Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοειται οτι αξιζει η νεα αναβαθμιση δεν ειναι και λιγο που τωρα πια μπορεις να γραψεις με 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα.επισης λειτουργει σε γενικες γραμμες πολυ καλυτερα απο την 3.28 που ειχε πανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'ότι βλέπω ως τώρα το handsfree αποσυνδέεται πολύ πιο σπάνια από το κινητό. Για μένα και μόνο αυτό αρκεί.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αν γενικά χρησιμοποιείς πολύ το κινητό, δεν αντέχει. Πρακτικά δεν σου κάνει η συγκεκριμένη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε τουλάχιστον κάποια άλλη μπαταρία από τη ΝΟΚΙΑ;

εννοεις για πιο μεγαλη μπαταρια?δεν το νομιζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα καταφερα οπως ειχα προγραμματισει να παω στο Nokia Professional στην Βουλιαγμενης (αν και μενω Βορεια προαστεια παντοτε εξυπηρετουμε εκει - στο Club Nokia Χαλανδρι ακομη δεν την εχουν κατεβασει.....) και μετα απο 45 λεπτα αφου τους ειπα να το αφησουν λιγο παραπανω μπηκε η νεα 3.60 12-08-05 RM-13. 8 ημερες δηλαδη μετα απο τοτε που βγηκε.

 

Αρκετα πραγματα ηδη αναφερθηκαν απο τον φιλο mcde που εκανε καλη καλυψη των βελτιωσεων / διαφορων ας κανω ομως και εγω καποιες επιπλεον παρατηρησεις

 

1) Καταρχην τα SMS πλεον στα ελληνικα αναγνωριζονται σαν 160 χαρακτηρες τοσο με την χρηση του Τ9 ελληνικου οσο και με την απλη χρηση συνταξης μυνηματων. Μου χε λειψει 1,5 μηνα το Τ9 και σημερα που το ξαναεβαλα εγραφα πιο ανετα. Τερμα λοιπον το καταραμενο unicode

 

2) Η Συνδεση του BlueTooth βελτιωθηκε απο την προηγουμενη εκδοση, δειχνει τουλαχιστον πιο σταθερο

 

Αυτες ειναι οι κυριες διαφορες απο την παλια version. υπαρχουν καποια επιπλεον πραγματακια αρκετα ενδιαφεροντα.

 

3) Το Μενου πλεον τρεχει ελαφρως πιο γρηγορα. Οχι οτι κολλαγε με την 3.28 αλλα παει ελαφρως πιο γρηγορα.

 

4) Η γρηγορη εναλλαγη καμερα με βιντεο πλεον δεν κανει restart του 8800 σε οσους εκανε η παλαιοτερη εκδοση. Σε εμενα σπανια το εκανε η προηγουμενη εκδοση ομως τωρα σιγουρα δεν το κανει.

 

5) Οταν κλεινουμε το slide πλεον δεν βγαινει παραθυρο ειδοποιησης αλλα μονο κατω οι επιλογες Κλειδ. Ακυρ.Ετσι φαινεται πιο πολυ το φοντο που εχουμε επιλεξει

 

6) Η ημερομηνια φαινεται μαζι με το ρολοι (πριν εδειχνε μονο το ρολοι) οταν το κινητο μεινει ανενεργο και μπει σε προφυλαξη οθονης

 

7) Οταν εχουμε κλειστο το καλλυμα και πατησουμε 1 απο τα δυο κουμπια δεν αναβει η οθονη οπως εκανε πριν αλλα πρεπει να ανοιχτει το καλλυμα - αναφερθηκε και απο τον φιλο Mcde. Οσο για το κλειδωμα εχεις δικιο χρειαζεται μηπως και πατηθει καταλαθος το On / Off Key.

 

8) Ακομη μιας και δεν εχω συμπληρωσει αρκετες ωρες απο το πρωι δεν μπορω να δω την συμπεριφορα της μπαταριας στην 3.60. Δεν νομιζω παντως να εχει διαφορες σαν αποδοση απο την προηγουμενη εκδοση.

 

Σαν συμπερασμα αξιζει να γινει μιας και δωρεαν ειναι και αρκετα πραγματακια αρχιζουν και δουλευουν οπως πρεπει. Καποια Nokia Shop δεν την εχουν κατεβασει. Καλυτερα στην Βουλιαγμενης λοιπον.

