Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παρατηρησει κανεις απο εσας οταν συνδεω το d600 με την tv το τηλεφωνω φενεται σαν σβηστο και οταν παω να το αποσυνδεσω απο το τηλεφωνω πρωτα το τηλεφωνω μετα σβηνει ενω οταν το βγαζω πρωτα απο την tv δεν σβηνει το εχει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο ειναι φυσιολογικο?
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε generation αν και δεν πολυ κατάλαβα αυτό που έγραψες έτσι όπως το έγραψες το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι το τηλ όταν συνδέεται με την τηλεόραση μέσω tv-out δηλαδή δεν σβήνει σε καμία περίπτωση! Το μόνο που συμβαίνει είναι ότι τα πάντα εμφανίζονται στη τηλεόραση και η οθόνη του κινητού παραμένει κλειστή μέχρι να αποσυνδέσεις το καλώδιο από το τηλ. Ταυτόχρονη απεικόνιση δεν γίνετε ούτε το κινητό σβήνει!

Επίσης όσο αφορά την ανησυχία σου για τους ιούς αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στο στο συγκεκριμένο κινητό αλλά και όσα κινητά δεν έχουν κάποιο λειτουργικό για λογισμικό. Δηλαδή μόνο κινητά symbian και windows αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα προς το παρών τουλάχιστον. Άλλοστε κατά τη ταπεινή μου γνώμη δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ασχοληθεί κάποιος με κάποιο συγκεκριμένο λογισμικό ένος τηλεφώνου και να φτιάξει κάποιο ιό.Τα κινητά με λειτουργικό απευθύνονται σε μια πολυ μεγάλη γκάμα χρηστών απότε αποτελούν και το στόχαστρο. Γι' αυτό άλλοστε και η νόκια αν δεν κάνω λάθως σε μερικά καινούργια μοντέλα της έχει προεγκατεστημένο και αντιβιωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ναι αυτο ακριβως εννοω και γω οτι η οθονη του κινητου και το πληκτρολογιο παραμενει κλειστο. Το σημειο που εγω ανησηχω ειναι στην αποσυνδεση του καλωδιου δηλαδη οταν δεις π.χ το βιντεακι που θελεις μετα απο που πρεπει να βγαλεις το καλωδιο πρωτα απο την tv η απο το κινητο γιατι εγω εχτες το εβγαλα απο το κινητο και εκλεισε μονο του και το ξανα ανοιξα κανονικα σαν να το ειχα απενεργοποιηση. βεβαια σημερα το εχω δοκιμαση αρκετες φορες και δεν μου εχει ξανασυμβει.

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που συμβαίνει είναι ότι τα πάντα εμφανίζονται στη τηλεόραση και η οθόνη του κινητού παραμένει κλειστή μέχρι να αποσυνδέσεις το καλώδιο από το τηλ.

 

 

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ναι αυτο ακριβως εννοω και γω οτι η οθονη του κινητου και το πληκτρολογιο παραμενει κλειστο. Το σημειο που εγω ανησηχω ειναι στην αποσυνδεση του καλωδιου δηλαδη οταν δεις π.χ το βιντεακι που θελεις μετα απο που πρεπει να βγαλεις το καλωδιο πρωτα απο την tv η απο το κινητο γιατι εγω εχτες το εβγαλα απο το κινητο και εκλεισε μονο του και το ξανα ανοιξα κανονικα σαν να το ειχα απενεργοποιηση. βεβαια σημερα το εχω δοκιμαση αρκετες φορες και δεν μου εχει ξανασυμβει.

