Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω κι εγώ την άποψη μου...και το gear s2 που είχα, και το S3 που έχω τώρα, είναι πιο «ρολόγια» από το apple watch. Αλλά!!! Η απόλυτη συνεργασία κινητού-ρολογιού είναι μόνο με το apple watch. Κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα! Το χρησιμοποιείς σαν τηλεκοντρόλ για βίντεο που βλέπεις στο κινητό, απαντάς σε όλα απλά με την φωνή σου (μηνύματα/emails/messenger/κλπ), εφαρμογές άψογα γραμμένες, βλέπεις ακόμα και την μπαταρία των airpods, και πολλά άλλα, τα οποία δεν γίνονται με s, απλά λόγω περιορισμών της συνεργασίας των λειτουργικών (όταν είχα το S8+ με το S3 εκεί κατάλαβα ότι είναι άψογα συνδεδεμένα). Όχι ότι δεν συνεργάζονται, αλλά όχι στο 100%. Και με το S3 θα είσαι άψογα, αλλά σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα την απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους, κατανοόντας φυσικά το θέμα της εμφάνισης. Το S3 είναι πολύ ωραίο και πιο ρολόι! Αλλά μετά από 27 μήνες με apple watch, τα άλλα ρολόγια τα φοράω για λίγο, απλά για μια μικρή αλλαγή στην εμφάνιση. Το pebble είναι μια κατηγορία από μόνο του, και με άψογα μεγάλη μπαταρία (επειδή δεν έχει τίποτα σε fitness, και δεν έχει έγχρωμη οθόνη).

 

Το apple watch, θα το αλλάξω ξανά με apple watch και μόνο!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Κατατοπιστικοτατος! Ευχαριστώ πολυ για για την απάντηση και κυρίως για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κι εγώ την άποψη μου...και το gear s2 που είχα, και το S3 που έχω τώρα, είναι πιο «ρολόγια» από το apple watch. Αλλά!!! Η απόλυτη συνεργασία κινητού-ρολογιού είναι μόνο με το apple watch. Κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα! Το χρησιμοποιείς σαν τηλεκοντρόλ για βίντεο που βλέπεις στο κινητό, απαντάς σε όλα απλά με την φωνή σου (μηνύματα/emails/messenger/κλπ), εφαρμογές άψογα γραμμένες, βλέπεις ακόμα και την μπαταρία των airpods, και πολλά άλλα, τα οποία δεν γίνονται με s, απλά λόγω περιορισμών της συνεργασίας των λειτουργικών (όταν είχα το S8+ με το S3 εκεί κατάλαβα ότι είναι άψογα συνδεδεμένα). Όχι ότι δεν συνεργάζονται, αλλά όχι στο 100%. Και με το S3 θα είσαι άψογα, αλλά σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα την απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους, κατανοόντας φυσικά το θέμα της εμφάνισης. Το S3 είναι πολύ ωραίο και πιο ρολόι! Αλλά μετά από 27 μήνες με apple watch, τα άλλα ρολόγια τα φοράω για λίγο, απλά για μια μικρή αλλαγή στην εμφάνιση. Το pebble είναι μια κατηγορία από μόνο του, και με άψογα μεγάλη μπαταρία (επειδή δεν έχει τίποτα σε fitness, και δεν έχει έγχρωμη οθόνη).

 

Το apple watch, θα το αλλάξω ξανά με apple watch και μόνο!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Πως γίνεται να απαντάω στα ελληνικά γιατί μόνο αγγλικά καταλαβαίνει. Το έχω πάρει από πλαίσιο. Apple watch 3

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αγένια μου, συνήθως δεν είμαι τέτοιος, αλλά ρε παιδιά γιατί δεν ανοίγετε ένα θέμα για τα smartwatch που σας ενδιαφέρουν?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδες εχω το iphone x υποστηριζει 4g lte οταν ανοιγω τα δεδομενα εμφανιζει 4g.Πρεπει να δειχνει 4g+ η δειχνει μονο 4g
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδες εχω το iphone x υποστηριζει 4g lte οταν ανοιγω τα δεδομενα εμφανιζει 4g.Πρεπει να δειχνει 4g+ η δειχνει μονο 4g

