Jump to content

Mitsubishi M420i


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Na po ena megalo THANKS kai dimosia ston filo mouclas o opoios me voithise afantasta!!

Loipon, to sync me outlook egine se 2-3 lepta meta tin egatastasi tou programatos (mobile phone tools).

 

Ola htan poly apla kai mesa se 10 lepta perasa kai ringtones, backup ta sms, perasa ola mou ta tilefona sto M420i apo to PC kai genika...ola kala kai ola oraia!!

 

Bravo stin BVRP!!!!!!!!! Poly kali douleia!

 

Kai ola afta na sas po oti doulepsan me IRDA...oute kan USB kalodio!!

Super!

Tha paikso ligo akoma avrio kai tha kano post oti allo exei endiaferon.

A

File mou mporeis na mou peis me poion tropo doulepses to tilefono xrisimopoiontas tis irda???

Exo ki ego to programma kai den mporesa me tipota na kano sync me to tilefono.

 

PLS HELP ME!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

File mou mporeis na mou peis me poion tropo doulepses to tilefono xrisimopoiontas tis irda???

Exo ki ego to programma kai den mporesa me tipota na kano sync me to tilefono.

 

PLS HELP ME!!!!!!!

 

Egrapsa ena katevato olokliro explaining everything kai me to pou patisa submit to exase o server tou myphone!!!!!!!!!!!!!

 

:mad::mad::mad:

 

Vevaia aplo einai to explanation...alla gamoto....einai 3 fora pou mou to kanei!! Sort it out guys!!!

:mad:

Filika panta

A

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kataferes na dexteis sms sto Pc (h klhsh)?

 

File tha to dokimaza simera afto alla dystixos to lapton pou xrisimopoiousa den itan diko mou kai fevgei gia taksidi stin KINA!!!

Opote... ooootan me to kalo gyrisei kai an ginetai tha to dokimaso...

Den vlepo to logo na min paiksei pantos!

Thanks again!

A

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Egrapsa ena katevato olokliro explaining everything kai me to pou patisa submit to exase o server tou myphone!!!!!!!!!!!!!

 

:mad::mad::mad:

 

Vevaia aplo einai to explanation...alla gamoto....einai 3 fora pou mou to kanei!! Sort it out guys!!!

:mad:

Filika panta

A

File alki tha me soseis an mou steileis tis odigies. An den mporeis na tis kaneis post sto myphone pls steiltes mou me mail sto gkigkilos@cosmote.gr

Thanks a lot!!!!!

 

Tha perimenw.....

Link to comment
Share on other sites

File tha to dokimaza simera afto alla dystixos to lapton pou xrisimopoiousa den itan diko mou kai fevgei gia taksidi stin KINA!!!

Opote... ooootan me to kalo gyrisei kai an ginetai tha to dokimaso...

Den vlepo to logo na min paiksei pantos!

Thanks again!

A

 

oxi giati se emena enw stelnw sms (sto m430i) , me agglikoys xarakthres , kanonika.. otan to kinhto lambanei den moy ta bgazei kai to programma ston hy. Epishs den moy katebazei ta sms poy exw apo8hkeymena..

 

gia na parw klhsh apo to pc den dokimasa mexri twra oute egw..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

oxi giati se emena enw stelnw sms (sto m430i) , me agglikoys xarakthres , kanonika.. otan to kinhto lambanei den moy ta bgazei kai to programma ston hy. Epishs den moy katebazei ta sms poy exw apo8hkeymena..

 

gia na parw klhsh apo to pc den dokimasa mexri twra oute egw..

 

Ok.

Dekto...alla pia version tou BVRP exeis???

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Exei perasei kaneis me to kalodio h' me Infrared kapoio paixnidi JAVA????

 

An nai mporei na mas perigrapsi periliptika tin diadikasia.

 

Thanks

A

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Na po ena megalo THANKS kai dimosia ston filo mouclas o opoios me voithise afantasta!!

