Jump to content

ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΠΕΝΑΚΙ ΠΟΙΟ?


ELTASSOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω κινητο με πενακι ώστε να κραταω σημειώσεις /σκιτσα / διαστασεις, σα να γραφω δηλαδή. Πως μπορω να ψαξω να βρω ποια μοντελλα εταιρειες υπαρχουν?...μεγεθοσ αδιαφορο / τιμη αδιαφορη / λειτουργικο όχι ΙΟΣ (απλ). Οπωσδήποτε η αξιοπιστια (ελειψη μπαγκσ) είναι απαραιτητη. Εχετε να μου προτείνετε κατι?...καπου να ψαξω εστω?
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά note της samsung είναι κορυφή σε ότι αφορά το πενάκι.. Γράφεις σαν σε χαρτί,το τελευταίο είναι πανάκριβο, ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, για χρήση με πενάκι υπάρχει και άλλη επιλογή γενικά πέρα από την σειρά Note της Samsung; Δεν μιλάμε βέβαια για τα generic "στυλό/σφουγγαράκια", έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, για χρήση με πενάκι υπάρχει και άλλη επιλογή γενικά πέρα από την σειρά Note της Samsung; Δεν μιλάμε βέβαια για τα generic "στυλό/σφουγγαράκια", έτσι;

 

Δυστυχώς ,είναι η πιο αξιόπιστη επιλογή οι σειρά Note της samsung.To μόνο που με ερχέται στο μυαλό για επιλογή εκτός απο Note είναι το Lg Stylus αλλά είναι πάρα πολύ παλίο.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Πας ξεκάθαρα για την σειρά Note της Samsung.

Συγκεκριμένα κοιτάς για Note 4, Note 5 και Note 8, αναλόγως του budget που διαθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, για χρήση με πενάκι υπάρχει και άλλη επιλογή γενικά πέρα από την σειρά Note της Samsung; Δεν μιλάμε βέβαια για τα generic "στυλό/σφουγγαράκια", έτσι;

 

ΤΟ ΣΦΟΥΓΚΑΡΑΚΙ που είναι σαν μισο μπαλακι είναι για να παταμε με ακριβεια τα κουμπια, ετσι?...δηλ αυτά που δινουν σαν δωσρο τα κινεζο μαγαζα?. Αυτό (σφουγκαρακι) κανει δουλεια γραφη/σκιτσο/σημειώσεις?...εχουν βελτιωθεί τα πραγματα σαυτον τον τομεα?

 

νομιζω ειχα χρησιμοποιησει κατι σφουγκαρακη τετοιο σε καποια εφαρμογή ταμπλετ/κινητο κινας και ηταν πολύ στο περιπου + ότι δεν ειχε θηκη το κινητο να το εχω παντα μαζι μου...οποτε παω να δω για ΝΟΤΕ 4 αν και παληο οπωσ λετε αλλα η χρηση είναι απλοικη (ουτε καν fb).

Mono emails/fm radio / Skype-viber / sygic-here gps / απλεσ φωτο σαν μεμο δηλ τι ειδα, να θυμηθώ λιστα reminder ... μεχρι εκει φτανω.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας note 4 να αποφύγεις το μοντέλο με τον snapdragon. Βγάζει συχνά θέμα και κοστίζει πολυ ακριβά ή επισκευή (mmc read fail ) . Έτσι την πάτησα κι εγώ . Τα note 5 πάλι , νόμίζω δεν έχουν εγγύηση εδώ και δεν ξέρω αν τα επισκευάζουν καν. Δεν έχουν έρθει επίσημα Ευρώπη. Ρώτα στο νήμα της συσκευής να σου πούνε σίγουρα.

 

Για όσο δούλευε το note 4 πάντως είμουν ευχαριστημένος. Το κρατούσα άνετα 1 χρόνο ακόμα(δεν παίζω παιχνίδια).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΦΟΥΓΚΑΡΑΚΙ που είναι σαν μισο μπαλακι είναι για να παταμε με ακριβεια τα κουμπια, ετσι?...δηλ αυτά που δινουν σαν δωσρο τα κινεζο μαγαζα?. Αυτό (σφουγκαρακι) κανει δουλεια γραφη/σκιτσο/σημειώσεις?...εχουν βελτιωθεί τα πραγματα σαυτον τον τομεα?

 

νομιζω ειχα χρησιμοποιησει κατι σφουγκαρακη τετοιο σε καποια εφαρμογή ταμπλετ/κινητο κινας και ηταν πολύ στο περιπου + ότι δεν ειχε θηκη το κινητο να το εχω παντα μαζι μου...οποτε παω να δω για ΝΟΤΕ 4 αν και παληο οπωσ λετε αλλα η χρηση είναι απλοικη (ουτε καν fb).

Mono emails/fm radio / Skype-viber / sygic-here gps / απλεσ φωτο σαν μεμο δηλ τι ειδα, να θυμηθώ λιστα reminder ... μεχρι εκει φτανω.

Η καλυτερη υλοποίηση σε τέτοιου ειδους γραφιδα που λες ειναι μονο το lg stylo 3. Δεν εχει κυκλοφορησει Ελλαδα ομως.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...