Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια παρατηριση: Το κινητό έχει μεγαλύτερη αυτονομία εάν το φορτίσεις με normal φορτιστή. Χθες με 4μιση ώρες οθόνη είχα 43% υπολοιπο. Το κινητό είχε αναμονή από 5:30 το πρωί έως 12:00 το βράδυ. Με παρόμοια χρήση και γρήγορη φορτιση, είχα στο τέλος της μέρας 25-30%. Δοκιμάστε το.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι δεδομένο αυτό εδώ και χρόνια

Με ένταση λιγότερη από 1a φορτίζει πιο αργά αλλά πιο ολοκληρωμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ από την άλλη το φορτίζω μόνο με dash και η αυτονομία είναι το ίδιο μεγάλη σχεδόν πάντα. Μόνο αν σκαλώσει καμιά εφαρμογή αλλάζει ή από το σήμα κινητής μια στο τόσο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παντως το wakelock detector ( ROOT ) δεν λειτουργει ουτε με το SUperSU, ουτε με το Magisk. Οποτε μαλλον η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το κινητο μας;;

 

Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το CPU wakelock στο op3

Link to comment
Share on other sites

Update για την beta του Oreo

 

[Changelog]

 

Launcher

Fixed widget issues

Fixed shortcut issues

 

Camera

UI Improvements

 

Files Manager

Added f4v format in video category

Speed improvements while deleting massive files.

 

System

Improvements to Reading Mode

Improvements in vibration

Improvements in Bluetooth audio

Fixed Parallel apps bugs

Fixed reboot issue when using Picture in Picture

Updated Android security patch to November

General bug fixes and stability improvements.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το CPU wakelock στο op3
Είσαι σίγουρος ότι το wakelock detector (root), λειτουργεί στο op5;

 

Όσο για αυτό με την φόρτιση μέσω USB για να κρατάει παραπάνω η μπαταρία, νομίζω ότι το να συζητάμε για κάτι τέτοιο εν έτη 2017, δε βγάζει κανένα νόημα.

 

Δωσαμε κάτι παραπάνω για να έχουμε αυτή την τεχνολογία στο κινητό μας, είναι κρίμα να μη τη χρησιμοποιούμε.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα και γω την open beta 2. Όλα φαίνονται super smooth. Για root δεν ξέρω τι γίνεται μονάχα. Μπορούμε να κάνουμε ή όχι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα και γω την open beta 2. Όλα φαίνονται super smooth. Για root δεν ξέρω τι γίνεται μονάχα. Μπορούμε να κάνουμε ή όχι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί όχι; Magisk 14.5

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; Magisk 14.5

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Ρωτάω γιατί στην beta 1, όταν φλασαρα το magisk 14, δεν μπουταρε η συσκευή μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί στην beta 1, όταν φλασαρα το magisk 14, δεν μπουταρε η συσκευή μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γι αυτό σου είπα άλλη έκδοση.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περιπου 10 μερες την συσκευη μπορω να πω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες συσκευες αν εξαιρεσουμε την καμερα η οποια και αυτη ειναι πολυ καλη.Αυτο που δεν μπορω να συνηθισω και θα ηθελα την γνωμη σας ειναι η φωτεινοτητα της οθονης.Ειναι πολυ φωτεινη και επιθετικη.Στο τερμα κλειστο το εχω και αν το ανεβασω λιγο με πειραζει στα ματια.Εκανα ρυθμισεις ωστε να μην εχει πολυ λευκο αλλα και παλι δεν μπορω να την συνηθισω κατα τα αλλα δεν εχω κανενα θεμα με την συσκευη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση google play store εχετε; Ειχα μια εκδοση που ειχε βγει αρχες νοεμβριου και εγκατεστησα την νεοτερη απο apkmirror. Γιατι δεν μπηκε η νεοτερη αυτοματα; Περασε 1 μηνας σχεδον.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση google play store εχετε; Ειχα μια εκδοση που ειχε βγει αρχες νοεμβριου και εγκατεστησα την νεοτερη απο apkmirror. Γιατι δεν μπηκε η νεοτερη αυτοματα; Περασε 1 μηνας σχεδον.
Άμα περάσεις έκδοση από το apkmirror.com δεν παίρνει αναβαθμίσεις αυτόματα. Καλύτερα κάνε ένα unistall updates για να γυρίσει στην stable και να κάνει τις αναβαθμίσεις μόνο του.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Άμα περάσεις έκδοση από το apkmirror.com δεν παίρνει αναβαθμίσεις αυτόματα. Καλύτερα κάνε ένα unistall updates για να γυρίσει στην stable και να κάνει τις αναβαθμίσεις μόνο του.
Το αντίθετο θα έλεγα. Με το που έβαλα την καινούρια έκδοση μου έβγαλε 5 καινουριες αναβαθμίσεις για προγράμματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος oneplus 5 περίπου 2 μήνες, έχω προσέξει ότι στις 4 τελευταίες εβδομάδες το τηλ κάνει επανεκκίνηση μόνο του, μια φορά την εβδομάδα. Την πρώτη φορά το είχα στη τσέπη, λέω κάτι θα πάτησα, την δεύτερη το είχα στα χέρια, λέω πάλι κάτι θα πάτησα, χθες το είχα πάνω στο τραπέζι κ ξαφνικά βλέπει να κάνει επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα. Με το που έβαλα την καινούρια έκδοση μου έβγαλε 5 καινουριες αναβαθμίσεις για προγράμματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Εγώ αναφερόμουν στην αναβάθμιση του ίδιου του play store, όχι των εφαρμογών του κινητού.

