στην Περίσσα (το ποιο Νότιο σημείο του νησιού) για παράδειγμα με ελάχιστες εξαιρέσεις όλα τα καταλύματα είναι for bazen.. Το κυκλοφοριακό είναι ένα πρόβλημα στην High Season που λύνετε όμως νοικιάζοντας ένα scooter.

 

Εάν σκέπτεσαι να έρθεις φέτος θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να σε γνωρίσω από κοντά και αν θέλεις να σε βοηθήσω για ότι χρειαστείς.

 

Φιλικά

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

roukouvas gia na pao na pio kafe se logikh timh 8a prepei na se exo conne e?

na ksero na skaso muth kata kei to kalokairi na sou steilo pm egairos...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
roukouvas gia na pao na pio kafe se logikh timh 8a prepei na se exo conne e?

na ksero na skaso muth kata kei to kalokairi na sou steilo pm egairos...

 

roukouvas?? loooooool :wacko: :blink: :lol:

 

RouKouNas ειναι και κεφαλαιο παναθεματο.. :X

 

Οχι μονο για καφε αλλα και για φαγητο, ξενοδοχειο, μηχανακι, αυτοκινητο, ομπρελες στην παραλια κλπ κλπ κλπ... Οσοι πιστοι προσελθετε οπως ειπα και πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
sorry..epireasthka,,de 8a to ksanakano...

mhpos eisai taksidiotikos praktoras?

 

 

Δουλευα 7 χρονια σε πρακτορειο και γι' αυτο εχω τοσα cone οπως ειπες αλλα τωρα πια δουλευω σε ενα καταστημα με καλλυντικα (Fresh Line) στα Φηρα.. Οι γνωριμιες ομως που εκανα ολα αυτα τα χρονια ειναι ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε seventh_heaven,

 

Ρώτησες στο σωστό σημείο και θα σου απαντήσει ο κατάλληλος άνθρωπος :O

 

...

 

Εάν σκέπτεσαι να έρθεις φέτος θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να σε γνωρίσω από κοντά και αν θέλεις να σε βοηθήσω για ότι χρειαστείς.

 

Φιλικά

 

Γιώργος

 

Φίλε Γιώργο, σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :)

Ακόμα είμαι σε σκέψεις για τον τελικό προορισμό των διακοπών, αλλά υποθέτω ότι τελικά θα είναι η Σαντορίνη.

Σε αυτή την περίπτωση, θα επικοινωνήσουμε για πληροφορίες και εννοείται πως η συνάντηση είναι δεδομένη! :)

 

Νίκος

 

 

ΥΓ. Μια ερώτηση ακόμα: Πόσες μέρες χρειάζεται για να πεις ότι έχεις δει - γυρίσει το νησί σε ικανοποιητικό βαθμό?

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Φίλε Γιώργο, σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :)

Ακόμα είμαι σε σκέψεις για τον τελικό προορισμό των διακοπών, αλλά υποθέτω ότι τελικά θα είναι η Σαντορίνη.

Σε αυτή την περίπτωση, θα επικοινωνήσουμε για πληροφορίες και εννοείται πως η συνάντηση είναι δεδομένη! :)

 

Νίκος

 

 

ΥΓ. Μια ερώτηση ακόμα: Πόσες μέρες χρειάζεται για να πεις ότι έχεις δει - γυρίσει το νησί σε ικανοποιητικό βαθμό?

 

Νίκο το νησί δεν είναι μεγάλο και αν νοικιάσεις μηχανάκι (την High Season Ιούλιο - Αυγουστο) και αυτοκίνητο (την Low Season Ιούνιο - Σεπτέμβριο) και έχοντας εναν καλο Guide (ο γράφων :O ) που να ξέρει να σου πει που να πας και τι να δεις μέσα σε 4 το πολύ 5 μέρες τα βλέπεις ΟΛΑ..!!

 

Be my Guest φίλε θα σου στείλω και το κινητό μου με ΡΜ γιατί δεν ξέρω σε 1 - 2 μήνες αν θα έχω χρόνο να μπαίνω στο site.. :)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το νησί δεν είναι μεγάλο και αν νοικιάσεις μηχανάκι (την High Season Ιούλιο - Αυγουστο) και αυτοκίνητο (την Low Season Ιούνιο - Σεπτέμβριο) και έχοντας εναν καλο Guide (ο γράφων :O ) που να ξέρει να σου πει που να πας και τι να δεις μέσα σε 4 το πολύ 5 μέρες τα βλέπεις ΟΛΑ..!!

 

Be my Guest φίλε θα σου στείλω και το κινητό μου με ΡΜ γιατί δεν ξέρω σε 1 - 2 μήνες αν θα έχω χρόνο να μπαίνω στο site.. :)

 

Περίπου τόσες μέρες υπολόγιζα κι εγώ... :)

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω δίπλωμα για μηχανάκι, οπότε αναγκαστικά θα φέρω αυτοκίνητο από Αθήνα ή θα νοικιάσω εκεί. Anyway, μέχρι τότε έχουμε αρκετό καιρό και σίγουρα θα τα ξαναπούμε ως τότε! :)

Thanks και για το ΡΜ! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nomizw pws sugrinoume anomoia pragmata!

 

Pisteuw pws kai sti Mukono mporeis na peraseis xalara! Mukonos den einai mono i Super Paradise...!

 

Sto kathe nisi pas kai gia diaforetikous logous! Ksereis ek twn proterwn ti tha antimetwpiseis! An px molis exeis xwrisei kai kanoniseis na pas diakopes esy kai o kollitos sou kai pas Santorini, kako tou kefaliou sou.....

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...