Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε Xiaomi Redmi note 4 64gb (heliox25) και το Vernee Apollo 4g. Αυτό είναι το ρίσκο σε περίπτωση αγοράς του Apollo και γι αυτό κολλάω.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

να ξερεις οτι με αυτον τον εξεπεργαστη δυσκολα παιρνεις updates π.χ. android 7 ,εγω το μετανιωσα που πηρα το apollo αλλο απο την οθονη 2 k δεν εχει κατι αλλο ,φτωχο λειτουργικο ,ρουφαει μπαταρια πιο πολυ και απο redmi note 2 που εχω ,γνωμη μου ειναι να πας σε xiaomi αναμεσα στα 2 τηλεφωνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε Xiaomi Redmi note 4 64gb (heliox25) και το Vernee Apollo 4g. Αυτό είναι το ρίσκο σε περίπτωση αγοράς του Apollo και γι αυτό κολλάω.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα. Οταν το κινητο το περνεις απο το εξωτερικο η εγγυηση ισχυει για το εξωτερικο.

Μονο σε καποιες περιπτωσεις που το κινητο εχει αντιπροσωπεια στην Ελλαδα και τοτε αν θελει σε εξυπηρετει γιατι ειναι απο το εξωτερικο.

Μετα για φτιαξιμο ειναι τα μικρομαγαζα που φτιαχνουν ολες τις μαρκες. :)

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι με αυτον τον εξεπεργαστη δυσκολα παιρνεις updates π.χ. android 7 ,εγω το μετανιωσα που πηρα το apollo αλλο απο την οθονη 2 k δεν εχει κατι αλλο ,φτωχο λειτουργικο ,ρουφαει μπαταρια πιο πολυ και απο redmi note 2 που εχω ,γνωμη μου ειναι να πας σε xiaomi αναμεσα στα 2 τηλεφωνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα. Με την μπαταρια εμενα ειναι τελειο, βασταει 2,5 με 3 μερες σε πολυ απλη χρηση. Το μονο προβλημα για μενα το Bluetooth.

Σκεφτομαι να βαλω τις Cleopatra την Rom μηπως και λυσω τα υπολοιπα προβληματα.

Η Cleopatra εχει 2 Rom. Μια την γνησια που φοραει ηδη το κινητο και δευτερη την γνησια με καποιες διορθωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Με την μπαταρια εμενα ειναι τελειο, βασταει 2,5 με 3 μερες σε πολυ απλη χρηση. Το μονο προβλημα για μενα το Bluetooth.

Σκεφτομαι να βαλω τις Cleopatra την Rom μηπως και λυσω τα υπολοιπα προβληματα.

Η Cleopatra εχει 2 Rom. Μια την γνησια που φοραει ηδη το κινητο και δευτερη την γνησια με καποιες διορθωσεις.

διαβασε στο xda στα σχολια ,λενε οτι εχει προβληματα με το σημα και τις κλεισεις ,στο fb εβγαλε ανακοινωση η vernee οτι το νεο Apollo x θα τρεχει δικο της android το λεγομενο VOS και οτι θα το δωσει και στις αλλες συσκευες της,δεν ξερω αν βαλεις αυτη την ρομ να μπορεις να παρεις μετα ota update

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στο xda στα σχολια ,λενε οτι εχει προβληματα με το σημα και τις κλεισεις ,στο fb εβγαλε ανακοινωση η vernee οτι το νεο Apollo x θα τρεχει δικο της android το λεγομενο VOS και οτι θα το δωσει και στις αλλες συσκευες της,δεν ξερω αν βαλεις αυτη την ρομ να μπορεις να παρεις μετα ota update

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την πειραγμενη rom δεν νομιζω να παρει ota update, αλλα με την γνησια που την περνας με SP Flash Tool το ξερω σιγουρα

οτι περνει ota update. Ειχα το προηγουμενο κινητο τις lenovo k3 note και το ειχα ρημαξει να του περναω Rom,

και οταν του περναγα την γνησια Rom με SP Flash Tool ηταν παλι σαν καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Με την πειραγμενη rom δεν νομιζω να παρει ota update, αλλα με την γνησια που την περνας με SP Flash Tool το ξερω σιγουρα

οτι περνει ota update. Ειχα το προηγουμενο κινητο τις lenovo k3 note και το ειχα ρημαξει να του περναω Rom,

και οταν του περναγα την γνησια Rom με SP Flash Tool ηταν παλι σαν καινουργιο.

