Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το update στην 20 v1 μου κάνει συνέχεια force close to com.android.phone. Τι να κάνω;

Κάνε και το V2 και πες μου...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρότεινα σε όλους να βάλουν την τελευταία aicp

Την έβαλα πριν λιγες μέρες στο κινητό και πραγματικα πετάει.

Ειδικα και η τελευταία ενημέρωση που βγήκε τέταρτη την έκανε ακόμα καλύτερη.

Σε συνδυασμό με το τελευταιο update pixel2mod arnova v6 που εξαλείφει και το green hue στην μπροστινή κάμερα σε portrait τέλος για μένα δεν θέλω καν άλλο update παρα μονο ενημερωσεις ασφαλείας πλεον.

Έχρι γίνει πολύ καλη δουλεια στη Ρομ και στα mods για το συγκεκριμένο μοντελο

 

Εβαλα κι εγώ την τελευταία AICP , Πέρασα gapps μια πρόσφατη έκδοση ,Δεν ξέρω αν έβαλα το σωστό gapps.. Πολύ Καλή η rom μου φαίνεται , λίγο η κάμερα ...δεν ξέρω ήταν καλύτερη με 20s ? η κάνω λάθος..και ο ήχος κλήσης δεν είναι τόσο δυνατός... δεν υποστηρίζει ,Dolby Atmos HDR, θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να περάσω και το magisk....για το , Dolby Atmos κλπ.. πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

2. Η κάμερα που αναφερεις δώσε link.

Όλες τις ported εκδοσεις του google camera θα τις βρεις εδώ

Google Camera HDR+ BSG Ports (xda)

και απο εδω κατεβαζεις τα apk

Εβαλα κι εγώ την τελευταία AICP , Πέρασα gapps μια πρόσφατη έκδοση ,Δεν ξέρω αν έβαλα το σωστό gapps.. Πολύ Καλή η rom μου φαίνεται , λίγο η κάμερα ...δεν ξέρω ήταν καλύτερη με 20s ? η κάνω λάθος..και ο ήχος κλήσης δεν είναι τόσο δυνατός... δεν υποστηρίζει ,Dolby Atmos HDR, θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να περάσω και το magisk....για το , Dolby Atmos κλπ.. πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?

 

magisk περνας αν θελεις root

εγω δεν εχω περάσει γιατι θελω τραπεζιεκς εφαρμογες στο κινητο (δεν λειτουργουν με root)

 

Για τον ηχο ναι να πουμε και τα ελλατωματα της ρομ

Ο ηχος ειναι χαμηλότερος ελαφρα και στο ηχειο και στα ακουστικα (χωρις εμενα να με εχει ενοχλήσει) ωστοσο υφισταται.

Εχει fixes στο xda και για το dolby atmos -> [2/16/18] Collective Dolby Atmos® Port Thread [unity]

αλλα και για τον ηχο σαν ποιοτητα ->LePro3 sound mod (clarity and bass) flashable

τα παραπανω δεν μπορω να τα προτεινω γιατι ακομα δεν τα εχω δοκιμασει

 

update μπορεις να κανεις μεσω twrp αλλα και μεσα απο το μενου aicp extras -> update center στις ρυθμισεις του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανες εγκατάσταση, την ενημέρωση του Χρήστου.???

 

την v1 όχι, αλλά τώρα είδα ότι έβγαλε και v2, θα την κάνω το βράδυ .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι με aicp και πραγματικα ποσο υπεροχή rom ειναι. Δυο θέματα έχω. 1) είμαι ροοτ. Πως το καταργω. Θέλω να περάσω τραπεζικές εφαρμογές. 2) η κάμερα η μαμά τρεμοπαιζει. Δλδ στην οθόνη οταν τραβας έχει τρεμοπαιγμα. Στις φωτο δεν φαίνεται αλλά στο βίντεο είναι πολύ χαλιά.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Κάνε και το V2 και πες μου...

 

Θα την κανω το βραδυ γιατι ειναι της γυναικας το κινητο. Προς το παρων περασα την παλια απο πανω και εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

...................................

