Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Spdiv1972 μπορείς να κοιταξεις εσύ να δεις τι γράφει που δεν την έχεις κάνει εγκατάσταση!!!

Petros2211 μου φαίνεται ότι το ίδιο έγραφε και πριν!!!

οχι σου φαινεται ετσι ειναι ,το ιδιο γραφει και σε μενα ,πηρα ενα update 17 γεναρη περιπου 56 MB αν θυμαμαι καλα,οποτε η ιδια ρομ ειναι με τα νεα update ,δεν κανω τον κοπο να την βαλω η ιδια ρομ ειναι ,το προβλημα με το deep sleep παραμενει ,το τηλεφωνο δουλευει συνεχεια και τρωει μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι σου φαινεται ετσι ειναι ,το ιδιο γραφει και σε μενα ,πηρα ενα update 17 γεναρη περιπου 56 MB αν θυμαμαι καλα,οποτε η ιδια ρομ ειναι με τα νεα update ,δεν κανω τον κοπο να την βαλω η ιδια ρομ ειναι ,το προβλημα με το deep sleep παραμενει ,το τηλεφωνο δουλευει συνεχεια και τρωει μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spdiv1972 αυτό κατάλαβα κι εγώ είναι ακριβώς το ίδιο αφού έχεις κάνει το update,δεν υπάρχει λόγος να το περάσεις....Εγώ που το πέρασα ακριβώς το ίδιο είναι δεν άλλαξε τίποτα κ δεν διέγραψε τιποτα... Επομένως θα περιμένουμε άλλο update!!!!

Δε πιστεύω εγώ τώρα που το πέρασα να μη μου το βγάζει το update από μόνο του,εσύ τι λες;;;;Θεωρώ ότι θα κάνει κανονικά ενημέρωση όπως και τα δύο προηγουμενα update,,,, όταν βγάλουν αλλο

Edited by xarts
Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα το παρεις ,βαλε στις ρυθμισεις να κανει τσεκ μια φορσ την βδομαδα αλλα αν βγει καποιος απο μας θα δει και θα μας το πει

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2s8jpqh.jpg

 

Λοιπον αυτο ειναι.

Spdiv1972 επειδη δεν καταλαβα ακριβως τι να κοιταξω, πως το βλεπεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

κοιτας κανονικη λειτουργια σε σχεση με οθονη ενεργοποιημενη ,αυτα τα 2 πρεπει να ναι σχεδον ιδια αν ειναι παραπανω η κανονικη λειτουργεια τοτε δεν μπαινει το τηλεφωνο σε deep sleep για εξοικονόμηση μπαταριας,εσενα που ειδα ειναι μικροτερο το ποσοστο εμενα ειναι μεγαλυτερο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

f157035c4bc967538c01e76db1a67233.jpgαυτο που σημαδεψα δες ειναι off η οθονη αλλα το τηλ δουλευει,μερικα ποστ πιο πισω δες στο xisomi δεν εινσι ετσι μια στο τοσο ανοιγει το κινητο με οθονη off

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτας κανονικη λειτουργια σε σχεση με οθονη ενεργοποιημενη ,αυτα τα 2 πρεπει να ναι σχεδον ιδια αν ειναι παραπανω η κανονικη λειτουργεια τοτε δεν μπαινει το τηλεφωνο σε deep sleep για εξοικονόμηση μπαταριας,εσενα που ειδα ειναι μικροτερο το ποσοστο εμενα ειναι μεγαλυτερο.

 

[/color]αυτο που σημαδεψα δες ειναι off η οθονη αλλα το τηλ δουλευει,μερικα ποστ πιο πισω δες στο xisomi δεν εινσι ετσι μια στο τοσο ανοιγει το κινητο με οθονη off

 

Σε μενα παντως οσο ειναι κλειστη η οθονη δεν πρεπει να καιει σχεδον καθολου μπαταρια.

Καθισα και το παρατηρησα οτι καταναλωνει 1% ανα αρκετη ωρα.

Μεχρι στιγμης σε απλη χρηση ολα πανε καλα και με λιγα ζορια που του εκανα παλι καλα τα πηγε.:)

 

xarts, ειδες διαφορα με την ota rom?

Link to comment
Share on other sites

την μεμβρανη την εβαλες;η θηκη τι λεει ,περιμενω και γω την θηκη εφυγε απο Ολλανδία χτες για να δουμε ποτε θα ερθει,εμενα τρωει πιο πολυ μπαταρια ισως γιατι το εχω φορτωσει με πολλες εφαρμογες εχω και 2 καρτες σιμ,εστειλα μνν στο fb στην m.A.D. team εχουν βγαλει android 7 για το thor και το apollo lite ,τους ρωτησα μηπως σκεφτονται να ασχοληθουν με το δικο μας για να δουμε.....

