Jump to content

Μπαίνοντας από τη δουλειά


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά help

Μπαίνω από το pc της δουλειάς και μετά σβύνω τα site που πηγαίνω να μη φαίνετε ότι πήγα σε πολλά :)

Βλέπω όμως πως στη μπάρα που λέει "Address" υπάρχουν κάποιες διευθύνσεις ΧΩΡΙΣ να τις έχω στα favorites

Που μπορώ να τις βρω ? από που να τις σβύσω να καθαρίσω εντελώς το history από το Address ?

( Ωραία Ελληνικά ) :)

Link to comment
Share on other sites

εργαλεία-->επιλογές internet--> ιστορικό-->καθαρισμός (ΙΕ)

tools-->options-->privacy-->history-->clear (Firefox)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help

Μπαίνω από το pc της δουλειάς και μετά σβύνω τα site που πηγαίνω να μη φαίνετε ότι πήγα σε πολλά :)

Βλέπω όμως πως στη μπάρα που λέει "Address" υπάρχουν κάποιες διευθύνσεις ΧΩΡΙΣ να τις έχω στα favorites

Που μπορώ να τις βρω ? από που να τις σβύσω να καθαρίσω εντελώς το history από το Address ?

( Ωραία Ελληνικά ) :)

Όπως πολύ σωστά είπες φαίνονται στο Address γιατί δεν έχεις σβήσει το history του explorer. :) Καλή κίνηση επίσης θα ήταν να σβήνεις τα temporary internet files καθώς και τα cookies... Στα cookies όμως θα αναγκάζεσαι να βαζεις κάθε μέρα το username & password...

Αν όμως ο administrator είναι έξυπνος(που οι περισσότεροι είναι) τότε θα έχει το κατάλληλο πρόγραμμα για να βλέπει στατιστικά σχετικά με τη κίνηση που έχει το δίκτυο,ποιος μπήκε που και τα λοιπά καλούδια που προσφέρει η IT τεχνολογία... :rolleyes: :w00t:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

εργαλεία-->επιλογές internet--> ιστορικό-->καθαρισμός (ΙΕ)

tools-->options-->privacy-->history-->clear (Firefox)

 

Παιδιά ευχαριστώ αλλά ΟΛΑ ΑΥΤΑ τα έχω κάνει και τα κάνω καθημερινά

Εγώ πήγα με δεξί κλικ πάνω στον explorer γιατί μας έχει βάλει φραγή για τα tools από τη μπάρα του explorer

Πηγαίνω κανονικά και τα σβύνω όλα αυτά , αλλά βρήκα την εξής διαδρομή

 

mycomputer - documents settngs - administrator - local settings ( hide αρχείο που το έχω να φαίνετε ) - temporary internet files - IE content - και εκεί μέσα έχει 4 folder με ονομασίες του τύπου AKQDGT κτλπ και εκεί μέσα υπάρχουν html αρχεία που αν τα ανοίξεις ανοίγουν παλιά mail που είχα γράψει στο yahoo !!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτό που θέλω να σβύσω είναι από τη μπάρα πάντως τις διευθύνσεις και δεν ξέρω πως διότι τα δοκίμασα όλα αυτά που λέτε ήδη :(

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θελεις να εξαφανισεις τα typed address εαν καταλαβα καλα! Αλλα δεν μπορεις γιατι εχεις disable την δυνατοτητα αυτη στον IE!

Ελπιζω να σου τρεχει η registry. τωρα δεν προλαβαινω να σου κανω αρχειακι για να στα βγαλει απο την registry μολις το τρεχεις.

Εδω η λυση σου:

http://www.tweakxp.com/article139680.aspx

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Εσυ θελεις να εξαφανισεις τα typed address εαν καταλαβα καλα! Αλλα δεν μπορεις γιατι εχεις disable την δυνατοτητα αυτη στον IE!

Ελπιζω να σου τρεχει η registry. τωρα δεν προλαβαινω να σου κανω αρχειακι για να στα βγαλει απο την registry μολις το τρεχεις.