Loipon, to sync me outlook egine se 2-3 lepta meta tin egatastasi tou programatos (mobile phone tools).

 

Ola htan poly apla kai mesa se 10 lepta perasa kai ringtones, backup ta sms, perasa ola mou ta tilefona sto M420i apo to PC kai genika...ola kala kai ola oraia!!

 

Bravo stin BVRP!!!!!!!!! Poly kali douleia!

 

Kai ola afta na sas po oti doulepsan me IRDA...oute kan USB kalodio!!

Super!

Tha paikso ligo akoma avrio kai tha kano post oti allo exei endiaferon.

A

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για δοκίμασε να επαναφέρεις μια επαφή πίσω στο κινητό. Εμένα ενω μου περνάει κανονικά τις επαφές από το κινητό στο πρόγραμμα με ελληνικά, στο αντίθετο τις περνάει με κινέζικα. :!: :!: :!: Δεν ξέρω αν μπορούμε να βασιστούμε για backup στο πρόγραμμα. Πες μου τι έγινε...

 

ΥΓ: Τώρα πρόσεξα ότι το έχεις κάνει από το PC στο m420i. Οι επαφές ήταν με ελληνικούς χαρακτήρες; Τι version του προγράμματος έχεις;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για δοκίμασε να επαναφέρεις μια επαφή πίσω στο κινητό. Εμένα ενω μου περνάει κανονικά τις επαφές από το κινητό στο πρόγραμμα με ελληνικά, στο αντίθετο τις περνάει με κινέζικα. :!: :!: :!: Δεν ξέρω αν μπορούμε να βασιστούμε για backup στο πρόγραμμα. Πες μου τι έγινε...

 

Επειδή την είχα πάθει αυτή τη ζημιά πολύ παλιότερα, από τότε έχω όλο μου τον κατάλογο με latinikous χαρακτήρες!!!

 

Οπότε no problem εκεί. Δεν μπορώ όμως να κάνω κάποια δοκιμή καθώς πλέον δεν έχω INFRARED adaptor.

Όταν και αν αγοράσω θα κάνω τη δοκιμή και θα κάνω ποστ εδώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την είχα πάθει αυτή τη ζημιά πολύ παλιότερα, από τότε έχω όλο μου τον κατάλογο με latinikous χαρακτήρες!!!

 

Οπότε no problem εκεί. Δεν μπορώ όμως να κάνω κάποια δοκιμή καθώς πλέον δεν έχω INFRARED adaptor.

Όταν και αν αγοράσω θα κάνω τη δοκιμή και θα κάνω ποστ εδώ.

Α, μάλιστα, πες το έτσι! Ευχαριστώ πάντως, αν κάνεις καμιά δοκιμή μου λες.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά για να καταλάβω η υπέρυθρες στο m420i είναι κλειδωμένες? Το pc μου καποιες φορές το βλέπει το τηλέφωνο αλλα δε μου δινει τη δυνατότητα να του στείλώ η να λάβω κάτι απο αυτό. Μάλιστα το πρωί έγραφε "εντοπίστηκε νεο υλικο" και να βαλω το cd για τους drivers.. αλλά δεν έχει cd ..

Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί χθες πέρασα ενα ενα όλα τα ονόματα απο τον τηλεφωνικο κατάλογο μεσω της θυρας υπερύθρων απο το m342i στο m420i...βέβαια μου τα πήγε στα "εγγραφα" αλλά είχε επιλογή αποθηκευσης ονόματα καταλόγου και ετσι τα αποθηκευσα πάλι ένα ένα σαν ονόματα καταλόγου... επίσης πέρασα φωτογραφιες και ήχους απο το ένα κινητό στο άλλο.. μονο για το pc είναι κλειδωμένο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω η υπέρυθρες στο m420i είναι κλειδωμένες? Το pc μου καποιες φορές το βλέπει το τηλέφωνο αλλα δε μου δινει τη δυνατότητα να του στείλώ η να λάβω κάτι απο αυτό. Μάλιστα το πρωί έγραφε "εντοπίστηκε νεο υλικο" και να βαλω το cd για τους drivers.. αλλά δεν έχει cd ..
Μάλλον σου ζητάει drivers για το GPRS modem. Αν βάλεις το στάνταρ που ζητάει και του πεις να ψάξει αυτόματα στο σύστημα για να τους βρεί, θα τους βάλει. Κατά τ'άλλα, δεν έχω ψάξει πολύ το πρόγραμμα BVRP να δω τι μπορεί να στείλει και να λάβει κανείς. Από τα Windows που δοκιμάζεις εσύ δοκίμασα να στείλω vCard (επαφή) μόνο.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδια, 99 ευρω το δινουνε σε Κοσμοκαρτα...ελεος !!!