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ότι σου έκλεισε το κινητό ήταν τυχαίο το γεγονός εκτός και αν σου έτυχε κάποιο κόλημα κατά την αποσύνδεση και σου έσβησε το κινητό. Εμένα εδώ και ένα μήνα περίπου που έχω το κινητό δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο με το tv-out και μάλιστα κάθε φορά το αποσυνδέω πρώτα από τηλ. Για να ακριβολογώ δεν μου έχει τύχει ακόμα κανένα απολύτως κόλλημα με το τηλ! Μόνο μια φορά με το πλήκτρο συντόμευσης της κάμερας που διάλεξα λήψη φώτο και ήταν σαν να μην άνοιξε το κλείστρο της κάμερας, δεν κόλλησε το τηλ, βγήκα από τη κάμερα και ξαναμπήκα και όλα οκ! Θα ήθελα να απάντήσει κιόλας κάποιος άλλος αν του έχει τύχει αυτό το "πρόβλημα"!
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τηλ.στη samsung και μου ειπαν οτι ετσι πρεπει να γινετε και μαλιστα δεν προλαβα να ολοκληρωσω την κουβεντα μου δηλ.εξηγουσα το τι μου συνεβη με το tv out και το γνωριζουν και ειναι απολυτος φυσιολογικο βεβαια τους εξηγησα οτι τωρα δεν μου εχει ξανασυμβει και απορισαν διοτι πρεπει να το κανει λενε οταν το βγαζω πρωτα απο το τηλ.και οχι απο την t.v τελος μου ειπαν οτι το κανει ποιο πολλες φορες οταν ειναι αρκετα χωρις πληρη μπαταρια.

και παλι επαναλαμβανω εδω και δυο μερες μετα απο πολλες δοκιμες μου δεν εχει κανει το παραμικρο.

το κινητο ειναι γρηγορο και αψογο μεχρι στιγμης.

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηση κανεις καμια ελαφρια διακοπη της ομιλιας εγω ναι αλλα δεν φταει το ακουστικο γιατι δοκιμασα και hands free και το κανει παλι που και που αλλα παρατηρηση οτι το κανει οταν κατεβαινουν λιγο οι γραμουλες του σηματος δηλαδη οταν δεν ειναι επαρκη το σημα ειναι φυσιολογικο αυτο? με αλλα κινητα γινετε αυτο? η ειναι πολυ ευαισθητο?
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

generation μήπως ρε φίλε μου την ψάχνεις παραααααααααααααα πολύ με το κινητό?

Ένα κινητό είναι φίλε μου όχι κανένα αεροπλάνο χαλαρααααααα κι απόλαυσε το δεν σ αρεσει πούλα το.

Εγώ το έχω 4 μήνες ούτε ακουστικά με ενοχλήσανε ούτε τίποτα άλλο δουλεύει τελεία βεβαία δεν του έμαθα ακομα να ψήνει καφέ αλλά που θα μου πάει το άτιμο θα μάθει

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

καφε και φυσικα δεν περιμενω να μου κανει αλλα οπως ειπες και συ ενα τηλεφωνο ειναι που πρεπει πανω απ ολλα να μιλαμε χωρις διακοπες στην εποικινωνια κατι που δεν συμβαινει αψογα κατα την γνωμη μου με το d600 οχι σε μεγαλο βαθμο βεβαια συγκεκριμενα σημερα δεν μου το εχει κανει καθολου,στο μελλον θα δειξει καλυτερα.

Τελος οσο αφορα στο οτι την ψαχνω παααααρα πολυ θα σου απαντησω χωρις να θελω να αντιπαρατεθω μαζι σου οτι αν δεν την εψαχνα δεν θα εγραφα και δεν θα ημουν σε αυτο το forum και θα ειχα ενα κινητακι να κανω την δουλεια μου και θα ημουν ευχαριστημενος τωρα αν εσυ δεν την ψαχνεις κακως εισαι σε αυτο το forum.

Τελος να πω οτι δεν εχω μετανοιωσει που αγορασα το d600 ουτε λεπτο ειναι φανταστικο κινητο απλος ειδα καποια πραγματακια που με ενοχλησαν και τα εγραψα εδω για να δω αν συμβαινει και σε αλλους οπως εχουν κανει κατα καιρους πολλοι εδω μεσα και δεν νομιζω να ειναι κακο.

Ευχαριστω!