α οκ τοτε ,γνωμη μου ειναι να κανεις μια τριτη δοκιμη σε Bluetooth καποιου φιλου σου αλλης μαρκας να δεις αν οντως το κανει και στα τρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α οκ τοτε ,γνωμη μου ειναι να κανεις μια τριτη δοκιμη σε Bluetooth καποιου φιλου σου αλλης μαρκας να δεις αν οντως το κανει και στα τρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα spdiv1972 και petros2211 το vernee apollo lite έχει ελληνικά γιατί βλέπω στα χαρακτηριστικά δε γράφει ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα spdiv1972 και petros2211 το vernee apollo lite έχει ελληνικά γιατί βλέπω στα χαρακτηριστικά δε γράφει ελληνικά!

που διαβασες τα χαρακτηριστικα ;θα εχει σιγουρα ελληνικα τοσοι το εχουν παρει εδω εχει και σχετικο νημα εδω στο φορουμ για το lite

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που διαβασες τα χαρακτηριστικα ;θα εχει σιγουρα ελληνικα τοσοι το εχουν παρει εδω εχει και σχετικο νημα εδω στο φορουμ για το lite

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

vernee Apollo Lite 5.5" FHD Mobile Phone Helio X20 Deca-Core Android 6.0 Cell phones 16MP CAM 4G RAM 32G ROM Type-C Smartphone

http://s.aliexpress.com/YFJryuUb

(from AliExpress Android)

 

Καλησπέρα spdiv1972 εδώ δεν έγραφε για ελληνικα,γι αυτό ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Vernee Apollo 4G 4GB RAM 64GB

το εχουν σαν προσφορα και ειπα να το βαλω να το δειτε.

 

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2016/12/28/goods-img/1487049158258352585.jpg

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_589349.html?lkid=10566178

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Τι έγινε, δεν βλέπω να κινείται τίποτα εδώ και μέρες. Δεν πιστεύω να τα παράτησαν. :)
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους. Με υγεία.

Όντως δεν κινείται τίποτα και απλά παραμένουμε με τα προβλήματα τα κλασσικά.

Φόρτιση πλέον καθημερινή ιδίως όταν παίζει κανείς παιχνίδια και κυρίως το συνεχές χάσιμο του 4g 3g και το χάσιμο σήματος για 4 με 5 δευτερόλεπτα όπου είναι αρκετό για να χάσεις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

αγορές μπορείτε να κάνετε μέσω play store; εμένα γράφει στις ρυθμίσεις μη πιστοποιημένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγορές μπορείτε να κάνετε μέσω play store; εμένα γράφει στις ρυθμίσεις μη πιστοποιημένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ.

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=1726&extra=page%3D1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αυτό το ποστ έχω απαντήσει ως spdiv με το xiaomi αγοράζω κανονικά από playstore

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει ένας φίλος μου το Χ, να δούμε τι λέει και αυτό. Την δευτέρα θα το έχουμε.

Και αυτό έρχεται με android 6 αντί για 7 που έλεγαν.

Πάντως βλέπω την vernee να προχωράει αρκετά αργά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει ένας φίλος μου το Χ, να δούμε τι λέει και αυτό. Την δευτέρα θα το έχουμε.

Και αυτό έρχεται με android 6 αντί για 7 που έλεγαν.

Πάντως βλέπω την vernee να προχωράει αρκετά αργά.

μόνο αργά ....σαν χελώνα πάει το μετάνιωσα πού το πήρα το χ είναι το lite με μεγαλύτερη μπαταρία καί περισσότερη ραμ ,έχει το v.o.s. για launcher αλλά δεν βλέπω να το δίνουν στίς άλλες συσκευές.....

