Jump to content

Τρόπος σύνδεσης POS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Μια ερώτηση για τους γνωρίζοντες απο δίκτυα και συσκευές.

Υπάρχει μηχάνημα συναλλαγών Pos με θύρες 2 σύνδεσης,

α)γραμμής Τηλεφώνου.

β)ethernet.

Στο χώρο δεν υπάρχει γραμμή τηλεφώνου ούτε μόντεμ για να συνδεθεί. Υπάρχει σε ταμπλετ κάρτα με data .Τί πρέπει να πάρω για να: α)τοποθετήσω την κάρτα με τα data και να έχει και έξοδο ethernet και wifi.

β) να συνδέσω μέσω wifi το τάμπλετ με συσκευή που θα έχει και θύρα ethernet. Σε αυτή την περίπτωση αυτό πχ http://www.e-shop.gr/asus-rp-n12-wireless-n300-range-extender-access-point-media-bridge-p-PER.617485 κάνει; θα δίνει ιντερνετ στην ethernet

γ)αν υπάρχει συσκευή να βάλω στικάκι με data επάνω και να δίνει ιντερνετ σε θύρα ethernet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείς να αγοράσεις ένα modem router 4g, να βάλεις την Sim σου και να είσαι οκ. Ολα από πίσω έχω θύρες ethernet οπότε μπορείς να βάλεις με απλό καλώδιο lan το POS. Το ΜΟΜΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η SIM (Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ).

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα ενα ρούτερ που έχει ethernet και δέχεται 3g-4g Usb στικάκι και όλα οκ

 

Μια χαρά:):):)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...