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L104_handset_fullstory&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fhandset%2FI-MODE%2FM420i.xml&breadcrumbTitle=MITSUBISHI+M420i

 

 

Εχουν πολλα στο Mediamarkt..

 

http://forum.lesmobiles.com/viewtopic.php?t=24024&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=1d34ebc3ebdaffaf2d6cc464bef908f7

 

 

 

Ερωτηση - με τα 18mb μνημης που εχει, μπορει να τρεξει ιντερνετικες java apps (msn messenger?)

Η ειναι μονο για παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 99 ευρω το δινουνε σε Κοσμοκαρτα...ελεος !!!

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L104_handset_fullstory&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fhandset%2FI-MODE%2FM420i.xml&breadcrumbTitle=MITSUBISHI+M420i

 

 

Εχουν πολλα στο Mediamarkt..

 

http://forum.lesmobiles.com/viewtopic.php?t=24024&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=1d34ebc3ebdaffaf2d6cc464bef908f7

 

 

 

Ερωτηση - με τα 18mb μνημης που εχει, μπορει να τρεξει ιντερνετικες java apps (msn messenger?)

Η ειναι μονο για παιχνιδια?

 

99 ευρω; στο mediamarkt γραφει πως εχει τοσο; αληθευει αυτο ομως;

 

μαλλον αληθευει...και στην cosmote 99 το εχουνε! ρε παιδια λεει τπτ το κινητακι; γιατι 99 ευρω ακουγεται πολυ φτηνο!!!

Link to comment
Share on other sites

99 ευρω; στο mediamarkt γραφει πως εχει τοσο; αληθευει αυτο ομως;

 

μαλλον αληθευει...και στην cosmote 99 το εχουνε! ρε παιδια λεει τπτ το κινητακι; γιατι 99 ευρω ακουγεται πολυ φτηνο!!!

 

Καλό είναι παιδία το κινητό. Εμένα προσωπικά μου αρέσει σε μεγάλο ποσοστό.

  • Είναι σχετικά μικρο
  • Έχει imode που χρειαζόμουν
  • Έχει σχετικά καλή αυτονομία
  • Πάρα πολυ καλή οθόνη
  • Πάρα πολύ καλό σήμα και χαμηλό SAR (!)
  • Πανεύκολο μενού
  • Καλό 3gp player
  • Δυνατό και ποιοτικό ήχο (ringtones, κλήσεις)

Δεν μου άρεσαν τα εξής:

  • To slide δεν είναι όπως του D500 αλλά χρειάζεται σπρώξιμο μέχρι πάνω/κάτω για να κλειδώσει στην αντίστοιχη θέση
  • Το ξυπνητήρι δεν ακούγεται αν έχεις το προφίλ σε silent mode.\
  • Δεν έχει bluetooth (το ήξερα αυτό βέβαια πριν το αγοράσω).
  • Δεν έχει κάποια κάρτα επέκτασης μνήμης (το ήξερα αυτό βέβαια πριν το αγοράσω).
  • Δεν παίζει mp3 ringtones,tracks (το ήξερα αυτό βέβαια πριν το αγοράσω).
  • Ο ήχος όταν πατάς κάποιο πλήκτρο στο Normal προφίλ που μετά απο λίγο σε πανάει το αυτί σου! :)
  • Ελάχιστα παραμετροποιήσιμο
  • Εύκολος συγχρονισμός μέσω υπερύθρων (εμένα μου δούλεψε αμέσως, άλλοι είχαν προβλήματα)

Αυτά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

αγόρασα το m420i και μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι το προτείνω ανεπιφύλαχτα. Πολύ καλή οθόνη, επίσης πολύ καλή ανάλυση κάμερας κτλ.