Εδω η λυση σου:

http://www.tweakxp.com/article139680.aspx

 

Ax σε υπέρ ευχαριστώ

Εχω καρά αγχωθεί γιατί αν το δουν χάθηκα

Πήγα στη registry αλλά το μόνο που βλέπω είναι

ένα default αρχείο REG_SZ ( value not set )

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δικαιώματα, υπάρχει ένα προγραμματάκι (υποθέτω θα χεις σύνδεση για καμιά 20αριά mb, δεν θυμάμαι ακριβώς). system mechanic λέγεται και έχει επιλογή erase your tracks κάπου, οπότε τα καθαρίζει όλα :)

My faith has left me,

they've stolen all my dreams

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δικαιώματα, υπάρχει ένα προγραμματάκι (υποθέτω θα χεις σύνδεση για καμιά 20αριά mb, δεν θυμάμαι ακριβώς). system mechanic λέγεται και έχει επιλογή erase your tracks κάπου, οπότε τα καθαρίζει όλα :)

 

Πάω στο start - run και με το που πατάω ένα γράμμα μου βγάζει αυτές τις δυό διευθύνσεις που αποθήκευσε με το ζόρι

Μα τι βλακείες είναι αυτές που κάνουν κάποια site

Δηλαδή ήμαρτον πια

Ασε που ψάχνοντας βρήκα και αρχεία html που όταν τα ανοίγεις βλέπεις κάποια από τα mail που έχεις στείλει πχ από το yahoo.

Δηλαδή ο όποιοςδήποτε μπορεί να δει αυτά που γράφεις από τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν μπορεί να κάνει κάτι από τον explorer τότε πως θα μπορέσει να εγκαταστήσει το πρόγραμμα; Πολύ πιθανό να έχει user rights και όχι administrative ή έστω power user που θα μπορούσε να κάνει κάτι για να το αποφύγει...

 

Πρόσεξες αυτό που είχα γράψει προηγουμένως;

Σίγουρα όλο και κάποιος θα κοιτάει στατιστικά και θα καταγράφει τι γίνεται... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω , ok σίγουρα κάποιος κοιτάζει αλλά δεν με νοιάζει αν το δει ο προιστάμενος μου αλλά δε γουστάρω να το δει αυτός που έχει βάλει πιο κάτω από αυτόν για να τσεκάρει.Είναι λίγο καρφί

Την άλλη φορά είχε έρθει πίσω μου και είχε πει δυνατά " τι έγινε ? τσατάρουμε ? τσατάρουμε ? " .............

Οσο αφορά το θέμα "δικαιώματα" ήδη μπορώ να μπω στην registry και μπορώ να μπω στα properties κάνοντας δεξί κλίκ πάνω στο σηματάκι του internet explorer στο desktop

Από εκεί πάω όπου θέλω

Μπορώ να εγκαταστήσω προγράμματα , είμαι στο μόνο τμήμα της εταιρίας που μπορεί να εγκαταστήσει προγράμματα

administrator δικαιώματα όμως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχω μιας και όταν θέλει να πει ο administrator μπαίνει με δικό του password

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν μπορεί να κάνει κάτι από τον explorer τότε πως θα μπορέσει να εγκαταστήσει το πρόγραμμα; Πολύ πιθανό να έχει user rights και όχι administrative ή έστω power user που θα μπορούσε να κάνει κάτι για να το αποφύγει...

 

Πρόσεξες αυτό που είχα γράψει προηγουμένως;

Σίγουρα όλο και κάποιος θα κοιτάει στατιστικά και θα καταγράφει τι γίνεται... :rolleyes:

Ελλάδα είμαστε. Κατά πάσα δεν κρατάνε στατιστικά κλπ. :rolleyes:

My faith has left me,

they've stolen all my dreams

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα είμαστε. Κατά πάσα δεν κρατάνε στατιστικά κλπ. :rolleyes:

Νομίζεις ότι θα έπρεπε να σε καθησυχάζει το γεγονός ότι είμαστε στην Ελλάδα; :rolleyes: :)

Ενδεικτικά σου αναφέρω πως μέσω ISA ή Checkpoint μπορούν ανα πάσα στιγμή να δουν σε ποιο site είσαι,πόση ώρα είσαι,τι bandwidth τραβάει κτλ κτλ...

Άμα μπαίνεις εσύ σε xxx rated sites :w00t: ή warez νομίζεις δεν θα τον ενδιαφέρει τον άλλο για ποιό λόγο γονατίζει η γραμμή; :rolleyes: ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκα σε xxx με συνδέσεις κτλπ , απλά έκανα τη βλακεία και πέρασα από ένα site χωρίς συνδέσεις και βλακείες αλλά να πως την πάτησα
Link to comment
Share on other sites

Εσυ θελεις να εξαφανισεις τα typed address εαν καταλαβα καλα! Αλλα δεν μπορεις γιατι εχεις disable την δυνατοτητα αυτη στον IE!

Ελπιζω να σου τρεχει η registry. τωρα δεν προλαβαινω να σου κανω αρχειακι για να στα βγαλει απο την registry μολις το τρεχεις.

