Jump to content

SOS Windows xp


stratus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα που πηγα να ανοιξω τον υπολογιστη διαπιστωσα οτι αφου εμφανιστει το λογοτυπο της Microsoft μετα απο αυτο δεν ξεκινανε τα XP.Σε safe mode ξεκινανε κανονικα.Εκανε restore χωρις επιτυχια αφου παλι κολλανε μετα την εμφανιση του λογοτυπου.Καμμια ιδεα πως μπορω να το διορθωσω?
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα!!!

 

Αν ειναι προβλημα απο τα Windows...κανε το εξης..:

Βαλε το σιντακι τον Windows XP κανε επανακινηση ξεκινα απο το Cd-rom και κανε οτι θα εκανες για φορματ...αλλα θα πατησεις REPAIR και θα σου κανει εγκατασταση τα Windows..(κατι σαν Format),αλλα θα κρατησει μεσα οτι προγραμματα εχεις.....δηλαδη...σβηνει και ξανα περναει μεσα μονο τα αρχεια απο τα Windows..!!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα!!!

 

Αν ειναι προβλημα απο τα Windows...κανε το εξης..:

Βαλε το σιντακι τον Windows XP κανε επανακινηση ξεκινα απο το Cd-rom και κανε οτι θα εκανες για φορματ...αλλα θα πατησεις REPAIR και θα σου κανει εγκατασταση τα Windows..(κατι σαν Format),αλλα θα κρατησει μεσα οτι προγραμματα εχεις.....δηλαδη...σβηνει και ξανα περναει μεσα μονο τα αρχεια απο τα Windows..!!!!

Το κακο ειναι οτι εμενα δεν μου βγαζει την επιλογη repair οποτε τζιφος....

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

gia na mhn sou vgazei thn epilogh repair den anagnwrizei oti yparxoun eggatestimena windows.

Mipws exeis provlima me to skliro disko??

Δεν ειναι χαλασμενος.Αυτο το προβλημα το ειχα ανεκαθεν και σε αλλο σκληρο που τα ειχα βαλει και απο οτι μου εχουν πει φταιει το CD.Εγω φταιω που τα αγορασα γνησια :X Τελος παντων μαλλον για φορματ βαδιζουμε.Ευχαριστω για τις συμβουλες
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε! μια χαρα ειναι τα γνησια! Κατι θα εχει συμβει και μπερδευτικαν τα μπουτια. Ξανα δες για το repair. Εμενα παντα μου το βγαζει!

Για θυμησου τι εβαλες στα windows την τελευταια φορα και uninstall it απο safe mode.

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

εκιννηση με τις τελευταιες σωστες ρυθμισεις προσπαθησες να κανεις;;;;
Και αυτο το εκανα και μια απο τα ιδια κολλαει μετα την εμφανιση του λογοτυπου.Και απο κονσολα εκανα chkdsk μια χαρα τον βρηκε τον δισκο.Τι να κανουμε ετσι κια αλλιως ειχα να κανω φορματ εδω και 2 χρονια και ειχε βαρυνει λιγο το συστημα
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει repair τα ηδη εγκατεστημένα XP με παρόμοιο πρόβλημα, αλλά αυτό εξακολούθησε να υπάρχει... :kill: Μέχρι που έκανα κανονικά format.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πατας το F8 οταν κανει εκεινιση ο υπολογιστης και πηγενε στην επιλογη Run with the last configuration tha worked (ή καπος ετσι). Εμενα με εχει σωσει παρα πολες φορες απο format
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...