Jump to content

Ερωτήσεις για εγγραφή αρχείων και αναπαραγωγή σε dvd-p


frafra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται να γράψω αρχεία βίντεο που έχω στον υπολογιστή (.mov, .mpeg,.avi κτλ), σε dvd ή cd και να μπορεί να γίνει αναπαραγωγή τους σε επιτραπέζιο dvd player;

Ευχαριστώ πολύ!

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Me to nero, sto DVD Video, kai sto fakelo VIDEO_TS anti gia ta arxeia pou bazeis gia tis taineies(.vob,.ifo), bazeis ta videos(.avi,.mpg,k.a.).

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στους φακέλους AUDIO_TS και VIDEO_TS μπορούν να υπάρχουν μόνο συγκεκριμένα πράγματα και πάντως όχι αρχεία όπως αυτά που αναφέρεις. Αυτό που θέλει ο φίλος frafra γίνεται με δύο τρόπους.

1. Αν έχεις dvd player που υποστηρίζει αναπαραγωγή divx, τότε απλά γράφεις ένα DATA DVD με τα αρχεία που θέλεις μέσα. Τα players αυτά όμως δεν είναι τόσο διαδεδομένα οπότε μάλλον δεν θα σε καλύπτει αυτή η λύση.

2. Μετατρέπεις το divx σε DVD. Γίνεται με διάφορα προγράμματα όπως το NeroVision Express και το Winavi και το έχουμε συζητήσει σε πολλά topics, για παράδειγμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50551

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...