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Τελικά και το Apollo X φαίνεται αρκετά καλό σαν και το Apollo, δεν είδα πάντως κάπου να έχει Android v.o.s είναι Android 6 όπως και το Apollo, η διάρκεια της μπαταρίας είναι αρκετά καλή. Πάνω κάτω ολα καλά.

 

Από τι βλέπω για το Apollo ένας άνθρωπος ασχολείται πραγματικά και κατάφερε και δημιούργησε Android 7.1.1 BETA.

http://www.needrom.com/download/apollo-x25-lineageos-14/

Γιατί αν περιμέναμε από Vernee να το κάνει, καήκαμε. :p

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το v.o.s. που λέει η vernee δεν ειναι λειτουργικό ειναι απλα ενας lancher οπως εχει η xiaomi το πολύ καλό miui ,απο το fb εχει χαθει αυτός που κάνει ποστ ,απο τον Απρίλη εχει να βαλει κάτι, γενικά τα παράτησαν, αν δεν βάλουν snapdragon επεξεργαστές δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα στην αγορά

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσο για την Κλεοπάτρα οντως ασχολείται για το κινητό αλλά δεν ρισκαρω να βάλω αυτή τη ρομ,πρέπει να είσαι πολυ expert να κανείς όλα αυτά που λέει, και αν κάτι παει στραβά παει το κινητό θα μπρικαρει δεν περιμένω τίποτα απο την vernee μάλλον έτσι θα το αφήσει κρίμα το κινητό εχεις καλό hardware αλλά υστερεί σε software

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά ακούστηκε τίποτα για καμιά αναβάθμιση? Εγώ το παρόπλισα δεν άντεχα άλλο με το σήμα να χάνεται συνεχώς. Πήρα ένα redmi note 3 και πραγματικά το τηλέφωνο πετάει σε όλα σε σχέση με το apollo.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακούστηκε τίποτα για καμιά αναβάθμιση? Εγώ το παρόπλισα δεν άντεχα άλλο με το σήμα να χάνεται συνεχώς. Πήρα ένα redmi note 3 και πραγματικά το τηλέφωνο πετάει σε όλα σε σχέση με το apollo.

τίποτα ακόμα και ουτε πρόκειται από vernee ,εχει βγεί μια unofficial αλλά είναι υπό δοκιμή ακόμα, έχει κάποια bug

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://gearbest.app.link/MYWRWx328C βγήκε καί flip top θήκη για το κινητό

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακούστηκε τίποτα για καμιά αναβάθμιση? Εγώ το παρόπλισα δεν άντεχα άλλο με το σήμα να χάνεται συνεχώς. Πήρα ένα redmi note 3 και πραγματικά το τηλέφωνο πετάει σε όλα σε σχέση με το apollo.

 

Σε μένα λειτουργεί πολύ άψογα το κινητό και του έχω και κάρτα Wind που δεν έχει και το καλύτερο σήμα :p

Πάντως μέχρι τώρα το έχω ευχαριστηθεί :)

Τώρα που το έχεις στην άκρη γιατί δεν κάνεις δοκιμές μήπως στρώσει.

π.χ. επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η μπες στο Recovery mode και κάνε επαναφορά από εκεί.

 

https://gearbest.app.link/MYWRWx328C βγήκε καί flip top θήκη για το κινητό

 

Σκέφτομαι να την πάρω φαίνεται καλή, Τι γνώμη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λειτουργεί πολύ άψογα το κινητό και του έχω και κάρτα Wind που δεν έχει και το καλύτερο σήμα :p

Πάντως μέχρι τώρα το έχω ευχαριστηθεί :)

Τώρα που το έχεις στην άκρη γιατί δεν κάνεις δοκιμές μήπως στρώσει.

π.χ. επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η μπες στο Recovery mode και κάνε επαναφορά από εκεί.

 

 

 

Σκέφτομαι να την πάρω φαίνεται καλή, Τι γνώμη έχεις?

 

καλή φαίνεται και φτηνή, τσίμπα την.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

η elephone βγάζει ota update για το s7 που φοράει τον x20 με android 7.1 παρακαλώ και η vernee κοιματε......κρίμα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...