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες τις ported εκδοσεις του google camera θα τις βρεις εδώ

Google Camera HDR+ BSG Ports (xda)

και απο εδω κατεβαζεις τα apk

 

 

magisk περνας αν θελεις root

εγω δεν εχω περάσει γιατι θελω τραπεζιεκς εφαρμογες στο κινητο (δεν λειτουργουν με root)

 

Για τον ηχο ναι να πουμε και τα ελλατωματα της ρομ

Ο ηχος ειναι χαμηλότερος ελαφρα και στο ηχειο και στα ακουστικα (χωρις εμενα να με εχει ενοχλήσει) ωστοσο υφισταται.

Εχει fixes στο xda και για το dolby atmos -> [2/16/18] Collective Dolby Atmos® Port Thread [unity]

αλλα και για τον ηχο σαν ποιοτητα ->LePro3 sound mod (clarity and bass) flashable

τα παραπανω δεν μπορω να τα προτεινω γιατι ακομα δεν τα εχω δοκιμασει

 

update μπορεις να κανεις μεσω twrp αλλα και μεσα απο το μενου aicp extras -> update center στις ρυθμισεις του κινητου

 

σε ευχαριστώ πολύ !! πρέπει να είμαι root για να τα περάσω?

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι με aicp και πραγματικα ποσο υπεροχή rom ειναι. Δυο θέματα έχω. 1) είμαι ροοτ. Πως το καταργω. Θέλω να περάσω τραπεζικές εφαρμογές. 2) η κάμερα η μαμά τρεμοπαιζει. Δλδ στην οθόνη οταν τραβας έχει τρεμοπαιγμα. Στις φωτο δεν φαίνεται αλλά στο βίντεο είναι πολύ χαλιά.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ...αν εβαλες magisk θα πρέπει να κατεβάσεις και να βάλεις και το magisk unistall με τον ίδιο τρόπο και να ξεριζώσεις το magisk...https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ορισμένες ενθουσιώδεις περιγραφές για την AICP 13.1 την πέρασα και εγώ μετά από την μαμά 20s. Δεν βρήκα το χρόνο να την τεστάρω ακόμα, πάντως στο anΤuΤu μου βγάζει σκορ 157483, ενώ πριν είχα 166067, που είναι λίγο περίεργο μια και αυτή φοράει android 8.1 ενώ η άλλη 6.0. Καμιά ιδέα γιατί να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ...αν εβαλες magisk θα πρέπει να κατεβάσεις και να βάλεις και το magisk unistall με τον ίδιο τρόπο και να ξεριζώσεις το magisk...https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445
Οκ το εκανα. Για την κάμερα που κανει flicker πως διορθώνεται. Μου το κανει και η google camera.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ !! πρέπει να είμαι root για να τα περάσω?

όχι

μονο τα αρχεια για ενεργοποιηση api2 φλασαρεις μεσω twrp (απαιτει ξεκλειδωτο bootloader)

και μετα εγκατασταση χειροκινητα οποιο αρχειο κατεβασεις.

 

Μετά από ορισμένες ενθουσιώδεις περιγραφές για την AICP 13.1 την πέρασα και εγώ μετά από την μαμά 20s. Δεν βρήκα το χρόνο να την τεστάρω ακόμα, πάντως στο anΤuΤu μου βγάζει σκορ 157483, ενώ πριν είχα 166067, που είναι λίγο περίεργο μια και αυτή φοράει android 8.1 ενώ η άλλη 6.0. Καμιά ιδέα γιατί να συμβαίνει αυτό;

δεν εχω ασχοληθει καθολου με antutu

περισσοτερο εγω ξεφορτωθηκα την εργοστασιακη γιατι φορτωνε και κινεζικα cleaner και ηταν σπαστικο

+ οτι δεν χρησιμοποιούσα καποιες εφαρμογες της google οποτε ηθελα να τις πεταξω

 

Οκ το εκανα. Για την κάμερα που κανει flicker πως διορθώνεται. Μου το κανει και η google camera

με το flicker τι εννοεις; σβηνει στιγμιαια η οθονη και επανερχεται;

αν στο κανει σε ολες τις εφαρμογες που χρησιμοποιουν την καμερα (πχ βιντεοκληση whatsapp/viber) μηπως ειναι hardware το θεμα;