 

 

Καλημέρα. Κάτοχος oneplus 5 περίπου 2 μήνες, έχω προσέξει ότι στις 4 τελευταίες εβδομάδες το τηλ κάνει επανεκκίνηση μόνο του, μια φορά την εβδομάδα. Την πρώτη φορά το είχα στη τσέπη, λέω κάτι θα πάτησα, την δεύτερη το είχα στα χέρια, λέω πάλι κάτι θα πάτησα, χθες το είχα πάνω στο τραπέζι κ ξαφνικά βλέπει να κάνει επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πάνε settings-> advanced και δες άμα είναι ενεργοποιημενο το scheduled power on off

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

 

Πάνε settings-> advanced και δες άμα είναι ενεργοποιημενο το scheduled power on off

 

Απενεργοιημενα είναι όλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία η open beta 2 πάντως, η νύχτα με την μέρα. Αν και την 4.5.15 την πέρασα μετά από wipe τα πάντα, οπότε δεν πρόλαβα να δω πολλά μετά το στρώσιμο της μπαταρίας. Αλλά νομίζω πως και σε εκείνη ήταν τα ίδια χάλια.

Να υποθέσω ότι την κουκίδα των ειδοποιήσεων δε μπορώ να της αλλάξω χρώμα, ε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος oneplus 5 περίπου 2 μήνες, έχω προσέξει ότι στις 4 τελευταίες εβδομάδες το τηλ κάνει επανεκκίνηση μόνο του, μια φορά την εβδομάδα. Την πρώτη φορά το είχα στη τσέπη, λέω κάτι θα πάτησα, την δεύτερη το είχα στα χέρια, λέω πάλι κάτι θα πάτησα, χθες το είχα πάνω στο τραπέζι κ ξαφνικά βλέπει να κάνει επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε και μένα μου το κάνει, άκυρες επανεκκινήσεις... δεν ξέρω τι φταιει...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το net.scheduler απο τα google play services γνωριζουμε τι ακριβως ρολο παιζει; Εχει τα περισσοτερα wakelocks.

 

Επισης απο τα permissions για τα google play services, νομιζω οτι εαν απενεργοποιησουμε το body sensors, τα πραγματα θα ειναι καλυτερα.. Που ακριβως χρειαζεται;

 

Παντως ολα αυτα τα θεματακια με τα wakelocks πιστευω θα μπορουσαν λυθουν εαν υπηρχε τροπος να βαλουμε pico gapps στην OOS..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το net.scheduler απο τα google play services γνωριζουμε τι ακριβως ρολο παιζει; Εχει τα περισσοτερα wakelocks.

 

Επισης απο τα permissions για τα google play services, νομιζω οτι εαν απενεργοποιησουμε το body sensors, τα πραγματα θα ειναι καλυτερα.. Που ακριβως χρειαζεται;

 

Παντως ολα αυτα τα θεματακια με τα wakelocks πιστευω θα μπορουσαν λυθουν εαν υπηρχε τροπος να βαλουμε pico gapps στην OOS..

Κακώς ασχολείσαι χωρίς να κατέχεις τι κάνει το κάθε τι. Δούλεψε το άνετα χωρίς να κοιτάς κάτι και θα είναι καλύτερα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξανά επιστροφή μετά από ένα σύντομο διάλειμμα με pixel XL, έχω βάλει beta 2 από εχθές το βράδυ και πάει ρολόι,θα το δω τις επόμενες μέρες σε θέμα μπαταρίας, από το λίγο που είδα βλέπω η κάμερα στη beta 2 είναι πολύ καλύτερη 2.5.15

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , η beta 2 φαίνεται σταθερή χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Ιδίως σε θέμα αυτονομίας τα πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής, ίδωμεν..33acf017a288790f6b2cac6e09fd26cf.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξανά επιστροφή μετά από ένα σύντομο διάλειμμα με pixel XL, έχω βάλει beta 2 από εχθές το βράδυ και πάει ρολόι,θα το δω τις επόμενες μέρες σε θέμα μπαταρίας, από το λίγο που είδα βλέπω η κάμερα στη beta 2 είναι πολύ καλύτερη 2.5.15

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Γιατί το άφησες το pixel?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι κατώτερο από το OnePlus 5 φίλε μου σε όλα εκτός κάμερας και οθόνης και επιπλέον είναι πιο μεγάλο και βαρύ για τα δικά μου γούστα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...