Jump to content

Meizu Pro 6 Plus Vs One Plus T3 or Samsung galaxy S7 edge ?


stavros71
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας για την τελική επιλογή καθώς βρίσκομαι σε... τριλλημα!

 

Ως κάτοχος του Meizu Pro 5 γενικά έχω καλές εντυπώσεις από την συγκεκριμένη εταιρεία, το κράτησα με την κινεζικη stock έκδοση και έχει πάρει όλα τα update φτάνοντας να φοράει τη flyme 6.0.2.0A, με αρκετά αισθητή βελτίωση απόδοσης του. Όμως, μετά το δεύτερο "καλό" πέσιμο, εκτός από αλλαγή οθόνη, υπάρχουν προβληματα και με το speaker και το ακουστικό, γενικά το... διέλυσα, με αποτέλεσμα να οδηγούμε σε αλλαγή κινητού μετά από 1,5 χρόνο.

 

Εχω κοιτάξει τις εξής τρεις περιπτώσεις:

 

1. Original Meizu Pro 6 Plus Pro6 Plus 5.7 inch 2K screen Octa Core Exynos 8890 4G RAM 12MP camera mTouch 3400mAh mobile phone στα 420 ευρώ.

 

2. BG Original Oneplus 3T one plus 3T Mobile Phone Snapdragon 821 Quad Core 5.5" 6GB 64GB Android 6.0 LTE 16MP NFC Fingerprint πάλι στα 420 ευρώ.

 

3. Samsung galaxy S7 edge 32GB από την τωρινή προσφορά του pubic στα 600 ευρώ.

 

ΟΚ, η τιμή του S7 edge ξεφεύγει κάπως, αλλά παραμένει Samsung.

 

Την πολύτιμη βοήθεια σας...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3t επειδή κρατάς καιρό βλέπω τις συσκευές σου πιστεύω ότι για τα επόμενα 3 χρόνια θα είναι μία χαρά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3t επειδή κρατάς καιρό βλέπω τις συσκευές σου πιστεύω ότι για τα επόμενα 3 χρόνια θα είναι μία χαρά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, ο μοναδικός προβληματισμός είναι η απόδοση της φωτογραφικής κάμερας, κατά τα άλλα το βλέπω "θηρίο" το ONE PLUS T3

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι πολύ καλή, κάτω από το s7 βέβαια και πολύ καλύτερη από το meizu5 pro

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα καταληξω στο one plus 3t, μου φαίνεται καλή επιλογή αγοράς (από το επίσημο σάιτ στα 439 ευρώ) απλά έχω διαβάσει πολλές αναφορές για κολλήματα του launcher και πως "καταπίνει" σαν νερό την μπαταρία, σε φουλ χρήση wifi και 4G.

 

Γνωρίζει κανείς κάτοχος του oneplus 3T κάτι επ' αυτού;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω με μία κάρτα και η μπαταρία είναι βράχος, χρησιμοποιώ τον μαμά launcher που είναι καταπληκτικός ο μοναδικός στοκ launcher σε επίπεδα πολύ κοντά στον nona

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο one plus 3T. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλό σε σχέση με την τιμή του. Οι ενδοιασμοι μου, μετά από όσα είδα, και για την φωτογραφική μηχανή του και την μπαταρία του, ξεπεράστηκαν από τις τρομερές επιδόσεις του.

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Τελωνειο δεν περναει γιατι ερχεται απο Ευρωπαικη αποθηκη και συγκεκριμενα απο Πολωνια...

Το ευρωπαικο μοντελο ειναι το Α3003....

Link to comment
Share on other sites

Από πού το παραγγέλνεις ,περνάει τελωνείο ?

 

Οχι δεν περναει από τελωνείο, έρχεται από την Πολωνία, σε διάστημα 7-10 ημερών, αν μάλιστα πληρώσεις 10 ευρώ, σου έρχεται σε τρεις ημέρςς το τηλέφωνο με εταιρεία κούριερ στην πόρτα σου! Κι αυτό, επίσης, ήταν κάτι που μέτρησε στην επιλογή του συγκεκριμένου τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν περναει από τελωνείο, έρχεται από την Πολωνία, σε διάστημα 7-10 ημερών, αν μάλιστα πληρώσεις 10 ευρώ, σου έρχεται σε τρεις ημέρςς το τηλέφωνο με εταιρεία κούριερ στην πόρτα σου! Κι αυτό, επίσης, ήταν κάτι που μέτρησε στην επιλογή του συγκεκριμένου τηλεφώνου

 

πολυ ελκυστικη επιλογη/...

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...