με την εργοστασιακη εκδοση στα εκανε αυτα;

σαν τελευταια λυση θα σου ελεγα να ξαναφλασαρεις τη ρομ μετα απο πληρες wipe

Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια να βελτιστοποιησω την κάμερα μου φαίνεται τα θαλασσωσα... Εκανα αρχικα install το apk GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6-Final-test3 και μετα το twrp-front-fix-oreo-op3-3t μέσω twrp αλλά απο τοτε δεν λειτουργει καμια εφαρμογή κάμερας και κρασαρουν... Ξέρει κανεις κανένα fix γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε να περάσεις το fix

Ψαξου πως μπορείς να το κανεις uninstall αλλιως πας για περασμα Ρομ παλι

 

Μάλλον για reflash της ρομ με βλεπω...Δε μου λες, το συγκεκριμένο .apk έχεις και εσύ ή κάποιο άλλο, γιατί στη λίστα που παρέπεμψες έχει καμια εκατοσταριά... Χρειάζεται να κάνω και τπτ άλλο;

Link to comment
Share on other sites

ναι το συγκεκριμενο

ενας λογος που δεν εβαλα κατευθειαν λινκ ειναι για να διαβασει οποιος θελει και το thread να διαβαζει και προβληματα που ειχαν αλλοι χρηστες.

Την επομενη φορα πριν πειραξεις οτιδηποτε κανε twrp backup ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρειάζεται να κάνω και τπτ άλλο;

για να μην τα γραφουμε συνεχεια

διαβαζεις αυτο και τα επομενα 2 μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τα λινκς, τα έχω δει και ειχα φλασαρει ήδη το 2api και εγκατέστησα και το σωστό apk της Google camera, αλλά παρασυρθηκα και εγκατεστησα και το άλλο το fix που είναι όμως λογικά μόνο για OnePlus3 συσκευές μια και το λινκ προέρχεται από το αντίστοιχο φόρουμ. Άρα για όσους σκέφτονται να αλλάξουν την κάμερα, σταματάμε στο apk και παραμετροποιουμε επιπλέον την καμερα μέσα από την εφαρμογή της.
Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια της κουρτίνας που έχει το wifi bluetooth ring φακό και αλλά, έχει ενα screenrecord 720p+ ,και ενα screenshot. Πως στην ευχή δουλεύουν?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

την v1 όχι, αλλά τώρα είδα ότι έβγαλε και v2, θα την κάνω το βράδυ .

 

Το έψαξα μόλις τώρα ,μόνο την v1 μου βγάζει.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

 

εχω το le eco 3 pro elite και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχει κολλησει στο πεδιο της εγγραφης στο le eco services και δεν προχωραει αν δεν κανω log in η register αλλα κ να προσπαθησω να κανω βγαζει μηνυμα οτι server error ξερουμε καποιο τροπο να το προσπερασουμε?

 

δεν θελω να το ρουραρω...θα ειναι η εσχατη λυση αλλιως μετα μπλε και στη θαλλασα:lol:

 

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει και skip

Τραβά ενα screenshot αν θες

 

δυστυχως δεν εχει skip :( αν ειχε δεν θα συζητουσαμε τωρα

πως μπορω να κανω upload το screenshot δν μ αφηνει για μεγεθος κ καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Le%2B1s%2Beco%2B%25284%2529.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι εκανα Σκιπ

Τώρα γιατί στο ζητάει δεν ξέρω

Εδώ λέει μια μέθοδο αλλά τιννα σου πω δεν γνωρίζω παραπανωhttp://https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/tutorial-how-to-skip-unbid-leeco-account-t3657898

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι εκανα Σκιπ

Τώρα γιατί στο ζητάει δεν ξέρω

Εδώ λέει μια μέθοδο αλλά τιννα σου πω δεν γνωρίζω παραπανωhttp://https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/tutorial-how-to-skip-unbid-leeco-account-t3657898

 

και μενα την πρωτη φορα skip μου βγαλε...οπως και να χει σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την τελευταία aicp δεν μου λειτουργεί στην google camera η αργή κίνηση... Τι μπορώ να κάνω?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...