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ψαξει ακομα φιλε μου θα το κοιταξω και θα σου πω
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο το πραγμα με τις διακοπες στην συνομιλια εχει γινει πολυ ενοχλητικο και απ οτι καταλαβαινω γινετε οταν μιλανε και οι δυο ταυτοχρονος τοτε κανει διακοπες , με αποτελεσμα να ρωτας ξανα τον συνομιλητη σου ναι τι ειπες κ.τ.λ
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως οσο καιρο το ειχα (και το ειχα αρκετο καιρο ωστε ξερω τα υπερ και τα κατα του) δεν μου παρουσιασε ποτε προβλημα με την επικοινωνια.αψογο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kaneis den kserei????:whistle: :( :cry:

Αυτό που ρωτάς, η samsung δεν το θεωρεί πρόβλημα, έτσι γίνεται σε όλα τα κινητά της!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

@fotisbasm

Μερικές μελωδίες περιέχουν και δόνηση και ήχο ταυτόχρονα, ψάξτο λίγο. Μελωδίες οχι ΜΡ3, αυτές που είχε μέσα το τηλέφωνο!:)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η μεμβράνη που είχα παραγγείλει απο το E-bay για το D600 καλά ε..φοβερή δεν καταλαβαίνεις ότι έχει μεμβράνη πάνω μόνο που θέλει πρώτα καλό καθάρισμα η οθόνη για μην έχει σκόνες πάνω και γρήγορη επικόλληση και δεν αφήνει ούτε μια φουσκάλα.
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

to ksero alla to thema einai ayto poy thelo na vazo san ixo kliseis . den ftanei poy den mporoyme sta minimata na baloyme ayto poy theloyme , exoyme kai ton periorismo stoys ixoys klisis , e paei poli ayto

 

 

Φίλε μου αν σε ενοχλεί τι κάνει και τι δε κάνει το τηλ. μην το παίρνεις! Κάθε συσκευή και κάθε εταιρία έχει τους στόχους και τις προτεραιότητες της και απευθύνονται σε διάφορες κατηγορίες χρηστών! Ένα τηλ. όπως είναι το d600 απευθύνεται σε απαιτητικούς χρήστες με επαγγελματικές απαιτήσεις ως επί το πλείστον. Δεν νομίζω πως κάποιος θα το επαίρνε για να παίζει με themes και ήχους! Υπάρχουν άλλα κινητά πολύ πιο φτηνά που κάνουν αυτές τις δουλειές πολύ καλύτερα!Το d600 για τους στόχους του και για τα χρήματα του είναι από τα καλύτερα! Εξαρτάται που δίνει βάρος ο κάθε χρήστης. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι το τηλ. είναι ότι πιο πραγωγικό κινητό είχα στα χέρια μου. Όλα γίνονται στο άψε σβήσε χωρίς καθυστερήσεις, κολλήματα και δυσλειτουργίες. Με ποιότητα και πολύ φινέτσα!

Link to comment
Share on other sites

 

Στο συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεσαι σχετικά με τους ήχους κλήσεις και δόνησης έχεις δίκιο .Το θέμα όμως με το συγκεκριμένο < πρόβλημα > της Samsung είναι γνωστό γιατί εδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιεί το ίδιο λειτουργικό σε ότι αφορά το θέμα με τους ήχους κλήσης και δόνησης και ίσος μετά από τόσα χρόνια θα πρέπει να το αλλάξουν κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

helloures !!

 

epidi epese sta xeria mou ena D600E kai thelo na to flasharo me ellinika pios mpori na mou pi pou brisko ta ellinika flash gia to D 600E ..

 

sorry alla den exo parakoulouthisis ta threads sas kai den poli ksero apo samsung !! mono na ta flasharo mporo !!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung SGH-D600E είναι tri-band και υποστηρίζει EDGE ενώ το Samsung SGH-D600 είναι quad band και δεν υποστηρίζει EDGE. Επειδή το EDGE δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα δεν υπάρχει αντίστοιχο λογισμικό με την ελληνική γλώσσα. Επίσης δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό του Samsung SGH-D600 καθώς υπάρχουν κατασκευαστικές διαφορές. Εδώ μπορείς να βρεις διάφορα λογισμικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung SGH-D600E είναι tri-band και υποστηρίζει EDGE ενώ το Samsung SGH-D600 είναι quad band και δεν υποστηρίζει EDGE. Επειδή το EDGE δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα δεν υπάρχει αντίστοιχο λογισμικό με την ελληνική γλώσσα. Επίσης δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό του Samsung SGH-D600 καθώς υπάρχουν κατασκευαστικές διαφορές. Εδώ μπορείς να βρεις διάφορα λογισμικά.