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την μεμβρανη την εβαλες;η θηκη τι λεει ,περιμενω και γω την θηκη εφυγε απο Ολλανδία χτες για να δουμε ποτε θα ερθει,εμενα τρωει πιο πολυ μπαταρια ισως γιατι το εχω φορτωσει με πολλες εφαρμογες εχω και 2 καρτες σιμ,εστειλα μνν στο fb στην m.A.D. team εχουν βγαλει android 7 για το thor και το apollo lite ,τους ρωτησα μηπως σκεφτονται να ασχοληθουν με το δικο μας για να δουμε.....

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

α καλα με την προστασια οθονης την πατησα σαν χαζος. :D

ξεκολλησα την ταινια απο την οθονη και νομιζα οτι βγηκε βγηκε ολη, αλλα ειχε μεινει η δικη του προστασια και δεν φαινοταν,

κολλησα την καινουρια απο πανω και ετσι την χαλασα.:lol:

η θηκη καλουτσικη ειναι, να σου πω την αληθεια το φοβαμαι λιγο δεν καλυβει οσο θα επρεπε.

περιμενω ποτε θα βγει καποια που κλεινει απο πανω αλλα να ειναι καλη η ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως οσο ειναι κλειστη η οθονη δεν πρεπει να καιει σχεδον καθολου μπαταρια.

Καθισα και το παρατηρησα οτι καταναλωνει 1% ανα αρκετη ωρα.

Μεχρι στιγμης σε απλη χρηση ολα πανε καλα και με λιγα ζορια που του εκανα παλι καλα τα πηγε.:)

 

xarts, ειδες διαφορα με την ota rom?

 

Καλημέρα petros2211...Από ότι είδα και κατάλαβα η rom ota αυτή είναι ακριβώς ίδιο με το τελευταίο update που είχε κάνει 16/01/2017....δεν αλλάζει κάτι.... απλως περιμένουμε ένα καλό update....

Εσύ πως το βλέπεις σα τηλ.;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα petros2211...Από ότι είδα και κατάλαβα η rom ota αυτή είναι ακριβώς ίδιο με το τελευταίο update που είχε κάνει 16/01/2017....δεν αλλάζει κάτι.... απλως περιμένουμε ένα καλό update....

Εσύ πως το βλέπεις σα τηλ.;

 

Καλημέρα, δεν ξερω τι να πω, η διαφορες ειναι μεγαλες με αυτα που μου λετε.

το εβγαλα απο πληρες φορτιση στις 10 το πρωι,

εκανα 2-3 τηλεφωνα και λιγη ωρα ψαξιμο στο κινητο και η ωρα ειναι 2.20 και ακομα ειναι 100% η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

τοσο πηγε με τα μεταφορικα απο Γερμανία μεχρι και τιμολογιο ειχαν μεσα με φ.π.α 19%αλλα αξιζει τον κοπο και τα λεφτα ,ειναι πολυ καλη διαφανη εντελως ,γλυστραει το χερι σου πανω οχι οπως η στοκ που ειχε ακγαθια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Εχει συνδεση καποιος Bluetooth Handsfree στο κινητο?

Εγω πηρα ενα bluetooth της i.tech το συνδεσα ολα καλα, αλλα παρατηρησα οτι υπαρχει ενα προβλημα στο κινητο.

Οταν το κινητο ειναι με ανοιχτη την οθονη ειναι ολα καλα, οταν το κινητο ειναι με σβηστη την οθονη

τοτε καθε 1 με 2 λεπτα μου λεει το bluetooth "αποσυνδεσει" και κατευθειαν "συνδεση".

Δοκιμασα και αλλο bluetooth το ιδιο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει συνδεση καποιος Bluetooth Handsfree στο κινητο?

Εγω πηρα ενα bluetooth της i.tech το συνδεσα ολα καλα, αλλα παρατηρησα οτι υπαρχει ενα προβλημα στο κινητο.

Οταν το κινητο ειναι με ανοιχτη την οθονη ειναι ολα καλα, οταν το κινητο ειναι με σβηστη την οθονη

τοτε καθε 1 με 2 λεπτα μου λεει το bluetooth "αποσυνδεσει" και κατευθειαν "συνδεση".

Δοκιμασα και αλλο bluetooth το ιδιο κανει.

