Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εμένα ακούγεται ΚΑΜΠΑΝΑ το ακουστικό... (μετά που ανακάλυψα βέβαια ότι η ένταση δυναμώνει από το δεξί βελάκι του joystick όταν μιλάς...).

Πραγματικά δεν έχει κανένα πρόβλημα, μάλιστα το δοκίμασα και στο αυτοκίνητο και στο δρόμο και ακούγεται μιά χαρά. Ούτε παραμορφώσεις, ούτε τρίξιμο ηχείου. Παραμένει βέβαια το πρόβλημα με τους λίγους χαρακτήρες στα SMS.

prwti fora akouw na min exei problima entasis to akoustiko ! :blink:

ante grapse kanena tzoker giati eisai o monos mallon :lol:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμ.....βαλε δυο μαλλον γιατι και εγω δεν εχω κανενα προβλημα,ουτε με το ακουστικο,ουτε με την διαρκεια της μπαταριας του...το μονο μου παραπανο βεβαια με το κινητο ειναι οτι δεν εχει ενα καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

εμ.....βαλε δυο μαλλον γιατι και εγω δεν εχω κανενα προβλημα,ουτε με το ακουστικο,ουτε με την διαρκεια της μπαταριας του...το μονο μου παραπανο βεβαια με το κινητο ειναι οτι δεν εχει ενα καλωδιο συνδεσης με τον υπολογιστη....

 

To problhma sou lynetai me 20 eurw(you know bluetooth)....to diko mas einai ligo pio polyploko.An den exeis pantws problhma kai me tous ellhnikous xarakthres sta msg na se bgaloume sto deltio twn 8. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις να ξέρεις ότι πιθανότατα θα έχει πρόβλημα με το ακουστικό. Στο service μην περιμένεις πολλά. Κι εγώ που το πήγα, υποτίθεται ότι το σκάλισαν λίγο, αλλά σοβαρή διαφορά δεν είδα. Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για software πρόβλημα, οπότε αναμένουμε κάποιο update (που είναι απαραίτητο).
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε λιστα για updates οτι βγηκε νεα εκδοση για το 8800 ,η v 3.60.

Kαμμια πληροφορια παραπανω ,Αντε να δουμε λοιπον :worry:

Οτι νεοτερο βρω,θα το αναφερω :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ιδού τι κάνει η καινούρια αναβάθμιση!!!

 

Changes made from MCU SW version 3.28 to version 3.60:

 

SIM:

- SIM ATK menu animations added

- SIM ATK improvements

Applications:

- Saving an edited image improved

- Improved playback of 3GP files

- Video player can play video with AAC audio track

- Improved handling of files in amr-format

- Renaming or deleting video clips improved

- It is possible to Skip Forward while playing MP3 in Multimedia Player

- Dictionary can handle also numbers

- E-mail application updated

- DRM protected contacts can not be forwarded

Browser:

- Browser functionality optimised

Games:

- Chess game updates done

- Bluetooth SW updated (improved functionality with BT accessories)

- Support for 32 bit colour for display

- Wallpaper can be deactivated

- Date is shown also in power save mode

- Font size possible to change in some applications

- Moving files in Gallery improved

- Special character set updated

- Closing the slide when a headset is connected does not end the call

- An animated screensaver can be used on top of an animated background

- Data synchronization improved

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Ιδού τι κάνει η καινούρια αναβάθμιση!!!

- Special character set updated

- Closing the slide when a headset is connected does not end the call

- Bluetooth SW updated

 

Ευχαριστουμε ntina83 ;)

 

Ουτε λογος για greek + unicode , βελτιωση ακουστικου .

Ας ερθει λοιπον να την δοκιμασουμε :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΟ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΗΧΕΙΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ .THE BEST

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ιδού τι κάνει η καινούρια αναβάθμιση!!!

 

Changes made from MCU SW version 3.28 to version 3.60:

 

SIM:

- SIM ATK menu animations added

- SIM ATK improvements

Applications:

- Saving an edited image improved

- Improved playback of 3GP files

- Video player can play video with AAC audio track

- Improved handling of files in amr-format

- Renaming or deleting video clips improved

- It is possible to Skip Forward while playing MP3 in Multimedia Player

- Dictionary can handle also numbers

- E-mail application updated

- DRM protected contacts can not be forwarded

Browser:

- Browser functionality optimised

Games:

- Chess game updates done

- Bluetooth SW updated (improved functionality with BT accessories)

- Support for 32 bit colour for display

- Wallpaper can be deactivated

- Date is shown also in power save mode

- Font size possible to change in some applications

- Moving files in Gallery improved

- Special character set updated

- Closing the slide when a headset is connected does not end the call

- An animated screensaver can be used on top of an animated background

- Data synchronization improved

 

2 μερες ελειψα και ηρθε το νεο απο την φιλη μας την Ντινα. Να σαι καλα. Ντεντεκτιβ να ειχαμε βαλει πιο γρηγορα δεν θα τα μαθαιναμε ;) . Αν και δεν βλεπω να εχει αυτα που θελουμε (unicode & sound improvements) βεβαια μενει να ερθει να την δοκιμασουμε.

Link to comment
Share on other sites

BAD NEWS... I OTHONI TELIKA GRASTOUNIETAI...

 

Μην μου πεις οτι το καταφερες ?? Προβλεπω μαλλον να σου επεσε πουθενα.....Οντως bad news........... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Egw fobamai pio poly ta bathoulomata apo tis gratsounies...etsi bary opws einai tha to pame ston lamarina mazi me to aytokinhto.