Για τα λεφτά του είναι πολύ καλό και οι όποιες ελειψεις του (bluetooth :cry: , υποδοχή κάρτας μνήμης κτλ), είναι εις γνώση μας.

 

'Εχω το MA-620 usb infared adaptor και θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος αν είναι δυνατή η μεταφορά αρχείων κτλ από/προς κινητό.

 

(Το mobile phone tools είναι 30mb οπότε αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μου πει.)

 

Τέλος, θήκη γι'αυτό το κινητό έχει βρει κανείς;;; Δεν το έχω ψάξει ακόμα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε...δεν εμεινε τιποτα στο Mediamarkt...

 

 

Εχει και i-mode browser, που σημαινει οτι βλεπει cHTML σελιδες...

 

Το πιο ενδιαφερον ισως ειναι τα 18 mb ram, που επιτρεπουν να τρεξει σχεδον οποιαδηποτε MIDP Java 2.0 εφαρμογη - εψαξε κανενας αν δουλευουν messengers και αλλα παρομοια?

Link to comment
Share on other sites

Επείσης, κάτι ελάχιστα ουσιώδες αλλά όμορφο πάραυτα, είναι τα «ενεργά» wallpapers, όπως π.χ. μια μαργαρίτα που μαδάει ανάλογα με το σήμα και μια πασχαλιά που ανεβοκατεβαίνει ανάλογα με το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τα εξης: τραβει video? ή μονο τα παιζει; παιζει μονο 3gp? οι φωτος που βγαζει ειναι καλες; η πραγματικη του μνημη ποσο εισαι; 18? η λιγοτερο? επισης δεν καταλαβαινω πως γίνεται με συνδεση να ειναι πολυ ακριβοτερο από οτι καρτοκινητο; σιγουρα εχει 99 ευρω; μπορει δηλ κανεις να το παρει καρτα και να βαλει μετα το sim της συνδεσης του; το i-mode ειναι υποχρεωτικο να το χεις; πληρωνεις κατι αν δεν το χρησιμοποιεις; service υπαρχει πουθενα ή αμα παθει κατι το πετας;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ξέρω μόνο:

να ρωτησω τα εξης: τραβει video? ή μονο τα παιζει;
Από ότι ξέρω, γιατί δεν το έχω εγώ, το έχω δει σε άλλον, τραβάει κιόλας

το i-mode ειναι υποχρεωτικο να το χεις;
Ναι.

πληρωνεις κατι αν δεν το χρησιμοποιεις;
Όχι.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τελευταιο που ειχε μεινει σε ενα Πλαισιο...καποιος μου ειπε οτι μπορει να εχουν ακομα μερικα στην Κοσμοτε, Πανεπιστημιου 41

 

Δεν καταφερα ακομα να μπω σε καποιο απο τα i-mode sites που δοκιμασα, αλλα μπορει να κανω καποιο λαθος...για 99 ευρα παρα πολυ καλο, το i-mode και το e-mail ειναι πιο ευχρηστα απο οτι περιμενα...βασικα το πηρα για emailing/mobile banking, και νομιζω τη δουλεια αυτη θα την κανει φτηνοτερα απο τα γνωστες GPRS/WAP λυσεις...

 

 

 

 

PS

 

ΟΚ, ενεργοποιηση απο Κοσμοτε ηθελε...θελανε και ΙΜΕΙ...

 

Μπηκα σε ενα mobile-enabled site που εχω ΗΠΑ...πολυ καλη αποκριση...