 

Κανένα iPhone δεν βγάζει την ένδειξη 4G+ αλλά τρέχουν σε αυτή την ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να απαντάω στα ελληνικά γιατί μόνο αγγλικά καταλαβαίνει. Το έχω πάρει από πλαίσιο. Apple watch 3

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την στιγμή που είσαι στην απάντηση του μηνύματος,πατάς παρατεταμένα πάνω στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο

Στο Apple Watch μπορείς να γράψεις μήνυμα μιλώντας στο ρολόι στα ελληνικά ;

Δηλαδή στο Viber και στο messenger όταν σου έρχεται ειδοποίηση μπορείς να μιλήσεις στα ελληνικά και να το γράψει ;;;; Αν ισχύει αυτό έφυγα για Apple Watch

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο

Στο Apple Watch μπορείς να γράψεις μήνυμα μιλώντας στο ρολόι στα ελληνικά ;

Δηλαδή στο Viber και στο messenger όταν σου έρχεται ειδοποίηση μπορείς να μιλήσεις στα ελληνικά και να το γράψει ;;;; Αν ισχύει αυτό έφυγα για Apple Watch

 

Εννοείται!! Και βάζει και σημεία στίξης "." , "," , "!" . Απλά όταν μιλάς για να γράψει το μήνυμα , του λες "θαυμαστικό" και αυτό βάζει "!"

:D
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο

Στο Apple Watch μπορείς να γράψεις μήνυμα μιλώντας στο ρολόι στα ελληνικά ;

Δηλαδή στο Viber και στο messenger όταν σου έρχεται ειδοποίηση μπορείς να μιλήσεις στα ελληνικά και να το γράψει ;;;; Αν ισχύει αυτό έφυγα για Apple Watch

 

Ναι, το μεγάλο πλεονέκτημα του έναντι του ανταγωνισμού.

Στα Androidwear δεν υπάρχει καν ελληνικό πληκτρολόγιο στην έκδοση 2... Ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί καταλαβαίνει μόνο αγγλικά? Ξανά ρωτάω..

 

 

 

Αν εννοείς στο μήνυμα όπου κ αν είναι αυτό. Viber messenger κλπ τότε θα πρέπει να έχεις ελληνικά επιλεγμένα στο πληκτρολόγιο στο κινητό σου. Αλλιώς πατώντας την υδρόγειο στο ρολόι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί καταλαβαίνει μόνο αγγλικά? Ξανά ρωτάω..

 

Αυτό που σου απάντησε ο Άκης ισχύει Δημήτρη...

Edit : Ας συνεχίσουμε στο κατάλληλο νήμα,όμως. Αν δεν ανοίξει κάποιος άλλος το πρωί θα ανοίξω ένα νημα για το Apple watch 3...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βοήθεια, για λήξει το “offtopic”...

 

@skoj Δές εδώ

από το 1:22 και μετά.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.. Βαγγέλη βλέπω βίοι παράλληλοι. Mate 10 pro note 8 εναλλάξ και τώρα εδώ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.. Βαγγέλη βλέπω βίοι παράλληλοι. Mate 10 pro note 8 εναλλάξ και τώρα εδώ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα ακριβώς Δημήτρη

Για να δούμε.

Εμένα με έπεισε το μήλο και παω για 256 πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βαρέθηκα και γενικά βαρέθηκα την apple έχω το 256 space grey αμερικανικο σε αριστη κατάσταση οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά από 1 χρόνο απουσίας, την πεθύμησα την την Αpple και κοιτούσα πως και πως να βγει το Χ για να το πάρω. Πλέον έχω το 256 space grey αμερικανικο και το φχαριστιέμαι πολύ. Μου έλειψε το iOs !!!!! :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βαρέθηκα και γενικά βαρέθηκα την apple έχω το 256 space grey αμερικανικο σε αριστη κατάσταση οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.