Oso gia to update to problhma sto akoustiko den to paradexthke pote epishma h nokia as elpisoume gia to unicode kai kamia beltiwsh sthn mpataria.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia8800/2.0 (03.28) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Kai emena distixos exei mia gradzounia stin o8oni.Re paidia lete na kaliptei h egiisi kai tis gratzounies. Xaxa.na to rotisoume

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις να ξέρεις ότι πιθανότατα θα έχει πρόβλημα με το ακουστικό. Στο service μην περιμένεις πολλά. Κι εγώ που το πήγα, υποτίθεται ότι το σκάλισαν λίγο, αλλά σοβαρή διαφορά δεν είδα. Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για software πρόβλημα, οπότε αναμένουμε κάποιο update (που είναι απαραίτητο).
Πρόβλημα με το ακουστικό παρατηρήθηκε μόνο σε μια συγκεκριμένη παρτίδα-εισαγωγή του τηλεφώνου κι όχι σε όλα.Για παράδειγμα αυτά που υπάρχουν τώρα έχουν πολύ καλή αντήχηση!Οπότε μην περιμένετε να το αναγνωρίσει η Νόκια σαν πρόβλημα.... ;)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις οτι το καταφερες ?? Προβλεπω μαλλον να σου επεσε πουθενα.....Οντως bad news........... :( :(

 

oxi ego eftixos !! :O enads filos mou, kai itan san skalisma, arketa vathi. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έχει βγει εδώ και τρεις μέρες και σας περιμένει!!! Άντε, ακόμη κάθεστε?

Όταν βγαίνει αυτό το σημείωμα με τις αλλαγές σημαίνει οτι βγήκε και η αναβάθμιση..

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εκανε κανεις την νεα αναβαθμιση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έχει βγει εδώ και τρεις μέρες και σας περιμένει!!! Άντε, ακόμη κάθεστε?

Όταν βγαίνει αυτό το σημείωμα με τις αλλαγές σημαίνει οτι βγήκε και η αναβάθμιση..

 

 

tin exeis kanei ??? oso club nokia pira, den tin exoun. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 8800 καρδιά μου!!! :D

Όλα τα Nokia Shop έχουν τη δυνατότητα να την κατεβάσουν την αναβάθμιση απο την στιγμή που ανεβαίνει στο internet. Απλά δεν ενημερώνονται συχνά όπως φαίνεται.

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει είναι....ΔΥΣΤΥΧΩΣ!! :(

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω 8800 καρδιά μου!!! :D

Όλα τα Nokia Shop έχουν τη δυνατότητα να την κατεβάσουν την αναβάθμιση απο την στιγμή που ανεβαίνει στο internet. Απλά δεν ενημερώνονται συχνά όπως φαίνεται.

 

zito signomi! :confused: den to iksera!! :O

Link to comment
Share on other sites

oxi ego eftixos !! :O enads filos mou, kai itan san skalisma, arketa vathi. :cry:

 

Ω ρε πικρα............................κουραγιο & προσοχη........ απο εδω και περα.......οσο για τις γρατζουνιες δεν θα θελα να μαθω αθικτο ακομη....

 

----------------------------------------------------------------------

 

8800 Tips

 

Σιγουρα αρκετοι θα τα εχετε βρει / ξερει ειδικα αυτοι που ειχανε 8910 / 8910 i αλλα υπαρχουν καποια παιδια που ακομη θα θελαν να τα ακουσουν και ισως τους φανει χρησιμο.

 

1) Τροπος να κανουμε κληση και να μιλαμε με κλειστο το καλλυμα

Καλουμε το νουμερο. Παταμε στην συνεχεια αριστερο πληκτρο --> Επιλογες ΚΑι κλεινουμε το καλλυμα ετσι δεν θα τερματιστει η κληση μας και θα μιλαμε με κλειστο το καλλυμα. Στην συνεχεια τερματιζουμε την κληση με το δεξι πληκτρο.

 

2) Οταν δεχομαστε κληση κατι ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΤΟ 8910 / 8910 i , το ειχε βεβαια το 8850/8890 μπορουμε να απαντησουμε απευθειας με το αριστερο πληκτρο χωρις να ανοιξουμε το καλλυμα.

 

ΑΥΤΟ μου χρησιμευει αρκετα μεχρι στιγμης μιας και δεν ειναι λιγες οι φορες που απανταω αμεσως ετσι. Κατι που ελειπε απο την προηγουμενη premium σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έχει βγει εδώ και τρεις μέρες και σας περιμένει!!! Άντε, ακόμη κάθεστε?

Όταν βγαίνει αυτό το σημείωμα με τις αλλαγές σημαίνει οτι βγήκε και η αναβάθμιση..

 

 

Ντινα, στην Νοκια οντως δεν ενημερωνονται αμεσα αλλα ειναι θεμα καποιων ημερων να βγει η 3.60. Ομως σκοπος ειναι να μαθουμε αν λυνονται αυτα τα 2 προβληματακια ή αν πρεπει να περιμενουμε μια νεοτερη εκδοση.

 

Βεβαια καθε firmware λυνει προβληματα προσθετει ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ αλλα Bugs. Ξερω, δεν εχεις 8800 καρδια μου :p :p αλλα μιας και σε βλεπω ενημερωμενη καλα αν μαθεις τιποτα εδω θα ειμαστε περι ακουστικου (προβληματα και παραμορφωση συνομιλιτη, οπως και προβληματα ακροασης ή και παραμορφωσης ηχου σε εμενα παντως δεν ειναι τοσο αισθητα και τραγικα) και sms - greek - unicode (περιοριζει μεχρι 70 χαρακτηρες στα SMS που ειναι σε ελληνικη γλωσσα).

 

Οπως και να εχει σ ευχαριστουμε για την ηδη ενημερωση που η Νοκια ακομη δεν την βλεπει.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...