πηγαινε ρυθμισεις ,ασφαλεια,smart lock βαλε τον κωδικο σου να ανοιξει πας αξιοπιστες συσκευες βαλε εκει το hands free να το βλεπει συνεχεια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις ,ασφαλεια,smart lock βαλε τον κωδικο σου να ανοιξει πας αξιοπιστες συσκευες βαλε εκει το hands free να το βλεπει συνεχεια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ. ευχαριστω θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις ,ασφαλεια,smart lock βαλε τον κωδικο σου να ανοιξει πας αξιοπιστες συσκευες βαλε εκει το hands free να το βλεπει συνεχεια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα, τελικα δεν εκανε τιποτα και αυτο. μαλλον ειναι καποιο σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

μπα, τελικα δεν εκανε τιποτα και αυτο. μαλλον ειναι καποιο σφαλμα.

εχω ενα ακουστικο Bluetooth θα το φορτισω και θα δοκιμασω να σου πω αν κανει το ιδιο και σε μενα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα μου ηρθε μια ιδεα τι φταίει, αν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση μπαταριας στην αδρανεια ισως να κοβει την συνδεση Bluetooth, στο wifi εχει επιλογη να μενει παντα ανοιχτο σε κατασταση αδρανειας ,απενεργοποιησε το να δεις μηπως δεις διαφορα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ακουστικο Bluetooth θα το φορτισω και θα δοκιμασω να σου πω αν κανει το ιδιο και σε μενα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα μου ηρθε μια ιδεα τι φταίει, αν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση μπαταριας στην αδρανεια ισως να κοβει την συνδεση Bluetooth, στο wifi εχει επιλογη να μενει παντα ανοιχτο σε κατασταση αδρανειας ,απενεργοποιησε το να δεις μηπως δεις διαφορα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εψαξα με την εξοικονόμηση μπαταριας αλλα δεν αλλαξε κατι.

Μεχρι και το bluetooth πηγα και αντικατεστησα οτι εχει προβλημα αλλα τιποτα.

Πιστευω οτι ειναι κατι προβλημα με το λογισμικο του bluetooth του κινητου.

Εχουν βγαλει βελτιωμενη την τελευταια ΟΤΑ και ψηνομαι να την περασω μηπως και διορθωθει.

Εδω. https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vernee-apollo-helio-x25-roms-fix-t3561019#post71298907

Link to comment
Share on other sites

μηπως χασεις το ota update αν βγαλει η vernee γιατι μαλλον αλλαζει η recovery αν δεν κανω λαθος

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα 3 Bluetooth ενα Motorola,ενα παλιο Sony και ενα αγνωστο κινεζικο και παιζουν κανονικα και τα 3 με κλειστη την οθονη,δεχομαι κανονικα κλήσεις, και κανω ,δεν χανουν την συνδεση

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα 3 Bluetooth ενα Motorola,ενα παλιο Sony και ενα αγνωστο κινεζικο και παιζουν κανονικα και τα 3 με κλειστη την οθονη,δεχομαι κανονικα κλήσεις, και κανω ,δεν χανουν την συνδεση

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα petros2211 και spdiv1972...

Δεν είναι θέμα τηλεφωνου...Το Bluetooth το συγκεκριμένο δημιουργεί το πρόβλημα...Κι εγώ είχα θέμα με το lenovo k3 note μόλις συνδέονταν με το bluetooth(ericson) μετά από λίγο δεν ήταν συνδεμενο...Με το apollo λειτουργεί κανονικά, δεν κάνει αποσύνδεση από μόνο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και δεύτερο και κάνει το ίδιο, για αυτό μάλλον λέω ότι είναι η εφαρμογή του κινητού.

Το θέμα είναι πως θα το διορθώσω? Στο site της Vernee δεν βλέπω να μου λύνουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. εχω μια απορια . σε περιπτωση βλαβης του κινητου, (δε γνωριζω αν υπαρχει κατι σε αντιπροσωπεια στην ελλαδα) ,τι κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. εχω μια απορια . σε περιπτωση βλαβης του κινητου, (δε γνωριζω αν υπαρχει κατι σε αντιπροσωπεια στην ελλαδα) ,τι κανεις?

να παρακαλας να μην συμβει σε κανεναν γιατι ουτε εδω εχει καποιον να ασχολειται ,αλλα και απο οτι διαβαζω στο φορουμ της vernee σε καποιες βλαβες δυσκολα απανανε ,υποστηριξη μηδεν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σε Xiaomi Redmi note 4 64gb (heliox25) και το Vernee Apollo 4g. Αυτό είναι το ρίσκο σε περίπτωση αγοράς του Apollo και γι αυτό κολλάω.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...