 

Στο κουτι δινουν λαθος στοιχεια για πως λειτουργει η υπηρεσια με το συγκεκριμενο μοντελο - βασικα πρεπει με το που θα ενεργοποιηθει το imode, στην επιλογη imode menu να δωσεις ενα τετραψηφιο κωδικο, οποτε τοτε θα εμφανιστουν τα διαφορα "συνεργαζομενα" site - in.gr κλπ

 

 

 

Κανενα σχολιο για τα settings του Netfront imode browser?

 

 

 

Τι URL δινουμε για myphone.gr ??

Link to comment
Share on other sites

Προβληματιζομαι παρα πολυ για αυτη την αγορα....

Στα θετικα:

Μεγαλη αναλυση καμερας

64-τονικα ringtones

Ληψη και αναπαραγωγη video

Mp3 player

Χαμηλο sar (αν δεν τα πολυπιστευω αυτα)

99€! (Ελεος!!!)

Στα αρνητικα:

Folder type (εκτεθειμενη η οθονη εφοσον δεν εχει βγει θηκη....)

Απουσια μπλε δοντιου

Η Mitsubishi εχει επισημα αποσυρθει απο την Ευρωπη.... Μονο οι i-mode συσκευες εμειναν. Αρα support; Περα απο αυτο το πραγμα στην Καβαλας....

Αρκετα προβληματα με την συνδεσιμοτητα και την ανταλλαγη δεδομενων με pc.

Πανακριβο καλωδιο απο οτι ειδα στο διαδικτυο.

Εχουν αναφερθει προβληματα με επικοινωνια με αλλα κινητα (απο οτι εχω διαβασει δλδ)...

Ι-mode. Toυτεστιν δεν λαμβανει mms απο αλλες εταιριες......

 

Ερωτησεις....

1. Βρισκεται πλεον; Ακομα δεν βγηκε εξαφανιστηκε!

2. Εχει το παλιο προβλημα με τους 160 χαρακτηρες στα sms οταν γραφεις Ελληνικα;;;;;

3. Εχει βγει θηκη; Δεν βρισκω πουθενα...

4. Δουλευει με αλλες μη i-mode sim cards;

5. Εχει οντως προβλημα με την εισαγωγη πολυ λιγων χαρακτηρων στα πεδια ονομα, επιθετο κτλ;

6. Τι αλλο εχει κλειδωμενο λογω του i-mode;;;

Τελος, τι θα περνατε στην θεση μου; Ενα ολοκαινουριο σε stock t630 (μη ρωταρε που το βρηκα :X ) με 70€ με πληρως ξεκλειδωτα τα παντα και επισημη αντιπροσωπια;;; Βluetooth ορθανοιχτα και τετοια δλδ. Η το mitsubishi με ολες τις υποχωρησεις (mms κτλ..)

 

Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη.

Ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκεπτόμαστε να το πάρουμε σε μια φίλη μας !πιστεύω ότι στη τιμή που είναι ΥΠΕΡΠΛΗΡΕΣ

Mp3 δεν έχει

Οι υπέρυθρες δεν έχουν πρόβλημα ! όσο για τα mms δεν μπορείς να λάβεις η να στείλεις όταν έχεις άλλη κάρτα εκτός από cosmote ! όμως εάν χρησιμοποιείς COSMOTE μπορείς να στέλνεις αντί για sms , mms που είναι πολύ πιο φτηνά (να στέλνεις μόνο κείμενο )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να ρωτήσω και εγώ κάτι. Αν το πάρω με το πακέτο σύνδεσης "κοσμοκάρτα" και το χρησιμοποιήσω με τη Vodafone sim μου λέτε να υπάρξει πρόβλημα?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι υπέρυθρες δεν έχουν πρόβλημα !

 

Με ποιο IR tranceiver και τι λογισμικο το δουλευεις?

 

Κατεβασα τα γνωστα tools "για Μιτσουμπισι" με το μουλαρι, αλλα δεν τρεχανε...κανενα λινκ (PM?) για "δοκιμασμενο" λογισμικο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...