 

Για οτι αλλο βρειτε καλο ειναι να αναφερθει. Μεχρι στιγμης δεν βλεπω κανενα bug στο καινουργιο f/w αν και παντοτε καθε νεα εκδοση που βγαινει διορθωνει αρκετα πραγματα και καποιες φορες προσθετει αλλους μπελαδες...... ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks dimitrisgr :)

 

3 φωτος του bt ακουστικου HS-12W :

http://photobucket.com/albums/a85/moby_mburn/HS-12W/th_Image091.jpg

http://photobucket.com/albums/a85/moby_mburn/HS-12W/th_Image092.jpg

http://photobucket.com/albums/a85/moby_mburn/HS-12W/th_Image093.jpg

Kλικ στις φωτος για μεγαλυτερο μεγεθος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι... Αν είχε μεγαλύτερη μνήμη το κινητό και αν δεν είχα ήδη το ΗΒΗ660 το οποίο είναι πολύ καλό σε όλα, θα σκεφτόμουν σοβαρά να το αγοράσω. Όμως τώρα δύσκολο, άσε που δεν θέλω ούτε να σκεφτώ πόσο θα αντέχει η μπαταρία (και των δύο) αν αρχίσεις να ακούς συχνά μουσική...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να αργάσω το 8800 και θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδία που το έχουν αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να αργάσω το 8800 και θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδία που το έχουν αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του?

 

Το αν αξιζει η οχι μπορεις να το αποφασισεις απο μονο σου διαβαζοντας τα προλεγομενα , αλλα παντα σε τετοια τηλεφωνα να ξερεις οτι παιζουν σημαντικο ρολο και αλλα πραγματα και το value for money πιστευω ερχεται τελευταιο. Προσωπικη αποψη παντα, ετσι. ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να αργάσω το 8800 και θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδία που το έχουν αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του?

 

An den lypasai ta lefta to kinhto aksizei pragmatika.To gegonos oti kostizei poly den shmainei oti tha pshnei kafe kai tha metatrepetai se anemisthra.Ena aplo kinhto einai me poly ligoteres dynatothtes apo polla alla pou kykloforoun.Apla opws yparxei to bic me 1 eyrw yparxei kai h mont blanc me 300 kai panw.Epilogh sou einai ti se ikanopoiei na kratas mia kai thn idia douleia kanoun kai ta 2...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να αργάσω το 8800 και θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδία που το έχουν αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του?

To έχω ξαναγράψει σ'αυτό το topic. Γι'αυτά τα κινητά, δεν υπάρχει αξίζει τα λεφτά του. Το αγοράζεις αν σε ενδιαφέρουν αυτά που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Mπαταρια HIGH CAPACITY 1000 mAh στο e-bay για το 8800 μας,

δεν την εμπιστευομαι ομως :worry: http://i23.ebayimg.com/03/i/04/f8/97/c5_2.JPG

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5811074977&ssPageName=MERC_VIC_ReBay_Pr4_PcY_BIN_IT

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια που έχουμε πόσα mAh είναι δηλαδή?? (Για να συγκρίνουμε δηλαδή...). Δέν βλέπω να το αναφέρει πουθενά...
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια που έχουμε πόσα mAh είναι δηλαδή?? (Για να συγκρίνουμε δηλαδή...). Δέν βλέπω να το αναφέρει πουθενά...

 

600 mAh :( Παλι καλα που ειναι Χ2 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia eixa ksanarwtisei alla den apantise kanenas...isws na exei apantithei kai na min to pira eidisi.oi anafores svinoun mia mia?? ?? de ginetai na tis epileksoume oles! ? einai POLU spastiko
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Mπαταρια HIGH CAPACITY 1000 mAh στο e-bay για το 8800 μας,

δεν την εμπιστευομαι ομως :worry:

Ούτε εγώ θα έβαζα μπαταρία που δεν είναι Nokia στο κινητό. Θα ήταν πολύ ωραίο πάντως να έβγαζε η Nokia μια τέτοια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

roi anafores svinoun mia mia?? ?? de ginetai na tis epileksoume oles! ? einai POLU spastiko

 

Nαι δυστυχως μια-μια ,οχι ολες μαζι οπως σε series60. :(

 

εν αναμονη εντυπωσεων...

