Jump to content

Αγορά Smartphone έως 350€ με προτεραιότητα στις κάμερες.


alagon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος P9 Lite 2 GB το οποίο σκοπεύω να πουλήσω διότι δεν με ικανοποιεί η πίσω κάμερα του. Ότι δίνεις παίρνεις θα μου πείτε γι αυτό σκοπεύω να δώσω κάτι παραπάνω.

 

Διαθέτω αυστηρά έως 350€. Χρησιμοποιώ μόνο τις εξής εφαρμογές: Facebook, Messenger, WhatsApp, Viber, Instagram, Chrome σε ελαφριά sites. Από 4.7 έως 5.3 ίντσες αυστηρά! Καλό θα ήταν να έχει δακτυλικό χωρίς να αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση. Η αδιαβροχοποίηση αδιάφορη. Δεν με απασχολεί το Dual Sim. Θα προσπαθήσω να αποφύγω Microsoft (δεν αναφέρω ios διότι δεν υπάρχει κάτι αξιοπρεπές σε αυτό το εύρος τιμής). Δεν με απασχολεί η μεγάλη μπαταρία. Μπορώ να το παραγγείλω και απ΄έξω αρκεί να έχει εγγύηση ΕΕ. Μπορώ να κοιτάξω και για μεταχειρισμένο αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και από σοβαρό πωλητή.

 

Να διευκρινίσω πως εκτός από την πίσω κάμερα, με απασχολεί και η Selfie η οποία στο P9 Lite είναι πολύ καλή!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 5X σίγουρα θα σε καλύψει αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις επέκταση για SD και γενικά η μπαταρία. Θα σου μείνουν και λεφτά στην άκρη. Κάποιο άλλο με καλύτερη κάμερα ως τα 350 ευρώ δεν μπορώ να σκεφτώ.
Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 5X σίγουρα θα σε καλύψει αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις επέκταση για SD και γενικά η μπαταρία. Θα σου μείνουν και λεφτά στην άκρη. Κάποιο άλλο με καλύτερη κάμερα ως τα 350 ευρώ δεν μπορώ να σκεφτώ.

Στα 16GB χωρίς επέκταση SD είμαι πολύ δύσκολα. Από την άλλη αν είναι να πάρω των 32GB στα 275, θα προτιμήσω να ανέβω στο Honor 8 στα 335.

Link to comment
Share on other sites

Motorola moto x style;δεν ξερω αν η καμερα του ειναι καλη απλα ειδα στα specs οτι ειναι 21mpxs.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες τα 32GB του 5X ειχαν 250-260 ευρω περιπου πάντως. Και το honor 8 ειναι πολυ καλη πρόταση, με κατώτερη κάμερα από 5X παντως

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες τα 32GB του 5X ειχαν 250-260 ευρω περιπου πάντως. Και το honor 8 ειναι πολυ καλη πρόταση, με κατώτερη κάμερα από 5X παντως

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Όντως έχει ανώτερη κάμερα απ΄του Honor 8; Και selfie?

Edited by alagon
Link to comment
Share on other sites

Είναι 5.7''. Γράφω πως θέλω μέχρι 5.3.
σορυ μου διεφυγε.το Sony xperia x?

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

σορυ μου διεφυγε.το Sony xperia x?

Όσες κάμερες έχω δει από Σονυ με απογοήτευσαν. Παρά τα πολλά MP τους. Καλά για σέλφι ούτε λόγος...

Link to comment
Share on other sites

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/11/Nexus-5-front-facing-camera-comparison-640x889.jpg

 

Δυστυχώς δεν με καλύπτει η Σέλφι του Nexus.

 

Θα το σκεφτώ για το S6 αν και ξεφεύγει από το budget μου.

 

Βρήκα αυτό εδώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S6-SM-G920F-32GB-Black-Sapphire-Unlocked-Smartphone-B-GRADE-/112063287942?hash=item1a177e1286:g:teUAAOSw~oFXEPMX

 

Καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 5X σίγουρα θα σε καλύψει αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις επέκταση για SD και γενικά η μπαταρία. Θα σου μείνουν και λεφτά στην άκρη. Κάποιο άλλο με καλύτερη κάμερα ως τα 350 ευρώ δεν μπορώ να σκεφτώ.

 

Μπορώ εγω..G5 SE

Link to comment
Share on other sites

bill_thess το ταβάνι είναι στα 350 το πάρα πολύ όπως είπε ο φίλος. Οι συσκευές που αναφέρεις είναι στα 380+.

 

alagon κοιτάς το Nexus 5 σε αυτή τη φωτο. Όχι το 5Χ.

 

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bill_thess το ταβάνι είναι στα 350 το πάρα πολύ όπως είπε ο φίλος. Οι συσκευές που αναφέρεις είναι στα 380+.

 

alagon κοιτάς το Nexus 5 σε αυτή τη φωτο. Όχι το 5Χ.