Εδω η λυση σου:

http://www.tweakxp.com/article139680.aspx

 

Παιδιά καμμιά ιδέα ? ............ θα το δουν και αλοίμονό μου μετά

Πατάω στο start - run - και έχει μείνει και εκεί η διεύθυνση

Στο address κτλπ

Link to comment
Share on other sites

H lysi se ola auta legetai Supercleaner. Ton xrisimopoiw edw kai xronia kai tha ekplageis apo ta features tou. Den einai toso vari oso to tweakxp.

 

http://www.southbaypc.com/SuperCleaner/

 

Dokimase kai tha me thimitheis. To trial einai gia 30 meres alla einai full leitourgikotato.

(kai eukolo gia na to 3ekleidwseis)

 

Mpes sta options tou cleaner kai tha vreis polla... akoma kai to run history ;)

 

Exei akoma epilogi na trexei sto startup na katharizei oti tou peis esi stin epilogi autoclean kai na kanei exit apo mono tou. Etsi wste xereis oti se kathe restart eisai "katharos".

Link to comment
Share on other sites

H lysi se ola auta legetai Supercleaner. Ton xrisimopoiw edw kai xronia kai tha ekplageis apo ta features tou. Den einai toso vari oso to tweakxp.

 

http://www.southbaypc.com/SuperCleaner/

 

Dokimase kai tha me thimitheis. To trial einai gia 30 meres alla einai full leitourgikotato.

(kai eukolo gia na to 3ekleidwseis)

 

Mpes sta options tou cleaner kai tha vreis polla... akoma kai to run history ;)

 

Exei akoma epilogi na trexei sto startup na katharizei oti tou peis esi stin epilogi autoclean kai na kanei exit apo mono tou. Etsi wste xereis oti se kathe restart eisai "katharos".

 

Το κατέβασα και τρέχω τώρα το internet favorites αλλά δεν βρήκε αυτές τις δύο διευθύνσεις που με το ζόρι βγαίνουν πάνω στην μπάρα με τις διευθύνσεις ενώ δεν υπάρχουν στα favorites

Δεν το βρήκα το run history :( ενώ πήγα στα options )

Καμμιά ιδέα ?

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

H lysi se ola auta legetai Supercleaner. Ton xrisimopoiw edw kai xronia kai tha ekplageis apo ta features tou. Den einai toso vari oso to tweakxp.

 

http://www.southbaypc.com/SuperCleaner/

 

Dokimase kai tha me thimitheis. To trial einai gia 30 meres alla einai full leitourgikotato.

(kai eukolo gia na to 3ekleidwseis)

 

Mpes sta options tou cleaner kai tha vreis polla... akoma kai to run history ;)

 

Exei akoma epilogi na trexei sto startup na katharizei oti tou peis esi stin epilogi autoclean kai na kanei exit apo mono tou. Etsi wste xereis oti se kathe restart eisai "katharos".

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!!!!!! ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΟ !!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μην έχουν και άλλο index.dat στο pc στη δουλειά και βρουν από εκεί ότι σερφάρω

Σε ΥΠΕΡ ευχαριστώ

Τι καταπληκτικό πρόγραμμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέρμα η παρακολούθηση ( ελπίζω )

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στο κολλητό μου που δουλεύουμε μαζί αλλά το Index.dat του history του είναι σε μορφή mediaplayer :( με αποτέλεσμα να μη το βρίσκει να μη το ανοίγει το πρόγραμμα αυτό

Τι μπορούμε να κάνουμε ??????? ώστε να είναι index.dat ?

Link to comment
Share on other sites

Ti enoeis einai se morfi media player??

 

By the way ENNOEITAI oti exeis kleisto ton Internet Explorer otan to programma katharizei...

Link to comment
Share on other sites

Ti enoeis einai se morfi media player??

 

By the way ENNOEITAI oti exeis kleisto ton Internet Explorer otan to programma katharizei...

 

Οταν πάει να κάνει "show me what the index.dat file hide" κλείνει το πρόγραμμα και δεν δείχνει τίποτα.

Πήγαμε να δούμε το index.dat και βλέπουμε εικονίδιο του windows media player αντί .dat

Προφανώς αυτό δεν βλέπει και κάνει το μπέρδεμα

Link to comment
Share on other sites

ma den xriazetai KAN na deis ti exei. vale tin epilogi na to katharisei kai teliwses...

 

Σωστό κιαυτό :p :)

Πάντως είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ πρόγραμμα

Να'σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...