απο εχτες την εχω παραγγειλει

να δουμε εντυπωσεις κ χρονους

 

Το ηξερες απο χτες ,την παραγγειλες ,και δεν μας ειπες τιποτε ?? :worry: :p :lol:

Οκ ,περιμενουμε εντυπωσεις :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη εντυπωσεων...

 

απο εχτες την εχω παραγγειλει

 

να δουμε εντυπωσεις κ χρονους

 

παντως δεν ειναι η πρωτη φορα που δεν θα βαλω αυθεντικη μπαταρια σε κινητο ΝΟΚΙΑ κ ποτε δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Kai mia symboulh gia osous theloun na paroun to 8800.Ta kinhta pou kykloforoun exoun akomh panw tous thn 3.28.Kalytera na perimenete nees paralabes h' na rwtate epimona gia thn ekdosh tou software an den exete oreksh na trexete se nokia center. Shmera mou eftase to neo 8800 giati dexthkan na mou antikatasthsoun to palio.Apo to club ekeinwn pou etrize to hxeio perasa sto club twn "den akouw pio dynata". :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Telika osoi eixate problhma me to akoustiko ti kanate???

Link to comment
Share on other sites

Kalytera na perimenete nees paralabes h' na rwtate epimona gia thn ekdosh tou software an den exete oreksh na trexete se nokia center.

 

εάν βρείς πωλητή που να γνωρίζει σφύρα μου .......μόνο να πουλάνε ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα κατι για να μην δωσω φρουδες ελπιδες

 

δεν πολυεμπιστευομαι κ το ΕΒΑΥ

 

ηθελα πρωτα να την εχω στα χερια μου, να δω εντυπωσεις κ μετα να μιλησω...

Link to comment
Share on other sites

Στις διαφορες της 3.60 που ανεφερα συγκεντρωτικα εχτες φαινεται ξεκαθαρα η πιο γρηγορη πλοηγηση του μενου.Απλα το ξαναναφερω μιας και αξιζει τον κοπο.

 

Μια ερωτηση. Το αγορασα 1,5 μηνα πριν και δουλευω με την 1η μπαταρια που εχει πλεον "" στρωσει" απο αποψη αποδοσης εννοω.Προτεινει κανενας να την αλλαξω με την 2η για ιδιο διαστημα (η αγορα εγινε 2 Αυγ - 1,5 μηνα πριν) ή να δουλεψω μονο με την αρχικη του μπαταρια ??

Link to comment
Share on other sites

 

Μια ερωτηση. Το αγορασα 1,5 μηνα πριν και δουλευω με την 1η μπαταρια που εχει πλεον "" στρωσει" απο αποψη αποδοσης εννοω.Προτεινει κανενας να την αλλαξω με την 2η για ιδιο διαστημα (η αγορα εγινε 2 Αυγ - 1,5 μηνα πριν) ή να δουλεψω μονο με την αρχικη του μπαταρια ??

 

Nομιζω οτι ηρθε η ωρα να στρωσεις και την 2η,να ειναι ετοιμη και αυτη.

Επιλογη σου βεβαια ειναι . :O

 

Πηγα για αναβαθμιση το 8800 και εγω σημερα ,παρεα με 2 9500 :p

Επιτελους κανονικο sms. θα δοκιμασω τωρα για restore .

Περισσοτερα στην συνεχεια. :)

 

δεν ειπα κατι για να μην δωσω φρουδες ελπιδες

δεν πολυεμπιστευομαι κ το ΕΒΑΥ

ηθελα πρωτα να την εχω στα χερια μου, να δω εντυπωσεις κ μετα να μιλησω...

 

Φιλε μου κανενα προβλημα :) ,αστειευτηκα παραπανω ,see the smilies :O

(Εχω ρισκαρει 4-5 φορες με το e-bay,κανενα προβλημα μεχρι τωρα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοειται κανενα προβλημα

 

κ εγω οσες φορες εχω παρει ποτε δεν συνεβη κατι αλλα παντα ενα μικρο αγχος το εχω...

 

φανταζομαι δευτερα-τριτη θα την εχω στα χερια μου, 2-3μερες να στρωσει

 

ε κ μεχρι το επομενο weekend θα εχω γραψει εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...