 

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Μια συσκευή ανέφερα καταρχην. Το 380+ που το είδες;

http://www.skroutz.gr/s/10112367/LG-G5-SE-32GB.html?from=autocomplete&keyphrase=lg+g5+se

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου. Δεν ήξερα ότι υπάρχει G5 SE και νόμιζα ότι εννοούσες το G5 και το iPhone SE. :P

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα να πάρω το P9 330€, μεταχειρισμένο (εδώ και 5 μήνες), σε αρκετά καλή κατάσταση.

 

Οι κάμερες του έχουν σημαντικές διαφορές με του Honor8 εκτός απ΄το ότι δεν υπάρχει η υπογραφή της Leica? Επί της ουσίας ρωτάω δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα ανώτερη από honor 8 και γενικά παρα πολύ καλή όσο αφορά το κομμάτι της φωτογραφίας. Στο βίντεο όμως είναι πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό λόγω απουσίας OIS.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα να πάρω το P9 330€, μεταχειρισμένο (εδώ και 5 μήνες), σε αρκετά καλή κατάσταση.

 

Οι κάμερες του έχουν σημαντικές διαφορές με του Honor8 εκτός απ΄το ότι δεν υπάρχει η υπογραφή της Leica? Επί της ουσίας ρωτάω δηλαδή.

 

δεν πας απο το θρεντ της συγκρισης φωτογραφιων...ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτο λεγεται.

 

καλα τα λογια αλλά...

 

και δες και συγκρισεις καμερων σε reviews και σε gsmarena.

 

κι εμενα με καιει το θεμα καμερας.

αλλα να ξερεις αλλο η ευκολια σε καλη φωτο χωρις ρυθμισεις και αλλο η ''στημενη'' καλη φωτογραφια με σταθερο χερι.

 

αν εισαι point and click πας για ois οπως ευστοχα τα παιδια ανεφεραν.

 

τωρα η προσωπικη μου αποψη: το 5χ δεν εχει ουσιαστικα καλυτερη καμερα απο το π9 λιτε σου

σε κατασταση point and click.

εχω 5χ εδω και καιρο και αμα δε βαριεμαι και στησω καλα την σκηνη, με το μειζου μχ5 μου βγαζω καλυτερη φωτο,

αλλα το μχ5 δεν ειναι point and click σαν το 5χ... δλδ βρες τι θες

 

ο αντωνιος ορθα σου μιλαει για lg g5, πιθανως η καλυτερη καμερα σημερα, για μενα που θελω γρηγορο και καλο point and click στο 1 απο τα 2 κινητα μου.

ρωτα για το htc 10 ακομα που δινει ρεστα σε καμερα

 

ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ να παρεις μτχ φιλε για να δεις φωτογραφιάρες καλες κατα την αποψη μου, εδω στο Myphone τα μτχ ειναι απο προσεγμενους χρηστες συχνα, με κριτικες καλες.

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

δεν πας απο το θρεντ της συγκρισης φωτογραφιων...ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτο λεγεται.

 

καλα τα λογια αλλά...

 

και δες και συγκρισεις καμερων σε reviews και σε gsmarena.

 

κι εμενα με καιει το θεμα καμερας.

αλλα να ξερεις αλλο η ευκολια σε καλη φωτο χωρις ρυθμισεις και αλλο η ''στημενη'' καλη φωτογραφια με σταθερο χερι.

 

αν εισαι point and click πας για ois οπως ευστοχα τα παιδια ανεφεραν.

 

τωρα η προσωπικη μου αποψη: το 5χ δεν εχει ουσιαστικα καλυτερη καμερα απο το π9 λιτε σου

σε κατασταση point and click.

εχω 5χ εδω και καιρο και αμα δε βαριεμαι και στησω καλα την σκηνη, με το μειζου μχ5 μου βγαζω καλυτερη φωτο,

αλλα το μχ5 δεν ειναι point and click σαν το 5χ... δλδ βρες τι θες

 

ο αντωνιος ορθα σου μιλαει για lg g5, πιθανως η καλυτερη καμερα σημερα, για μενα που θελω γρηγορο και καλο point and click στο 1 απο τα 2 κινητα μου.

ρωτα για το htc 10 ακομα που δινει ρεστα σε καμερα

 

ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ να παρεις μτχ φιλε για να δεις φωτογραφιάρες καλες κατα την αποψη μου, εδω στο Myphone τα μτχ ειναι απο προσεγμενους χρηστες συχνα, με κριτικες καλες.

 

Πήρα το P9 τελικά και μου βγήκε 360€ καινούργιο. Υπάρχει κάποιο thread για μεταχειρισμένα εδώ στο myphone?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το P9 τελικά και μου βγήκε 360€ καινούργιο. Υπάρχει κάποιο thread για μεταχειρισμένα εδώ στο myphone?

 

Kαλησπέρα και καλή χρονιά! Καλορίζικο το P9!

 

Nαι υπάρχει ξεχωριστό thread, το "Buy and Sell", ωστόσο για να έχεις πρόσβαση πρέπει να έχεις ποστάρει από 150 μηνύματα και πάνω νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το P9 τελικά και μου βγήκε 360€ καινούργιο. Υπάρχει κάποιο thread για μεταχειρισμένα εδώ στο myphone?

 

Από πού 360€ καινούριο;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...