 

Εγώ πάλι μετά από 1 χρόνο απουσίας, την πεθύμησα την την Αpple και κοιτούσα πως και πως να βγει το Χ για να το πάρω. Πλέον έχω το 256 space grey αμερικανικο και το φχαριστιέμαι πολύ. Μου έλειψε το iOs !!!!! :D

 

Η αληθεια ειναι καπου στην μεση.Απο το 2009 και μετα απο ενα αποτυχημενο νοκια52 που μου χαλασε σε μια βδομαδα χωρις λογο αποφασισα να παρω μηλο το 3GS τοτε το 4 το 5αρι το 6αρι.σχεδον 9 χρονια με τηλεφωνα που δεν με προδωσαν ποτε και λειτουργικο παντα στα μετρα μου.Φετος αποφασισα να αφησω το 6αρι ... και πηγα για πρωτη φορα στην ζωη μου σε android και μια βδομαδα μετα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα με το android.Οχι.Απλα υπαρχουν πραγματα που σε μια dual συσκευη και ναυαρχιδα.. σιγουρα δεν θα τα εβρισκα στο Χ.Με βολεψε τεχνικα με τις 2 σιμ και την μεγαλη μπαταρια του πραγμα ομως που βλεπω και στο X μια μερα βγαζει με βαρια χρηση.Δεν ξερω αν θα μεινω στο android γενικα δυσκολο να ξεσυνηθισω το iOS. οι εφαρμογες παντως και εκει και εδω οι ιδιες οι βασικες μου και δεν παραπονιεμαι.Ισως μου κανει καλο να μεινω για λιγο εκτος μηλου να δω τι παιζει και στον ¨"εξω κοσμο" να παρω την εμπειρια μου με το mate 10 pro να γλυτωσω και με τα καλωδια φορτισε ξεφορτισε ... Παντως αν η apple εβγαζε κινητο με αυτονομια οσο το mate 10 pro που εχω τωρα και αν πηγαινε στην επανασταση με dual sim νομιζω δεν θα αλλαζαμε ποτε εταιρια ξανα. Ευχομαι να δουμε την επανασταση του Χ απο Σεπτεμβρη.... και φυσικα σε τιμη λογικη (γιατι το εχασε νομιζω τελειως στην τιμη..)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : έχει δοκιμάσει κανεις κάτοχος iPhone X να αλλάξει το εικονίδιο / logo του παροχου του (μιλάμε για Non-Jailbroken πάντα συσκευή και κάτοχο Mac) με το CarrierEditor for Mac ........ ? :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κι εγώ κάτοχος του Χ σε 64άρι space gray. Η αλήθεια είναι ότι η κατασκευή από γυαλί δεν με τρελαίνει τόσο σε αντίθεση πχ με το 7plus που ήταν τρέλα! Προερχόμενος από το νοτε 8 αυτό που με βόλεψε αμέσως ήταν η αναλογία μεγέθους οθόνης και σώματος συσκευής καθώς είναι πιο άνετο για χρήση με το ένα χέρι.

Τελικά άλλη φάση το ios. To 7plus το έδωσε τότε επειδή είχα βαρεθεί την τόση απλότητα γιαυτό πήγα σε android (note 8) αλλά τελικά αυτή η απλότητα και ομαλότητα που τρέχουν τα πάντα είναι τελικά το μεγάλο του πλεονέκτημα. Εμένα τουλάχιστον μου δίδει μια ηρεμία.

Περιμένω σήμερα να μου έρθει και η liquid air μαζί με ένα sony bluetooth SBH56 και πιστεύω πως θα είμαι κομπλέ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στην ίδια φάση και γω, από Νοτε 8 σε ασημί Χ, καμία σχέση το λειτουργικό!!!

Εσείς που ήρθατε η έχετε νοτε 8 τι διαφορά έχουν μεταξύ τους σε μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...