 

nai to flashara me ena kanoniko pou ixe ta ellinika pano alla den ixa sima !!! ki istera diabasa pos ine 2 diaforetika kinita pou !!! gia fto rotao .. efxaristo poli gia to link !!!! :)

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

μου στέλνουν με bt φωτογραφίες από se k750i 2mp και δεν τις ανοιγει.... Αν πάρουν φωτό σε χαμηλότερη ανάλυση και μου τη στείλουν όλα καλά. Το έχει παθει κανείς άλλος αυτό??:cry:
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

μου στέλνουν με bt φωτογραφίες από se k750i 2mp και δεν τις ανοιγει.... Αν πάρουν φωτό σε χαμηλότερη ανάλυση και μου τη στείλουν όλα καλά. Το έχει παθει κανείς άλλος αυτό??:cry:

αυτο γινεται πιθανοτατα γιατι του κ750 οι φωτο οπως και ολων των SE με φακο 2 mp τραβανε φωτο σε αναλυση 1632χ1224 και οχι σε αναλυση 1600χ1200 οπως τα περισσοτερα κινητα (και το D600) με φακο 2mp.Ετσι το κινητο σου δεν μπορει να ανοιξει την φωτο που ειναι κατα ελαχιστες διαστασεις μεγαλυτερη.Ελπιζω να σε κατατοπισα..

Link to comment
Share on other sites

nai file se euxaristw! thn brhka pantws th lysh. An thn pareis apo tis fwto kai thn pas sta alla arxeia, tote den anoigei me to fysiologiko programma tou kinnhtou (pou den thn uposthrizei) alla me to allo ekeino pou anoigei kai word...ktl ktl kai mporeis telika na deis kanonika th fotografia!!! Elpizw na boh8hsa kai allous me to idio problhma:)
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

den milisa gia themes , min vazeis logia poy den eipa ,alloste to kinito to agorasa kai den yksera gia ayto to provlima , AYTO poy zitao den einai katholoy trelo ok????? oso oti einai epagkelmatiko tha to afisvitoysa mias kai den apeythinete se epagkelmaties alla se design tipoys kathara kai mono !!! EGW epeidh EIMAI epagkelmatias kai to exo tis tsanta moy me tin mal....a systima poy exei den prolaveno na to sikoso kai xano sovara thlefonimata , as afisoyme ta xaza kai min moy lete ti einai epagkelmatiko kai ti oxi DEN me endiaferei , to thl exei ena vasiko provlima (se ayto poy anafero tosi ora) .OSO gia ta ftina kinita poy to kanoyn ayto (ixos kai donisi) , to kanoyn to 99,999999% ton thlefonono sthn agora !!!!!!!! (apo nokia 1100 mexri kai Qtek 9000) den pisteyo na einai toso diskolo h toso fovero ayto poy zitao kai den exei na kanei me epagkelmatiko h mh epagkelmatiko thlefono .!

 

 

Φίλε μου δεν ήθελα να σε προσβάλω αλλά άν δε σε καλύπτει μια συσκευή δεν σε υποχρεώνει κανένας να την αγοράσεις και να τη χρησιμοποιείς. Και αν έχεις τόσα συμαντικά τηλέφωνα και τα χάνεις πάρε ένα bluetooth ακουστικό και ξεμπερδεψε.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως με το ανοιξε-κλεισε το πληκτρολογιο υπαρχει πιθανοτητα να χαλασει κατι? η δεν ειναι τοσο ευπαθη? να το φοβαμαι δηλαδη η οχι?
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...